60
Mx-300 vagy Live?
  • Inquisitor
    #60
    Nekem van valami EAX driverem, úgy tudom EAX2.0 csak Vortex-hez és a Creative! adta ki az ino szerint ...
    De soha nem használom, mert az A3D 2 és 3 100x jobb 3D-ben mint az EAX ... különben már régen Live!-om lenne.
  • orion
    #58
    Mindenki azt dicsőíti, ami van neki. Nekem Live 5.1 van, de volt nálam egy Vortex2 kölcsönben és meg voltam vele elégedve. Az is szupi volt. A support miatt választottam a Live-ot. A Vortex haveromé, aki ingyé szerezte Úgy nekem is bejönne
  • Propeller
    #55
    Rockety : olcsó kártyát vegyél és drága hangfalakat. Ne fordítva.
  • azazel
    #54
    Na ez az, amit colos is mondott, hogy nem árt majd odafigyelni ezekre az új audigy kártyákra.
    Ha esetleg van valakinek, szívesen látnám róla itt a véleményét.
  • Propeller
    #53
    a hangminőséget nem dekára mérik
  • asysoft
    #50
    Az MX300 csak EAX1-et tud.
  • Breki33
    #49
    azt hiszem eldontottuk milyen kartyeszt veszel :-)

    Colos neked az XP-s driverrel megy?
    MElyik slot-ban van?
  • colos
    #48
    Live-ot még nem használtam, MX300-as "recseg" a gépembe lassan két éve. és eddig még egyetlen játék sem fogott ki rajta ill. a sokaknál előforduló XP-s probléma sem merült fel nálam (kopp,kopp,kopp), én nyugodt szívvel tudom ajánlani.

    colos

    U.i.:de ha egy új audigy-t vágnának hozzám nem dobnám vissza (max. kenyérrel):))))
  • atee
    #45
    Nekem is mx van nagyon szuper
    A Live sem rossz
    Ha ezek kozul valasztasz egyikkel sem jarsz rosszul!
    Habar mostma vannak ujabb kartyak is !





  • Breki33
    #44
    CHIP
  • Breki33
    #43
    hat nekem mx300-am
    szerintem sokkal jobb mint a LIve

    De ha csucsszupert akarsz
    a legujabb CHp-ben teszteltek egy 29.000 forintos kutyut, hat az nem semmi.

    A neve sajnos nem ugrik be, de itt az okosok biztos megmondjak majd.
  • KBB
    #41
    Hm, na igen. Láttam valahol egy referenciát, egy összehasonlítást, egymás mellé állították a két kártyát, utánna nézek...

    by kbb
  • Propeller
    #40
    Az mx300 még a3d nélkül is komolyabb 3d-t ad mint a live a 2.0 eakszal.
  • KBB
    #39
    Nos. Támogatottság. EAX? Tudod mi az eax? Reverb effekt. Mellesleg a Vortex 2 softverből nyomja.
    Ha meg az eax 2-vel akarsz rukkolni (aminek ugyebár csak minumum 4 hangszoróval van értelme) akkor meg azt mondanám, hogy a támogatottsága egyenlő az A3D2.0-val.

    by kbb
  • Borg
    #38
    Ehhez csak annyit hogy az XP/2k a Live!ot sem kezeli rendesen.. lást XP topic az oprencer forumban..
  • netrunner
    #37
    Szerintem a fő döntő érv a két kártya közt a támogatottságban rejlik. Nekem Live!-om van de nem bántam meg, mégpedig azért mert a játékok melyekkel mostanában összeakadtam 99%-ban támogatják az EAX-ot viszont az A3D-t csak kb. 40%-ánál láttam támogatottnak.
    Innentől kezdve az illető kitörölheti az mx-300 -asával a ...-át, meg azt hogy milyen kis "mütyürökkel" jobb az A3D.
    Egyébként VIA Apollo Pro alaplappal használom és semmi baj nincs vele (már ha szóba került a kompatibilitás).
  • StarFist
    #36
    Igen, a hír igaz. Szerintem a W2K-hoz készült beta drivert akarják kipofozni a Picipuhánál.
  • rage
    #34
    Állítólag a mostani béta verziójú XP nem kezeli jól, de a fejlesztők ígérete szerint lesz driver a retail verzióban Vortex 2-es chipekhez
  • KBB
    #33
    REttenetesen jó kérdés, az XP és MX300. Mondjuk egy ideig én nem fogok XP használni, még ha kijön is. Ha NT alapú lesz, akkor elvileg tudni fogja kezelni (bár nekem a Win 2k is elbaszottul csinálta)...

    by kbb
  • rage
    #31
    A Vortex 2-es 2048-as driver támogatja az
    A3D 3.0-át is amúgy

    Tényleg kár, hogy megszűnt az Aureal,
    és vele együtt a support is
  • nyunyu
    #30
    Ezt a DirectSound is meg tudja oldani, lazan.
    Winamp-ban beallitod, hogy DirectSound-ra rakja ki a hangot, ne a wave-out-ra, es akkor barmennyi cucc szolhat egyszerre, szoftveresen megoldja.
    Egy hatranya van: ha egy jatek inicializalja a DirectSound-out, akkor onnantol monoban szol az mp3... (Emiatt maradtam inkabb a wave-outnal)
    Amugy annak idejen a Gus PnP (beke poraira!) volt az elso, ami hardverbol tudott egyszerre 4 hangot kiadni.

