44
Mi van vele?
  • geza84
    #44
    Üdv mindenkinek!
    Régen játszottam a Tycoon-al, most leszedtem az OpenTTD-t és nagyon tetszene ha látnék is belőle valamit... kb 30 cm-ről guvadnak a szemeim és 5 perc után már nem bírom tovább... minden irtó kicsi, hogy lehet növelni az ikonok, a menü meg a feliratok méretét??
  • TycoonHQ
    #43
    Sziasztok!

    Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a Tycoon Headquarters (http://tycoon.atw.hu) weboldalt, ahol rengeteg menedzselős és városépítős játékról, többek között a Transport Tycoon-ról is találhattok képeket, videókat, leírásokat. Emellett szórakozhattok flash játékokkal is, valamint olvashattok érdekes cikkeket is az oldalon. Érdemes benéznetek, nem bánjátok meg. :)
  • nohabking
    #42
    Ha szemaforok, akkor ezen a magyar oldalon találhattok egy remek cikket is róluk. Az OpenTTD leírás cikk-kategóriában van! OpenTTD FanSite
  • Petka
    #41
    #16
  • merse noni
    #40
    honnan tudnám letölteni ezt a gémet régen megvolt de már nincs nálam
    ha tudnátok adni egy linket megköszöném sziasztok
  • ZsZso
    #39
    Beszarok ... úgy néz ki nem tudom a PNG gifeket benyomni ... akkor újra ... képek nélkül ... szorry a sok posztért ... szépet és jót akartam :(



    Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: Szemaforok. Sajna angolul van ... megpróbálom összefoglalni magyarul a számodra fontos részeket.

    Pár kép:

    Előszemafor
    Zöldet jelez, ha létezik legalább egy zöldet mutató kijárat szemafor a következő pályaszakaszon. Egyébként pirosat mutat. Tehát ezzel a szemaforral megakadályozhatod, hogy belépjen a vasút egy olyan blokkba, ahonnan nincs kijárat.

    Ha nincs kijárat szemafor az előszemafor után, akkor normál szemaforként működik. Ez természetes fennáll a kétirányú előszamoforokra is, ahol csak egy irányba használjuk az előszemafor funkciót.


    Kijárat szemafor
    A kijárat szemafor ugyanúgy működik mint a normál szemafor, csak az előszemaforok és kombó szemaforok helyes működése érdekében van rájuk szükségünk.

    Ha az NPF (globális útkereső algoritmus) ki van kapcsolva, a kijáratok általában kétirányú szemaforok, így a vonat választhat utat. Egy irányú utak esetén és NPF nélkül a vonat áthaladhat a bejárati szemaforon, amint ez egyik kijárat szabad. Bár, ezek után a legközelebb eső kijáratot választja, ami NEM FELTÉTLEN a zöldet jelző kijárat!

    Az NPF eltörli ezt a "megszorítást", így a vonatok a lególcsóbb utat választják. A piros jelzések "drágábbak" mint a zöldek, így ha egy mód van rá, nem fognak ott várni.

    Kombó szemaforok
    Ez a harmadik verziója a szemaforoknak, amik igazából semmi újat nem nyújtanak. Tulajdonképpen egy elő- és egy kijárat szemafor egybegyúrásáról van szó. Ezekkel a lámpákkal elég komoly vasúthálózatokat tudsz létrehozni. (lásd alábbi képet)


    És még valami:
    Ezzel az új interfésszel is hozhatunk létre szemaforokat/lámpákat a 0.6.0ás verzió óta. Csupán annyit kell tenni, hogy a openttd.cfg fájlban a az enable_signal_gui változót igazra (true) állítjuk.


    Remélem tudtam segíteni.
  • ZsZso
    #38
    Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: Szemaforok. Sajna angolul van ... megpróbálom összefoglalni magyarul a számodra fontos részeket.

