82
Hány van nektek?
  • qwer74
    #82
    640k? normális vagy? nekem a 4gb is kevés
  • Lazarus
    #81
    384
  • Lteebee
    #80
    170Mb HDD meg sose lesz tele...
  • Laalee
    #79
    en azt tudom hogy 640K mindenre eleg...
  • Efreet
    #78
    és a c64-ben mennyi is volt mindenre elég? :)))
  • Insane-Warez
    #77
    Azért röhely hogy annó amikor volt egy Amiga1200-m ami 14mhz-s volt 2MB!!! RAMal, kurvajo dolgokat lehetett csinalni, tök profi grafikával, most meg nem elég az 512 sem lassan :-(
  • Geronimo
    #76
    nekem most 128 van de kene mar tervezgetni uj gepet....abba 2x256 szerintem eleg lesz
  • Corel
    #75
    A második mondatod érdekes, jó messzire küld el aki ezzel kajáltatott meg.
  • mainruler
    #74
    :)))
    Esetleg sámántáncot is lehet lejteni a RAM-ok elött, levágott fejű kakassal és miegyébbel, hátha akkor látni fogja őket a gép!
    Ja, de fontos, hogy az első slot-ba csak a levágott kakas vérével bemázolt RAM-ot tehetjük, a másodikba meg a hoacintollakkal megtűzdeltet, mert ha felcseréljük a sorrendet, nem fog működni ám...Hahahahahahaha!!!
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan?!
  • Efreet
    #73
    ez ugyanaz, mint annó a c64-re a fejreállított magnó, meg hogy nem így, hanem úgy nézek a gépre töltés közben... Urban Legend és rituálégyűjtemény.
  • Laalee
    #72
    ezt megis ki meselte be nekd?:)
  • Zozo76
    #70
    Ugy nez ki hogy megint szivtam egy keveset...
    Irtam hogy vettem 2x256Mb ramot a gepbe, de mind a ket modulbol
    csak 128-at lat... Visszavittem, a ramoknak semmi baja nem volt, igy hat
    kicsereltettem 3x128Mb-ra. Na azt mar latta rendesen. De itthon jottek a fagyasok,
    ugyhogy, elkeztem varialni es kijott hogy mindegy melyik modul van a gepben de ha mind a
    harom akkor fagyas. Nagyon jo tesztet talaltam: Winamp+Black&White plugin
    (a szigeten tancolo medve). Alltalaban 1 perc alatt befagy a windows, de alltalaban nem
    teljesen, mert az eger azert megy bar mar kilepni sem lehet, mert ugy nez ki hogy az
    explorer fagy be. Most epp 2x128Mb + 1x64Mb van es ugy nez ki hogy igy jo lessz.
    Tehat 320Mb. Meg utolso kapaszkodokent megkerdezem toletek hogy nincs esetleg valami BIOS
    beallitas amit valtoztatni kene, es esetleg az lenne a baj? Azert a 320Mb se rossz,
    a maradek 1x128Mb+2x64Mb arabol meg veszek egy 56-os modemet a jelenlegi ISA 33.6-os helyett
    . Azert ha valakinek van valami otlete irjon mar. Meg remenykedek.

