1807
Melyik a legjobb vírusirtó, és miért?
  • kl24h
    #1807
    Kaspersky Internet Security 2011 (csak én nem ezt használom)
  • KaBuTo666
    #1806
    Én szerintem le a napraforgó olajjal! Olívaolaj rulez!
  • olivaoil
    #1805
    No, végülis melyik vírusírtó mellett álltok ki most 2011-ben (a legjobb vírusírtó címén)???
  • kl24h
    #1804
    Ingyenes verziót neked kell frissíteni!!!!

    Narxis: Az ingyenes verziót neked kell frissíteni biztos.
  • Narxis
    #1803
    Ingyenes verziót neked kell frissíteni asszem.
  • móni76
    #1802
    A Malwarebytes az önmagát frissíti vagy nekem kell?Mert én minden nap rámegyek a frissítésére és akkor kiírja,hogy...verzióról...verzióra frissítettem!Ennyi?
  • kl24h
    #1801
    Ha NOD terméket használsz, akkor legyen ESET Smart Security, mert abban van Tűzfal is és biztonságosabb a böngészés.
  • Airbus A380
    #1800
    megvan az eredmény, elfelejtettem lemásolni de mind a 18 találat tracking cookie volt .
  • Airbus A380
    #1799
    Köszi kipróbálom amit mondtatok, IE ide vagy oda a 8-asra már sok hozzáértő is azt mondta, hogy jó, kizártnak tartom, 1 nap alastt 18 bacit beszed, úgy hogy a nod meg lapít.
  • Arkon
    #1798
    Ez most nem a reklám helye akarna lenni de lekopogom (kopp..kopp), hogy amióta a NIS-t használom, hát nem nagyon kellett sütiket törölnöm azóta. Elég alaposan kitakarítja őket.
  • móni76
    #1797
    Én mindig az F-Secure online scannert használom,mert abban még nem csalódtam!Valóban előszőr törlöd a sütiket aztán végigfuttatod rajta!
  • kl24h
    #1796
    Sokszor a Panda-nak jobb detektálása van mint a NOD-nak, lehet a Sütikre jelzett a Panda, de lehet valami trójaiak vannak a gépedben.
    Az ilyen Online Scanner-t úgy szoktam végezni, hogy először törlöm a Sütiket és akkor amit jelez, annak nagy valószínűsége, hogy trójai program.
  • Airbus A380
    #1795
    Szerintetek a panda online scanert mennyxire kell komolyan venni? Még fut de már talált 16 fertőzött fájlt. Nod32 pár napja csinált full scan-t a rendes gépre telepített verzió és az meg semmitse talált. (akkor, bár tény hogy tegnap óta IE8-t használok, de nem hinném , hogy ez miatt rögtön 16 vírus bejön, úgy , hogy az aktív nod32 csendben csücsül.....)
  • móni76
    #1794
    Köszönöm sokat segítettél!Ezer hála!
  • Arkon
    #1793
    Ki is tudod próbálni a NIS 2011-et. A magyar nyelvű 15 napos próbaverziót innen tudod letölteni.

    Nortont meg leszedni a saját eltávolítójával a legjobb. Norton Removal Tool.
    Letöltöd az Asztalra, elindítod, majd amikor végzett akkor kérni fog egy újraindítást. A biztonság kedvéért futtasd le kétszer. Utána már felmehet a NIS 2011 próba verzió.
  • móni76
    #1792
    Köszönöm!
  • Arkon
    #1791
    Szia!