    Pár kép:



    Előszemafor

    Zöldet jelez, ha létezik legalább egy zöldet mutató kijárat szemafor a következő pályaszakaszon. Egyébként pirosat mutat. Tehát ezzel a szemaforral megakadályozhatod, hogy belépjen a vasút egy olyan blokkba, ahonnan nincs kijárat.

    Ha nincs kijárat szemafor az előszemafor után, akkor normál szemaforként működik. Ez természetes fennáll a kétirányú előszamoforokra is, ahol csak egy irányba használjuk az előszemafor funkciót.


    Kijárat szemafor
    A kijárat szemafor ugyanúgy működik mint a normál szemafor, csak az előszemaforok és kombó szemaforok helyes működése érdekében van rájuk szükségünk.

    Ha az NPF (globális útkereső algoritmus) ki van kapcsolva, a kijáratok általában kétirányú szemaforok, így a vonat választhat utat. Egy irányú utak esetén és NPF nélkül a vonat áthaladhat a bejárati szemaforon, amint ez egyik kijárat szabad. Bár, ezek után a legközelebb eső kijáratot választja, ami NEM FELTÉTLEN a zöldet jelző kijárat!

    Az NPF eltörli ezt a "megszorítást", így a vonatok a lególcsóbb utat választják. A piros jelzések "drágábbak" mint a zöldek, így ha egy mód van rá, nem fognak ott várni.

    Kombó szemaforok
    Ez a harmadik verziója a szemaforoknak, amik igazából semmi újat nem nyújtanak. Tulajdonképpen egy elő- és egy kijárat szemafor egybegyúrásáról van szó. Ezekkel a lámpákkal elég komoly vasúthálózatokat tudsz létrehozni. (lásd alábbi képet)


    És még valami:
    Ezzel az új interfésszel is hozhatunk létre szemaforokat/lámpákat a 0.6.0ás verzió óta. Csupán annyit kell tenni, hogy a openttd.cfg fájlban a az enable_signal_gui változót igazra (true) állítjuk.


    Remélem tudtam segíteni.
  • ZsZso
    #37
    Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: Szemaforok. Sajna angolul van ... megpróbálom összefoglalni magyarul a számodra fontos részeket.

    Pár kép:



    Előszemafor

    Zöldet jelez, ha létezik legalább egy zöldet mutató kijárat szemafor a következő pályaszakaszon. Egyébként pirosat mutat. Tehát ezzel a szemaforral megakadályozhatod, hogy belépjen a vasút egy olyan blokkba, ahonnan nincs kijárat.

    Ha nincs kijárat szemafor az előszemafor után, akkor normál szemaforként működik. Ez természetes fennáll a kétirányú előszamoforokra is, ahol csak egy irányba használjuk az előszemafor funkciót.


    Kijárat szemafor
    A kijárat szemafor ugyanúgy működik mint a normál szemafor, csak az előszemaforok és kombó szemaforok helyes működése érdekében van rájuk szükségünk.

    Ha az NPF (globális útkereső algoritmus) ki van kapcsolva, a kijáratok általában kétirányú szemaforok, így a vonat választhat utat. Egy irányú utak esetén és NPF nélkül a vonat áthaladhat a bejárati szemaforon, amint ez egyik kijárat szabad. Bár, ezek után a legközelebb eső kijáratot választja, ami NEM FELTÉTLEN a zöldet jelző kijárat!

    Az NPF eltörli ezt a "megszorítást", így a vonatok a lególcsóbb utat választják. A piros jelzések "drágábbak" mint a zöldek, így ha egy mód van rá, nem fognak ott várni.

    Kombó szemaforok
    Ez a harmadik verziója a szemaforoknak, amik igazából semmi újat nem nyújtanak. Tulajdonképpen egy elő- és egy kijárat szemafor egybegyúrásáról van szó. Ezekkel a lámpákkal elég komoly vasúthálózatokat tudsz létrehozni. (lásd alábbi képet)


    És még valami:
    Ezzel az új interfésszel is hozhatunk létre szemaforokat/lámpákat a 0.6.0ás verzió óta. Csupán annyit kell tenni, hogy a openttd.cfg fájlban a az enable_signal_gui változót igazra (true) állítjuk.