    Ja es gyerekek: Strike Force + C64 + Rock & Roll + Beat RULEZ!!!
  • Zozo76
    #69
    En epp az 512-re de sajna nem nagyon szereti az alaplapom a 256-os ramokat, ugyhogy megelegedtem a 384 Mb-al. Ez amugyis 2x annyi mint ami eddig volt...
  • Lazarus
    #67
    384 de kölcsön attam a haveromnak 64et amig nem vesz ramot úgyhogy jelenleg 320
  • Efreet
    #66
    azon mondjuk valahogy nem csodálkozom :))))
  • Laalee
    #65
    amd oldalon idaig semmi bajom nemvolt vele,mig intel csippel egy amd procim se ment :)))
  • Efreet
    #64
    jókis via-val akkorákat lehet ****-ni... :))
  • Laalee
    #63
    intel csippcsuppos mitvarsz tole... bezeg a jokis via :)
  • Lteebee
    #62
    Engem inkább bánt akkormár, hogy csak 4 ide cucc megy rája(bezzeg a BE6 2)
  • Efreet
    #61
    teljesen ciki... ASUS "húdeújgenerációs" CUSL2-C (vagymi) alaplapja kezel 512-es modulokat. van benne 3 hely, de összesen csak 512 megát lát, bármilyen kiosztásban... miért kell egy penge alaplapot ilyennel elcsűrni? az én régi P3B-F-em is többet hajlandó lekezelni.
  • Lteebee
    #60
    Nekem a régi soyo-m néhány 64 megásat 32-esnek látott, néhányat meg 64-esnek.
  • Laalee
    #59
    akkor le se tudna kezelni.
    nagy a valoszinusege hogy összekevertek a boltban, én is majdnem igy jartam, csak szemfüles voltam, és rakerdeztem, majd megnezte a haver (ö a boltos) és közölte hogy ja telleg...
  • Efreet
    #58
    lehet hogy csak papíron 256-os a modul... vidd vissza ha tudod. a PC100-ra a PC133 felülről kompatibilis, azzal nem lehet gond. Talán azzal lehet még, hogy a BIOS-od nem ismeri a 256-os modult.
  • Zozo76
    #57
    Ma vettem 2x256 Mb SDRAM-ot, de sajnos a gep mindket modulbol csak 128/128 Mb-ot lat (BX2). Gyorsan atvittem a haveromhoz (Intel815) es nala ugyaez a helyzet. Lehetseges hogy pont kifogtam es a ram lenne a hibas (mind a ketto?)? Ja az alaplapom kezikonyve csak PC100-ast emlit, a haverom alaplap kezikonyveben nincs ilyen adat...
  • Laalee
    #55
    deha anya akor miert banan alaku...
  • Jockey
    #54
    lehet apa is meg anya is..
    hibrid a drága..:)
  • Laalee
    #53
    rd ram ot csak p4 be
    ddr-t pedig athlon ba, ha az alaplap tamogatja, bar szerintem inkabb vegyel minosegi sdram ot és az arkulombözetbol egy gyorsabb procit, jobban megeri
  • Lteebee
    #52
    De akkor miért Föld anya és miért nem apa?
  • Corel
    #51
    Mi nehezebb 1kg vas, vagy 1kg pehely?
    RAM mennyiségben azonos, gyorsaságban vannak különbségek, legalábbis szerintem, bár szerintem a föld sem gömbölyű, hanem banán alakú.:-)
  • Sirius
    #50
    Ja 1 RDRAM HÁNY SDRAMNAK FELEL MEG?
  • Efreet
    #48
    a gép a ram-ot hálálja meg a legjobban... videólejátszásnál, netezésnél, stb... nem kell swappolnia semmit, a bootolás kb negyedannyi idő.
    ja, meg a system.ini -be a
    [386enh] részbe egy
    ConservativeSwapFileUsage=1 -et..., és kicsit normálisabb lesz a swap-kezelése a vindóznak (ez mondjuk 2K alatt nem biztos, hogy működik :))
    nekem kb 1 napnyi kavarás után kezd el csak swap-ot csinálni... akkor is ki lehet pucolni.
  • Lteebee
    #46
    Gazdag gyerek
  • Laalee
    #45
    mert is? semi különbseget nem erzek az 512 es a 256 között win2k alatt sem
  • Efreet
    #43
    a Suse Linux 7.1 meg a Mandrake 8 is 64 megát igényel MINIMUM... de azzal még gyengén muzsikál. amúgy meg a ram ingyen van, aki 512 alatt marad az meg is érdemli.
  • Lteebee
    #42
    Nem.

    Egy attól nem.
  • LaCiKa
    #41
    Win 3.1: 8 Mb
    W95 : 32 Mb
    W98 : 64 Mb
    Win ME : 128 Mb
    stb.stb.stb.>>>>>>>>>>>>>>>
    Röhej hogy az Op.rendszer megeszi a RAM-ot
    Köszönhetjük neki: B.G. M.$oft
  • Efreet
    #40
    egy vegetatív idegrendszertől is? ;]
  • Lteebee
    #39
    Gyenge.
  • Efreet
    #38
    De...
    "Tilos a Cinetripen EstFM-et hallgatni" táblákkal vonultak fel...
  • Lteebee
    #37
    Igen.

    Úgy érted, lehet, hogy ott voltam, csak nem vettem észre?

    Valószínűleg ők nem írják ki, hogy Cinetrip, EstFM, vagy hogy Tilos.