158
Albumok, vélemények, kérdések
  • artschi2
    #158
    Idén fellépnek a Szigeten ismét.
  • mainruler
    #157
    És egész korrekt lett...meglepő.
    Az elmúlt 5-6 évben csak fogtam a fejem...
  • ajem kisa
    #156
    Mivan mindenki kidőlt? Csak énszedek egyedül beréscseppet?
  • ajem kisa
    #155
    ??wtf???:s
  • ajem kisa
    #154
  • ajem kisa
    #153
    Torrenten erocN<- fentvan a 2010-es album!!!
    Zuuuuznak!
  • descent
    #152
    Rég nem írt senki ide a fórumba, pedig azóta már a Transgression is megjelent. Jó hír, hogy a Fear Factory jön a Szigetre!
  • mainruler
    #151
    Valószínűleg egy "listening party" anyaga lehet, mert az eredetiben nem beszél senki, bár mit értesz beszéd alatt... :)
  • nemcsakfeel
    #150
    végighallgattam egy albumot, de vannak elég furcsa részek, amikor fél percig semmi zene csak beszélnek, meg hasonló szinvonalas dolgok. egy cd ripbe hogy kerülnek ilyenek???
    vagy tényleg ez volt az eredeti cédén?
  • mainruler
    #149
    Jó ötlet. Annál is inkább, mivel ott az amerikai digipak is kapható, amivel random csomagolják vagy a már említett Ausztrál turné DVD-t, de kifoghatsz egy "behind the scenes & making of archetype" DVD-t is. Ráadásul az még olcsóbb is, mivel nem a Roadrunner terjeszti az USA-ban.
  • ZzZz
    #148
    akkor lehet holnap lesz kiterom headbanger fele... bar az uj machine head dvd-t is be akarnam szerezni:)
  • mainruler
    #147
    Végre valahára kapható. Digipak és normál verzió is kijött belőle, de érdemes a DVD miatt inkább a Digipak-ot megvenni.
    A DVD-n az Ausztrál turné, a lemez felvétele és a videó felvétele található, meg persze live klipek (replica) és egy próbáról is vettek fel dolgokat, Raymond a Cyberwaste-t nyomja előben, brutális. :)
  • mainruler
    #146
  • ZzZz
    #145
  • ZzZz
    #144
    hat csupa olyan dolog amit mindenki vag....:] de ezzel a maguktol nyulas temanal arra gondoltam hogy szinte csak dino riffek vannak es ezert nem volt nehez... pl van ilyen tok replica stilusu szam szinte abszolute ua felepites stb:] a hangzas meg siman digimortal imho es inkabb utobbi lemez fele hajlik az egesz persze a regi elemek is dominalnak... szal tisztara remake de megse az:) meg is vmi uj:]
  • mainruler
    #143
    Boltból? Mert akkor csak itt nem lehet kapni, hogy rohadnának meg.
    Egyébként általános hiba ez a 'maguktól nyúlás'-vélekedés. Nézd meg, mi az album címe. Archetípus. A FF lényege. Ráadásul visszatérő lemez. Láttál már olyan visszatérő zenekart, akik valami totális kísérletezős anyaggal próbáltak visszakapaszkodni? :) A helyzetből adódóan nem is lehetett más az anyag, de megnyugtatásra íme két kiragadott rászlet:

    MunX: So the album really sounds you’re mixing up the older stuff with the newer material of Fear Factory…
    Yeah it definitely is! We’re not going to do something new. This is Fear Factory! Especially with those line up changes, I don’t want to bring a record to the table that sounds totally different. Because now people are telling me that it sounds like the old stuff! And that’s exactly what I was trying to go for. I wanted to grab all the best elements of Fear Factory, the techniques we used in the past, the songwriting…I knew what I wanted to do and it was really simple, just Fear Factory formula you know? And like…what elements of what records do people like the best? Grab those and create a new track out of it.

    I know for a fact that if we’d try something new than people would tell us it doesn’t really sound like Fear Factory, so the fans would be disappointed. They want Fear Factory, they don’t want something new. They can listen to like Slipknot or any other band if they want something new. We are Fear Factory, so you got to stick to that formula. I strongly admit it, I wasn’t trying to reinvent the wheel or anything.


    " Hey Christian, this is Anexanhume over at the forums, and I just wanted to compliment you on a great transistion to guitar duties. Your stuff is very brutal and hard hitting, but I had a few questions for you. Do you intend to vary your style and go for stuff that is a little more catchy like around the demanufacture era? I realize it's all up to you creatively, but it's riffs like the beginning of Pisschrist that make me thank the heavens for FF. I know it seems as though I'm putting you in the shadow of Dino, but I'm just suggesting you vary things up a bit more. Unfortunately, things sort of came off to me as one dimensional as far as the record goes, and I'm certain you are capable of mixing it up a bit. Innovate, that's what FF is known for. Anyway, I'm not going to sit here and attempt to order you to change your style. Rather, I just thought it would be nice if you got some input from the fans Take it easy, and congratulations on Archetype!
    Anex."

