962
1231mod2kep2.jpg
Elég, ha a reklamált topic címét linkeled, a hsz. számát pedig kiírod!
Ha házigazda szeretnél lenni, kell a topic neve és linkje, a jelölt neve és linkje (az adatlapra), és azok a hozzászólások, ahol a jelöltet elfogadja az adott téma közössége. Ezeket írd be ide, és pár napig várj türelemmel.
A privát üzenetekkel - mivel nem tudják elolvasni - nem foglalkoznak a moderátorok, ne panaszkodj miattuk.

Mielőtt ebben a modtopicban folytatnád a veszekedést, !! KLIKK IDE !!

SG.hu Discord
  • Vampire
    #196
    a "VIA Chipset" értelmes topic név, de kétlem, hogy valaki azért talál ki egy topic nevet, hogy azt egy feleslegesen szorgoskodó moderátor átírja.
    Na mindegy, annyira nem érdekel.
    Meg gondolom azt is észrevettétek, hogy azt sem említem meg, hogy "N" mekkora off-topic-ot írt ("Vajon mennyi hozhato ki az új Palonimoból foly.Nitr. hűtéssel? vagy ez senkit sem erdekel?")
    Aztán "serivo": "itt a válasz a felvetésedre... athlon 2145MHz-en" és egy link az AXIA Athlonok tuningolásáról. (Mellesleg már jóval elötte bevágtam a linket az Athlon topicba, így) ez nagy off-topic volt, mert a topic neve még mindíg :)"Pentium 4 tuning". Igo nagyon eltalálta: Azt szeretné, ő is, hogy a hozzászólások NE "személyes konfliktusok miatt" legyenek törölve. (Borg)
  • Bradock
    #195
    Javasolj másik nevet. Lehetőleg kevésbé hülyét.
    Egyébként más fórumokban szétnéztem és az ilyen jellegű témákat pontosan ezzel a topic névvel indították.
  • Vampire
    #194
    Bradock: Gratulálok a topic névváltásáért!
    (Szerintem jó hülye ötlet volt)
    /VIA Chipset/
  • St
    #193
    www.supergamez.hu -> KLIKK IDE

    Ez egy szándékos reklám, az ilyesmire vonatkozik :)))
  • Propeller
    #192
    Legalább egy hónapja nem jártam erre ! Micsoda változások kérem szépen. Minden nagyon f#sz#, de pár dolgot nem értek. Mijaza szándékos reklám ? Pl. ugye ha valaki a tomshardverre hivatkozik, vagy az ilyesmi, szal ezek reklámok ? Remailem nem !
  • St
    #191
    Elkészítettük a moderálási alapelveket, amely úgyhiszem, hogy a fórumozókat is és a moderátorokat is védi, mivel mind a fórumozóknak, mind a moderátoroknak lehet rá hivatkozni vitás esetekben. -> itt látszik
  • kowajano
    #189
    ugy legyen. Csak ha bevágják azt amit én már 1x akkor ne vágja be 20x mert modemmel azért fuul gáz.
  • Bradock
    #188
    Mégvalamit:
    A P4 tuning-ba az X nevű fórumozó IP címe aki az azonos képek többszöri beszúrásával szórakozott,
    és N (Neo..) IP-je ugyan az. El lehet rajta gondolkodni, hogy vajon milyen nemes cél végett teszi ezt egy régi tag. Az egyező IP-ket nem írom ide ki mivel ez nem publikus adat.

    Bradock
  • Bradock
    #187
    Bocs, már rájöttem és töröltem őket. Mindenesetre ha ilyet észrevesztek íjátok inkább ide.

    Előre is köszönöm : Bradock
  • Bradock
    #186
    N! Kowajano!

