193
Melyik a legjobb?
  • Petyus_
    #71
    Hmmm, látom flame van... :) Én csak véleményt szeretnék kérni az ASUS A7A 266-ról, meg ált. az ALI-s, DDR-es SocketA alaplapokról. :)
  • Anee
    #70
    a Bs vagy a régi verzió?
  • Mathias
    #69
    Csak mi nem pénzért irunk egy számítástechnikai újságba, még:))
  • Pheel
    #68
    Az tetszik nekem, hogy mindenki ilyen húdeprofinak érzi magát csak mert elolvasott néhány hardveroldalt...

    Egy másik topicban nem pont ezért lett lehúzva OldMan?

    Nem látok amúgy a jövőbe, csak borulátóbban nézek arrafelé...
  • Mathias
    #67
    Hát ha AMD-t veszel akkor Abit KT7E 22000HUH+afa
    800-as Duron 11500+áfa
    WBK68 4500+áfa
    meg 256MB memcsi. valószínűleg még ez is sok hozzá de ennél azért gyengébbet ne a jövőre gondolva...
    Ha Intelt abban nem tudok segíteni mivel ennyiért(amennyiért az AMD-t megveheted)nincs olyan jó konfig. ja ezek az árak tájékoztató jellegűek. lehet olcsóbb is valahol és dágább is, de nm sokkal(+-5%)Így az alaplap és a proci együtt kb34000 ez azért jóval 80 alatt van.
  • MuldR
    #64
    Iwill KA266-R

    ALiMAGiK Chipset. Stabil, kulturalt, On-Board Raid, ATA 100, On-Board 4 csatornas hang. Nagyon jooo az a lap. Sajnos az ara is (Brutto 61) :(
    Info: www.iwill.hu
    Nekem teccik. Csak azert nem vettem ilyet, mert nem kell a raid, es itthon nem kapni a simat. feleslegesen meg nem adok ki +20 000 ft-t
  • Pheel
    #63
    Holnapra csinálok 10 oldalt, ami egybehangzóan állítja, hogy a Pheel chipset a legjobb...

    Anno Abit lapokról is mindenki hűdejóvéleménnyel volt, aztán élőben meg sok szívás volt vele. Szóval hiszem, ha látom...
  • Anee
    #62
    bazze olvass tesztet azután légy nagyokos
    bazze ha 3-4 agy hardwareoldal ugyanazzal a véleménnyel áll elő egy referencialapról az több mint meggyöző nem?
    Amúgy meg még csak 1etelen egy ilyen csipes lap van a refen kivül...
  • Pheel
    #61
    Es ezt is tapasztalatbol? Vagy csak a jovobe latsz? Tesztekrol meg annyit, hogy csinalok neked weblapot es kirakom, hogy a Pheel chipset istenkiraly, erre Te elkezded mindenkibe ezt sulykolni. Azt mondom varjuk meg mi lesz belole, de en nem varnek annyit ra, mig kiderul, inkabb vennek mast...
    Raadasul DDR-es cuccok nem eppen kiforrottak meg, de gondolom neked mar legalabb 5 fele volt es ez jott be a legjobban.
  • Anee
    #59
    Hmmmm...olvass teszteket.....ajánlott hoguy olvass mivel ÉRTELMETLEN a hozzászólásod...most a Sis735 a LEGJOBB DDRes K7alapú csipset...
  • Mathias
    #58
    Hát mivel eddig P1-ed volt gondolom nem fogod egy darabig a következőt cserélni, tehát nem nagy gép lesz ez mondjuk 2 év múlva.
    tehát jó lesz ez a gép csak hát a videokártya erősen gyengít a konfigon(ehhez a videokarihoz elég egy kissebb gép),de ha később tudsz szerezni egy jobbat akkor jó ez is. az asszonyt meg ne hagyjd játszani, mert ellustul. Aztán löttek aq vacsorának. :))
  • Pheel
    #57
    Minek várja meg? A Sis még olyan se lesz, mint a Via...
  • Anee
    #55
    az maxx raid vagypedig duálos..simán nincs scsi
  • Anee
    #53
    nincs ircem csak icq
    az
  • Anee
    #51
    várd meg a SIS735öset
  • Anee
    #49
    40alatt te azt meg nem kapod.
    Egy naugyéba hogy legalább 50ezer lesz a Raides áfa nélkül.
    Amúgy jó de én láttam olyan tesztet is ahol kicsit harmatosabb volt
  • GamerBoy
    #48
    Kevés kártya szereti??? Nekem mindösszesen 1 azaz egy db kártyám nem műxik shared IRQ-val... és szerintem az újak közül mindegyik támogatja...bár lehet, hogy a hülye asus is csak azért rakta rá az enyémre, mert maradt még egy kis fehér műanyag, oszt had higgye a vásárló, hogy kapott mégegy slotot :-)
  • Pheel
    #47
    Ha alaplapon van, akkor is megoli az egyik PCI slotodat az ATA vezerlo. Elveszi az IRQ-jat es keves kartya szereti a shared IRQ-t. Raadasul van meg 2 slot ami egy IRQ-n osztozik altalaban...
  • GamerBoy
    #46
    Bandee: na ja, én is meginogtam picit, hogy lehet, hogy várni kéne az Abit KG7Raid-re, mert az lehet, hogy 40 alatt megúszható lesz és 4 slotja van... nem tudja valaki ramot mennyit képes kezelni az AMD760 chipset? 1 gigát, nem?
    Bár az igazság az, hogy az epinek mégiscsak van 3 audio line-inje (azóta megnéztem, mégse 4 :-)) Mellesleg teljesen jól lehet parallel használni 2 hangkártyát, nem? Mondjuk a játéknak odaadom az egyiket, az mp3-nak meg az AC97-et. Ezt meg lehet játszani ugye?
  • Bandee
    #45
    nem akarom raeroltetni senkire, csupan ez a velemenyem. biztos van mas, akar yo is, de nekem ez bejott. persze izles dolga ki mire eskuszik, en sokaig abit parti voltam, de... az elso amd athlon-os lapok kicsit elbizonytalanitottak. amugy alaplapnal teny es valo hogy yo ha tamogat 8 ide eszkozt, de mennyibe is kerul 1 ilyen ? inkabb vadasszatok akkor mar 6 pci-ost. az nem olyan ritka/draga. ennyi. ui.: abit kg7 yo :)
  • GamerBoy
    #44
    Mellesleg pedig Bandee-nak: mi más lehet mérvadó, mint egy elfogulatlan hw-tesztlap eredménye szerinted??? Vagy vegyem meg én az összes SocketA alaplapot, amit lehet kapni, aztán dobáljam el amelyikek nem jöttek be?? Nem ezért vannak az ilyen tesztek?? Hogy segítsenek a vásárlásban? Te Solteket vettél. Oké, légy vele boldog. De azért ennyire nem kéne ráerőltetni másokra a véleményed...
    Anee: mikor jártál utoljára a tomshw-n? Most van egy új iromány, abban az Abit KG7 majdnem minden tesztet vitt... elgondolkodtató, nem?
  • Anee
    #43
    végülis igaz
  • GamerBoy
    #42
    Ehh... na igen, PCI-s ATAvezérlő. Jó ötlet. Csakhogy az zabál egy slotot én meg ott tartok, hogy lassan a 6 is kevés :-) Mielőtt valaki megkérdezné: hangkártya, hálókártya, tv-tuner, mpegkártya, modem. Oké, egy még fér, de ha már alaplapból van olyan, ami 8 eszközt vezérel, akkor minek zabáljam a helyet kártyával?
  • Anee
    #41
    jah.Én is gondolkodok 1en....raides lap nem volt amikor vettem a gépet
  • Pheel
    #40
    Bazz! Igy lementek az arak? :)
  • Anee
    #39
    Én is
    Csapó Gyros melett
    YBLtől 4 perc elmész a plaza felé fel a csapón s ott baloldalon vagy páratlanon
    nettó
  • Pheel
    #38
    Amugy meg nem tudom megallni es beirom:

