2
Alaplapi vezérlőszoftver módosítása
  • Real
    #2
    Meg szeretném kérdezni, hogy mi akkor a baj ha a a modbin prog. ezt a hibaüzit küldi ha be akarom olvastatni vele a biost "header sun error"???
  • Ligend
    #1
    Minden bizonnyal ismerik joparan a cbrom es a modbin progikat. Aki mar hallott ezekrol, vagy hasznalta is oket, annak nem kell ecsetelnem mire jok. A tobbieknek annyit, hogy az Award gyartmanyu BIOS-ok "osszetevoit" es tartalmat lehet ezekkel piszkalni.

    Addig nincs is semmi gond, amig "szabvany" Award BIOS-rol van szo. Ez alatt a 4.51-es es a 6.0-s verziokat ertem. Semmi problema nem volt az Abit BX6-tal (v4.51), sem pedig az Abit BE6-II-vel (v6.0), de miota Asus alaplapom van, kisse nehezebb a dolog. Az "osszetevoket", vagyis az EPA logot, a kulonfele SCSI es VGA BIOS-okat most is frankon tudom modositgatni, de a System BIOS-szal meggyult a gondom.

    Normal esetben a cbrom nem engedi lecserelni/kiszedni a system BIOS image-et. Ezt eddig ugy hidaltam at, hogy atirtam az image azonositasara szolgalo 2 byte erteket olyanra, ami mar modosithato image-nek tunteti fel a system BIOS-t. Igy szepen ki tudtam bontani, modosithattam, visszatettem a fake ID-vel, majd visszairtam az azonositot. Mielott azzal jon valaki, hogy a modbin-nel is lehet ugykodni, elmondom hogy nem olyan dolgot szeretnek modositani, amit az meg tud tenni. Nos, a problema ott van, hogy az Asus image-ben a system BIOS stn.bin neven jelenik meg (cbrom asusbios.bin /d), es az istennek sem tudom eltavolitani, akarhogy is piszkalom az ID-jet. Azonkivul van egy "titokzatos" asus.bmp (nem bitmap, hanem szinten binaris kod) is az image-ben, aminek egyelore nem jottem ra a hasznara, bar tippem van. Ezt nem is listazza a cbrom...

    Kerdese(i)m a kovetkezo(ek):
    Van-e rajtam kivul olyan, aki foglalkozott ilyesmivel?
    Milyen segedprogikat hasznal(t), honnan gyujtott informaciot?