23607
1418743729.jpg
  • [Jakuza]
    #73
    Ilyen erovel lehetett volna a mucsaröcsögei krimo bal kettes alkoholista tagjanak a megerositese is.
  • Vass Gábor
    #72
    A Gamestaron volt a hír.
  • [Jakuza]
    #71
    Ki es hol erositette meg ?
  • Vass Gábor
    #70
    Megerősítették hogy jön.
  • Vass Gábor
    #69
    Na ha már ilyen jól beszélünk, akkor a régóta készülő játékok topikjába is szeretettel várjuk az érdeklődőket.
    Bár ezt már tényleg hivatalosnak mondható, hogy jönni fog, nem úgy mint a Duke Nukem Pöccs.
  • Vass Gábor
    #68
    Ez milyen oldal?
  • lammaer
    #67
    Hehe... nem mondtam hogy nem lesz Duke? Nem kellett hozza nagy elorelato kepesseg :)

    A cikk amit belinkeltel, semmit sem mond. Gyakorlatilag el se kezdtek meg fejleszteni az Elite 4-et, manapsag egy garazsceg nem tud akkorat durrantani mint anno, amikor 2-3 ember is eleg volt egy jatek megirasahoz - MMO-hoz meg vegkepp keves ez.

    Viszont a cikk alatti hozzaszolasokban volt egy nagyon erdekes link:

    http://www.a-astra.com/
  • Vass Gábor
    #66
    A Duke helyett ez van, ennek is lehet örülni.
  • Vass Gábor
    #65

    Ezt olvassátok el nagyokosok!!!!

    Na mi van elájultatok mi?, itt van a bizonyíték kisapáim.
  • Vass Gábor
    #64
    Hát azért mégsem mert már éledezik a Duke hála istennek, és megint kihagyta az E3-at.
  • Vass Gábor
    #63
    Hát már tényleg közelít a duke nukem forever felé.
  • Vass Gábor
    #62
    Mostanában nem volt róla hír, így elég nehezen jön karácsonykor kifele.
  • Vass Gábor
    #61
    Hála a jó istennek itt van a hír róla, mostmár lehet beszélni róla.
    2009 karácsonyán jön.
  • Vass Gábor
    #60
    Még mindig semmi híre a játéknak sajnos.
  • Vass Gábor
    #59
    De ha megjelenik a Duke Nukem Forever akkor minden megváltozik.
  • lammaer
    #58
    sztem kb felejtsd el kategória. Ha 2000 óta fejlesztik, az már túl régóta volt ahhoz, hogy bármi érdekes kijöjjön belőle. Olyan DukeNukem: Forever kategória. Na, süllyedjen a topik.
  • Vass Gábor
    #57
    Akkor lehet rá számítani hogy jön?
    De akkor eddig mit csináltak vele, mert még nem szivárgott ki semmilyen információ, és ki a fejlesztője, meg a kiadója a játéknak?
  • lammaer
    #56
    #52
    "A negyedik rész még legalább két évnyire van a megjelenéstől", irták 2007 őszén. A többi elemi matematika :P
  • Vass Gábor
    #55
    Mi a helyzet ezzel a játékkal?,mert már régen nem lehet tudni róla semmit se?
  • Lysandus
    #54
    Egyetértek, a BBS egy vicc az X3-ban.

    Az ugrókapuknak meg szerintem az az oka, hogy így a helyszíneket lehet limitálni. Tehát csökkenti a progi méretét.
  • joebacsi
    #53
  • dr Kotász
    #52
    Forrás: Hardwired

    Még nagyon messze van... meséli vigyorogva David Braben, az Elite atyja. De meg kell értenetek, hogy nagy elvárásaim vannak az Elite IV kapcsán és eszem ágában sincs idő előtt valami vackot piacra dobni. Oly rég volt már a legutolsó Elite, így ennek egyszerűen jónak kell lennie - ecsetelte álláspontját a C&VG-nek.
    A negyedik rész még legalább két évnyire van a megjelenéstől, így Brabennek esze ágaban sincs részletekbe bocsátkoznia. A dizájnerpápa szerint a játékokban felbukkanó virtuális karakterekre kellő hangsúlyt kell fektetni, épp ezért az új Eliteben majd agyba-főbe interakciózhatunk ezekkel a nem játékos karakterekkel. Aztán valósághű animációról, a karakterek közötti interakcióról beszél, végül a nagy tömegek kezelése, dinamikája a téma.

