49
PC Partner alaplap
  • Imremagdi
    #49
    2 évig használtam egy pc partner alaplapot lx-es csipkészlet 300Mhz celeron, Csak pozítív tapasztalataim vannak nagyon jó alaplapok,igaz nem egy abit,asus de az áruk is sokkal kevesebb
  • Jocó
    #47
    Nincs gyártó....
    OEM cucc volt, COMPACQ gépekpe raktuk....
    szerintem az ASUS gyártotta a COMPACQ részére...
    én ott láttam....
    De valahol láttam magyar cégnél is ilyet...
  • Atus
    #46
    Ki a gyártó?
  • Jocó
    #45
    A chipen nem volt borda...
    810 volt ráirva, nem voltam részeg....
  • kowajano
    #43
    ja olyan is lett :)
  • Jocó
    #42
    Akkor elég kevés alaplapot láttál...
    i810-es lap is volt olyan amin volt AGP...
  • kowajano
    #41
    én ugy tudom integrált videos alaplapokon nincs AGP port vagy legalábbis én még nem találkoztam olyan alaplappal amin lett volna . PCI meg csak nem rakok bele
  • Bilux
    #40
    ezeket teszteli...
  • Bilux
    #39
    Itthon (legalábbis a neten) elég elhanyagolt téma a chipsetek és alaplapok összehasonlítása, holott tapasztalataim szerint rengeteg embert érdekel (és mostanság egyre divatosabb "háború" téma is :)). Éppen ezért (nomeg némi kíváncsiságból :)) összeeresztettem egymással egy Intel 815 és egy Via 694 (tuladonképpen Apollo Pro 133A, csak lábkompatibilis a ProSavage-vel) chippel felszerelt alaplapot. Eredetileg a kiszemelt típus egy Asus Cuv4X és egy Abit SH6 (vagy SA6R) volt, de sajnos utóbbihoz éppen nem sikerült hozzájutni, így egy Procomp (nem kell már most fújjolni!) lappal tértem haza (köszönet a DemoStudio-nak az alaplapokért). Az integrált vidókártyáról most nem lesz szó, azt majd egy ProSavage társaságában szeretném megvizsgálni.

  • Bilux
    #38
    http://www.savagegamers.cjb.net
    itt van egy igen jó teszt...
  • dewdew
    #37
    Es akkor mire ultessem ra a TB-t?
  • Jocó
    #36
    At i815EP-ben nincs már benne a videó...
    igy gyorsabb és olcsóbb lett....
    A gyorsabb az igaz...de hogy olcsóbb ??
    A VIA meg azé rossz mer gondja van az AGP-vel, és lasső a memóriakezelése is. Nekem nem volt VIA-m scak pár havernak, de egyik sem volt megelégedve vele...
  • Atus
    #35
    Miért rossz az integrált videókártya? Kezdésnek jó, aztán később letiltod, és beleraksz egy jobbat. Hangkártya dettó.
  • dewdew
    #34
    Miert szar, mi van vele? Nem megy vagy mi? Jo lenne, ha nem csak azt irnad, hogy szar, hanem leirnad a szar okat is!
  • Jocó
    #33
    VIA SUXXX.....
    amúgy a szomszédom vett egy VIAs Abitot...
    enyhén szar....
  • Jocó
    #31
    Megvetted már ??
    ÉS JÓ ??
  • kowajano
    #30
    ja az uj asus a7v133 álitolag zenél
  • Jocó
    #29
    Asszem az ASUS is használja valamelyik AMDs lapjában. Amúgy seképsehang esetén hasznos...
  • azazel
    #28
    Kibaszott jó lehet.
  • Jocó
    #27
    Azért vettem Epoxot, mer itt a környéken senkinek sincs (mert igy Abit ugy Asus...).
    Na megvettem. Hazavittem. Összeraktam. Táp be a 230-ba powergomb megynyom, a gép elindul... idáig is normális.
    Aztán eccer csak azt mondja a PCspeaker "System boot OK". hát előszőr megijedtem..
    POSTMAN : Power On SELF Test introduces a huMANlike voice. Zehát nem csipog, hanem beszél...