    A különbségeket megnézheted >> itt <<. Rákattintasz a 'Kapcsolódó termékek összehasonlítása' fülre és ott látod a felsorolást.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A piros/fekete (hülye azért nem vagyok ...) áruházláncban nemrég még volt NIS2011 dobozos 1 év/1 user 7990HUF-ért.
  • móni76
    #1790
    Köszönöm!Megfogadom a tanácsodat!
  • móni76
    #1789
    Nekem Norton Antivírus 2011-es van 90 napos próbaidővel!Mi a különbség Norton Antivírus és Norton Internet security között?
  • Arkon
    #1788
    Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha a NAV mellé (de bármely más AV mellé is érvényes ez) a S.Terminator a ClamAV -al együtt van feltelepítve akkor elég hamar akár már egy szép összeakadás és gépfagyás is kinézhet. Egyébként a ST tényleg szépen megfogja a gépet és szerintem nem is ér sokat. (annak ellénére, hogy dobálja a figyelmeztető ablakait ami idegesítő de haszontalan)
    A Spybot TeaTimer-t szintén nem ajánlott használni másik rezidens AV mellet (bár Ők, a gyártó ezt nagyon javasolják), mert szintén szépen belassítja a rendszert és itt is kinézhet egy összeakadás és sorozatos gép fagyás. Tapasztalatból tudom mind kettőt.
    Fogadd meg a tanácsot és tedd fel a NIS2011-et mellé meg a MBAM free és ennyi.
  • kl24h
    #1787
    Én nem értem miért nem teszel fel Norton Internet Security 2011 (van 90 napos ebből is)? Van tűzfal benne, ami szükség internet védelemre.
    Melléje inkább a Malwarebytes-t ajánlom, mert amit megtalál a Spybot, azt a Malwarebytes is megtalálja, sőt még jobb a detektálása a Malwarebytesnek.
    A másik dolog, hogy a Spybotnak van a TeaTimer programja, ami egy valós idejű védelem (registry, böngészővédelem, stb.), csak kell érteni hozzá, főleg mikor akarsz telepíteni programokat.
    A Spyware Terminator, lelassítja a gépet, ha feltelepíted a ClamAV antivírust is belé, de úgysem ad akkora védelmet, mint a Norton.

    Én azt mondom, hogy inkább egy Norton Internet Security 2011 és egy Malwarebytes (Free, ha csak ellenőrzésre használod vagy Full, ha akarod ezt is valós időben futtatni). Sokkal többet számít egy Norton tűzfal, mint a Windows Tűzfal, ezért is ajánlom a Norton Internet Securityt.
  • móni76
    #1786
    Sziasztok!Hallottam a Spybot search-ról és a Spyware Terminátorról!Szeretném megkérdezni a véleményeteket róla,mert ezeket még nem ismerem!Még mindig nem tudom,hogy mit tegyek fel a Norton Antivírus mellé?!Malwarebytes-on gondolkoztam,hogy az emsisoft helyett visszateszem,de előbb szeretnék erről a kettőről tájékozódni,mert most a Norton mellett ami 90 napos teljes verziós próbaidős nekem Emsisoft Anti-Malware van 30 napos teljes verziós próbaidős és olyan mintha csak az Emsisoft dolgozna!Köszönöm előre is a válaszokat!
  • Ariane
    #1785
    Nálam fél éve megy egymás mellett a MBAM és NIS2011 is. MBAM indul a Windowssal és megy az állandó védelme is mindig. Kép .
    Úgy van beállítva a MBAM, hogy a Frissítései azok Valós idejűek és minden frissítés után futtat egy Flash vizsgálatot is. Ütemező szerinti beállításokkal meg: Naponta futtatja a Gyors vizsgálatot és havonta a Teljeset.
    Eddig még egyszer sem vettem észre, hogy bármi probléma vagy összeakadásos jelenség lett volna a két program között.
  • kl24h
    #1784
    Találkoztam olyan esettel, amikor a Malwarebytes scannolt és talált egy fertőzött fájlt, de közben a valós idejű védelem Avira volt. Persze, mikor megtalálta a Malwarebytes, akkor az Avira is riasztott, de nem adtam törlési/karantén műveletet az Aviraban, mert akkor könnyen leblokkolt volna a Malwarebytes és nem tudta volna befejezni a scannolást. A scannolás végigment és akkor mivel a Malwarebytes találta meg, akkor azzal töröltem a fertőzött fájlt.
    Ez már elég rég volt, azóta lehet változott a helyzet és más antivírus párosítás esetében is más lehet a reakció.
  • gergely1991
    #1783
    És ha egymásra hivatkozva (mármint a fertőzött objektumot kezeli)jelzi(k) a kártevő felbukkanását?:D
  • Narxis
    #1782
    Ha az ingyenes verziót teszed fel akkor nem.
  • kl24h
    #1781
    Én ilyenekkel nem foglalkozom, hogy több védelmet telepítsek, ha felteszek egy védelmi szoftvert, akkor a teljes verzióját teszem fel. Norton esetében Norton Internet Security kell legyen (vagy Norton 360) és abban van minden. Ha több fut egyszerre, lehet nincs gond, de lassítja a gépet és jobban használja a merevlemezt, RAMot, processzort, stb.
  • móni76
    #1780
    Egyébként gondoltam még hogy a Malwarebytes helyett feltenném az Emsisoft Anti-Malwaret!Vélemény?Nem okoznak gondot egymásnak?
  • móni76
    #1779
    Köszönöm a hozzászólásokat!Sokat segítettetek!
  • Narxis
    #1778
    Asszem a 2010-es verziónál volt, hogy a Norton még a Malwarebytes Free verzióját se szerette és amikor ezt szakmai fórumokon ahol a Norton dolgozók is jelen voltak, felvetették akkor azt válaszolták, hogy nem foglalkoznak vele, nem náluk van a hiba. Csak, hogy ott volt a Malwarebytes-tól is 1-1 alkalmazott akik részletesen megindokolták, hogy miért a Nortonnál van a hiba, aztán a felháborodás hatására a Norton megoldotta és azóta békesség honol a 2 cég termékei és dolgozói között. Happy End. :))

