15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Ombika
    #15099
    Porsche GT2-re legalabb...
  • lac coo
    #15098
    Hanem ? :)
  • Ombika
    #15097
    Magyarorszagon 40 ev utan nem erre kellene, h teljen! :)
  • lac coo
    #15096
    Dolgozok lassan 40 éve, megengedtem magamnak egy ilyen cuccot ... :) Baró, teljesen új élmény a vezetés ... :)













  • lac coo
    #15095
    Hali ! Eladó a tartalék Thrustmaster t300 as kormányon ferrari gte kerékkel. A kormánykerék új, adom mellé tartaléka a regit, egyik sebvalto kapcsoló rossz rajta, de jó donornak. Pedál soha nem volt használva. Maga a bázis jól működik, néha kattan egyet mint a legtöbb t300...:)

    Hátha kell itt valami ismerősnek azért ide írom elszior ! :) 60 000 Ft.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2023.08.31. 12:17:04
  • lac coo
    #15094
    Nem javul. az elktronika fogja-rezegteti a motort nem dolgozik rendesen .Lehet kilehelte a lelkét :)
  • sure
    #15093
    Ha a gépről lehúzod, eltekered a végállásokig, esetleg valamennyire kitérített állapotban dugod rá utána a gépre, hátha elkapja a fonalat?
    Finom megütögetés esetleg?
    Ez a hang nem tűnik túl egészségesnek :(
  • lac coo
    #15092
    Tegnap ezzel fogadott a TM ts-pc.... akad a motor vagy mi, nem is tud karibralni, csak ránt egyet egyeg néha... Meg jó hangja van :)))) Lehet ezt fuxalni vagy kezdjek el újat venni ?



    https://youtube.com/shorts/voKGQgRmG2g?si=0AbF7vNobt6loWi-

    https://youtube.com/shorts/voKGQgRmG2g?si=0AbF7vNobt6loWi-
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2023.08.24. 07:13:42
  • pointer4
    #15091
    Ha kicsit olcsóbb lesz idővel, még jó vétel is lehet.
    5Nm-es Fanát simán verheti, a nagyokat megbízhatóságban, de egy Moza-hoz képest... majd az idő eldönti :)
  • macleody
    #15090
    Egy fillért se adnék érte :D
  • Bucser
    #15089
    Szoval logitech is jon a direct drive wheel-el... Maradjon Fanatec vagy erdemes megnezni? A pre-order szerint 999 euro...

    Logitech G pro Wheel
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2022.09.27. 22:50:52
  • macleody
    #15088
    Humble akció.
  • lac coo
    #15087
    azt néztem először ... :)
  • sure
    #15086
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Aki nem látta meg a háttérben a fehérneműs csajt, az

    buzi!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...amivel nincs is semmi gond ;)