    Remélem tudtam segíteni.
  • EnigmaHarlequin
    #36
    Adok egy mailt ha valaki tudna valamit [email protected]
  • EnigmaHarlequin
    #35
    sziasztok nekem elég kezdő szintű problémám vana szemaforok kezelése valahogy nagyon nem akar összejönni hoyg ne legyen fennakadás a vonatok közlekedésében ha valaki tud valami felvilágosítást adni az elméletéről megköszönném
  • bolyongó23
    #34
    emberek..következő a probléma.akármeliyk ttd vagy openttd változatot dobom fel a gépre nem tudok járművet vásárolni..help! (xp)
  • nohabking
    #33
    Van EGY JÓ HÍREM! A www.ttdx.gskse.hu -n volt tt-verseny. Na, hamarosan ismét lesz! De most már online, és új szabályzattal! És openttd-vel. Remélem jöttök a versenyre, utoljára ilyen verseny 2005-ben volt, és most én sikeresen megmentem, a transport tycoon-osok nagy örömére(ott bosszankodtak, vagy szomorkodtak, hogy nincs verseny többé, és ezzel a portál látogatottsága is csökken, egyre jobban sajnos)
  • nohabking
    #32
    Ez az oldal temérdek grafika helyét mutatja: Ide klikkelj. Van itt minden, házak, állomások, stb. Ja, mégegy oldal, itt böngészve a letöltések közül találhatsz pár jó grafikát. Magyar oldal, nohab-king ott a nevem. Tehát ide klikk. Remélem tetszenek majd az új grafikák. Én is használom őket, a DbSetXL nagyon jó csomag... Csomó új mozdony, vagon.
  • Petka
    #31
    Új grafikákat honnan lehet beszerezni?
  • nohabking
    #30
    Hát igen Ez a játék nem fogott meg annyira, mint bármi más játék. Az openttd-t jobb nem kipróbálni, pláne új grafikákkal, mert egész nap játszani fogsz! Olyan "eldugott helyen" van ez a fórum sajnos.
  • Petka
    #29
    majdnem 2 éve írtam ide :D
  • Schabee
    #28
    Wow van ilyen topic is!

    Az egyik legkiribb játék a világon!
  • nohabking
    #27
    Ejha, de kihalt ez a fórum!
  • nohabking
    #26
    Az OpenTTD a 32 bites verziójával elkanyarodott attól a jó öreg tycoon-os arculattól. Tök gagyi lett!
  • lhmc
    #25
    Sziasztok, én is ezt szeretném kérdezni...ok, hogy Open TTD, de konkrétan mit tegyek hogy multiban játszhassak???
  • gabber a hun
    #24
    szerintem a simutrans a grafikát kivéve mindenben részletgazdagabb....
  • Muki100
    #23
    OpenTTD-t leszeded és úgy.
  • lhmc
    #22
    Sziasztok!
    Hogyan tudok multiban játszani a TTD-vel? Kérlek segítsetek.
    Köszike.
  • exider
    #21
    téged már láttalak multiban
  • kispancsi
    #20
    Ha van valakinek játszani valamikor egyet multiban a legújabb patch-el, akkor szóljatok e-mailben vagy pm-ben!

    mail: pocok kukaca freemail.hu

    - kisPocok -
  • c115
    #19
    Vki elküdldi nekem [email protected]
  • Conelli
    #18
    Hali!
    Van TTDPatch is, ami az eredeti telepakolása Patch-ekkel. Az OpenTTD sokkal modernebb, mivel C-ben írták, de nem lehet "menedzselni" azt akinek a 75% részvényét felvásároltad, és nem tudod ezek sínjét használni, nincs 1-irányú út, és villamos, és 1 sec alatt berakod (TTDPatch-ben lehet pár cuccot amit OpenTTD-ben nem), de állítólag fejlesztenek az OpenTTD-hez is villamost
  • bubi07
    #17
    Én imádom ezt a játékot ez a legjobb a világon
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    omfg :C

    mikor nézted meg legutoljára a naptáradat? XXI.-ik század, az angol alap, de no offense :D

    http://openttd.com/downloads.php < a nagyon fantáziadús download menüpont rejti a letöltés lehetőségét.. valamelyiket szedd le és kell hozzá meg az eredeti TTD-ből pár file, azokat meg feltettem ide.
  • leveskocka
    #15
    na,es ezzel mit is kell csinalni?mer angolul nem ertek:)
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    pff , warez ..

