51
Mit érdemes manapság használni hozzá?
  • Vampire
    #5
    Hát ét sp. nem, de az IBM vinyók tényleg kurva jók.
  • corleone
    #4
    Nem igaz, hogy itt senki nem digizik!!!
  • corleone
    #3
    Köszi az infot, utána fogok nézni az említett kártyának. Addig is várom a már digizők hozzászólásait a témához...
  • dewdew
    #2
    Szeva corleone!

    En is hasonlo cipoben jarok, tehat meg en sem fogtam bele, de azert elegge beleastam magam a temaba, es a kovetkezore jutottam:
    Kell egy eros gep hozza:
    Legalabb 600 feletti proci. (a dobozokra 400 van irva, de azon szerintem kockaeldobas lesz, ezert a 600 mar biztosan elegendo neki. Hogy ez most Celeron, PIII, Duron vagy TBird, szerintem tok mindegy, a lenyeg, hogy eleg eros legyen, es egy cel300-al ne fogj hozza)
    Kell neki sok-sok memoria, de ez a mai memoriaarak mellett szerintem nem problema. Jo ha van 256 MB, persze megy kevesebbel is, de ha nem akarsz rossz minoseget csinalni, akkor nem art, ha van.
    Gyors es nagy winchester, tehat egy 10 GB alatti olcso valamivel megintcsak nem erdemes probalkozni. 4 MB/sec sebessegunek kell legalabb lennie, ennyivel folyamatosan kell tudnia irni. Minimum 7200-as fordulatu legyen, es jo nagy. 20 perc anyag DV minosegben 4 GB. Erre az IBM 7200-az merevlemezei renkuvul jol megfelelnek, es az aruk is elfogadhato. En a 45 GB-ra gondolok itt, mert az ara is olyan 43-45+sarc korul van.
    Ha mindezzel rendelkezel, akkor kell egy digikartya, amit ha nem igazan profi szinten akarsz uzni, akkor a Pinnacle Miro tokeletesen megfelel. Ennek a cegnek regi tapasztalata van a videoszerkesztesben, es profi cuccot arul olcson. Szerintem a legjobb vetel a Pinnacle Miro Studio DV. Ez most olyan 33+afa kroul van, es csak digitalis bemenettel rendelkezik. Termeszetesen lehetoseg van a megvagott anyagot visszairni szalagra ugyanezen kartya segitsegevel, de csak digitalisan. A kartya uj verzioja a DV+ mar analog kimenettel is rendelkezik, ezert talan kicsit jobb, de nem tudom, hogy megeri-e a ketszeres arat. (60+afa)
    Sok tesztet olvastam az olcso kartyakrol, es mindig ez volt a nyero, tehat ha en vegre raszanom magam, akkor valoszinuleg ez lesz az.
    Hogy a tobbi hogyan mukodik, sajnos nem tudom, nem is igazan foglalkoznak vele, hiszen a Pinnacle a kiraly ezen a teren, es szerintem nem szabad venni egy masik kartyat, amirol meg nem tudsz semmit. A tobbi is 20-30 ezer Ft korul van, tehat szinte nincsen is kulonbseg, ezert en a minoseget vennem meg. Nehany honappal ezelott amikor a DV+ meg nem volt kint, akkor ez a kartya 60-ba kerult, es amikor kiadtak az ujat, aminek mar van analog kimenete is, akkor esett ennek az ara a tobbi olcso kartyak arszintjere. Tehat szerintem egyertelmu a valasz.
    Termeszetesen ez csak a DV es a Digital8 kamerakra vonatkozik, tehat azok anyagat lehet vele szerkeszteni. Ha sima videorol akarsz anyagot a gepbe vinni, akkor nem tudom, hogy mi kell hozza.
    Mint mar irtam, sajat tapasztalatom nincsen vele, pedig en is igazan megneznem, hogyan muzsikal egy ilyen elesben, mielott megveszem, ezert ha valakinek van szemelyes tapasztalata, az irjon.
  • corleone
    #1
    Mit vegyek, ha belefogok? Nagyon szar lesz a minőség, ha 20-30e ft-os kártyát veszek? Mi kell a gond nélküli digizéshez?
    Van valakinek tapasztalata a kérdésben?