    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.30. 11:46:54
  • lac coo
    #15085
  • wollnerd #15084
    HangArt-hoz megy a válaszhozzászólásom is. A Xbox ONE-hez kéri a játékokat, így: (A linkek az ajánlott játékok előzeteseire visz a YT-on)
    PC2 jó 5let. (Azzal játszottam annó Trustmaster RS300-al, PS4-en.) De a Forza Motosport 7 szerintem szintén a legjobb versenyszimjáték lehet, révén hogy XBOX exclusive cím. A Forza Horizon 4 vagy 5 pedig az egy nyíltvilágú Forza játéksorozat része, kicsit árkádosabb. A 4-gyel játszottam PC-n nagyon jó játék, Nyugat-ÉszakAnglia és Skócia a fő helyszíne. Az 5. részének a Mexikó, de azzal (még) nem játszottam.
    Ralizásra jó a DIRT 4 vagy a Dirt Rally 2.0 is. Az utóbbival jelenleg is játszom, PC. Jó élvezet :D
    Wreckfest-ről nincs tapasztalatom, véleményem.
    Snowrunner-ről van egy kevés tapasztalat, jó játék. Hatalmas nyíltvilág és különböző feladatokat kell válalni, jellemzően egyik helyről másik helyre kell cipelni mindenfélét, extrém utakon és környezetben. DE! Azt nem kormánnyal játszottam még. Így nem tudom mennyire támogatott a konzolokon! Az elődjét, MudRunnert kipróbáltam PS4-en kormánnyal, működött, de k**va nehéz volt kormányozni. (mert nem voltak FFB beállítások a játékban.) Szóval óvatosabban vedd, mert nem tudom mennyire kormánytámogatottságú a SR.
    Az American Truck Simulator sajna nincs konzolokra. :/
  • Mozes
    #15083
    Régi játék, de szerintem nagyon jó még mindig mert a szimulátor és arcade között van valahol félúton: Project Cars 2.
    Ha inkább arcade, akkor a Dirt 3, Dirt 4 szerintem jó móka
    Roncsderbi: Wrekfest
    Egy kis relax "autókázás" hangulatos környezetben: Snowrunner vagy American Truck Simulator
  • lac coo
    #15082
    TM SF1000 kormány kapható valahol magyar garanciával, vagy várható vala ..?
  • HangArt
    #15081
    Köszönöm a segítséget!
    Akkor a Thrustmaster TMX-et veszem.
    Esetleg pár játékot tudtok hozzá ajánlani XBOX one-hoz?
  • Mozes
    #15080
    Én csak azt tudom mondani amit te mondasz, Thrustmaster TMX... :)
  • wollnerd #15079
    Szia!
    Sajnos nincs FFB-es kormány 50ezer alatt, se konzolhoz, se PC-hez.
    A -szerintem- az árkategóriában a legjobb kormány a Thrustmaster TMX Force Feedback az Xbox ONE-hez, ami 70-75 ezer között van.
    Lenne a Thrustmaster T150 is, ami kb. 60e de az PLAYSTATION-hoz van, nem Xbox-hoz!
    Van Thrustmaster Ferrari 458 Spider Ferrari-s XBOX kormány is, 41 ezerért, de az NEM force feedback-es!

    Talán a többiek is mondanak majd valamit, amit én nem tudok. :)
  • HangArt
    #15078
    Sziasztok,

    Kisfiamnak szeretnék egy force feedback-es kormányt venni XBOX One-hoz.
    Nem értek hozzá, ezért kérek tanácsot.
    Melyiket ajánlanátok?
    A Logitech G920 és társainál olcsóbb kéne. Mondjuk max 50e Ft.

    Köszi minden segítő hozzászólást!

  • Toby0501
    #15077
    Köszönöm!