    Mi a baj a "Pentium 4 tuning" -ban a #40 -, #41 -es beszúrt képekkel? A nemtetszésedet, légyszi IDE írd, és ha egyetért veled az éppen ittlévő moderátor akkor megoldja a problémát.
  • St
    #185
    Kedves Hefe

    1. Marhára unom a moderátorok fikázását. Hidd el, folyamatosan ellenőrizve vannak, és ha tényleg olyan kihágást követnek el, ami már túl megy az elfogadható mértéken, akkor le lesznek váltva. Egyelőre semmi olyan nem fordult elő, amiért le kellene bárkit is váltani. Ezen nincs mit vitatkozni, ennek ellenkezőjéről pillanatnyilag nem lehet meggyőzni.

    2. A fórum kihalásától ne félj, mivel úgy tűnik, hogy az utóbbi 3 hónapban megduplázódott az üzenetek száma, és ez folyamatosan emelkedik.

    3. Mint korábban írtam, 1 ember igénye nem annyirra égető mint a közösség igénye, és pl. a fórumba fontosabb lenne keresőt raknom, mint a cookie nélküli topicnyitást megoldanom.

    4. Ha segítesz, akkor tényleg rendes ember vagy, viszont akkor nem értem, miért kell olyan témákat feszegetni, amelyre már húszszor, húszféleképp adtam/adtuk választ, és egyik sem felelt meg neked. Ez már tényleg kötekedésnek tűnik részedről, feltételezve, hogy nem vagy annyira buta, hogy az értelmes magyarsággal megfogalmazott válaszokat ne értenéd meg, mert ha ez a helyzet, akkor sorry, ígérem türelmes leszek :))

    Továbbá, ha látok az utcán egy verekedést, max. nézem, vagy ha bátrabb vagyok akkor megpróbálom a verekedőket szétválasztani. De TE mit csináltál? Beálltál az egyik fél mellé verekedni...

    Na erről ennyit.
  • Bradock
    #184
    Hosszú...
  • Borg
    #181
    Személyes konfliktusok miatt itt semmi sem lett, és lesz törölve, olvasd el jobban a "vitát".
    (max ez a topic lesz...)
  • Igo
    #180
    Csak most olvastam végig ezt a szép hosszú vitát, és elég unalmas volt.
    Én nem nagyon értek a dolog technikai hátteréhez, de nem lehetne úgy megoldani a problémát, hogy egy hozzászólás csak akkor törlődjön, ha egymástól függetlenü két moderátor is kifogással élt ellene? Ezzel elkerülhető lenne, hogy egy hozzászólás személyes konfliktusok miatt legyen törölve.
  • St
    #179
    Hefe, bocs, de nekem úgy tűnik, hogy szándékosan kötsz bele mindenkibe. Velem kezdted még korábban, majd jött Dikkma, Borg, Bradock.

    Ezek után nem leszünk ehhez a játékhoz partnerek, és hidd el nem lennék túl lehangolt, ha úgy döntesz máshol fórumozol tovább. Az ilyen destruktív, fikázó, rosszindulatú ember mint te, minden közösség bomlasztója, ezért ha szándékosan romboló hozzászólásokra adod a fejed, ne lepődj meg ha törlésre kerül.
  • Dikkma
    #177
    Hiszen lezártad a vitát, nem is mondhatsz. Nem, mintha egy végre-vel lehetne (kellene) vitatkozni.
  • Dikkma
    #175
    Végre
  • Vampire
    #173
    SG csati béta tesztjére be lehet látogatni immár! A Hardwer szoba a legaktívabb.
    Általános fórum/SuperGamez élő chat
  • kowajano
    #170
    Borg egy az hogy nem neked válaszoltam a másik hogy a #161 hozászolásom ota nem irtam semmit ugyhogy nemtudom hogy mit láttál meg hogy miröl beszélsz. Ezt a kötekedést meg pont te mondod ? Akkor nem irkálnál ide .
    Érdekes nem? :)
    Dikkma
    Veled meg semmi bajom. :)
  • Dikkma
    #169
    Hefe a befejezetlen mondandómban még a te, elég furcsa és nehezen megmagyarázható viselkedésedre szerettem volna kitérni. Kb. egy 12 éves gyerek szokott ilyen dolgokon megsértődni. Nem veszek részt az elejétől a vitában de ezt azért jól látom.
    Össze kellene engedni titeket egy szobában különféle eszközökkel felfegyverkezve, aztán megbeszélhetnétek bárcsú kis dolgaitokat. Tök vicces dolgokan kötekedtek egymással.
  • Borg
    #168
    Ja, és szerinted ezt kinek köszönhetjük Hefe?
    Csak anyázzatok, lázadjatok tovább, de észre sem veszitek hogy már csak ti vitáztok itt valamin, aminek semmi értelme. Vampire is 15x leirta ugyanazt a baromságot, htáha 16.ra egyetért vele valaki. Kowajano is csak azt keresi mibe köthetne bele, te meg Hefe csak adod a lovat alájuk.
    Érdekes nem?
  • Dikkma
    #166
    Na akkor:

