44
milyen videokártyát vegyek?
  • JonasSandor
    #44
    Most jött ki a 2070.
  • Archer6938
    #43
    Sziasztok

    egy teljesen új géprol van szó:
    AMD Ryzen 7 1800x
    Nvidia GTX 1080GTX
    alaplap: gigabyte gaming K3 - AX370 széria
    win 10 pro

    a problémám az,hogy ha elindítom a gépemet és frissen telepítem a legújabb nvidia drivert akkor a GPU tesztekben olyan pontszámot kapok amilyet kellene, DE ha restartolom akkor elég rendesen lecsokken a pontszám.

    pl.:
    3dmark timespy: friss driver: 7300pont
    ugyan az a driver csak 1 restart után 5200-5600 pont

    ha viszont a restart után megvolt a kevés pontom és megint rádobom a drivert akkor ismét 7200-7300 pont (reinstallnál nem kér restartot)

    hol lehet a problémám, ez tuti software gond,de hol?
  • ancsi22
    #42
    Sziasztok!

    Rendelkezem egy db. Asus 8gb Strixgaminggel. "Problémám" következő: Fallout 4 el csak úgy tudok 3840x2160ban játszani stabil 40 fps felett 38 max tehát még épp játszható, ha megerőszakolom szegényt és a Republic of Gamers kártyatuning programot minden tekintetben maxra húzom, powert is ugye csak a ventilátor megy 52 % on. Ezt azért teszem, hogy be tudjak rakni egy modot (true grass) ami nagyot dob a játékon de vajon megéri? A gyári tuningprogramot húzhatom maxra komolyabb következmények nélkül? Grafikai hibát és semmilyen más hibát nem tapasztaltam. Azt nem tudom miért nem támogat ez a játék 2240-es vagy mennyi bocs ha nem voltam pontos felbontást mert az mindent megoldana. Legalábbis a Maffia 3 ba meg a Dishonored 2 be megoldja. 4k ergo szép is gyors is. Az 1920 meg azért topis a 3 ezerhez képest... Ha leveszem a true grass modot akkor játszható megerőszakolás nélkül is sima oc ba. Viszont sokat veszt a szépségéből nagyon. Végülis meghagyta a gyártó ezt a lehetőséget és működik is de egy ideig még nem szívesen vállnék meg ettől a kártyától.. Vállalhatom ezt a kockázatot simán kifagy vagy megvan rá az esély, hogy kinyírja?
  • trancemusic2
    #41
    Egy újabb vga-val mennyi fps van ebben a tesztben? Valaki lefuttatná nekem? 4670k + gtx 770 a vidiben.
  • Vikor83
    #40
    Sziasztok!
    Szeretnék egy videokártyára beruházni.
    A konfiguráció: Alap: Abit NF-M2S, processzor: AMD Athlon 64 X2 4400+ (ezt leszeretném cserélni 6000+-ra ÉRDEMES lecserélni?), 4gb DDR2 RAM, Jelenleg egy 400 W-os tápom van Modell: LPJ9 23P. Rendszer WIN 10 64 bites
    Ebbe a számítógépbe szeretnék egy videokártyát venni.
    Találtam egy honlapot, ahol az alaplapommal kompatibilis videokártyákat felsorolja: http://www.pc-specs.com/mobo/Abit/Abit_NF-M2S/2262/Compatible_GPUs
    Szerintetek melyiket érdemes megvásárolni? Legfőképp internetezésre, internetes játékokra, HD filmekhez, persze néha játékokra is.
    Olyan kártyát szeretnék, amelyet ki tudok használni ebben a konfigurációban
    Egyet találtam: https://www.asus.com/hu/Graphics-Cards/EAH6970_DCII2DI4S2GD5/
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • JonasSandor
    #39
    Ma megjelent a titán x videókártya, és az első tesztek alapján kenterbe vágja az 1080-ast.
  • blackbull
    #38
    Hali!Tudom hogy nem ide való de nem találtam neki megfelelő topikot így ezúton is bocsi!Nah szal az lenne a a kérdésem hogy hallottam egy ilyen vidi kártya gyorsító programról és szerintetek az hatásos vagy esteleg nem káros?
  • NeoMaN
    #37