    Braben úgy érzi, hogy a legtöbb AI-val kapcsolatos problémát már letudták és az eddig fejlesztett játékaik, mind prototípusai voltak a grandiózus Elite IV-nek. Hiszen a Railroad Tycoon 3-ban a tömegdinamikát tesztelték és fejlesztették tökélyre, míg a Dog's Life-ban az animálás és interakció terén tettek előrelépést.

    A fejlesztést valamikor 2000-ben kezdték (a nagy dotkom krach hajnalán). Akkor még MMO-t terveztek, ám néhány szakmabeli kifaggatását követően nyilvánvalóvá vált, hogy az akkori internetes infrastruktúra alkalmatlan erre a célra. Úgyhogy a következő résznek a szingli örömök mellett egy 16-32 játékos multi része lesz. A lehetőségük ugyan meglenne egy MMO kifejlesztésére,meg is van hozzá a teljes dizájn anyaguk, ám inkább valami egészen újat szeretnének piacra dobni.

    Annyi már bizonyos, hogy sajátszemmel vagy nézdahátam perspektívában mindenképp harcolászhatunk, s természetesen a szabad űrkalandozás is szerves részét képezi majd a játékmenetnek. A végeláthatatlan univerzumról és a hiperűrben garázdálkodó Thargoidokról nem is beszélve.
  • [Jakuza]
    #51
    Gyartasi lehetosegek egyaltalan nem hianyoznak egy ilyen tipusu jatekbol.
    Viszont pl egy galaktikus ujsag igen.
    Mint pl a 3. reszben ahol, az elso cikkben az volt, hogy urhajos gyorsasagi versenyt rendeznek s az elso dij egy uj hajo.
    Es ez nem csak egy hir volt, hanem az ujsagban tortentek, mind a vilag reszei voltak, tehat ha ellatogattal az adott bolygora akkor benevezhettel a versenyre, s meg is nyerhetted a hajot. S ez igaz volt a megjeleno targoidos cikkekre es hagy ne soroljam a sok szaz esemenyt.
    Mindezt egy 800K-s floppyn valositottak meg, nem egy egesz DVD allt a rendelkezesukre.
    Amugy a masik ami engem idegesit, hogy mindenki aki fejleszt ilyen jatekokat, mindig jumpgateket (ugrokapu) csinal. Miert nem volt jo nekik az Eliteben hasznalt konstrukcio ?
  • lammaer
    #50
    Lehet benne valami, nekem emlékeimben a bolygófelszin csak a dokkolást és a bányászatot jelentette. A napot nem nézegettem :) Tagadhatatlan hogy az X3 is jobb lenne ha lehetne a bolygókon bóklászni, de cserébe én többre értékelem a flottamenedzselést és gazdasági lehetőségeket.
  • Amiga
    #49
    Hm, érdekes olvasni az elmúlt napok hozzászólásait. Az Elite/X3 vitához csak annyit tennék hozzá, hogy anno az ELITE-t én még Spectrumon toltam, és azóta sem volt olyan játék, ahol hajlandó lettem volna megtanulni 50 (!) gombot az irányításhoz. Az ELITE gyakorlatilag korának GTA 3-ja volt.