    His response
    "Sup man,
    i was more worried about delivering what FF needed at that time under the pressure we had. Next record will be alot different...but i'm not trying to be a guitar hero..just a good songwriter...
    thx for your support!
    Chr"


    Ezért nem szerettem az MH-s ajánlót sem, mivel a cikkíró kissé felületesen kezelte a dolgot és nem keresett értelmet az eseményeknek vagy akár magának az anyagnak.
  • ZzZz
    #142
    noh vegre nekem is megvan az uj lemez... nos tokeletes lemez... egyetlen bajom hogy olyan mintha maguktol nyultak volna:) olyan mintha christian dino riffeit zuzna... jelenlegi basszerosrol inkabb nem alakitok velemenyt:] lemezen ugysem o tolja hanem szinten christan... de ugytunik kezdi kinoni a hiphop fassagait ami mar pozitiv es mar egesz emberi kepe lett:]
  • O0D:
    #141
    "zacskos"?
  • ZzZz
    #140
    inkabb "kannas" punk
  • mainruler
    #139
    Industrial rulez! :)
    Hmm...ipari punk...:DD
  • O0D:
    #138
    Ipari metál :DDDD
    vhogy az ipari zenekarok bejönnek, csak azt hiányolom belőle hogy nem elég punkos :)
  • mainruler
    #137
    Gondolom... :)
    Elvileg már négy napja kijött...Európában...
    A Record Express viszont a nevével ellentétben nem sieti el a dolgot, egyelőre sehol nem lehet kapni, talán majd jövő héten. Az is vicces, hogy míg az USA-ban $8-ért megveheted addig Európában -ahol még mindig a Roadrunner terjeszti- legalább 22$-25$-t kell leperkálni...mulatságos kis kiadó ez a Roadrunner, nem csoda, hogy meglógtak tőlük FF-ék. Mindegy, DigiPak meg DVD, nem lesz rossz így sem. :)

    A DigiPak:









  • HellWolf
    #136
    Szevasztok! Nem nagyon jártam még itt a zenei részlegben, de jó ötlet volt idejönni. Az új lemez kivételével megvan minden FF korong eredetiben. Nagy királyok ezek a figurák. Még nem sokat hallgattam az újat, de eddig jobban tetszik, mint a Digimortal.
  • mainruler
    #135
    Mi hmm? :)
  • DarkHorSe
    #134
    hmmm
  • mainruler
    #133
    Normális minőségben megvan, csak 'kutass a lelkeddel'.
    Azért majd én is megpróbálok felrakni egy kedvcsinálót.
  • ZzZz
    #132
    letoltenem en ha lenne honnan es normalis minosegbe persze... vmi free helyre ha feldobod az is jo es szivesen letoltom
  • mainruler
    #131
    Tessék megvenni eredetiben! :)
    Egyébként miért nem töltöd le? Mondjuk én is fel akartam rakni egy kis előzetest tegnap, de a rohadt tár.hu nem engedi feltölteni még bmp formátumban sem.
  • ZzZz
    #130
    esetleg az albumot linkelned annak jobban orulnenk mert ezt a kepet mar en is lattam blabbermouth -on...
  • mainruler
    #129
    Egyébként itt a borító:



    Most csak Digipak verzió lesz meg egy plusz DVD-s változat, rajta a Perth-ben forgatott Cyberwaste videóval és a 2004-es BDO anyagokkal.
  • mainruler
    #128
    Sajnos már letölthető az Archetype. Tényleg afféle 'back to the roots' dolog lett, gyilkosabb mint valaha és dallamosabb mint valaha. Dino-t persze nem lehet pótolni és mindig hiányozni fog, de ez az anyag így is remek lett. Más, de jó. Ez már tényleg egy más Fear Factory.
  • RadeoN
    #127
    ja jó, csak ugye a SS első 2 albuma is ilyen betűtípussal készült...
  • mainruler
    #126
    Vajon miért nem méretezte át??
    Hát bocs!
  • mainruler
    #125
    Aha! :)
    Inkább e miatt:



    :))
  • RadeoN
    #124
    csupán csak a logód miatt...:)
  • mainruler
    #123
    Nem mondhatnám. Amit hallottam tőlük, túlságosan is RoadrunneR-es nu metalnak hangzott. Bár lehet, hogy csak nem a megfelelő számokat hallottam. :)
    Valami ajánlat tőlük?
  • RadeoN
    #122
    MR, szereted Te a Spineshankot?? :)
  • mainruler
    #121
    :)
    Remélem...
  • RadeoN
    #120
    hm...ha az ég kegyes, valami ripper-csapat jóval elöbb felnyomja a netre...ha csak nem fogják 7(*9) lakat alatt őrizni...persze ez nem mentesít majdan a megvásárlástól :)
  • PResident Evil
    #119
    fülünket :)