89
----------------------------------------
  • Slipknot14
    #89
    Hellosztok. Lene egy óriási kérésem. Egy játékhoz(Call of Duty) új mod-ot készítünk. Vagyis átalakítjuk az egész játékot. És ehhez a mod-hoz kellene egy-két ember nekünk modellezni. Ez egy óriási kérés de azért megkérdezem. Valakinek lenne kedve beszállni a csapatba? Nagyon nagy szükségünk lenne modellezőre. Előre 1000 thx. Slipknot.

    Elérhetőségek:

    -MSN: [email protected]
    -Oldal: http://huntc.aw.hu
    -Másik MSN: [email protected]
    -Forum:
    http://www.callofduty.hu/forum/index.php?board=10;action=display;threadid=1728
  • CSOCSO
    #88
    mijen 256 on?
  • [Walaki]D`Lair
    #86
    Állati egy gagyi ez az MX! nekem sima 256-on ennél többet rakott. Persze az meglehet hogy a kicsit erősebb proci meg a 4x-es AGP is segített. :DDD
  • CSOCSO
    #85
    Na itt vannak az uj eredmények felraktam a normális drivert igy már jobb persze ez sem az igzai!!!:2001 3 dmark!

    DISPLAY
    Platform NVIDIA GeForce2 MX
    CPU Optimization D3D Hardware T&L
    Width 1024
    Height 768
    Depth 32 bit
    Z-Buffering 24 bit
    Texture Format Compressed
    Buffering Double
    Refresh Rate Default
    FSAA Mode None

    RESULTS
    3DMark Score 1565
    Game 1 - Car Chase - Low Detail 29.9 fps
    Game 1 - Car Chase - High Detail 7.5 fps
    Game 2 - Dragothic - Low Detail 26.1 fps
    Game 2 - Dragothic - High Detail 9.0 fps
    Game 3 - Lobby - Low Detail 36.0 fps
    Game 3 - Lobby - High Detail 15.7 fps
    Game 4 - Nature Not supported by hardware
    Fill Rate (Single-Texturing) 190.7 MTexels/s
    Fill Rate (Multi-Texturing) 332.3 MTexels/s
    High Polygon Count (1 Light) 7.5 MTriangles/s
    High Polygon Count (8 Lights) 2.5 MTriangles/s
    Environment Bump Mapping Not supported by hardware
    DOT3 Bump Mapping 24.9 fps
    Vertex Shader 16.5 fps
    Pixel Shader Not supported by hardware
    Point Sprites 1.1 MSprites/s


    másik:

    DISPLAY
    Platform NVIDIA GeForce2 MX
    CPU Optimization D3D Hardware T&L
    Width 800
    Height 600
    Depth 32 bit
    Z-Buffering 24 bit
    Texture Format Compressed
    Buffering Double
    Refresh Rate Default
    FSAA Mode None

    OPTIONS
    Show Title Screens Yes
    Continuous Benchmark No
    Benchmark Run Count 1
    Demo Sounds Enabled Yes
    Continuous Demo No
    Game Sound Effects Enabled Yes
    Game Music Enabled Yes
    Game Detail Level Low

