24
  • Speedy Gonsales
    #24
    Többé-kevésbé jó hírem van...
    Egy-két német download site-on le lehet tölteni a Steinberg My MP3 Pro nevű programot, ami 160kb/s -en is (jóval több, mint 64!) lehetővé teszi az MP3pro kódolást.
    Amúgy nagyon jó lejátszó progi. Eddig ebből sikerült a legjobb hangzást kicsikarni...
    Rossz hír:
    1. Nem emlékszem, melyik oldalról szedtem le. (Biztos megtalljátok)
    2. Tényleg nem azonos a minősége a régi MP3-mal, azonos bitrátán.
    Ez a progi és a Winemp a megfelelő pluginnal királyul lejátsza, de próbáltam MP3 CD playerrel, és hát majd elsírtam magam. A magas hangok szinte elvesztek. Kissé fátyolos az egész. (Pedig az MP3pro kitalálói azt ígérik, hogy azonos bitráta mellett a hagyományos lejátszókkal is a régivel azuonos hangzást, sót, attól egy kicsivel jobbat lehet elérni.
    Hozzáteszem, hogy a pro kódolásra a Fraunhofer féle progi (plugin vagy mi ...) van beépítve, amit ugye már az Audiograbberben sem használunk, mert nem túl jó. A Lame 1000-szer jobb. Nekik kellene már valamivel kijönni...
    Hát ez van.
    Jó keresgélést a németeknél!
  • Benedekco
    #21
    hmmm
  • Bith
    #20
    Nem is túl nehéz!
    Feltörni meg aztán végképp nem az :)))).
  • Tomcat.no1
    #19
    Szeritem nem rossz ez az mp3pro márcsk azért is mert habár rosszab minőségben de a hagyományos lejátszón is le lehet játszani valamint az új lejátszó a régieket is gond nélkűl játsza. Ezzel szemben a VQF ill. a WMA minősége szerintem 64kbps -on rosszab az mp3pro-énál és rádaásúl inkompatibilis az mp3-mal, arrol nem is beszélve, hogy a VQF és a WMA rendszerigénye nagyobb mint az mp3pro-é ami azért fontos lehet még akkor is ha 10Ghz-es gépek lesznek mert ha nem csak egy vagy két dolgot akarok csinálni zenehalgatás közben hanem többet is akkor majd kibukik a rendszerigény mértéke...
  • Andris
    #13
    mp4 már rég van! csak szar mert csak annyi újítást tartalmaz hogy nem sztereoba hanem 4 csatornán tárolja a hangot, és szinte nincs semmi ami lejátsza :(
  • ixyon
    #11
    ez félmegoldás, mert már kellett valamit lépni azért, hogy az mp4 előtt legyen valami cuccuk, ami vetélkedik a többivel, 1 ilyet 1 jobb programozó 2 hét alatt összeüt, mert a gépek teljesítménye sokszorosára nőtt, és így erősebben lehet kódolni. majd ha jön az mp4, majd akkor meg már mindenki suxxol, mert az tudni fog v.mit
  • Lez
    #6
    Hajrá, csak így tovább! Le a WMA-val! :)
  • #4
    ogg vobris rulez.
  • matula
    #2
    1 mb.........133,3 kbit/s........cd közeli minőség?
    ne vicceljenek már..........hülye duma........