    Legeslegjobb ár/teljesítményben, sokkal jobb és gyorsabb az X800GTO-nál.
    Ilyet vegyél!
  • mauzerkatze
    #36
    illetve erről is kéne egy kis info, vélemény tapasztalat: Asus GeForce 7600 GT 256MB GDDR3 TV-Out + Dual DVI PCI-Express
  • mauzerkatze
    #35
    az előbb rossz kártyát másoltam be, szóval erről a kártyáról szeretném a véleményetek kérni: SAPPHIRE Radeon X800 GTO 256MB GDDR3 TV-Out + DVI AGP
  • mauzerkatze
    #34
    Hello! a véleményetek érdekelne erről a kártyáról:
    SAPPHIRE Radeon X550 256MB DDR TV-Out + DVI PCI-Express
  • Tetsuo
    #33
    Jah azt tudom, ezt csak próbának vettem, mer visszacserélhetem.. már meg is történt (GT-re). A kártya volt a hibás, állítólag elég sok xar.
  • Inquisitor
    #32
    Ez egy 7800GTX vagy 7900GTX 2500 dollárért 450-500 dollár helyett. Kifejezetten NEM játékra van, de ha nyertél a lottón vagy NEM drágább mint fent említett "rokonai", akkor jó játékra ... csak nem Quadro driverekkel.
  • ele
    #31
    találkozott már vki nvd Quadro fx 4500-as karival?alkalmas ez játékra?
  • Inquisitor
    #30
    2-3.000, TV-ottal baleknak 5-6.000
  • Inquisitor
    #29
    Sokkal rosszabb, mondjuk 5.000-ért megéri :)
  • [Jakuza]
    #28
    Nem. Alig erosebb az X300nal.
  • joshua
    #27
    szevasztok! ez a vkártya milyen jó: saphire eax550ge/td? ez jobb mint egy radeon x600 pro? köszi előre is
  • NeoMaN
    #26
    Passz, de az biztos, hogy a mostani kártyád szarabb-lassabb mint a 9500pro volt...
    :)
    szerintem
  • Tetsuo
    #25
    Help!
    Tegnap vettem egy Inno3D GF 6600 LE AGP 128MB-os kártyát.
    Beraktam a Sapphire Radeon 9500 128MB helyére a 8x-os AGPbe és sípolt a gép össze-vissza, kép az nincs semmi! A Radeonon van plusz tápcsatlakozó, a 6600nál nincsen semmi.
    Talán vmi jumper lehet, (esetleg Award BIOS beállítás?) de nem találtam leírásban sem, ami segít.. :((

    Alaplap: MSI KT4-Ultra (8x-os AGP), proci: AMD 2800+, memó: 512MB 333MHz, monitor: LG F900P (CRT)

    Help!
  • mokkachini
    #24
    a régit GeForce 4 MX 440 128MB (128bit) 8x AGP eladnám mennyi a reális ára?
  • Inquisitor
    #23
    "asználtan márkától függöen 5-7e Ft körül érhet.."
    Ennyiért 9550-es Radeont vagy GF5200-est lehet kapni használtan.

  • Inquisitor
    #22
    Még is mennyiből? Meg ugye Oblivion, és Tomb Raider kimaxolva kb. semmin nem fut rendesen ...
  • good charlotte
    #21
    lécci segítsetek akarok venni egy jó gépet és már csak a videókártya hiányzik milyen videókártyát tudnátok ajánlani hogy a mai játékokon mint pl a hitman blood money max grafikán játszhassak?
  • narumon
    #20
    "mit tudnatok mondani a RIVA TNT kartyarol?"

    Azt hogy az nvidia gyártotta ha jól emléxem 98 körül, akkor nagyon jó kártya volt, most már nem sokra mész vele, használtan márkától függöen 5-7e Ft körül érhet..
  • Laci
    #19
    Thankz!
  • narumon
    #16
    Pheel: Hmhm saját maguknak fizessenek vagy mi?
  • Pheel
    #15
    Azt tudom mi az, de én pl akkor sem szeretném az ingyenreklámot. De az ő lapjuk...
  • azazel
    #14
    Bocs, csak poén volt, remélem nincs harag.
  • azazel
    #13
    segg?
    :)
  • Pheel
    #11
    Szerintem még úgysem tudja mindenki, hogy www.dewdew.sg.hu :)
    Apropó! Mit szól ehhez a kis ingyenreklámhoz a supergamez?
  • Coine
    #8
    persze csak DELUXE kivitelben...
  • Coine
    #7
    vagy pl Asus V6800 ami nekem is van :))
  • narumon
    #6
    Laci: az ASUS Deluxe kártyái... pl V3800 Deluxe az a TNT2 video ki/be változata V7100 Deluxe Combo a Gef2MX-é. V7700 Deluxe a Geforce2-é és stb...
  • Anee
    #5
    minőségről nincs infom
  • Anee
    #4
    áááááááá az vagy ViVOs radejon vagy pedig Asus deLuxe kártyák TNT2 GF2 MXnincs!
  • Laci
    #3
    Ebből melyik tud videót digitalizálni és milyen minőségben, felbontásban. Bocs a lamizásért.
  • Anee
    #2
    Na a lehetőségeid:
    Gf2MX/Mx400 64MB TVout 22000+áfa
    ATi Radeon LE-21600+áfa
    ATi Radeon SDR TVout-28400+áfa
    Matrox G450 DDR 32MB-29040+áfa
    VideoLogic Vivid! kb 24000+áfa
    VideoLogic VididXS 32MB -29000+áfa kb
    3dfx Voodoo4 32MB 23450+áfa
    3dfx Voodoo5 5500AGP/PCI 31520+áfa
    Noname Geforce 2 GTS 32MB DDR 31000+áfa
    Hát Kb ennyi válogass
  • vegita
    #1
    Milyen kártyát vegyek 30000Ft ért?