    RESULTS
    3DMark Score 1830
    Game 1 - Car Chase - Low Detail 38.4 fps
    Game 1 - Car Chase - High Detail 7.8 fps
    Game 2 - Dragothic - Low Detail 30.5 fps
    Game 2 - Dragothic - High Detail 8.0 fps
    Game 3 - Lobby - Low Detail 43.6 fps
    Game 3 - Lobby - High Detail 19.4 fps
    Game 4 - Nature Not supported by hardware
    Fill Rate (Single-Texturing) 189.4 MTexels/s
    Fill Rate (Multi-Texturing) 329.8 MTexels/s
    High Polygon Count (1 Light) 7.4 MTriangles/s
    High Polygon Count (8 Lights) 2.6 MTriangles/s
    Environment Bump Mapping Not supported by hardware
    DOT3 Bump Mapping 38.9 fps
    Vertex Shader 16.2 fps
    Pixel Shader Not supported by hardware
    Point Sprites 1.1 MSprites/s
  • Lacc
    #84
    Fontos bejelentés! Ha Project name-nek azt írjátok be, hogy: Holy Cow! , és rákattintotok a Game Demo gombra, lehet játszani azzal a dzsippel, amit a benchmark-ba lehetett látni! Nem is akármikre! 4 repülő tehánre, amiknek gatling-gunjuk van, turbinájuk, és vörös szemük! Juj! Csak az a baj, hogy csak 4 rakéta van =(
  • Bith
    #82
    Így van, és a neve MAX-FX.
  • ember
    #81
    Fognak is, a Max Payne-t, ha jól tévedek, ez annak az engine-je.
  • Laalee
    #80
    de ah megnezed a gam1 grafikajat es a rally et azert van egy icipici különbseg... nemaztmondom hogy 3dmark hi meg hu mert egy tesztprogram sem erdekel... de az teny hogy baromilatvanyos... es egy masfel ev mulva siman adhatnanak ki jatekot erre az engin re legalabb nem minden q3 meg unreal lenne :)
  • Laalee
    #79
    amugy ki a rak az a laci...
  • Laalee
    #78
    te az a 2600 keves meg a 2000 hez is... ilyen gep mellett...
  • CSOCSO
    #77
    Hát igen ...3DMark..hm...emléxetek??a game 1 1024*768*16 bitben olyan high detailon ment kb 5-8 FPS-t.hehh most találtam a rally masters c. játékot és ha abban a játékban megnyomom a 0 a gombot akkor mutatja az FPS-t..na full high detailon 1024*768*32 bitben!!olyan 30-40 fps között mozgott!!!!!!!!!!!!!ennyit a 3d markról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!leszarom a hülye 3d markot..amugy full naturálban 900 pontot kaptam a 2000 es pedig 2600 ot adott...a gépem:
    Legujabb intel alaplap
    pentium 3 600 Mhz...
    Asus geforce 2 mx...32 megás
    128 mega ram hozzá..(képzeljétek! az elöbb kint az asztalon láttam egy 256 mega ramot:) heheh remélem azt nekem vette a laci:)))))))))))))
    na csumi:)
  • Efreet
    #76
    en meg az utobbi ev termese alapjan leszoktam a jatszasrol, meg a radeon befigyelt a gepbe, de a MasterofOrion3hoz meg a Civilization3hoz nem kell majd :) a teszteredmenyek arra jok, hogy jo kis anyazasok tudnak belole kezdodni, aminek a vegen el lehet menni kibekulni.. :))
  • Laalee
    #75
    evvel tisztaban vagyok :) epp ezert nemizgatott sosem a teszteredmeny :) minidg olyan gepet veszek amivel jol megy az a jatek amivel soakt jaccok... mivel meg mindig a starcraftal jaccok minden nap, meg neha dio2 igy nemviszem tulzasba a gepcseret :) majd a warc3 hoz :)
  • Efreet
    #74
    de addigra kint lesz a 3dmark 2003, ami a geforce 6 ultratizenhet textura egy texelen feluletet hasznalja, es a te 2.1es p4-ed gef3-mmal hoz majd 400 pontot... ;)
  • Laalee
    #73
    ez engem nem vigasztal :))
    majd 2 ev mulva tesztelem ilyen geppel :)
  • Bith
    #72
    Csak directx8-as hardveren megy. Ebből jelenleg 1 ilyen létezik, ami a geforce3.
    De vígasztaljon az, hogy egy 2.1Ghz-es P4 + egy túlhajtott Gef3-on is elég szarul ment ez a rész. (sajna nem én teszteltem :))
  • Laalee
    #71
    nafene megneztem vegre ezt a 2k1 et

