28
Quick Time
  • Dzsini
    #28
    azok igen, de mindegyik veszteséges adattömörítés, nagyjából mindegy... az mp4 amúgy videoformátum (is), és múlt.. októberi vagy ilyesmi

    a másik kérdésre meg a google szerintem könnyen válaszol :)
  • Kandurex
    #27
    Egy kérdés. Lehet valahogy .mov formátumból avit kreálni? Van valami progi? pls help.
  • Kandurex
    #26
    Ezek nem sound/music (mp3pro/ogg) formátumok?
  • Dzsini
    #25
    és az mp3pro?
  • Laalee
    #24
    az ogg terjed is eleg szepen
  • Dzsini
    #23
    mp4.. bár szebb tud lenni mint a QT, de sokkal nagyobb az igénye kisebb file-nál is... bár lényegesen kisebb filemérete is van. (lásd mp3 és mp3pro... meg mondjuk az ogg, meg az shn... mindegyik jó valamire)
  • Kandurex
    #22
    De általánosítsunk: Mondjon valaki a quick time-nál gyengébb (élvezhetőség/méretarány) formátumot. 2000-től!! (előttiek nem érdekelnek)
  • Kandurex
    #21
    Ja, a Divx-nek nagy gépigénye van. Iszonyat. Élvezhetetlen. De azért a szomszéd haver a 300-as cerkájával lazán nézi a legújabb Divx filmeket. Vajon miért nem visz tőlem quick time bemutatókat? Miért csak a már többnyire DVD-Screener avi-kat? Nem kiváncsi a bemutatókra? Egy XART! A Divx nagyon alacsony gépigény mellett lazán nyújtja a quick time minőséget.
  • Dzsini
    #20
    csinálj olyan divxet, ami a QT-s file-al megegyező birate-ű és felbontású... meg fogsz lepődni.
    az, hogy a divx sokkal alacsonyabb bitrate-el is relative élvezhető képet ad, attól még iszonyat gépigénye van annak is...
  • Lazarus
    #19
    QuickTime egy oltári nagy fos!
    Nem lehet alá feliratot találni mert máshogy van vágva és akkor tölthetem le újra az egészet aviban >:((((
    A realplayer is hasonló kalapszar
  • Laalee
    #18
    erre mitmondjak... nalunk megy jol :D igaz hogy most nem 500 hanem 566 on megy
  • Kandurex
    #17
    Azért álljon már meg a világ! Egy P31000/GF3/512MB nem a leggyengébb gép e nemes földön! És még nem láttam olyan Divx-t ami ezen röcögött vagy istenments szagatott volna! Nem értem, hogy lehet ilyen szemét, mint a *.mov formátum még mindig piacképes. Hogy lehet, hogy még mindig ezt a xart esszük? Miért kell minden normálisabb film bemutatót erre az ocsmánysára adni. Bár vannak normálisabb (értelmesebb?) emberkék is, erre nagyon jó példa az új T3 film. Ott voltak olyan előzékenyek, hogy Divx-be is kiadták a klippet.
  • Dzsini
    #16
    divx3nak max minőségen jó volt a 450es P3, a mostani minimumra van véve, és nemmindig sikerül neki szinkronban tartani a képet a hanggal...
  • Laalee
    #15
    hat divx 500as cerkaval lazan jatsza a 2cds filmeket alap beallitasok mellett...
  • Dzsini
    #14
    nagyméretű - jóminőségű divx is lejátszhatatlan a régi gépeken...
    amúgy meg a letöltésvezérlők viccek, rendesen lehet a streamet menteni csak progi kell hozzá :o)
    abban a minőségben mint a QT, a divx is lenne közel 100 mega, és ugyanígy bepusztulna rajta a gép... ez van, én már egy ideje nemnézegetek filmeket se nagyon, vagy csak legalacsonyabb minőségen, a divx-el is elszaladt nagyon a ló....
  • Laalee
    #13
    szoval a matrix final mov? akor mar nem is toltom :D
  • Kandurex
    #12
    Azért enyhén szólva is túlzás már lassan amit ezek a mocsok apple-sek művelnek. Nem elég, hogy egy ilyen xar formátummal próbálnak a piacon maradni (Hasonlítsátok össze a Divx-el (méret/minőség/megbizhatóság) de újabban már a movie klippjeik is min. 2GHZ rendszert feltételeznek a mezei usertől. Fogalmam nincs, hogy hogyan jutott el idáig az Apple. Újabban a quick time nevű förmedvényük nem elég, hogy beeszi magát a rendszer alá olyan idióta szinten, hogy a movie-kat nem engedi letölteni, hanem ott helyben játszaná a szerencsétlen (természetesen az alap letöltés vezérlőket kikerüli) nagyon szívderítő látvány egy 100MB 2perces mov file slide show-ja (a végén azért biztos ami biztos alapon még nyakonvágja a rendszert egy jó képű kernel szintű hibával) Fentebb említett 2GHZ sem vicc próbáljátok lejátszani a legújabb 100MB Matrix final-t alacsonyabb géppel. Na meg ez a 100MB, hát persze, hogyne, Divx lenne 40MB?! Nem húzzuk csak ezt a kövér szép file-t, KURVA ANYÁTOK APPLE SZOFTVER FEJLESZTŐK.
  • Bith
    #11
    Persze, csak akkor nem lesz Pro verzió.
  • CSOCSO
    #10
    csumm ez mi a sima qtime??mert a7z nekem is megvan jah ha nem irsz be semit a jelszohot halálosan elfogadja:) nekem legalábbis elfoagadja ha nem irok jelszot:)
  • Efreet
    #9
    Remélem egy consiglierie (vagy hogy kell írni) állásra majd számíthatok a Família szolgálatában eltelt évek köszönetére. :))
  • corleone
    #8
    Ha a corleone családnak nem lennének ilyen remek tanácsadói, a família már rég eltünt volna. :)))
  • Efreet
    #7
    "Cégünk mindiga az ön rendelkezésére áll, asszonyom!"
    a corleone segítőszolgálat megindul.. a seti és a quicktime után keresztapává leszel?
  • corleone
    #6
    a progi rlz! ql! thx!
    ;)
  • Efreet
    #5
    http://www.8bn.com/hambo/others4/cr-qp50a.zip de pssssszt!!!! ;))))
  • corleone
    #4
    Én még a 4-et használom.
    Egyszer megpróbálta magát frissíteni a program 5-re, de a kód amit találtam a neten, nem volt jó. Tovább próbálkozom...
  • Efreet
    #3
    pár hete kijött a nem bétás qt5.. lehet letölteni, "regisztrálni" :)
  • corleone
    #2
    A legutolsó az 5.QT
  • CSOCSO
    #1
    Hm..a legujabb quickom van elvileg de ha nem akor is kb 2 honapos..a haveromnak is elezdett béta idő lejártáról beszélni ma nekem is ezt csinálta..nektek?na megprobálom letölteni az ujjat ha uj de ha az is szar akor szopja keresztbe magét a QT!!
    Mé nem bírják valami crackel elintézi hogy menjen a win med playerban?