1651
Szerintetek szenved a metál / rock zene itt Magyarországon ???
  • Coine
    #1
    Már megint elegem van és ezt most ki fogom írni magamból, mert az nem megoldás, hogy itt sétálok fel s alá a szobában, mint egy megvadult oroszlán :-)
    Azért nyitom ezt a témát (topicot) ide az Általánosba és nem a Zene fórumba, mert 1xűen nem látogatják a Zene fórumot, csoda ha napi 2-3 beszólás van :-(

    Tehát, mondhatni rám, hogy metál/rock zenerajóngó vagyok, és egy mai interjú eldöntette velem, hogy bizony nyitnom kell egy ilyen topicot

    2 db műsor van összesen a a tv-kben ha ilyen zenét szeretnél látni.

    -Vivameg, régebbi nevén (ba)Zmeg, tudjátok, ugyanaz a szar nagyban.
    Hetente hétfőnként van 23:00-tól 24:00-ig a Zúzda című műsor, de az is egyre szarabb :-(
    Tipikusan szarnak rá, nem válogatnak a számok közül, csak beírják biztos a gépbe, hogy metál kategória és a gép összeválogatja.
    Sajnos, ezért a műsör nagy része a ==reszel--hajat ráz--hörög a mikrofonba== stílusú számokból áll, tehát Zúzda is egyre szarabb :-(

    -Satelit, hetente csütörtökönként 15:00-tól 14:00-ig a Fémforrás című műsor, ami nekem jobban bejött, igaz kevés benne a klipp sajnos, viszont vannak benne magyar előadók és interjúk.
    Itt volt egy interjú az Ozirisz együttes egyik tagjával, akinek a véleményével 100%-osan 1etértek.
    Ilyeneket mondott, amik sztem mindent elárulnak: (nem szó szerint írom most)
    -Bemegyek egy zenei boltba és meglátom a CD-nket leghátul előtte 2 db fiú/lány ugri bugri együttes CDje, ilyenkor előrerakom a milyenket (mosolyog)
    -Kérdezi tőlle a riporter : Mi lesz a köv. albumon ?
    Válasz (nevet): lehet nem is lesz köv. album.
    És természetesen a zenélés mellett pogári állásuk is van, mert nem tudnak ebből megélni.

    Na de leírom a lényeget, amibnen benne lesz az én véleményem is.

    Mivel nyáron volt elég szabadidőm, ezért minden nap néztem 1xre vagy 4 zenei adót ÉS MINDEGYIKEN CSAK TÜC-TÜC/SLÁGER/NYÁL ment folyamatosan :-(

    Továbbá itt Magyarországon még rosszabb a helyzet, mivel az undorító **************....... média (kímélem a moderátorokat), azaz a TV adók és a Rádiók is azt hitetik el az emberekkel, hogy IGEN, ez a zene jó, a Sláger/nyál/tüc-tüc és ezt nyomják folyamatosan.
    És így bizony elég nehéz az embernek kitörnie és más stílusú zenéz hallgatnia.
    Mert bármi van, pl.: Centrifuga 2, Mobil Partí, mik lépnek fel ? Asszem ti is tudjátok a választ...
    És még nem is beszéltem a Dáridóról, meg a Fekete Vonatról és a többi szar undorító mocskos cigányzenéről.
    És még az a dagadt disznaj cigány Lajcsi azt meri mondani, hogy a CIGÁNY zene LATIN zene.................

    Itt volt a Sziget is, ami szokásosan egy nagy szar volt, de azért húúdeha feelingje volt meg stb.
    Kérdem, miért ?
    Mert a sok unatkozó ember kiment, fetrengett részegen a fűben ?
    Vagy mert rohangálhatott az alterosok és a tüc-tücösök között.
    Persze a Szigeten is voltak jó bandák, köztük pl.: a világhíres Ignite, aki minek rakjunk ki nagyszínpadra ? Helyette ott a Padödödödödö meg a többi szarság.

    Szóval az a véleményem, hogy ha nagy számokban nézzük akkor bizony szenved a metál/rock zene itt Magyarországon, nincs igazam ?


    Elnézést, hogy ilyen szétszórt lett a szöveg, de csöppet ideges vagyok, nameg jókis trash-metált hallgatok (Met. - Kill 'Em All) és ez a 2 azt eredményezi, hogy szívesen lezúznék vmit. ;-)
    Nah de az a jó, hogy a végére mindig lenyuxok ;-)

  • Efreet
    #2
    csak 1 szót mondok erre. Pénz. (a tüctücben van, a normális zenében nincs. ez a világ meg a pénzről szól)
  • Coine
    #3
    én erre meg ezt mondom : na és kiknél van a SOK pénz ???????? ......................