    kowajano. Figyi. Edddig egy nagyon értelmes embernek ismertelek meg, és azt hiszem, ez a véleményem fenn áll továbbra is. Ugyanakkor nem értem, miért kell megsértődni ezen a "tízéves pubertás flém stb" szövegen. Nem mondta senki sem, hogy kowajano a pubertás. Ne kapd már fel ezen a vizet, légy szíves. Ha magadra értetted valamiért mégiscsak, akkor engedd meg, hogy -bár semmi közöm a dologhoz, itt sem voltam - én kérjek bocsánatot ezért, és ezzel tekintsük a vitát lezártnak. Semmi szükség arra, hogy fogadjistenezz, vagy elhagyd a fórumot.
    Vampire: azt hiszem, igazad van, de szerintem én, mint intel-párti óval több embernek ajánlottam már AMD-alapú gépet, mint amennyit Borg ajánlott PIII-ast. Szóval, nem hiszem, hogy akárkit is félrevezettünk volna itt eddig. Legalábbis, akire emlékszem, mindenki az AMD mellett döntött. Most mennem kell, nem fejezhetem be a monológomat: de ezt még el kell mondanom, mint irányelvet az elkövetkezendő hónapokra : Béke veletek. Nemtom, minek ütni állandóan.
    Azért jó, hogy régi Dikkmát írt Vampire.
  • Vampire
    #165
    Borg:
    Tisztára úgy írsz, mint aki csak beleolvasott de nem értette meg az itt leírtakat.

    "Szerintem nem kellene. Vagy ha igen, akkor nem aarra, hogy az offtopic hozzászólásokat kivegye. Azoknak ott a helyük.
    A nagyon durva szövegeket ki lehetne vágni, de CSAK akkor, ha odaírja a mod. , hogy censored dikkma hozzászólása."
    Ez olvasható, Dikkma #20 alatt is, ebben a topicban. Ezek után, Dikkma tőlem idézget, NEM "nagyon durva szövegeket", sőt...
    Az szerintem is okos dolog lenne, hogy minden moderáláskor oda tegye a névjegyét a moderátor, némi magyarázat mellett. Bár lehet, hogy ez már így működik(?) Ezen kívül, meg 3-nál több moderátor is lehetne, ha már ennyire az igazságra törekszünk, és feloszthatnák mondjuk témák szerint a topicokat egymás közt, így valószínű, hogy pl Bradock csak olyan topicot kéne hogy végígolvasson ami érdekli is.
    Azt meg továbbra is jogosnak tartanám, hogy Borg helyett más vegye át a moderálást. Ugye minél többen vannak annál könnyebb dolguk van. Így lehetne 4 moderátor is, hogy még gördülékenyebben menyjen a munka.
  • Borg
    #164
    Nabancsa ravilagitott a témára:"igaz hogy Amd-párti de megvanhozzá a szakmai tudása és látja hogy mi az Intelnek a gyöngéje és belátja azt is hogy az Amd-nek is vannak hibái"
    Igen, és ez tartozik szerinted P4 TUNING topic alá??? no comment