    Am. akkor valóban ideiglenes megoldásként azt javasolták, hogy a Malwarebytes mappáit tegyék kivételek közé.
  • kl24h
    #1777
    Ha csak a FREE verziót teszed fel, akkor nem jelez a Norton, még ha vizsgál is a Malwarebytes. Eddig így volt, aztán a valós idejű verzióval lehet más a helyzet, ezért nem ajánlottam.
  • gergely1991
    #1776
    nekem már eljátszotta azthiszem az avastnál
  • gergely1991
    #1775
    fel lehet tenni, de én azt ajánlom hogy a nortonnál tedd kivételek közé mert mivel a norton valós védeleme figyeli minden program működését és ha a malwarebytes meg vizsgál egy a norton számára(is) gyanús fájlt akkor a norton(is) beriaszthat...
  • Narxis
    #1774
    Pro verzióval is működik gyakorlatilag, azért jelez vírusra csak futtatáskor a Malwarebytes mert a teljes értékű antivírusok már a fertőzött fájl olvasásakor jeleznek(ha nem állította át on execution-re pl. Emsisoft-nál a user). Így ha valamit nem detektál az antivírus akkor futtatáskor detektálja az MBAM.
  • kl24h
    #1773
    Fel lehet tenni, de csak a FREE verzióját, mert annak nincs valós idejű védelme, csak scannolásra lehet használni.
  • Narxis
    #1772
    Fel.
  • móni76
    #1771
    Köszönöm a választ!És mi a véleményed a Malwarebytes Anti-Malware vírusírtóról?Fel lehet tenni a Norton mellé?
  • kl24h
    #1770
    Igen.
    Úgy tudom, hogy a Pulse Updates, minden 5 percben frissíti/leellenőrzi a frissítéseket. Ezért ha minden 10 percben megnézed a "számot", akkor kell változást észlelj.
  • móni76
    #1769
    Köszönöm szépen a gyors választ!Tehát,ha jól értelmezem akkor a Run Live Update mellett ha változik a szám akkor az azt jelenti,hogy frissít?!
  • kl24h
    #1768
    Én Norton Internet Security 2011 használtam, mikor felnyitottam, akkor írta a Run Live Update mellett, hogy mikor frissítette magát utoljára. Pl. ha este lezártam a gépet és másnap bekapcsoltam és ha az volt az első mozdulatom mikor bejött az Asztal, hogy felnyitottam a NIS-t, írta, hogy kb 12 órája volt frissítve, de kb 5-10 perc múlva, már kiírta, hogy 1-2 perce frissített.
    Másképpen itt lenne: Run Live Update mellett írja zöldben, hogy 22 minutes ago, tehát itt kell figyelni.
    Bekapcsolod a gépet és úgy időnként figyeled. Ha nem frissít magától, akkor valami gond van.