  • Efreet
    #4
    pármillió zene-rajongónál vagy jópártízmillió tüctüc-rajongónál?
  • Ronnie
    #5
    Heh én is nézem a Zúzódát azon kívül, hogy ugyan azok a számok mennek állandóan még itt a 6-7-dik szám után beraknak valami SZAR teknyö-ház keveréket hát kétszámig birtam azután ki kapcs.

    Lehet több gyári lemezt kéne vennünk és kevesebb illegális mp3 kéne?

    De az a igasság, hogy sok tehetséges zenekar van kevés fellépési és szerzödési lehetőséggel metr alap-ból elnyomják nállunk ezt a műfajt. Mi is ebbe buktunk bele. :-((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
  • Bhunter
    #6
    Tudod.. ami ma Magyarországon "zene" címszó alatt fut, attól É N S Z E N V E D E K de nagyon. A metal/rock sztem itt nem is létezik. Itt a nyugati nyálgang-ek ill. Britney-k majmolása megy 1000-L +1 kis töctöc az igénytelenebb fajtából. És nem a csak a zenecsatornákat kell szídni. Ne feledkezzünk + arról, hogy ami ott megy, az azért van mer' itt (ezeXerint) ERRE VAN IGÉNY. Ha senki nem venné a nyomorék előadók lemezeit , nem nyomatnák őket a tv-k/rádiókban. ezvan......
  • Coine
    #7
    mind1 :)
    lemezkiadók
  • Coine
    #8
    Na látod, én nagy nehezen, de megszereztem kedvenc együttesem összes lemezét ! (Met.)

  • Coine
    #9
    Volt zenekarod ? Melyik hangszeren voltál ?
    Mibe buktatok bele ?

  • Coine
    #10
    Na ez az erre van igény kicsit kemény, mert EBBEN BENNE VAN A MOCSOK média is, mert az meg folyamatosan ezt nyomja, és így esélye sincs az embernek, hogy más stílusú zenét halljon.

  • Bhunter
    #11
    ezeknek a lemezeit veszik többen => ezt nyomják a médiában
  • Coine
    #12
    Erről van szó, SAJNOS :-(

    Erre mondta az Ozirisz együttes tagja, hogy CSODA, hogy ezt a műsort DÉLUTÁN 3-kor adják (Satelit, Csütörtökönként, 15:00-tól, Fémforrás)

  • KOCsi
    #13
    Teljesen igazad van! Mutass nekem Budapesten egy olyan rádiót, ami igényes zenét játszana. Talán a Bridge-t említhetném, ami hallgatható a sok szenny között, de ők is elég gyakran váltogatják a zenei stílusokat. Kb fél éve volt egy 2-3 hónapos időszak, amikor brit rockzenét és normális számokat adtak le. Még a reklám szlogenjük is elítélte a Danubius, Juventus, Roxy stílust. "Német tánczene? - Na, ezt neee!!!" -valami hasonló duma volt benne. Aztán jött egy váltás: igénytelenebbnél igénytelenebb zenék tömege...
    Most mintha megint jönnének vissza a régi szép idők. 80-as, 90-es évek rockzenéi: Deep Forest, Led Zeppelin, Queen, ...

    Más rádiót nem lehet hallgatni, igénytelenség, trágya jön mindegyikből. Én megértem, hogy erre van a legnagyobb igény, de ott van néhány 100.000 ember is, akiknek ez nem kell. Mikor elindult az EstFM, nagy reményeket fűztem hozzá. Azt hittem, hogy végre lesz vmi hallgatható is, de nagyot csalódtam.


    Érdekességképpen leírom, hogy Szlovákiában van néhány rádióadó, talán több is, mint nálunk, és ott van minden. Pl Radio Rebecca rockot és metált játszik egész nap! De nem ám a Zúzdás metált, hanem igényes, jó zenéket. Pl Rammsteint, Metallicát, Zeppelint, és még sorolhatnám. Dunabogdányból gyönyörűen lehet fogni, kát, hogy nem ott lakom. :-)
    Ha ők meg tudják csinálni, akkor mi miért nem???
  • Coine
    #14
    Én sem értem miért nincsen itt Magyarországon egy olyan rádióadó ahol ilyen típusú zene menne és ezekről az együttesekről mennének a hírek.

    Én biztos vagyok benne, hogy lenne rá igény !!!

  • The Fallen God
    #15
    Igény lenne, de az a baj hogy csak a mi részünkről...