    hat marhajolnezki az a matrixos resz, es egesz gyors is, pegig csak egy szar tnt2 ultra van a gepben.
    a game4 megy valakinek nekem azt irja ki nem tamogatja a HW geforceval mar megy vagy ahhoz gefo3 kel?
  • CSOCSO
    #70
    Ha igy folytatjuk tényleg ki kell találni az uj fogalmakat is pl minta SPF!
    Second per Frame.....na csummm
  • Efreet
    #69
    az a gond igazán, hogy sajnos minden játékot az über3D zászlaja alatt gyártanak... még ahol nem kellene (settlers4, hasonlók) szerencsére azért nem mindent... amúgymeg a gépépítés mindig a legnagyobb pénzkidobás volt, 3 alapvető módszerrel, egyik ha folyamatosan veszed-adod a cuccokat, így szintetn tudod magad tartani, de hetente reinstall Vindoz. a másik, hogy évente egy lendületből felszaladsz a felsőkategóriára, ami lassan elavul. harmadik meg, hogy sz*rsz az egeszre, es jatszol a 2D-s gamekkal (Civilization, SimCity) és röhögsz a sok szerencsétlenen, akik az FPS meg RTS-ek miatt görcsölnek a Radeonokkal meg a társaival... sajnos ez így megy, amúgy szerintem elkezdték tervezni a 3DMark2002 dolgait, és ők már tudják, hogy csak Radeon3 és NV30 körüli dolgokon fog elindulni.. és ugyanekkora felhördülés lesz belőle, amikor az összes GeF3-as gamer sírni fog az 1000 pontja miatt. :))
  • Efreet
    #67
    Azt hiszem kicsit túl derűs képet vetítettem a jövőről... "...fel-haromnegyed ev mulva meg jonnek a 8000 es afolotti pontok..."
    http://www.digit-life.com/newsimages/3dm2001.gif
    a cikk(szerűség):
    http://www.digit-life.com/news.html#984768914
    hát, ez van. lehet versenyezni velük :)
    (akiknek nagyon nincs ingere betölteni, 1 adat: 6237 3DMark.)
  • CSOCSO
    #66
    Hm már leirtam máshova hogy már tök nem érdekel ez a hülye teszt! ezt a progit lehet hogy nem intel alaplap alá irták és stb...ez a progi azokon a gépeken fut jól amivel kompatibilitis..mind1...ez a játék 800*600*16 bitben high detailben szaggatt!!!SZAGGAT????nem szaggat hanem 2-3 fps el baszakszik.....!!!!!!!!
    hm ehhez képest nincs olyan gamez ami 1024*768 ban high detailban szaggatna a gépemen szóval eről ennyit...nálam szarul fut a 3d mark 2000 és a 2001 is..ugyhogy verheti magát a sok kölök hogy az ő celeron 2 500 asa nagyobbat tud mint az én pentium 3 asom..ehhez kéest lehet hogy neki akadozna a Cilon rally 2 1024 ben vagy akármi más...pl a Countes srtike vagy akármi..remélem értitek mit mondok...
  • Dante
    #64
    488cel, 160 MbSDram, TNT2 ultra, kaptam kőkemény 560(!!) pontot:)). az egyetlen jó a progiban az autós game demoja lenne, ha nem akadozna 640x480-ban is... ja tényleg a fenti pont 1024x768ban volt, 640x480-ban pedig mégjobb 571-e adott:)
  • Dikkma
    #63
    HW fórumban nézz körbe.
  • CSOCSO
    #62
    Fatality...ha azt hiszed hogy 14 éves kis csipszar vagyok akor találkozzunmk szépecsém akkor mondjad ezt vagy add meg a számod felhivlak az email címemet meg tudod.....
  • Lacc
    #59
    Lezárom ezt a konzol vs. Pc vitát itt, még mielőtt elfajul. Szóval kész, Csocso, ha neked az jobban tetszik, akkor nyomasd, azt, magánügy. Ennyi.
    Na mi van, senki sem akarja közzétenni a pontszámait?
  • Bith
    #58
    Egyébként tök jópofa az Image quality összehasonlítója a result browser-ben, mert ez már tud olyat is, hogy XOR-olja a referencia keppel a kártyád képét. A végeredményen annál jobb a minősége, minél több a fekete terület.
  • Bith
    #57