    amúgy http://openttd.org

    az OpenTTD amúgy teljes újraírása a programnak C-ben! :)
  • Danri
    #13
    Hali mindenki.....
    Ha stratégiát vagy Tycoont akarsz akkor: www.danri.atw.hu
  • DarkCruiser
    #12
    van, ide a linkkel
  • Petka
    #11
    na van nekem egy olyanom hogy Transport Tycoon Deluxe for WinXP! (Multilanguage) és egy openttd-0.4.0.1-win32
    openttd valszeg valami kiegészítés lehet. Ha feltelepíted akkor olyan lehetőségek lesznek mint pl.: felbontás állítási lehetőség, teljes magyarítás, szerverkereső stb...
    Ha van rá igény, feldobom egy tárhelyre
  • bobika
    #10
    honnnan lehet letölteni transport tyconn t mert keresem mert elveszet:S léccci valaki mondja el:S
  • Foglaltnick
    #9
    Vicc kategória, mint ahogy a Transport Giant topicban is megtárgyaltuk, ez egy 10 éves játék, nem igaz hogy nem lehet ennyi idő alatt beletenni valamit.
    A játékosoknak van egy csomó új ötlete, jobb grafika van azóta, erősebb gépek, jó dolgokat ki lehetne hozni belőle.
    Szerintem inkább azzal van a baj, hogy az üzleti szimulációra/menedzsmentre egyszerűen nincs akkora felvevőpiac mint mondjuk a jön-a-szörny-lelövöm játékokra, vagy az rts-ekre. Feltételezem hogy az amerikai közönség -még jobban mint az európai- punnyad csak egész nap, a megeröltető tévézés mellett ha computerezik, akkor nem akarja használni az agyát.
    Profit számítás, gazdaságosság, részvényárfolyamok, megtérülési idő, termelékenység, recesszió - ezek mind olyan dolgok, amikhez nem akarnak nyúlni. Ha meg egyszer adott egységnyi programozói ráfordításból alatt fps-ből x dollár profit jön be, egy gazdasági szimulációból meg x/10 dollár profit, akkor logikusan csak a megszállott rajongók fognak ilyet írni, de úgylátszik olyan nem sok van, ahol a megszállottság és a profizmus találkozik...

    MADár
  • M@TriX
    #8
    szerintem nem merik megpróbálni, nehéz túlszárnyalni...
  • Aquli
    #6
    Hmuda: amikor csinaltam az mar ugy fel eve volt... nem tudom mukodnek e a letolteseim, de a sajat pajaim kozul Borg nezd meg a Coal Transportot, a kulfoldiek altal csinalt allasok meg gyonyoruek... Borg: nincs icq-d?
  • Borg
    #5
    Tényleg tök jó az oldal.
    Majd konzultálok veled emailben Aquli, mert láttam te is odavagy a sines-megoldásokért, van néhány mapem, amin fullra behálóztam 2-4-8as sinpár rendszerekkel az egész mapot, lámpákkal mindennel megfűszerezve:) Mikor kezdtem megunni a gamát, már csak az extra sinmegoldások épitgetése érdekelt, van néhány jó kis megoldásom:)
    CSak ehhez elő kell keressem a gamát, mitöbb a mentéseimet...
    Nem jelent meg ehhez semmi ujdonság, legalább valami kiegészitő? Uj vonatok, autok stb..
  • Hmuda
    #4
    Te tök király az oldalad. Csak kár, hogy a warez site most nem műxik. : (