    Az új alaplapokba már ezt épitik be...
  • kowajano
    #26
    AC97 télleg szar
  • azazel
    #25
    Mi az a POSTMAN funkc.?
  • Jocó
    #24
    mert az AC'97 ..hhháááááttttt az valami elbaszott szar......
    Viszont a POSTMAN funkcio az integrált kimeneten is hallható!
  • azazel
    #23
    Ja, Coine! Az ASUS-oknak elég hülye BIOS-uk van ám. A CUSL2-C meg 38e körül van, ami azért elég sok.
  • Jocó
    #22
    a CUSL2-C iciri picirit lomhább az EP-nél, vagy 5000ft plusz kiadás, ráadásul forrasztott Bios van rajta. Az EP pedig a Hertánál garancialevéllel (2év) kaphato. /Helyben márkaszerviz/ bruttó asszem 41900Ft...
  • azazel
    #21
    SB 128-am van.
  • Coine
    #20
    Ha jó i815 kell akkor nem kell feltétlenül EP, ott az Asus CUSL2-C, nagyon király! Kiszedték belőle az integrált szar vid. kártyát, ha lehet azt 1általán annak nevezni :-))

  • Jocó
    #19
    Ha megveszed ird meg milyen....
    ja, milyen hangkártyád van ?
  • azazel
    #18
    Ja, remélem nem fürdök be vele.
  • Jocó
    #17
    nem lehet rossz, ha van rajta RAID...
    Gagyi lapokra ilyet nem tesznek....
  • azazel
    #16
    Nemtom mit csináljak VAZZEEE !!!
    Ezt a mostani alaplapot muszáj kicserélnem, mert nagyon szar. VIA SUXXXX. Soha többet nem veszek via-t.
    Asszem mégis csak PC-Partner alaplap lesz.
  • Jocó
    #15
    Olcsón JÓT nem lehet kapni...
    Ha rám hallgatsz vársz, amig nem tudsz venni a minőségi alaplapot, azon nem szabad spórólni..
    Minden arra megy rá...Vinyó,memória,videókártya..
    Ha lassú az alaplap akkor megette a fene !
    Tanmese...: Volt eccer a srác vett egy Amptron alaplapot, mert ugy FCPGA,AGP az van rajta...
    Asztán a srác csak lesett, hogy a neten GF2MX*vel minden ember a Q3-ban 1024*768-ban 32biten legalább 40fps-vel nyomul....
    ...majd megunván elment a Hertába vett egy EPOX 3SPA3-mat...igy minden alkatrészt átpakolt az új lapra, eztán már 58.3fps...
  • azazel
    #14
    Ennek az EP változatán van minden.
    Ja, szerintetek akkor milyen alaplapot vegyek???
    Tényleg nincs túl sok zsé. Olyan kéne, amit azért sokáig lehet használni, olcsó, tuningolható.
    Tehát az ideális alaplap.
  • Jocó
    #13
    AZ EP-n NINCS VIDEÓKÁRTYA !!!!
    NINCS HÁLÓKÁRTYA SE !!!!
    lásd www.epox.com 3SPA3... nekem bejött
  • kowajano
    #12
    enyiért meg föleg nem vennék
  • azazel
    #11
    A RAID alapból van rajta. Nekem különben nem kell, szerintem baromság.
    Azért nem 815EP -t akarok venni, mert azon van egy pöcs integrált videokártya, ami nekem nem kell. Aztán van még rajta plusz hálókártya, na az sem kell. Már van egy fasza kis 100-as 3Com:)
    Szóval az EP-n csak sok integrált baromság van.
  • Jocó
    #10
    Egy PCI-s raid kártya kb.: 13000Ft.
  • kowajano
    #9
    RAID fölösleges csak drágitja az alaplapot. ugyse tudod kihasználni hacsak nem szervert akarsz belöle :)
  • Jocó
    #8
    Ha veszel 815-ös alaplapot, akkor a 815EP-t válaszd.
  • Jocó
    #7
    Amptront még akkor se vegyél ha fizetnek neked...