    Vegyetek Intel cuccost, azzal nincs annyi szivas!

    Bocs :-DDDDD
  • Bandee
    #37
    ahogy gondolod, szerintem yo kis lap. persze sok jelolt lenne. az ide-s cuccokat egyebkent birja (nem szarta ossze magat), ha igen qrva sok kell akkor telleg legyen scsi, ne azt a qrva pci slot-ot sajnald szeintem. nem ?
  • Pheel
    #36
    Milyen? En Promise vezerlorol beszelek. Abitokat visszahivtak, mert hibaznak :)

    Compugroup melyik? Cime kellene...

    Netto-Brutto?
  • Anee
    #35
    hát attól függ hol...
    OmikroN:)))))
    nem compugrupnál 7ezer az Ata100as s át lehet szkázira is forrasztani
  • Pheel
    #34
    Kartya 10-15.
  • Anee
    #33
    lehet de a Raides alaplap +3 kártyába meg 6-7
  • Anee
    #32
    :)))))))))))))))))))))))
  • Pheel
    #31
    "ma már kezd elterjedni a 2-3 vinyó+cdrom+críró kombó..."

    Ezt egy sima PCI-os plusz vezerlo megoldja es csak egyszer kell megvenni. Alaplapon meg mindig ujra. :)

    Nekem is alaplapon van :)
  • Pheel
    #30
    Anee vedelmeben meg annyit mondanek, hogy Soltek tenyleg nem valami elterjedt es ennek azert biztos vannak okai. Nem feltetlenul az, hogy gyors, stabil, jol szerelheto illetve tuningbarat... :]
  • Anee
    #29
    FSB
  • Anee
    #28
    de ne azzal számolj hogy ritka mert ma már kezd elterjedni a 2-3 vinyó+cdrom+críró kombó...
    itt soltek behal
    Szerelhetőség:mond 1 lapot amit nem lehet rendesen szerelni-és ne inűlyen indokkal jere hogy ott egy feszátelekitó vagy kondi mert az kurvára nem lényeges-
    Stabilitás:inkább biosfüggő minthogy lapfüggő
    Tudás:Na mi az a plusz:kiröttyenti hogy birja 189et a duron SBben...fop32vel..jeah igazságtartalma 5%
    Agppro meg bazze csak FireGL Quadro DCC meg Asus 6600 64MB ennyi ....
    Ata100 alap mostmár
    Volt már kezemben s nem estem hanyat.
  • Anee
    #27
    soltekba csak a ddres a jó
  • Bandee
    #26
    te anee. nem kötözködésért, de neked mit jelent lassú ? az hogy teszem azt a híres neves tom's hardware v. anandtech azt mondja ? Szerinted te észre veszed azt a néhány százalékot ? Na és 4 ide csatlakozó igazán ritka ... Nekem is yo lenne de ha ez alapján választanom kéne, azt mondanám legyenek a cuccok SCSI-sak. Amúgy + a stabilitás, szerelhetőség, tudást el is felejtitek újabban ? Mindig csak hogy ennyit +, na meg ez ... Bla-bla. Nem is láttál ilyent még előben, addig meg ne legyél nagyon okos. Szerintem
  • Anee
    #25
    azért mondtam:)))