29
kenyér
  • Mr.Macho
    #29
    a gép kikapcsolása után továbbra is forog a ventillátorom, mért? (ez nem fop38)
  • Bucser
    #28
    Engem meg az érdekelne, hogy egy 750-es PIII miért 55 fokos télen hideg fal mellett tuning nélkül pasztával (nem technokol) FOP38-al BIOS-ban.... Ötlet?
  • Mr.Macho
    #27
    most kb mennyibe kerül egy fop 38 és mit adnak hozzá?
  • azazel
    #26
    Köszi mindenkinek, hasznosak vagytok.
    Egyébként nektek mekkora hőcsökkenést eredményezett a polírozás?
  • Mathias
    #24
    tomhson: ez jó nagy marhaság 1. a hideg miatt a pára lecsapódik és megfagy 2. a hőtágulás miatt(zsugorodás) tönkremenne az alaplap mert nem bír ki ekkora hőmérséglet különbséget 3. egy hűtőgep sohasem fog -100C-t elő állítani még elméletben sem
  • Pheel
    #23
    Úgy, hogy a tápot (2 kábel) külső helyre kötöd, a fordulatszámmérőt (középső kábel asszem) pedig hagyod az alaplapra dugva...
  • azazel
    #20
    A fop38 ugye jobb ha külön kábelen kapja az áramot és nem az alaplapról.
    Hogyan lehet megoldani, hogy így is lássam a fordulatszámát?
  • supervisor
    #19
    Dőreség, vegyetek egy 10 állású körkapcsolot,9 diódát(pl 1n4001) és a piroságba sorosan forrasszátok be,(minden diótától egy vezetek a kapcsolohoz sorban).Eredmény 900FT minusz és egyszabályozhat FOP38 6800rpm től kb 3600 rpm(netezéshez elég 3600 1200MHZ THUNDERBIRDel)
    Nem kamu már a 3.ikat raktam össze a haveroknak.
    Neo..
  • Borg
    #17
    FL esetleg emberi nyelven is elmondanád amit ideböffentettél nekünk?:))
  • Nores
    #16
    Ez a FOP38-as valami különleges darab. Vagy csak az én mezei proci ventilátoromnak teszi meg a szilikonzsír?
  • Borg
    #13
    Na visszavettem a FOP38at 5Vra, a rács még rajta van, és hangját nem hallani!
    Igaz, a fordszámot nem lehet most mérni, de normál sebességen kb 4000-4500al forog.
    A proci (még) nincs tuningolva, és igy is tartja stabilan 30fokon, pedig a szobában is van több mint 30 per pillanat.
    Szóval aki nem akar különösebben tuningolni, csak stabil hömérsékletet szeretne a procijának a kánikulában is, meg hogy csend legyen az buherja meg nyugodtan.
  • mainruler
    #12
    Borg: Ja, azt elfelejtettem hozzátenni a "rácsleszedéshez", hogy utána fokozottan vigyázz az ujjacskáidra, na meg persze a közelben lévő kábelekre, ugyanis egy unrácsolt FOP38 személyében igazi kis szecskavágóra akadhatsz... :)))))
  • Borg
    #10
    Naja a rács leszedését majd megpróbálom.
    De azért kipróbálom az 5V-os verziót is, azt irják attol 1/4 a hangja és 1/2 a hütése, ami még böven jó nekem, ugysem 2000en járatom a 750esemet (SAJNOS). Valakinek személyes tapasztalata az 5Vra átszereléssel?
  • mainruler
    #9
    Aha, ok, majd kipróbálom.
    Egyébként volt valahol itt a Supergamezen egy ilyen cikk/topic, de mostanában egyszerűen nem találom. Én vagyok csak tehetségtelen, vagy tényleg törölték az oldalt?
  • MuERTe
    #8
    polirozni 2000-es polirpapirral vizesen!jobb mint a fogpaszta.azzal egy fél élet mire végzel.
  • mainruler
    #6
    Hmm... szerintem inkább olyan a hangja, mint a Philips Silence 1000-es hajszárítónak, de totál!
    Borg: Szereld le a venti tetejéről a rácsot, amitől ugyan intenzitásra nem lesz kisebb a hangja, de eltűnik belőle az a hisztérikus, sivító felhang, inkább mély búgássá szelidül az egész! Próbáld ki, sokkal idegnyugtatóbb...(Egyébként hidd el, két héten belül úgy megszoknád, hogy utána észre sem vennéd, hogy megy. Annál inkább a vendégek...!! :D)
    Köszi a polírvászon tanácsokat!
  • Borg
    #3
    én is most vettem FOP38at, én felpoliroztam sima hütözsánnyal a proci felületét azt rányomtam a cuccot, nem szaroztam vele. 30°Con tartja a procit még 1.9V-on is csak 1fokot emelkedik max.
    Viszont a hangja olyan mint a ruszki rakétáé, szal leszereltem amig meg nem oldom az 5V-osra átalakitást.
  • mainruler
    #1
    Bordát hányas vászonnal kell polírozni?