    Közben már megvettem, egyelőre nem bántam meg és szerintem nem is fogom. Kellett idő, hogy megszokjam, érezhetően több erő van benne és pontosabb is, mint a DFGT, ACC-ben sokkal jobban érezni, ha megcsúszik az autó. Ha nekem is kibír legalább 5 évet, már boldog vagyok. A TH8A váltón is gondolkodtam, de nem igazán játszom olyan játékokkal, amikben ki tudnám használni, Assetto Corsaban lehetne vele bohóckodni, illetve még talán Dirt Rally 2.0-ban régi autókkal, de azokkal meg ritkán tolom.
  • Mozes
    #15076
    Szia! Nekem a T300 másik változata van a TX és 5 éve használom, nem mondom, hogy éjjel-nappal, de azért pár 100 órám már van benne és eddig tökéletesen működik. Nekem van hozzá minden T-LCM pedál, TH8A váltó és 599X és F1 kormánykerék és maga a rendszer nekem így nagyon rendben van. Korábban T3PA pedálom volt, azzal sem volt gond, csak nekem könnyű volt a gázpedál és a fék....nem lehetett adagolni őket, a T-LCM sokkal jobban. Magában a TX alapegység meg szerintem nagyon jó visszajelzéseket ad.....nekem úgy tűnik, hogy több függ egy játéktól, hogy az mennyire támogatja a FB-et mint a nagy gyártók prémium kormányaitól....persze tudom van különbség köztük, de nem tud egy Logitech sem rossz lenni, viszont, ha egy játékban szar az FB akkor mindegy milyen kormányod van....nekem például az Assetto Corsa Comp.....beszarás olyan jó....míg mondjuk egy F12021 semmi extra.....Dirt Rally 2 sem rossz, de nem az agyad eldobod kategória....nem tudom ott mennyit tudna dobni mondjuk, ha Fanatec több 100e-s cuccom lenne.....szóval szerintem nagyon jó vétel a Thrustmaster....
  • lac coo
    #15075
    Használ itt valaki SLI Max Manager Pro-t ?
    Hogy tudnám beállítani azt, hogy adott játék indításnsánál egy adott led-configot töltsön be automatikusan ?
  • Toby0501
    #15074
    Sziasztok!
    Tervezgetem, hogy lecserélem a jelenlegi kormányomat, ami egy Logitech DFGT. Két alternatíva között vacillálok, az egyik egy G29+váltó, a másik pedig a Thrustmaster T300RS GT. A jelenlegihez képest mindkettő előrelépés lenne, árban minimális a kettő között a különbség. Eddig csak G29-et volt szerencsém kipróbálni, nem volt rossz, de az FFB a DFGT-hez képest nem nagyon tért el, ugyan az a "röcögős" fogaskerekes érzés volt. A fékpedál sem győzött meg, a Thrustmaster megoldása jobbnak tűnik, az egyetlen érv a Logitech mellett az a váltó, amit viszont nem minden játékban tudnék kihasználni.
    Mennyire megbízható a T300? Van magyarországi szervizük?
  • pointer4
    #15073
    Milyen visszafogottan fogalmaztál :D
  • lac coo
    #15072
    Annyira nem tartom megbizhatonak a fanat, hogy ezer
    eurokat koltsek ra..... nekem se lesz....:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.08.27. 06:52:34
  • __Jacek__
    #15071
    Ja fos húgy kaka, mivel kb 3 km van a full TM szettemben mert annyi időm van nem most lesz fana szettem :D
  • lac coo
    #15070
    A fenenek kell, eltori az ember ujjat ...:)
  • __Jacek__
    #15069
    Balesetnél mellkasunkon keresztben a karunk :D Full real látod :D
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.08.26. 06:56:26
  • lac coo
    #15068
  • lac coo
    #15067
    Hasított bőr szaga van. Nekem az büdös :) Én kesztyűben tolom, nem szeretem a tapintását ... amúgy nagyon remek kis kormány még az alap is nagyon jó 4
  • arty
    #15066
    szerintem a játékkormányok alcantarája is fantasztikus tapintású (de tény, hogy a logi Gxx is kellemes a sima müanyaghoz képest) :)

    és nekem (még??) nem büdös, pedig kesztyűt fel nem vennék (pláne nyáron?!).....
  • lac coo
    #15065
    Nem d etényleg... F1 nél elég gáz, hogy nem érem a bombokat hüvelykujjal, egyiket se ... :) Igaz ez nem is f1 kormány :) A bőr meg hát ilyen, muszály vagyok én is kesztyűben tolni, realban tuti jó dolog, ide én legjobban a Logitech bőr borítását tartom... Persze ez legen alegkisebb bajom vele :)
  • Solt
    #15064
    Minden az, ami nem valós időben van számolva a futómű/gumi adatokból... persze attól, hogy kamu még lehet jó érzésre, csak sűrűbben akadhatnak anomáliák egy DD bázissal.
  • arty
    #15063
    "Az alcantara egy faszság, büdös is, rossz is fogni :) gombokat nem érem el újjal, el kell engednem hozzá a kormányt."

    disznó elé gyöngy esete :D
    Utoljára szerkesztette: arty, 2021.07.19. 20:21:44
  • lac coo
    #15062
    amúgy milyen az a kamu ffb ? :)) Törött ujjakkal neház már leállítani :)
  • Solt
    #15061
    Ha fals infót kap, akkor így reagál... egyébként meg van hozzá vészleállító, rányomsz és probléma megoldva... de a legjobb, ha rendes játékkal játszol vele! :)
  • lac coo
    #15060
    Nem mintha tervben lenne, de soha nem vennék ilyent,,, bármikor megvadulhat :))) amúgy szerintem elengedte egy pillanatra és behintázott az FFB... Csak ennél gyorsabb ugye mint a sima kormányoknál :)