39
Ki műveli? Ki mit tud? :-)
  • CSOCSO
    #1
    Max Electric Boogie...a berakhoz tul nagy vagyok....(testalkatilag)
    ezt csak cérna gyerekek csinálják
  • CSOCSO
    #2
    breakhoz
  • Penya
    #3
    Mindenkinek aki szereti! Írjatok minnél többet!
    By: Bubee, from Tata-Tatabánya!!!
  • dr
    #4
    volt vki millenium battlen? isten volt!!
  • matrix5
    #5
    hellosztok
    én szeretném elkezdeni a breakdance-et de nemtok egy helyet mi közel lenne és abban kérném a segitségeteket hogyha tudtok valami jóhelyeyt a XVIII ker környékén akkor irjatok vagy ha esetleg vannak valakinek jó breakes videoi akkor szoljon és küdje
    elöre is köszi
  • Ancsee
    #6
    Hali én 8 hónapja nyomom a breakdance-t nagyon szeretem az a baj hogy egyedül táncolok és igy elég rossz
    jó lenne egy csapat :D
  • masoma
    #7
    www.b-school.extra.hu
  • kryptonite
    #8
    Másfél éve kezdtem Kecskeméten, csak az a baj hogy már rég elmúltam 17. Még 2-3 év mire behozom a lemaradást.
  • tomerka
    #9
    Sziasztok,
    Keresünk kb 10 fiút/lányt folyamatos melóra. Most indulnánk egy új extrém sporttal amiért(kezdetben) 1200-1400 óradíjjat fizetünk. Ha van némi érzéked a dologhoz és szeretsz szerepelni könnyen elsajátíthatod.([email protected])
  • Csörcsike
    #10
    nos a tánc kategóriában nem tudom ki mennyire jártas a dologban, de én az ujjtánc műfaját viselem.igaz, hogy annyira nem sok energiát igényel és nem is izzaszt annyira, de én nagyon élvezem..
  • kamilla6666
    #11
    Ez most nagyon felkapott lett ;)
    És nem frusztrál, hogy csak az ujjaid mozognak, nem az egész tested? Ez inkább koncentrációt mint fittséget igényel, nem? Vagy laza ízületeket? :P
  • trabiubi
    #12
    Szerintem ez nem is nagyon tánc. Inkább az unalmas órák elűzésére van, vagy ilyen bemutatózásra, hogy te ilyet is tudsz :D A táncnak teljesen más a célja :) Ettől függetlenül én nagyon élvezem. Ti is szoktatok rendszeresen játszani ilyet?
  • Thaison
    #13
    Én nem szoktam, csak elnézegetem ha vki csinálja. youtube-on van fent egy csomó. érdekes ez a fórum nem tudom milyen időfüggvénnyel születnek itt a postok, de érdekelne... :D
  • katakpult
    #14
    én tegnap még szidtam, ma meg már én is űzöm :D youtube-on kb. az összes videot megnéztem, aztán elkezdtem gyakorolgatni, korántsem olyan egyszerű, mint hittem, de szerintem kitartó gyakorlással el lehet érni valami komoly mutatványt :D
  • mopsar
    #15
    A kitartó gyakorlás az tényleg kell, mert amúgy szinte esélytelen a dolog. Nem csak a technikát kell jól elsajátítani hanem még arra is figyelni kell hogy 4-5 próbálkozás után azért már rendesen fárasztó is a dolog. De kétségtelen hogy a nagyon profik azok olyan trükköket tudnak hogy és azt még követni se tudom, nemhogy meg is csinálni:D
  • rorock
    #16
    Szerintem nem nagy ördöngősség, tény hogy gyakorolni kell azért, az ujjak se olyan ügyesek első látásra mint ahogy azt mi hisszük:) Mer sima táncba sokkal nehezebbek ezek.Az lenne nagy kihívás ha valaki megcsinál egy koreográfiát Finger Dance-el és utána megcsinálja sima táncként is:)
  • connor1
    #17
    hát valóban elég fárasztó tud lenni amúgy.. én is sokat gyakoroltam, főleg dnb-zni a metrót vagy buszon mikor szarrá untam magam, de gyakorlat teszi a mestert és szerintem az a legjobb, ha saját magadnak találsz ki valami koreográfiát és akkor azt gyakorlod. érdemes nézni persze különböző videókat fingerdance-ekről itt-ott, de onnan csak ötleteket érdemes lopni, aztán saját magad raksz össze valamit. kéne csinálni ilyen versenyeket, mert szerintem elég mutatóssak és azért annyira nem is könnyűek. aztán lehetne cifrázni, hogy 2-3 haver összeáll és egy "tánccsoportot alkotnak", szerintem az is elég durván tud kinézni! :D
  • zsomborgi
    #18
    Szerintem is jól nézhet ki egy ilyen csoportos durrnás. De az igazi 'lábas' tánc mutatósabb. Viszont videón meg valószínűleg a fingerdance mutatna jobban mert rendesen rá lehet zummolni a témára, és jókis közeliket is lehet adni, a széles látószögek mellé:) Bár én még ezt nem próbáltam, mert nem nagyon akad olyan barátom aki követne a hobbimban:D Sajnos:((((
  • suppa
    #19
    én 1,5 éve csinálok a break-et, egész jó sikerekkel... tanárhoz járni felesleges, hüleség mindenki önmaga tanára...van csapatom is... 5 en vagunk...