    Az Elite 2 - Frontier nagy érdeme, hogy rá tudott tenni egy lapáttal a már eleve félelmetesen jól sikerült első részre. Itt felmerült, hogy valóban nagy feature-e a bolygófelszín, vagy csak parasztvakítás? Aki ezt kérdezi, az biztosan nem gondolta végig, hogy a bolygófelszínhez nem csak az automata bányászat tartozott hozzá. Rendszeresen kellett utasokat furikázni egyes bolygók városaiba. A bérgyilkos küldetések során a levadászandó űrhajót még a hangárban (!) le lehetett lőni, aztán kezdődött a fogócska a rendőrökkel a felhőkarcolók között. Lehetőség volt árufuvarozásra egy bolygó légterén belül a nagyvárosok között is és hatalmas érzés volt leszállni Párizsban vagy Londonban. Ha pedig a bolygón parkolva bekapcsoltam a cookpit nézetet és nyomtam egy időgyorsítást, akár azt is végignézhettem, ahogy felkel a Nap, végigsuhan az égbolton és alábukik a hegyek mögött (miközben a város épületeiben bekapcsol a világítás).

    Nem rossz egy 880 k-s programtól, igaz?

    Szóval kacagnom kell azon a kijelentésen, hogy az X3 játékélményben megveri, vagy akár csak megközelíti a Frontiert...

    David B.: "Ha harminc éven keresztül csak a Frontierrel játszol, akkor sem lesz elég időd arra, hogy minden bolygón vegyél egy itt jártam pólót".
  • lammaer
    #48
    "amiért cserében nem kell az asszony és a gyerekek nyafogásait hallgatni egész nap"

    Szerintem ez igy nem mukodik... annal jobban hallod a nyafogast, ha meg +3.5K-t fizetsz azert, hogy ne veluk foglalkozz :)
  • [Jakuza]
    #47
    Na igen a chaten a HUN Corp tagjai nem nagyon vesznek reszt. :P
    Inkabb Ventriloznak. Mondjuk csak nyertel ezzel, es semmit nem vesztettel.
    Amugy tenyleg jo jatek az EVE, bar mint minden jatenak, neki is vannak hianyosagai.
  • Titan
    #46
    Hááát Skacok!
    Én lassan már 1 hónapja nyomom az eve-t és komolyan mondhatom, mint nagy elite fan, hogy ilyen összetett és ekkora szabadságot nyújtó játékkal még nem találkoztam így egyben! Van benne minden, sírás nevetés, karakterfejlődés PVP, PVE..stb. No limit, ahogy a nóta is vonyította anno...és ráadásúl elég szépnek mondható, folyamatosan fejlesztik, új történetek, és ami a számomra nagyon szimpatikus volt az a chaton uralkodó hangulat!
    Nem hurrogott le senki, ha feltettem 1 láma kérdést, akkor rögtön válaszóltak, ha bajba kerűltem, akkor jöttek segíteni, ha kellett, akkor anyagilag is megtámogattak! Nem egyszer úgy röhögtem, hogy nem bírtam az egeremet egyhelyben tartani...szal szumm. nagyon jó kis társaság gyűlt össze.
    Persze az is lehet, h a mindentudó very high skilles nagypofájú krémmel még nem beszéltem...de ilyenek mindenhol vannak! Ilyenek vagyunk...vagyis inkább azt mondanám ez az általános, de nem mindenki ilyen és vannak még jóérzésű emberek!
    Mondjuk azért az is sokat nyom a latba, hogy az átlagéletkor (akikkel beszélgettem) 30 körűl van...
    Az, h havidijjas? Az a 3.5K már nem hiszem sokat oszt vagy szoroz 1 kereső embernek, amiért cserében nem kell az asszony és a gyerekek nyafogásait hallgatni egész nap! :D
  • lammaer
    #45
    Ugy latszik, mi magyarok veszelyesek vagyunk az online jatekokra. Valami hasonlo van a BattleField 2-ben is :)
  • [Jakuza]
    #44
    EVE.
    Bar sajnos nagyon sok Magyar jobb lenne ha mas univerzumban lenne, mert gusztustalan amit csinalnak.
    Foleg a legnagyobb Magyar klanrol mondhato ez el.
  • lammaer
    #43
    X2? :)
  • [Jakuza]
    #42
    De nem is az X3-al.
  • lammaer
    #41
    Na, pont ettől félek :)
  • Bucser
    #40
    próbáld ki azán nem akarsz nagyon mással játszani majd:) hisz ez leköt életed végéig:D Ismerek olyat aaki 1,5 éve csak ezzel játszik semmi mással:)
  • lammaer
    #39
    Gondolkodtam mar rajta. De felek kiprobalni, mert nagyon hamar fuggove tudok valni, aztan akkor jon a csaladi haddelhad :) Eleg online a BF2 :)
  • Bucser
    #38
    Elite-nek egyetlen méltó örököse van. Mégpedig az Eve onlin.... van 2 hetes ingyen trial.. próbáljátok ki és belátjátok, hogy igazam van:) Emiatt kár is vitatkozni:)
  • lammaer
    #37
    Na, talaltam egy kepet a HUD-rol:

    http://www.the-underdogs.org/game.php?gameid=433

    Most mondd azt, hogy ez a HUD olyan sokkal jobb mint az X3. Nem grafikailag, hanem mi rajta van....

    Radar, SETA gombok, par funkciógomb, nehany felirat (datum, ido, tavolsag). Ezek kozul melyiket hianyolod az X3 HUD-ról?
  • lammaer
    #36
    Megvalami, a bugossagrol: bizony a Frontier-ben is mar igencsak jottek elo bugok, mivel a komplexitassal ez automatikusan egyre nagyobb problema.

    Egy Frontier komment az Underdogsrol, amivel maximalisan egyetertek:

    "Unfortunately these strong points are marred by the confusing interface, weak computer AI, and repetitive worlds. It's not up to par with Elite, but still fun nonetheless. "
  • lammaer
    #35
    Most arrol, hogy mennyi hely van 1 DVD-n, azon kar elmelkedni. Egyetertunk abban is, hogy a MAGA idejeben az Elite tuti volt. Csak azok az idok elmultak... vagy meg mindig a Frontierrel nyomod? Ugye nem... :)

    Egyetertunk abban is, hogy az X3 keszitoit/managereit/marketingeseit jol meg kene korbacsolni, azert, ahogy kiadtak a jatekot. De mar sokmindent kijavitottak... (meg sokmindent bennehagytak :) ) De perpill a banyaszas most mukodik....

    Mindent osszevetve az "X3 meg sem kozelitti az Elite-t" szerintem erosen eltulzott. Megirtam, mivel tud tobbet mint az Elite.... biztos hogy ez aranyaiban kevesebb mint az 5GB/880KB mennyiseg, de szerintem nem ez alapjan kene megitelni egy jatek erteket. Ilyen alapon a C64-es Elite I sokkal jobb mint a Frontier, mert joval kisebb volt.

    Ugy erzem, neked az a bajod, hogy az X3 lehetne jobb is ahhoz kepest amilyen most, ez igaz. De meg igy is tobbet tud szvsz?

    "Jossz itt azzzal, hogy nem lehet leszallni a bolygora, de lehet gyarakat epiteni"
    Igen jovok. Nem igy van? :) Szerintem a gyarmenedszeles messze tobbet ad, mint a frontier banyaszata. Az erdekessegnek jo volt, de nem volt igazan nagy beveteltermelo dolog. Emlekeim szerint poennak volt jo...

    "Kerdezem en, hol van a cockpit az X3ban ?"
    Emlekeim szerint a frontier "cockpitje" annyival volt tobb, hogy nehany gombot odabiggyesztettek a radar és a HUD koze. Funkcionalitasa sokkal tobb nem volt, es ha jol tevedek, minden hajon ugyanugy nezett ki, tehat esztetikailag sem dobta fel a jatekot. De azert kene egy screenshot....

    Random eventek: alapbol gyengus, bár pl itt is gyárilag ott van a Spacefly "horda" megemlitese a BBS-en, vagy az állomások eltunedezése. Ha pedig vesszuk a user scripteket, akkor jonnek elo erdekes kuldik. Tudom, volt az Elitbe is, de most azt akarjuk bizonyitani, hogy az Elite TOBB mint az X3...
  • [Jakuza]
    #34
    Te mirol beszelsz ?
    Jatszottal egyaltalan az Elitevel, hogy ilyet kijelentesz ?