62
Quantum vinyó
  • lolka123
    #62
    Sziasztok!
    Nincs vkinek eladó Quantum Fireball ltc20 30GB-os winyója? Nekem az elektronikája kellene, tehát az sem baj ha fizikai hibás.
    Köszi
  • Gerry
    #61
    Valószínűleg azokat már nem tudod javítani (2.77MB az rohadtsok), vagy ha eltünteted, és utána adat kerül rá, akkor az valószínűleg el is veszik, ami elég bosszantó tud lenni. Szerintem amíg működik addig használd moblwinyónak, ne másolj rá fontos adatokat, ami nincsen meg máshol. De ha gondolod akkor egy lowlwvwl formattal megpróbálkozhatsz, de azzal is vigyázni kell, mert ha nem a winyóhozvaló programmal nyomsz rá lowlevelt, akkor akár tönkre is vághatod vele a még működő winyót.
  • Neocitran
    #60
    sziasztok!olvastam az üzeneteiteket.nekem is nagyon kellene egy winyó tesztelő progi amelyik a hibákat is kiszűri és esetleg ki is tudja javítani.valószínű szektorhibám van.remélem ki lehet javítani.gyors segítség kellene.a winyó megy,csak formázáskor jelentkezik egy pár szektor. 30G-ból 2,77Mb rosz szektor van.el kellene tüntettni.köszi előre is. konkrét programnevek és címek érdekelének.olvastam itt címet de nem található a kiszolgáló.a címem:

    [email protected]

    köszike
  • Zozo76
    #59
    Nekem epp most doglott be... Quantum 13GB kb 3 eves. RIP
  • Mike
    #58
    ennyi pénzért nyugodtan tükrözhettél volna 2 vinyóval.
  • crx
    #55
    Ez engem is érdekelnem mert van két rosz scsi vinyom.Meg egy rakat másik de ez a keto jo lene ha mukodne.
  • Stann
    #54
    Hol vállalnak még vinyojavitást?(Kürtfree)
  • crx
    #53
    Hu ezen sokminden hasznos progi van mégegyszer koszi!
  • crx
    #52
    Én elsosorban csak ures vinyot akarnék tesztelni ugy hogy koszi a tipet már nézem is. Kőszi!!!!
  • crx
    #50
    Igy már tobb eséjem van rá KŐSZ MÉGEGYSZER
  • wookiee
    #49
    seatools
  • crx
    #48
    A nevét elárulnád mert a gogle nem sokat talált.
  • crx
    #47
    Kőszi előre is mindjárt nézem hogy megjott e a mail.
  • wookiee
    #46
    crx elküldtem neked egy tesztelő progit.A seagate winchesterek tesztelője,de tesztel egyébb hdd-ket is.Azt irják jobb mint az IBM-é.A hotmail levél kiszolgálóm feltöltés végén hibát jelzet.Ha nem érkezett meg a google-ba ird be HDD TESZTELŐ. Ott megtalálod a progit
  • crx
    #45
    Winyo tesztelő progit keresek valaki tudna kuldeni ha kicsi akor mailben is lehet!!! [email protected]
  • Gerry
    #44
    Ha nagyon melegszik, előbb-utóbb el is pukkanhat, javaslom, hogy rakjál be alá egy hűtőventit, én egy rossz tápból szedtem ki, és kötöttem be a piros drótot a sárga tápcsatis drótra, a feketét a feketébe, igy jól hűti a melegedő chipet (ja azért sárga, mert az a 12V-os ér).
  • Gerry
    #41
    A panelcserés dolog télleg müxik, már én is csináltam ilyet...
  • wookiee
    #40
    Oszi az én quantumom is behalt.Kisül rajta egy csipp ez a betegsége.Ha kiszereled látni fogsz rajta egy vékony vágást a csipp közepén.Az enyém kétt évig birta. A kürt kft-t felejtsd el,van jobb és olcsóbb megoldás.Bár én nem foglalkoztam a dologgal mert az op rendszeren kivül semmi sem volt a lemezen mikor kipurcant.A legegyszerübb ha van egy másik ugyanilyen tipusu vincsid. Ebben az esetben elösször a rossz vincsiről szed le a panelt,a panel végén lévő vékony sárga adatkábelt letudod húzni a foglalatrol ami a védett belső egységbe megy. Inentől tudod mi az ábra, a jó vincsiről a rosszra.Csak kell egy másik vincsi hogy letudd menteni.Most jön a nehezebb. Ha nincs ugyanilyen tipusu vincsid,akkor menj el a váci úti Mistral-ba és a szerviz részlegben kérdezd meg hol cserélnek panelt. Nekem ajánlottak egy címet csak nem jegyeztem meg :((
    Egyébbként Maxtort vegyél az a legjobb ebben a kategoriában. Vagy plextor de az drágább.
  • Atus
    #37
    Köszi, megkeresem!
  • Atus
    #35
    Melyikeknél?
  • SAntA_ClAus
    #34
    Az AIDA tesztprogram egyes vinyoknal mutatja a fordulatszamot.
  • Atus
    #33
    Ne haragudj, én fordulatszámot szeretnék mérni.
  • azazel
    #32
    Atus!
    A Sandra 2001-ben van vinyó benchmark.
  • SAntA_ClAus
    #31
    HAllotattok az uj vinyot ami elvesztette a QUANTUM fedonevet s atkereszteltek NIKIMI-re?
    Az IC-ken a chipeken quantum felirat van, de a feliratozas NIKIMI!
    S a BIOS is annka latja! Ez egy 30 GB 7200 ATA 66 vinyo.
    En nagyon elcsodalkoztam mikor meglattam hogy a quantum csinalna ilyet vagyis mar nem is quantum :).
    De azert hangja van :)!
  • Atus
    #30
    Úgy tudom, a Sandra nem mér vinyó sebességet. Ha mégis, akkor hogyan?
  • Bilux
    #29
    háát ja ezt vártam 5400 hmm.....
  • Bilux
    #28





