8
Telnet szerver
  • gcsomesz
    #8
    Hu. Ez elég kielégítő válasz volt. Nagyon köszi, utánna járok a dolognak.
  • Dj Faustus #7
    A telnet (ejha, legelőször 1995-ben találkoztam ilyesmivel) egy titkosítatlan protokoll, melyen keresztül távoli gépre bejelentkezhetünk és parancsokat küldhetünk a gépnek (parancssoron keresztül - amit sajnos mostanában már nem oktatnak annyira). Ehhez szükség van egy telnet szerverre, és egy telnet kliensre.
    Telnet kliens minden hálózati szolgáltatásokat ismerő operációs rendszeren van, telnet szerver, pedig a szerverként működő operációs rendszereknél (Windows NT/2000/2003, *nix) szokott lenni - más esetben be kell szerezni egyet.

    Viszont mivel ez a protokoll titkosítatlan, ezért van helyette az SSH. Ez biztonságosabb, szebb, jobb - mostanság inkább ezt ajánlanám.
    Elsődlegesen ez is parancssoros dolog, de VNC-vel kiegészíthető és távolról irányítható a gép (persze ezzel tessék vigyázni).

    Windowsos SSH szerver például: freesshd - grafikus kezelőfelület a mai kor kattingatós fiatalságának.
    Vagy itt van egy bonyolultabb: hogyan installáljunk eredetileg OpenBSD-s OpenSSH-t Windows XP alá?

    Egyébként ajánlom figyelmedbe a *nixos rendszerekkel (Linux és társai) való ismerkedést - ott vannak érdekesebb dolgok (több mód van az SSH használatára).
  • gcsomesz
    #6
    Nem vagyok benne biztos, inkább csak fene mód furdal a kíváncsiság.
    Több filmben is láttam és én is megtaláltam aztán és elég érdekesen festett.Tudsz róla mondani valamit?
  • PíszLávJuniti
    #5
    biztos hogy telnetet akarsz?
    szerencsére már legtöbb helyen sshra váltottak.
  • gcsomesz
    #4
    Legyen szives felvilágosítani valaki, mi is az a telnet azon kívűl, hogy hogyan kell előcsalogatni, mert arra magam is rájöttem.Használta ezt valaki?
    És ha igen mire?Hogyan kell beállítani.pls HELP
  • Lacc
    #3
    Engem is érdekelne Telnet szerver.
  • Z\'bá
    #1
    Hi all!

    Eggdrop botnak kéne telnetes szerver... szal ha vki tud akkor pl ossza meg velem :)