21
BIOS frissítés, frissítések beszerzése
  • Evin
    #21
    Az Asus-nak van AsusUpdate nevezetű programja, amivel nagyon egyszerűen lehet biost frissíteni, de winben. Doshoz, kell egy awdflash.exe nevű progi, és azt különböző paraméterekkel kell elindítani. De ehhez nem értek, én mindig winben frissítek.
  • Devergo05
    #20
    Valaki segítsen már hogy ezzel a file-al amit leszedtem K8VSEDX.007 mit kell csinálni mert ha felmásolom floppyra egyszerűen nem bootol be róla mert nem rom kiterjesztésű!!!És még az Asus honlapján is így van fent nem Rom-ba!Mindenképp Dos-ból akarom frissíteni a Biost!!!
  • RaPad
    #19
    Csá all!

    Érdelődni szeretnék hogy it érdemes BIOSban ki vagy be kapcsolni mi optimális és hogy hol nézhetem meg a BIOSban a Proci órajelét.

    Meg hogy mikor Érsemes frissiteni a BIOSt mennyi időközönként stb.. meg mire jó
  • TothLaci
    #18
    Sziasztok! Sürgős segítség kéne! A biosom nem jó. Képzeljétek, olyat, csinál, ha belépek a Bios beállításokba, akkor csak ilyen villogókarakter látszik fekete háttérben:
    _





    Alul meg kék hosszúkás téglalap. Most mit csináljak? Vegyem ki az elemet, akkor elmegy ugye a CMOS beállítás, de ha nem is az okozta, akkor be sem tudom állítani, és dobhatom ki az egészet. Abit BD7 - II alaplapom van, egyszer volt BIOS frissítés (már nem most, de az utolsó változat van rajta).
  • zotyóbá
    #17
    SEMMI!
    CSAK PRÓBÁLKOZTAM!
  • Dodo55
    #16
    Ja vav marquee makró!
    Meg motion blur is van!
    Egyébként mi köze a halinak a bios frissítéshez?
  • Dodo55
    #15
    <center>Hali BIOS v1.0 Scrolling Edition</center>
    Ha ez nem megy középre=itt nem műxik a html-->akkor meg hogy csináltad?
  • Dodo55
    #14
    Hali BIOS v1.0 Scrolling Edition
  • Dodo55
    #13
    <center>Hali BIOS v1.0 Scrolling Edition<center>
  • zotyóbá
    #12
    Hali
  • zotyóbá
    #11
    HALI
  • A-Tom
    #7
    Award Modular BIOS v4.51PG
    08/21/98

    Alaplap: (NoName) i440bx
    A proci meg Celeron 500
  • A-Tom
    #4
    Felmentem a www.award.com-ra, ott 3 lehetőség van: 1: telefon 2: e-mail 3: kitölthető űrlap. Kitöltöttem az űrlapot (megadtam e-mail megminden, majd kiírt valami hülyeséget, hogy majd jelentkeznek. Ezt már fél éve is eljáccottam, akkor se történt semmi, mosse.
    Honnan lehetne még beszerezni?
  • A-Tom
    #1
    Üdv!

    Lenne egy nagy problémám, és egy nagy kérdésem. A problémám:
    Van egy i440bx alaplapom, mely 5,5x83 MHz -es procit tud max üzemeltetni, legalábbis a BIOS-ban ez a maxi beállítás. Na most vettem egy 500-as procit, és beleraktam. Megy is szépen, bár azt hittem hogy ezután többet is lehet állítani, de nem. Most a BIOS-ban 2x66 MHz-re van állítva, és 7,5x66 Mhz-n fut. Ez jó is, de eredetileg 5x100MHz-n kéne mennie. És a 7,5-ös szorzó sokkal több mit az alaplap maxija (5,5). Lehet a BIOS beállításait bővíteni egy BIOS frissítéssel, vagy alaplapot kéne cserélni? A mostani elég régi darab. És nem esne jól, ha az alaplap vagy a proci elfüstölne túlterhelés miatt. Az alaplap könyvében az volt, hogy 500-ig bírja, de nem.

    A kérdés: BIOS frissítéseket honnan lehet beszerezni? És azok biztonságosak? Érdemes otthon frissíteni, vagy inkább vigyem el valami boltba? Mit tudni erről?

    Köszi