    Reliable Value


    Featuring an 9.5 millisecond (ms) seek time, a 257 megabit-per-second (Mb/sec) internal transfer rate, a 512 kilobyte (KB) buffer, and a 5,400 RPM rotational speed, Fireball lct hard drives deliver the performance needed for the most demanding home and small-business applications. To ensure optimum throughput, Fireball lct drives feature the Quantum-developed, high-performance Ultra ATA/66 interface, which virtually doubles the burst data rate, with enhanced data integrity via improved timing margins and Cyclical Redundancy Check (CRC). Furthermore, to meet a wide range of applications, from sub-$700 home PCs to everyday business systems, Fireball lct drives are available in the most popular capacity points—from 4.3 to 26.0 gigabytes (GB).

    With Quantum’s new, second-generation Shock Protection System II (SPS II), Fireball lct drives take reliability and data integrity to an even higher level, with enhanced protection against both operating and non-operating shock. Along with providing enhanced protection against shock during handling and integration, SPS II now guards against kicks and jolts while the PC is running to reduce field failures. Like previous Fireball generations, the Fireball lct also uses the Quantum-pioneered Data Protection System (DPS), which verifies essential functions in seconds to eliminate costly and unnecessary drive returns. Together, these systems deliver higher reliability and improved data integrity, while reducing drive returns and cutting processing and replacement costs.


    Store Capacity: 4.3 GB to 26.0 GB
    Average Seek Time: 9.5 ms
    Rotational Speed: 5,400 RPM
    Internal Transfer Rate: Up to 257 Mb/sec

  • Bilux
    #27
    Quantum Fireball Lct series08...???
  • Bilux
    #26
    13Gb-os quantum vinyóm van az most milyen sebességgű lehet??
  • Atus
    #25
    Úgy tudom, a Sandra nem mér vinyó sebességet. Ha mégis, akkor hogyan?
  • Atus
    #24
    Sajnos, még mindig nem tudom, mennyi az RPM.
  • Dikkma
    #22
    Á az össze-vissza mér. Az én udma2-es vinyómat 5000 pontra taksálja, a 3000-es referenciaértéktől ez eléggé eltér.
  • FreemanSE
    #21
    probáld meg Sandra-val, de nem biztos...
  • Atus
    #20
    Nincs valami progi, amivel lehet mérni a fordulatot?
  • dewdew
    #19
    Tehat szopas, ha azert vetted, mert 7200-as.
    Ha csak netezesre kell, meg olyan jatekokra, ahol nincsen nagy winchester-munka, akkor ok.
    De a videodigitalizalast felejtsd el!
  • Dikkma
    #18
    Ahamm.
  • dewdew
    #17
    Winchester

    AT-4400RPM
    10 GB Quantum FB LD (LCT20) U100 23.190,
    20 GB Quantum FB LD (LCT20) U100 24.790,
    30 GB Quantum FB LD (LCT20) U100 28.190,
    40 GB Quantum FB LD (LCT20) U100 34.190,

    A fefo.hu-n van
  • dewdew
    #16
    lct - Low Cost Technology
    Ne varj tole villamgyors vincsit. Eleg, ha megnezed az arat.
    En ugy tudom, 4400-at porog!
  • kowajano
    #15
    szerintem is a lct k 5400 asok . egyébbként a quantum régebben télleg jobb volt most már szar
  • Atus
    #14
    A honlapról idézek:

    Storage Capacity: 10.0 GB to 40.0 GB
    Average Seek Time: 12.0 ms
    Rotational Speed: Sub-7,200 RPM
    Internal Transfer Rate: Up to 248 Mb/sec


    Mi az igazság??