    Amugy meg kowa itt csak arrol lehet megitélni embreket hogy mit, és milyen stilusban irnak a fórumra. Aki olyan stilusban ir, ugy viselkedik, azt igenis megbélyegzi evvel MINDENKI, nem csak az operátorok. Szóval ha itt valakit valaki 10éves flamernek nézett (?) akkor azt csak magának köszönheti. (akinek nem inge ne vegye magára)
  • kowajano
    #161
    Nos ezt a tiszteletmutatást én is elvárhatnám nem gondolod? Mert azért mert ha valakinek törlik a hozászolását az már mingyárt 10 éves meg hüjegyerek meg mindenek el lehet hordani igaz? Marharég firkálok már a sg re voltak problémák nézeteltérések de hogy ilyen... Erre meg csak ezt tudom mondani amilyen az adjonisten olyan lesz a fogadjisten
  • Bradock
    #160
    Én azt javaslom, hogy most itt álljunk meg.
    Szerintem mindenki vonja le a saját maga részére a tanulságot, és hagyjuk nyugodni a fórumot.
  • Vampire
    #159
    Bradock:
    Hogy a többiek mért nem panaszkodnak? Hát ahogy a szólni próbáló Hefe-vel bántatok, nem szívesen próbál beleszólni senki (ja (ha jól emlékszem) Laalee meg a Pentium 4 tuningba írt de percek alatt eltüntettétek. Ügyes és gyors akció volt, Borg!), de azért Kowajano és Nebancsa írt. Jó öreg fórumozók, akik a legértelmesebbek közé tartoznak. Tehát az ő véleményüket mindenképpen figyelembe kéne venni...,(St)
    "A "Borg mondjon le" Torgyándoktor féle stílust be lehet fejezni. Ez Hardwerfórum és nem az FKGP frakciógyülése."
    Nos, Bradock, hidd el nem FKGP-s vagyok...
    Ezt a nagyképű stílust meg nem "vágom"... Bradock és Borg úgy érzem nagyon "el van szállva" attól, hogy moderátor lett. A moderátoroknak kéne példát mutatni a viselkedésre, érzésem szerint.
    Dikkma:
    Tényleg, hosszú időre eltűntem, mert nem bírtam már, hogy pl. Borg arról próbálja elfogult módon meggyőzni az ide látogatókat, hogy a P3-mat jobban megéri megvenni, mint az Athlont. Holott tény volt már akkor is, hogy ár/teljesítmény-ben az Athlon sokkal jobb. Aztán elárulom én azért nézek most egy Flatron monitort mert itt akkoriban nagy téma volt, és többnyire jókat mondtak róla, én meg nem sokat tudtam a monitorokról, nem ismertem őket, így Flatront vettem. Utána az jutott eszembe, hogy ha nem ismerném valamennyire a processzorokat és olvasgatnám az itt leírtakat (pl. Borg fanatikus P3 dicsőítése...) a P3 és Athlon összehasonlításról, bizonyára P3-mat vennék, drága pénzért. (Nekem nem mindegy mi mennyibe kerül, és a többségnek se) Szóval a késöbbi félrevezetések végett, abbahagytam e fórum olvasását.
    Dikkma, akkoriban amilyen idegállapotban voltál és amiket irogattál, furcsa, hogy most Te offtopic-nak nyilvánítod ezt:"Borg, te két éve próbálod meggyőzni az embereket, hogy az Intel procik jobbak, mint az AMD-k - sikertelenül" Az már azt hiszem kiderült az elöbbi sorokból, hogy mért írtam.
    Dikkmától nem idézek semmit, az ő érdekében, (de "vér nem válik vizzé")
    Bradock:
    Hogy soha nem akadályoztunk meg egyetlen vitát sem? A régi Dikkmával és Borgal nem is lehetett mit kezdeni.