    Na látod Wajk, hogy nem véletlen várják már sokan a Max Payne-t :)). Ugyanis az a rész ebből való.
  • Bith
    #56
    Ha úgy tettél volna, ahogy írták, akkor tudnád, hogy az install idejére 16 bitesre kell tenni a desktop-ot :).
  • CSOCSO
    #55
    na futtattaopm maximumom egész szép de nem vagyok meghalva tőle...a játék élményről meg ilyenekről ne beszéljünk inkább a legjoba gamek mindig konzolra jelennek meg igaz néha késéssel adják ki konzolra de ott is megvan!!!!!pl unreal tu vagy quake 3...dc n van meg....mi meg a metal gear soliddal dicsekedhetünk..jóval elöbb volt meg mint pc-n..és a világ legjobb játéka!!!!
    de ha tecik a sok final fantasy is inkább előbb konzolra jelenik meg de tök mindegy nem akarom elinditani a konzol vs pc buziságot.....én nem azt irtam te nagyon hülye hogy csak ugy veszek egy x boxot ne legyé hülye olvasd el amit irtam!!
    ahoz hogy olyan szépen fuson minden a 3d mark2001 el ahhoz kel egy 600 ezer forintos gép ami 1-2 év alatt elavul!!!inkább vegyél egy xboxot meg egy ps2-t helyette ami ugy 300 ezer a maradékből veszel egy olyat amin mindenféle program elfut) az autocad tól elkezdve icq minden progira gondolok amivel dolgozni vagy akármit lehet csinálni játékra alkalmasabb (lesz) a konzol..nmem gondolkodtatok még azon el hogy ezt a microsoft is belátta??he
    talán nem poénból dob ki nemtom hány milliárdot az xbox projektre4 és ha jol hallottam tudják hogy veszteségesen fognak kijöünni egy darabig...egy psx et nézz már meg husztustlan grafika meg minden de 5 éva talpon van és ugyan akora a gamer tabora mint a pc nek!!!!!mind1..amugy is utálom a psx et....
  • Dikkma
    #54
    Ez így van. és számomra teljesen egyértelmű.
    Amúgy meg, még az első teszt előtt elolvastam az adatokat a tesztekről, ami a 3DMark 2001 könyvtárában van html-ben. Szóval, lehet, hogy nem látszik, de 3 rétegű textúrázások, egyebek vannak, ezért lassú.
  • Lacc
    #53
    Csocso, nyugoggyá má le. Orvosnál voltál már, vagy alapból vagy ilyen ideges? Nem igazán érdekel, hogy mit tud a konzol, amíg olyan játékok jönnek ki Pc-re, amiket én jobban szeretek. Az a sok csillogó-villogó konzolos game játékélmény számomra egy nagy 0. Pedig már sokat kipróbáltam, elhiheted.
  • Efreet
    #52
    a 3DMarkokat mindig ugy gyartjak, hogy szerintuk 1-1.5 ev mulva mi lesz kb. az, amit egy jatek igenyel. a '99 bejott jol, a 2000 is, ez a 2001 szinten, csak szerintem 1 ev ala fog csuszni a dolog... amikor a '99 kijott, nekem a Voodoo1-emet leizzasztotta kemenyen. a 2000 a V3mamat, ez meg a Radeont. az egesz 3DMark-ozas errol szol, hogy amikor kijon szakad mint az allat, fel-haromnegyed ev mulva meg jonnek a 8000 es afolotti pontok. meg a 60-100 frame-ek Highdetailben is :)
  • Dikkma
    #51
    Léci nekem is vegyél xboxot, gc-ot, ha a bolt felé jársz!
    Mailben elküldöm a címemet, ha postán akarod esetleg eljuttatni hozzám.
  • CSOCSO
    #50
    Hehh erre most mit mondjak????az összes technikai demo megvan ps2 re szinte3 és gamecubra is és mind xboxra is!!!!!!!
    nem a ps2 vs pc ről van szó! arról van szó hogy ez olyan szar hogy még a ps2 is magasan veri!
    Hm..a lobby???ennél még a Dreamcastos Shanmue is szebb bazzzeg nemhogy még pl a PS2 ős Metal gear solid2!!!!!!!!!!!!!!Tébny hogy csúnya és kész és ha neked szebb a tekken tag akkor neked valami más 3d mark 2001 ed van!nem az akadozásról van szó! ha egy db képet nézünk róla akkor ugy mondom jó!!!!