  • suppa
    #20
    ezeket a mozdulatokat tudom: flare, windmill, babymill,2000s, headspin...
  • magnitudo
    #21
    Erről van szó. Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a lustaságot. Én is magamtól tanultam meg eddig szinte mindent. Bár rendes bréket nem tudok, csak fingerbréket:D
  • sztakij
    #22
    Szerintem meg kell a tanár, aki irányít és rávilágít a hibáidra. Lehet, hogy te úgy gondolod, hogy nagyon jó, amit csinálsz aztán meg egy tanár a dupláját is ki tudná hozni belőled.

    A fingerbreak-ről még nem hallottam. Ott most az ujjaddal nyomod a mozdulatokat? Unaloműzésre jó lehet :)
  • haraposlo
    #23
    Jaja, egyébként én is úgy gondoltam, hogy unaloműzés, pedig rengeteg gyakorlás kell hozzá, hogy profin táncoltasd az ujjad. Ha pedig sikerül elsajátítani, akkor hatalmas sóóót tudtok csinálni :D
  • Nyulanna
    #24
    Ez tipikusan olyannak olyan dolognak tűnik, ami nagyon egyszerűnek hangzik, aztán meg nem is olyan könnyű. Mondjuk én még nem próbáltam, de ha lesz egy nyugodt percem kipróbálom, hogy mit lehet a dologból kihozni.
  • yugoslave
    #25
    Egy napi gyakorlás után pro lennék, ez tény, de hát ez tehetség kérdése is. Ütemérzék, koordinációs képességek, készségek, hajlékonyság, egészséges izületek stb. Mondjuk ez a legtöbb sportnál alapfeltétel.
  • Nyulanna
    #26
    Igen ez mind jogos, de szerintem amiatt, hogy kézzel csináljuk a mozdulatokat, és az egész kicsiben történik, kisebb ezeknek a dolgoknak is a befolyása. Persze azért közel sem nulla, csak egyszerűen könnyebb így breakelni, mint teljes testtel.
  • riddin
    #27
    Nekem sajnos nem jön be ez a fajta irányzat, ha már break akkor teljes testtel... Sokkal látványosabb, és tényleg jóval nehezebb is. Meg, hogy az ujjaiddal elkezdj így szórakozni, szerintem nagyon unatkozni kell.
  • yugoslave
    #28
    Van benne valami
    de mégis egyre többen nyomnak fel youtubera saját fingerdance-s vidit
  • ribot
    #29
    Nem tudja valaki, hogy hol találom normális minőségben, B-boy-nak azt a videóját, amelyikben két kézen nyom fekvőtámaszt?
  • yugoslave
    #30
    Erre gondolsz ...
    ilyen mutatványokkal a fingerdenszkonteszten is befutó lennél
  • riddin
    #31
    Na ezt már elismerem, itt végre a tehetség dominál :) Azt azért, megnézném hogy ezeket a mutatványokat, hogyan valósítod meg a kezeddel...
  • kevingold
    #32
    Sehogy! Fingerdancen az a baj, hogy amit a kezeddel csinálnál, azt ugye sehogy sem tudod... Így rohadtul a láb gyakorlatokat kell nézni az ilyen videókban. Pl a hip hop fingerdanceben valóban elég nehéz dolgunk van...
  • lassorta
    #33
    van egy trükkök oldal, ahol először le van írva minden részletesen szöveggel aztán több helyen rá tudsz keresni az adott trükk videójára is.szóval sok infó és elérhetőség van erről a műfajról, én magam is elkezdtem kipróbálgatni a trükköket, de egyelőre csakis a totál alap lépések mennek.a többire egyelőre nem igazán tudok rájönni.meg tényleg szerintem ami nehéz az az, hogy fejben sikerüljön összerakni a mozdulatsort, és utána azt viszonylag kevés hibával szépen végigvezetni.nah ez az ami elég nehéz mutatvány
  • peteemol
    #34
    Szöveg alapján tényleg először fejben össze kell rakni a dolgot, meg elképzelni és a végén le lehet nem is az sül ki belőle ami le van írva. A leírásokban azért mondanak pár kétértelmű eléggé megfoghatatlan dolgokat is, amit mindenki máshogy képzel el.
  • bboyatty
    #35
    Nem is láttam, hogy ilyen topik is van. Vagytok még itt?. Én is művelem habár utóbbi időbe nem volt alkalmam mozogni és most a béka segge alatt vagyok.
  • bumate90
    #36
    http://www.youtube.com/watch?v=Pm9UED7gDWo
  • bumate90
    #37
  • bumate90
    #38
  • bboyatty
    #39
    Topik élesztés gyanánt.
    Régi csapatom, azóta már sokan sokat fejlődtek de sokan (köztük én is) csak gyengébbek lettünk. Minden esetre amint kitavaszodik és lesz időm rá újra ráállok.