    Nos, szerintem a moderátornak pártatlannak kell lenni és tudnia kell hol a határ, honnan kell belenyúlni a szövegekbe. Ezenkívül jó ha ért a hardware-hez de nem ez a legfontosabb, hiszen a káromkodást, meg anyázást kell kiszűrnie!
  • Bradock
    #158
    kowajano!

    Foggalmam sincs mennyi idős vagy, de baromira nem is érdekel. Mindenesetre beszélhetnél tiszteletteljesebben legalább azzal akinek az oldalát olvasod nap mint nap. St a köz hasznát szolgálja, Te viszont csak a közösség hangulatát befolyásolod többnyire negatív irányba.
    Úgy veszem észre, hogy emberileg kezdessz bemutatkozni előttünk.
  • rage
    #157
    Legyen moderátor szerintem is, de arra figyeljetek, hogy moderátor legyen , és ne cenzor

    Mert azért az sem mindig az igazi
    Nehéz a határt megtalálni, de biztos belejöttök,
    és sikerülni fog
    Sok sikert hozzá,
    üdv
    rage
  • Bradock
    #156
    Nebancsa!

    Nagyon meggyőző lenne a véleményed, ha konkrét tényekkel is alátámasztanád az idézett szavaidat, mert aszthiszem se Te, se kowajano, Hefe, és Vampire1 soha semmikor semmilyen eszközzel nem akadályoztatok meg egyetlen egy eldurvult vitát sem.

    "azt meg mi döntsük el mint fórum olvasok hogy mi a topic témája és mi nem, ha nagyon nemtetszik nekünk a hozzászólás akkor ugyis rendettudunk teremteni egy kis megregulázással és ha akkor sem tér észhez akkor közbeléphet a moderátor! Persze a többség egyetértésével..."
    copy #151

    Szép amit írtál, de ha eddig így lett volna akkor tényleg nem kellett volna elindítani a moderálást a Hardver fórumba.
  • kowajano
    #155
    Ja csak én ezt arra értettem hogy nem fikáztam senkit nem flémeltem és nem vagyok 10 éves hüjegyerek ahogy azt te irtad. Bár ezt ugyanezt eltudom képzelni rolad is ha igy álsz hozzá a dolgokhoz. Mert fingod sincs hogy mi történik az egész forumon és mindenkit egyböl lenézel
  • St
    #154
    Kowajano: akkor meg ne pattogj, ha ki leszel törölve
  • kowajano
    #153
    akkor mi valoszinüleg ilyen pubertárskori flémezö,fikázo emberek vagyunk. Na legalább ezt is tudom. gartulálok.Büszke lehetsz rá. Egyébként meg teljesen helytálloak azok amiket Nebancsa leirt. Osztom véleményét
  • St
    #152
    Köszönjük mindenkinek az észrevételt. Annyit ígérhetek, hogy ezentúl a moderátorok is jobban figyelnek majd egymásra, így az esetleges hibákat korrigálni tudjuk.
  • Dikkma
    #149
    Háhá, megnéztem a Bulk Mailjeimet, teli volt moderátoros levelekkel.

    "De ciki, mindjárt törli a nagyfőnök azt a néhány darab hozzászólásom :)) pff de szar... még
    azért Dikkmának üzenhetek? :) Mert csak miatta néztem vissza a SG-ra."