    Amugy tenyleg volt Aureal feliratu mx300, en is lattam olyat. (Diamond logo helyen Aureal van, MonsterSound felirat megmaradt...) Utolso szeria volt ez. A ket kartya teljesen egyforma amugy, semmi kulonbseg. (valahol megvan meg a regi mx300-am...)
    Viszont nekem most egy Aureal SuperQuad 2500-osom van, ami NEM egyezik az mx300-zal (ezen van optikai kimenet is, emiatt csereltem le az mx300-at)

    Hugom Live!-ja meg szoba se johetett... OK, hogy sok effektet tud, meg jobb drivere van, DE nincs A3D 2.0, meg nincs erositett kimenete (fejhallgato eseten HATRANY!)
  • Coine
    #29
    A3D 2.0 jobb az EAX 3.0-ál is ....
    Sajnálom az Aurealt, kár hogy becsődölt...
  • Spy
    #28
    Amugy van már régen EAX 3.0
  • Propeller
    #27
    Spy & supervisor : ehheh előbb nézzetek szerintem utána a témának, mielőtt ennyire biztosak lennétek magatokban... a3d 2.0 EGYÉRTELMŰEN fejlettebb technológia, mint az elavult eax 2.0.
    Ezért lassabb az mx-300 pár százalékkal mint a live, mer ugye többet is számol. Hardveres, szoftveres... mifenéket összebeszéltetek itt..
    WiZZaRD : ess canyon 3d (1978s) : elmondom neked, hogy ez most a létező legfejlettebb hangchip, persze ebben a kategóriában. A Hi-Five térhangzás szempontjából lemossa az mx-300-at is, nemhogy a live-ot. Csak hifihez gyenge.
  • CSOCSO
    #26
    hm wizzard az mp3 ról jut eszembe!!!több mint 10 soniquet inditok ugy el hogy simán futnak a hangok..stb...
  • CSOCSO
    #22
    Tudjátok mi az a vortex chispet????
    Gyerekek ezek a chippek vannak a Házimozi rendszerek Erősítőiben!!!
    Bár nekem Liveom van digitális és kurva jó gyönyörűen szól!!!!!NIncs vele semmi bajom!!!!Ja hogy a live fagy? hát nemtom az előző haveromnál a az mx300 fagy neki amd je van win mill el most a nagybátyámnak van cel 2 essel win 98 és akad! erről ennyit!!
    nemtom melyik a jobb szerintem mind a kettő ugyan olyan jó..a live drágább de nemtom...nálam hibátlanul szól quatróban!!!!Kurvajo az egyik legjobb hangkártya!!!
    az mx 400 al mivan?
  • StarFist
    #21
    Spy!
    1. Ha szerinted az EAX jobb az A3D-nél akkor ideje lenne kimosnod a füled.
    2. A Vortex2 DSP hardveresen számolja az A3D-t. Az EAX1.0-t valóban szoftveresen emulálja.
    3. Peny én a helyedben nem cserélném le az MX300-at, kivéve ha Win2000-t akarsz használni. Ez utóbbi esetben inkább egy Terratec DMXFire 1024-et javaslok. Ez árban kb egy szinten van az Live 5.1-el. Tud EAX 1.0-2.0, A3D 1.0-2.0, Sensaura, van optikai digit. kimenete is. No és 2 év csere garancia.
  • [Scream]
    #20
    Hi All,

    Talan itt tud valaki segiteni a kovetkezo kerdesben: Hol van magyaro-n Creative forgalmazo, vagy SB Live szakbolt, vagy akarmi, ahol olyan kabelt lehet kapni, ami 1 SB LiVE! 5.1-est es 1 Cambridge SoundWorks 2500-t osszekot. Ez 1 Stereo 3.5 Mini Jack-es, 9 Pin Mini Dines atalakito kabel lenne, Bovebben ITT csak nem tudom megrendelni a Creative oldalarol, mert nem fogadja el a bankkartyamat. Ha valaki tudna venni nekem, az is jo :)
  • Spy
    #18
    Ez a táblázat lenne:
    Diamond Multimedia Monster Sound MX300
    Creative Soundblaster Live!