    és már miondtam mig te egy 600 ezer forintos csodagéppől ami simán viszi a 3d markos szart adig én veszek egy ps2-t egy xboxot meg egy GC-t meg valami normális gépet azé hogy tudjak könyen netezni..fájlokat baszogatni meg ilyneek( ezalatt minden pc stzar dolgot értsetek!)és nem vagyok a pc ellen!!!!!!ne higyjétek!!csak felhábóritó ez az eglész buziság! nem lesz nagy jövöje ( sajnos) ennek a pc gamezos okosságnak!!!!
  • Lacc
    #48
    Ja, amúgy mennyi a pontotok? Itt 1985, ha jól emléxem.
  • Lacc
    #47
    Nekem nem csak a lobby tetszett nagyon, hanem az a folyópart-tisztás rész!!! Valami eszméletlen, már majdnem olyan, mintha minden levél tényleg különálló lenne!!!
  • ember
    #46
    Ja, még annyit, hogy a konzolos haver az állát keresgélte, amikor meglátta a lobby-s részt.
  • ember
    #45
    Hajjaj, most ne menjünk bele nagyon a ps2 vs Pc vitába, van annak egy külön topic, csak nézd meg a GF3-mal készült képeket, amiket PyRex rakott be még régebben, azok játékokból vannak és magasan ütik a ps2 szintjét. Láttam már ps2-t képzeld, láttam a tekken taget is, nem volt szebb, mint ennek a demoja, akármit mondasz (mondjuk nálam ez lehet kicsit gyorsabban megy, mint nálad). A GF2 ultra eredmények egyébként elég szép fps értékeket mutatnak, és nem csak a demo részben (hardware forumban van egy táblázat). Ne mondj véleményt addig, amíg nem láttad normális sebességgel futni a programot, mert egy szerűen nem ugyanaz. Ha a tekken tag is akadozna, nem tűnne jobbnak. (már csak a konkrét adatokat nézve is, van annyi poligon, textúra stb a képen, mint bármilyen ps2 játékban, pixel shaderről, programozható vertex shaderről pedig nem is hallottak még a sonynál - nem is látni olyat a ps2-n) Az X-boxról meg annyit hogy GF3 lesz benne, ráadásul 2002-ben, addigra a 3dmark2002-t fogjuk itthon tesztelni.
  • CSOCSO
    #44
    Hm....hogy miért gondolom hogy szar? tán azért mert nézz már meg egy playstation 2 vagy gamecube vagy akármilyen uj generációs konzol videoját...
    a Ps2 sem kispite, de a GameCube és az X-Box is joval erősebb szegénykénél..de még igy is szebbet tud a ps2 mint amit a 3d mark 2001 es geforce 2001...tök mindegy hogy akadozik..akor is csunya az a rész amikor a fák vannak meg a fű meg ilyenek! nagyon szép mert még sehol nem volt ilyen real timeban egy játékban....de nézd már meg egyszer a ps2ön a tekken tag tournamentet!!!!sokkal sokkal szebb a fű meg a fa meg minden!egy geforce 3 + p 4 ami fel van nyomva 1.7-1.8 gigahertzre na ez kb olyan 600 ft...röhejes..ezen talán már ki tudja magát futni a 3d mark 2001..de hülye vagyok én..ez a 3d mark nagyon meghajtja a gépet de mutass csak egy !!!!!!!!!!!CSAK EGY!!!jázékot ami igy lefárasztja a gépet!!!!
    csak egyet! a legujabb és legszebb gamez sem szaggatja igy a gamekat mint ez a szar.....
  • ember
    #43
    CSOCSO: csúnya?? A demo részt is megnézted? Szerintem a fák+fű nagyon nem az. Más kérdés, hogy a géped el van b*szva, ennél több pontot illene produkálnia. Lehet, hogy a 4-5 fps miatt "csúnya" neked? Bár a demo résznek jól kéne mennie. Gratulálok az AvP-d hez, a 3dmarkban kb 100x (!) annyi poligon van a képen egyszerre. A teszt rész azért annyira lassú, mert ezzel kell majd mérni a p4, gf3 után következő gépeket is. Nézd végig a demo részt 32 biten, és aztán mondd meg melyik játék néz ki jobban annál. Kíváncsi vagyok.