    Még a rohadt sulirádióban sem játszhatunk le metál zenét, de normális indokot nem kaptunk rá hogy miért nem. Ráadásul mindenkibe bele van rögzülve az hogy "metál=hörög, vért hány, gitárt reszel meg üvölt". De egy nagy büdös lófaxt ez a metál. Ha az emberek úgy állnának a dolgokhoz mint pl. én :)) akkor nagy valószínűséggel nem előítélettel volnának a metállal szemben hanem inkább megismernék azt.
    Na egyelőre ennyi. Így is késő van a mondataim meg már nem nagyon alkotnak egybefüggő szöveget holnap meg suli is van :((
  • Efreet
    #16
    Igény van rá... de melyik az a cég, amelyik rétegzenét (mert az) játszik, és tudja, hogy kevesen hallgatják. (megint előjön a pénz: hirdetések.. aki tudja, hogy egy bizonyos adót kevesen hallgatnak, minek hirdessen ott. - miből éljen a rádióadó)
    Jó lenne valami szlovák jellegű adó, de a magyar adésszabályzatok (ami miatt szerencsétlen Tilos évek óta nem jut frekvenciához) elég nehézzé teszik az egészet.
    Sulirádió: azt anno mi is meg akartuk reformálni a nojnundnojncigluftbalonsz-ról. Pár hónapig kaptunk heti 1 napot. Aztén finoman megkértek, hogy "játsszunk zenét, és ne ezt a szemetet"... No Comment.
  • Ronnie
    #18
    Rimus gitároztam kb 6 évig és ugyan ennyi ideje már gtár se volt a kezembe.

    A zenekar fele átment más zenekarba miután kaptunk egy Francia mini Lp szerzödést és mivel még tanulók voltunk nem tudtunk ki jutni saját erőböl akkoriban nem ment szponzor nélkül még annyirase mint most. + KATONASÁG és egyedül elég nehéz zenekart csinálni + előröl kezdeni az egészet. HÁT RÖVIDEN ENNYI.
  • Coine
    #19
    Szegény te :-(
  • ixyon
    #20
    na akkor nekem most van 1 jó ötletem! húzzunk fel jó kis acélbetétes bakancsot, találkozzunk(mi rockerek) annak a városnak a központjában, ahhol lakunk, és addig rúgdossuk a buzi tüctücösöket, meg a rapereket, amíg nem leszünk mi többen!
  • Coine
    #21
    csak úgy lazán ;-)
    ők meg jönnek Báffálóban :-DD

  • ixyon
    #22
    meg adidasban, meg nike-ban, meg ilyesmiben::) ghighighighi asszem nem 2esélyes a menet ghighighighi
  • Coine
    #23
    Getta, Gripfast meg a többi márka ;-))

  • Ronnie
    #24
    Akkor leporolom a baseball ütöm ÉS MEGYEK TÜCCÖGNI HEHE.
  • ixyon
    #25
    ghighi:) már vagy fél éve nem használtam kedvenc boxerem::) ghighi ideje lesz már azt is ::) na akkor meget?
  • Coine
    #26
    Nyitottam egy Koncertfelvételes topicot képekkel, ti is rakjatok be ! Majd még rakok be, akir érdekel nézze meg, Zene Fórum.

    Koncerképek / felvételek topic

  • mateos
    #27
    JAJA , SZENVED
  • Lteebee
    #28
    Szerintem az EstFM jó adó.
  • Laalee
    #29
    ja az jo de a tilos jobb :)

    mondjuk attol mert valki nem a rock zenet kedveli meg lehet igenyes, mas kerdes hogy az igenyes elektronikus zene se nagyon tud letjogosultsaghoz jutni a mindent elsöprö olcso és igenytelen szar tol... plő kozso szerintem nincs ember a földön aki azt mondja szereti... csak mivel egesz nap ö meg az idota "felfedezettjei" mennek a fika+ on ebböl jol megtud élni
  • Efreet
    #30
    tilos.hu-n vannak a 60-70perces mixek... azok kellemesek.
  • MuERTe
    #31
    A tilos kapott már frekvenciát,vagy még mindíg tilosban sugároz?
  • Efreet
    #32
    10. szülinapjukra kaptak 1 hónap frekit. amúgy szól mp3ban stram ügyileg.
  • MuERTe
    #33
    Amugy jellemtő,hogy minden nyomorult adó kapott,a tilos meg nem.Dehát ezt inkább a politika rovatban kellene tovább boncolgatni.
  • Laalee
    #34
    persze mert e ecigányrádionak kellet adni nehogy sirjanak szegeny romak hogy mennyire elvannak nyomva...
  • MuERTe
    #35
    Meg a miéprádiónak,meg sok egyéb szemétnek,közben meg olyanok nem kaptak sugárzási jogot,mint a BBC.De ez már szintiszta politika már megint,ugyhogy hagyjuk.
  • Efreet
    #36
    a 10 év alatt ha jól rémlik legalább 4X pályáztak.
  • Lteebee
    #37
    A Szigeti Ferenc azt mondta, hogy szerintük nincs igény egy ilyen rádióra(mármint a Tilosra).
  • Efreet
    #38
    akkor ezekszerint ezért nincs metálrádió se.
  • MuERTe
    #39
    Szigeti Ferencnek tényleg nincs igénye igazmondó,szinvonalas rádiókra.
  • Laalee
    #40
    es ki a tokom az a szigeti?:)

  • Efreet
    #41
    valami frekifőnök.