    Chipkészlet: Aureal Vortex 2 EMU 10001

    Hardver képességek:
    DMA csatornák (max. kimenet) 96 64
    DirectSound csatorna 962 322
    DirectSound 3D csatorna 762 322
    A3D csatorna 762 -
    A3D 2.0 direkt + tükröződés csatorna 16+60=76 -
    Hullámtábla hangok 64 hardveres + 256 szoftveres 64 hardveres + 192 szoftveres
    Letölthető hangszerek Igen Igen
    10 csatornás grafikus equalizer Igen -
    DOS kompatibilitás Igen Igen
    Hardveres hangminta konverzió pontossága 26 pont 8 pont

    3D hangzás:
    HRTF Igen -
    Teljes 3D hatás3 fülhallgatón Igen -
    Teljes 3D hatás3 2 hangfalon Igen -
    Teljes 3D hatás3 4+ hangfalon Igen Igen4
    Visszhang beállítások Igen2 Igen
    Geometria alapú akusztika Igen -
    Fal hangvisszaverése Igen -
    Fal hangelnyelése Igen -
    Akusztikus fal-anyagok Igen -
    Házi mozi:
    DVD dekódolás Igen -
    AC-3/Dolby Digital dekódolás Igen -
    Virtuális AC-3 visszajátszás fülhallgatón, 2 hangfalon vagy 4 hangfalon Igen -
    5.1 házi mozi támogatás Igen5 -
    Digitális ki/bemenet Igen5 SB Live: igen, SB Live Value: nem
    MP3/Internet programok:
    MP3 tömörítő Igen -
    MP3 dekóder/lejátszó Igen -
    CD adatbázis Igen -
    Támogatottság:
    DirectSound (100-nál több prg.) Igen Igen
    A3D/2.0 (30-nál több prg.) Igen -
    DirectSound 3D (10-nél több prg.) Igen Igen
    EAX (1 prg) Igen2 Igen

    Bővítő csatlakozó (digitális ki/bemenet): Igen SB Live: igen, SB Live Value: nem

    Ár: 99$ SB Live: 199$, SB Live Value: 99$

    1 - Források: SB Live White Paper, SB Live DirectSound driver, Aureal, Diamond Multimedia

    2 - Driver frissítés szükséges

    3 - Teljes 3D hatás = a hangok bal/jobb, elöl/hátul, fel/le pozicionálása

    4 - Nince fel/le pozicionálás 4 hangfalon (6 hangfal szükséges)

    5 - Digitális bővítőkártya szükséges

    Na figyu.Ha a minőséget nézzük a SB egy kicsit jobb mint Diamond"nagyszarkamugeci"technologi.Ha meg Az SB Platinumot nézzük akkor nagy lessz a külömbség.Az mx300 még az én yamaha 724 is jobb,mert az is tudja szofveresen az a3d eax 2.1 direct sound 3d
  • Spy
    #17
    Én is ezt mondom igazad van
  • supervisor
    #15
    Mx 300 szofveres a3d,szofveres eax
    Live szoftveres a3d,hardveres eax
    Az a3d-t meg ki használja,még a süket is észreveszi mennyivel szebben szól az EAX!!
    A piac egyetlen hangchipje ami hardveresen számol 3ds hangzást az EMU10K chip.Ilyen pedig csak az SBlive-on van.(Meg a 100e ft-os asio kártyákon)
    A Live többet tud.
    A téma lezárva.
    Neo..
  • Spy
    #14
    Tehát SB LIVE
  • Spy
    #13
    Na szóval.A mx300 ugye a3d tud ami szarabb mint az EAX tehát jobb vételnek számit.Mert az a3d az mx csak emulálja és a live az EAX-ot harveresen csinálja,és az EAx többet tud mint az A3D
  • Csacsis
    #11
    Mx300-am van, és meg vagyok vele elégedve. Bár azt hallottam, hogy csökken a rendszer teljesítménye ha mx-et használsz A3D-ben, de ez betudható a szebb hangzásnak. Ja, ez is tudja a Creativ által preferált EAX támogatást szoftveresen.
  • Breki33
    #9
    ja az MX300 sokkal jobb :)
  • atee
    #8
    nekem is mx 300 van
    mar cserelhettem vola n is 1-1 ben de nem tettem es nem bantam meg!
    kulonben meg
    kb. 1 szintu a ket kartya.
  • kowajano
    #6
    ja jol mondod :)
  • Anee
    #4
    ja a Santa-cruz a best!
    MINDENBEN
  • Anee
    #2
    nembiztos....csomó tesztben olvasom hogy "nem jó a Live! támogatása"......de egy próbát megérhet
  • Penya
    #1
    Most van egy Mx-300-am, de ráfizetés nélkül elcserélhetném Live! value-ra. Megéri?