4
Aki tudja hogy kell quake3-ba modellt csinálni írjon! - Mad Guy
  • Steel Painter
    #4
    Hello
    Egyetértek a halott quake3-as Forumokkal.
    Én is kerestem a témával kapcsolatban (mármint a hogyan csináljunk modellt Quake3 alá)
    És arra az eredményre jutottam, hogy csak külföldi oldalak fordítottak erre igazán igényt.

    Anno a polycount oldalán lehetett ezzel kapcsolatban utánanézni,
    Ez persze akkor volt mikor a Quake 2-3 a fény korát élte

    Aztán a Planetquake és a polycount oldal szétváltak. Helyette a planetquake össze állt a gamespy és a fileplanet oldalával.
    Még van régi link de már nem él az oldal de nem is veszik ki a régi polycount linket a planetquake-ről :D
    (Az elmondottak igazolása Csak érdekesség) --> http://planetquake.gamespy.com/View.php?view=ModeloftheWeek.Detail&id=2

    A polycount pedig úgy gondolta hogy továbbra is modellekkel foglalkozik de már nem a modell-letöltések kategóriában

    Végső elkeseredésemben keresni kezdtem a netten...
    És rábukkantam
    Egy hivatalos oldalra, ami quake3 modellezéssel foglalkozik <-- ez az oldal az, amire gondoltam, és kezdőknek igen ideális. !Még mai napig aktív oldal!
    Itt mindent leír lépésről lépésre, képekkel segíti az útmutatást.
    Ez annak hasznos, aki konyít valamit is a 3DSmax-hoz
    Én persze a Max-ott egyáltalán nem ismertem és nem is tudtam semmiien formában megszerezni :(

    Aztán rábukkantam a „chUmbaLum sOft” által készített MilkShape –ra.
    Ez volt az utolsó reménységem és tényleg mind modellezésben mind convertálásbahn bevált.
    Szerintem ez a legegyszerűbb program, mai napig csinálok modellt és map-ot a Quake1 - 2 - 3 hoz, és nem panaszkodok.

    Gyakorlás a convertálás ajánlom quake3 alá, nem érdemes rögtön modellezni, mert előbb ki kel ismerni a .Qc fály
    animation.cfg, .skin és esetekben scripts megírásának trűkjeit.
    A modellek átkonvertálása persze nem olyan 1szerű, mint amit a játékos a gaméban készen lát. Mindig vérszemet kapok amikor XY azt vágja valakinek a modelljére hogy: „ áhhh csak átkonvertálta azt kész!” mintha ez két – három gombnyomás lenne.
    Igen csak nehéz a modellt minimum 3 részre bontani, a polygon limitet megadni esetekben átszerkeszteni a modell részeit, meghatározni a TAG pontokat és az ami a legnehezebb őszhangolt animációt csinálni!

    Ha segitség kell quake3 modell elkészítéséhez MilkShape ben profi vagyok, és szivessen segítek :)
    (A galéria képeken látható modelleket mind MilkShape-el csináltam.)
  • ReHARD
    #3
    Kár hogy az összes quake3 as forum halott
  • Ben C
    #2
    hi.
  • Mad Guy
    #1
    Aki csinált már vmilyen modellt vagy tud a témával kapcsolatba' vmit, az írjon ide! Előre is thx!