    Nekem még mindig nincsen semmi bajom Veled, Vampire, mint ahogyan soha nem is volt, de ha te már elástad magad a bunkeredbe, arról nem tehetek.
  • Dikkma
    #148
    Vampire: azt is becopyztad a txt-dbe, hogy "Borg, te két éve próbálod meggyőzni az embereket, hogy az Intel procik jobbak, mint az AMD-k - sikertelenül " vagy hasonló?
    Remélem mindenki egyetért abban, hogy ez aztán igazi, a topic témájához hozzáillő mondat.
    Egészen eddig nem akartam belefolyni ebbe a vitába (mármint: az elmúlt 15 percben tudtam magam fegyelmezni) mert Vampire újabb fél évre alkotna rólam véleményt, de úgy döntöttem, nem érdekel.
    Szóval, Vampire, az egy dolog, hogy mi a véleményed a P4-ről, hogy az a vélemény helytelen, meg egy másik, hogy Borg kivágta, ezért hadd ne keljen mán kidobni.
    Meg azt sem értem, persze biztosan bennem van a hiba, hogy a P4 változó szereplése miatt miért nem lehet a tuningról beszélni. Ha nem haragszol, akkor a Voodoo1-nek is nyithatok új topicot, mert van hozzá tuningprogram. Mi az, hogy "ki kiváncsi a tuningra", hát, biztosan azért van a topic, mert senkit sem érdekel. Vagy nem? "Vampire-érdeklődési kör Only" topicok lehetnek, vagy miva'?
    Erre most úgyis írsz egy háromoldalas sértődött hangvételű választ, amelynek tartalma megint nem az lesz, hogy miért is van szükség P4 tuning topicra, hanem én, mint a "nagy ellenlábas" elleni hőbörgés lesz.
    Pedig nem én vagyok a rossz, a gonosz, nem baj.
    Na várom.
  • St
    #147
    Hefe, sokadszor ismétlem: a moderátor és a fórum regisztráció a fórumozók védelmében van, nem ellenük. A fórumba 2 féle felhasználó irogat: aki igényli, hogy értelmes dolgokat olvasson és írjon (szerencsére ők a nagytöbbség), és egy szűk réteg, gondolom néhány tizenéves, akik a pubertáskor mellékhatásaként, az anonimitást kihasználva gátlástanalul pusztít, flémel, fikázik és kurvaanyázik. A moderátorok arra hivatottak, hogy őket rettentsék el ettől tevékenységektől. A moderátor e tekintetben olyan mint egy jó biztonsági őr a kapuban: aki a szabályok szerint viselkedik észre sem veszi, hogy ott áll, de aki randalírozni akar, azt nem engedi be.

    Másrészt örülök neki, hogy most csak ebben a topicban van egy ilyen vita. Legalább addig is a többi témában az odaillő hozzászólások mennek és nem hajtépés, úgy mint a moderátorok színrelépése előtt.

    A süti nélküli témanyitás meg lesz oldva, amint lesz egy kis szabadidőm. Nem mondtam határozott dátumot, ezért csak annyit tudok mondani, hogy még az idén meglesz. Mivel csak és kizárólag részedről érkezett ez az igény, ezért gondolom érthető, hogy nem ez áll a feljesztési listánk élén.
  • Bradock
    #145
    Osztom Borg véleményét. Befejeztem én is a moderálásról való vitatkozást. Ahhoz, hogy normálisan el tudjam látni a rámbízott feladatot el kell olvasnom azokat a topicokat is ami egyébként nem érdekel. Ez időbe telik, és nem áll módomban minden egyes moderálást megmagyaráznom.
    Érdekes módon a többiek miért nem panaszkodnak?

    A másik: A "Borg mondjon le" Torgyándoktor féle stílust be lehet fejezni. Ez Hardwerfórum és nem az FKGP frakciógyülése.
  • St
    #144
    Hefe tényleg nem szép dolog belefolyni. A moderátorok nem azért vannak itt, hogy szórakozzanak veletek, hanem azért, hogy a kultúrált eszmecsere kereteit fenntartsák.

    Vampire-t ért vélt, vagy valós sérelmeket kivizsgálom és ha valamelyik moderátor helytelenül járt el, akkor nem lesz moderátor többé.
  • Bradock
    #143
    Téged milyen sérelem ért?
    Vagy csak éppen hevíted a légkört.