30
  • nyunyu
    #30
    Jut eszembe, a Live 5.1 az hardverbol dekodolja az AC3-at (Hasznalja az EMU10K1-et erre?), vagy siman szoftveresen?

    Most akarok venni vmi erositot, es akkor eleg lenne a sima Pro Logic-es is, ami ugye 20-30-cal olcsobb, mint a Digital+DTS-esek...

    Anno vettem egy Live-ot, mert kellett vmi hangkartya a hugom gepebe, aztan vegul abba kerult, mert nem tetszett rajta, hogy nincs erositett kimenete, meg az A3D 2.0 hianya...(foleg UT-zek rajta...) Ugyhogy nalam maradt az mx300...

    Legrosszabb esetben kicserelodik a ket kartya, mivel az mx300-on sajna nincs digit-out, az meg kene az erositohoz :(

    Esetleg vkinek vmi digit-outos Vortex2-ese?
  • Pheel
    #29
    juhasz:

    "Vivát Audi, vivát Microsoft, vivát monopolium, vivát üres zsebek..."
    Szot se rola, en sem szeretem a monopoliumokat, de van ertelmuk, barki barmit is mondjon. Sokkal konnyebb bevezetni egy szabvanyt peldaul.
    Amugy meg en nem leszek hajlando tamogatni mondjuk a Ladat (csak hogy autos peldanal maradjak, bar az most pont nem jo)... Szoval nem leszek hajlando tamogatni mondjuk az S3-at, ha az nVidia eszkozei tamogatottabbak, kevesebb vele a szivas, raadasul meg gyorsabbak is. Ugyanez jatszik az intellel. Nem fogok azert amd-t venni, hogy az intel monopoliuma csokkenjen. Jo pelda erre, hogy volt mar nekem cyrix procim, es volt egy csomo program, ami azert nem futott rajta, mert cyrix, es nem 100%-osan kompatibilis az intellel :) Persze ezek 100%-osan designed for microsoft windows 9x programok voltak. Akinek linuxa van, annak ugyis amd-t illik venni, hiszen az intel neve mar osszefonodott a microsofttal...
  • #28
    PC guruban volt, hogy a 5.1 es Live-ban van decoder és nem kell igy külön dekodert vásárolni csak elég a 6 hagfal. Mivel 6 kimenete van amit ugy kaunk hogy a 4 hez méh jöb +2 a digitális kimenet révén
  • Csacsis
    #19
    Jól mondod nyunyu!
    Ha a progi tudja az A3D-t!!!!!
  • Pheel
    #18
    Kicsit olyan ez, mint amikor a linuxosok kozlik, hogy az otthoni felhasznalok 25%-a linuxot hasznal. Aztan az audis arcan meg atfut egy mosoly, gazt ad... :))))))
  • Pheel
    #17
    Ez egy amolyan amd rulez forum lett, ugy latom. Ez egyebkent egy olyan dolog, hogy hiaba irom ki a ladamra, hogy jo auto, attol meg lada marad, meg hiaba ordibalok, hogy milyen jo auto a lada, akkor is csak egy lada. Az audis arcan meg atfut egy mosoly, gazt ad es elsuhan a lada mellett, aztan meg lathatod az altala felvert port, es orulhetsz, hogy most nem kiabalsz, mert telemenne a szad porral... :))))))
  • Laalee
    #16
    ugyanmar live...
    az a baj hogy nics mas! mert ez a creative is olyan mit a többi nagyceg ha egy ksi trutyi ceg megjeleni valami franko cuccal gyorsan felvasaroljak... aztan te meg kenytelen leszel megvenni a szutykát...
    amugymeg guspnp rulez hallgass meg egykét zenet vagy midit ezzel utan meg egy live val azt egybol rajöttok mi a jobb... hameg 3ds kartya akor vortex2 csipes...
  • nyunyu
    #15
    Annyi, hogy van rajta egy sajat csatlakozo, amin kimegy az 5.1 csatorna analog formaban...
    Ilyen csatija meg csak a FPS2200-es, meg megegy hangsetnek van...

    Esetleg, ha barkacsolsz hozza kabelt, aminek a masik vegen 3 stereo minijack van, akkor barmelyik 5.1-es hangfalat ra lehet kotni imho.
  • nyunyu
    #13
    Khm, a cikkbol csak az maradt ki, hogy melik kartya MELYIK A3D-t tamogatja... Mivel emlekeim szerint a 2.0-at egyedul a Vortex2-es kartyak tudjak, a tobbi csak az 1.0-at emulalja, az meg nem nagy kunszt...

    Csacsis: jaja, de akkor sem hasznalja az ember az EAX-et, ha a progi tudja az A3D-t :-)

    Telleg, van vkinek digit-out modulja mx300-hoz?
  • Csacsis
    #12
    Gus, MX300 rulez!
    Van mind a kettő, és Gus dos alatt király a 486-osomba, MX300 pedik az A3D támogatással remek 3D-s hangzást biztosít 2! hangfalon. Meséltem már hogy az MX300-hoz van EAX-os szoftveres támogatás?
  • Bith
    #9
    Ezek ugye mind netto kisker árak? (sajna, mert bruttóban nem is lenne drága 86ezerért az ATI Rad. AIW)
  • saldi
    #5
    A Videologic sonicfury-t nem elvetve lehet kapni, hanem a hertanal allandoan (o a hazai diztrib) En is ott vettem, es mindennel meg vagyok elegedve vele kapcsolatban. A kartya annyira Turtle beach Santa Cruz, hogy meg az is van raszitazva hatul, Turtle beach driverekkel is tokeletesen megy. Szerintem jo vetel, arany csatlakozok meg minden ami kell. Egy gond volt vele, a powerdvd 2.0 nem szolt rendesen, a 3.0-val mar tokeletes.
  • Dikkma
    #1
    Én márpedig nem veszek sima Live-ot, talán 5.1-est, de egy AU10-es lenne a legjobb.