74
Melyik program(ok) a legjobb?
  • IMYke2.0.0.0
    #74
    Mjúzik:
    i2k'014...Alone in the Universe (Radio mix) 03:42, 90 BPM
  • IMYke2.0.0.0
    #73
    Saját zene:

    i2k'014...Fun Time (Radio mix) - 03:15, 133 BPM
  • IMYke2.0.0.0
    #72
    Ez most nem saját lesz, hanem zeneszerkesztés.

    Mi történt volna, ha MC Hammer és PSY egy időben [1990] tevékenykednek, és úgy döntenek, hogy Rick James zeneszámát (Super Freak) EGYÜTT dolgozzák fel?
    Hallgasd meg a remixemet: PSY vs. MC Hammer...U Can't Touch This Style (i2k'014's Mashed Up DEMO) 03:52
    Ableton az eszköz.
  • IMYke2.0.0.0
    #71
    Egy másik új szerzeményem - szintén Ableton Live 9.1-el készült, és ez is kicsit lassabb:
    i2k'014...Wandering in Time (Full mix) 10:15
  • IMYke2.0.0.0
    #70
    GIGA OFF - remélem, nem kapok érte - Ableton Live 9.1:

    i2k'014...Tranquillity (Full mix) 11:45 (Chill out)
  • stef666
    #69
    "a Cubase render minőségére (nagyjából az mp3 hangzást produkálja a wav file)." csak kíváncsiságból kérdezném,hogy ez honnan szedted?
  • Dancingebola
    #68
    Én is PC-zene-kutyuló vagyok.Nekem nagyon bejött a Live.Kb. 4 éve Cubase-ről váltottam,de nem bántam meg.Nekem sokkal átláthatóbb,egyszerűbb,kezelhetőbb,mint bármi,amit próbáltam (Reaper,Sonar,FL,stb.).Pont amiatt,mert így egyszerűbb részenként megírnom egy dalt,de ez én vagyok.
    De ugye kinek a pap,kinek a papné.
    Egyébként meg a suite megéri az árát,a benne lévő hangszerekkel,eszközökkel is lehet jó számokat készíteni,amik szépen szólnak.
  • IMYke2.0.0.0
    #67
    Igazad van - én a saját szemszögemből nézte ma dolgot, hiszen nem vagyok Live Entertainer: a PC-zene-kutyuló vagyok. :)
  • Dancingebola
    #66
    Azért ez így nem teljesen igaz.
    A Pro Tools valóban a legjobb,azonban sokan panaszkodnak a Cubase render minőségére (nagyjából az mp3 hangzást produkálja a wav file).
    Illetve ha megnézed akkor egy kicsit más a felépítése a két programnak.A Live tökéletes élő zenélésre (hiszen erre lett kitalálva),míg a cubase illetve a PT stúdió program akar lenni.
    Mindkettőnek van előnye és hátránya is,a kérdés csak az,hogy kinek mire van szüksége.
  • IMYke2.0.0.0
    #65
    A hölgyre én is csak véletlenül akadtam rá, a Youtube-on, amikor valami érdekes, nem tömeg zenére vágytam és a Koyote csapat miatt ázsiai zenékre néztem rá.

    Uhm Jung Hwa énekes-színésznőnek rengeteg jó száma van - én néhányat dolgoztam csak fel [Facebook oldalának üzemeltetőjének kérésére], és voltaképpen ráálltam az ázsiai zenékre :)

    Az Ableton alapcsomag viszonylag olcsó - ami miatt drága tud lenni azok a fizetős, azaz nem ingyenes kiegészítői, a pluginek, VSTi-k.
  • bigivan
    #64
    Gratulálok, azért Te már nem akármilyen szinten űzöd az Ableton technológiáját. Meghallgattam pár zenédet, nagyrészt nekem is tetszenek, pedig nem mind az én zenei világomat tükrözi !
    Én a programot (Ableton Suite 8.3) ellenszolgáltatásként kaptam. Ha lesz rá idő, majd megvizsgálom, addig meg elálldigál a gépen.
    Most szól éppen Uhm Jung Hwa - Cinderella című száma, ez tényleg jó.
    A hölgyről eddig még életemben nem hallottam, már megérte megnézni a fiókodat. Köszönöm ...
    (Ahogy nézem a Vaterán 160.000 Ft-ba kerül ez a Suite ???)
  • IMYke2.0.0.0
    #63
    Írom mindezt úgy, hogy gyakorlatilag naponta nyúzom az Abletont.
    Imádom a cuccot, és bár még erősen a tanuló fázisban vagyok, az első rápillantás okozta sokkhoz képest viszonylag jól, és gyorsan bánok vele.
    Bizonyítja ezt néhány projektem is: Youtube fiókom.
    A feltöltött videók közel 95%-a Abletonnal készült.

  • IMYke2.0.0.0
    #62
    Ableton Live az bizony fapados a Cubase, Pro Tools-hoz képest.
    Minden értelemben.

    Az Ableton olyan, mint manapság a Suzuki gépjármű.
    A Cubase, Pro Tools pedig olyan, mint egy BMW X6-os vagy egy Bugatti Veyron.
  • bigivan
    #61
    Szevasz!
    Igazságod vagyon, én is találtam milliószám anyagot, csak idő kellene hozzá! Amúgy qrva komplikált egy eszköz, lehet vele játszadozni, mire vmi jó kijön "belőle". Állítólag, mondta a kolléga, ahonnan kaptam, vannak itthon is diszkósok ( Shane 54, Myone) akik ezzel nyomják a bulikat.
    Mindenesetre respect nekik!
  • IMYke2.0.0.0
    #60
    Én nem kerestem hozzá magyar nyelvű anyagot - talán azért, mert angolul többet találhat az ember a szöveges felületen (Google) és a videó megosztó portálon is (Youtube).
  • zsola100
    #59
    Sziasztok!
    Incredibox

    Igaz nem egy nagy zeneszerkesztő program, de azért el lehet vele szórakozni, csináltam is egy videót lessétek meg.
  • Bulics
    #58
    Most látom hogy nekem válaszoltál. Köszi szépen. Egyébként már találtam, de azért köszi.
  • Sütifutár
    #57
    köszi!
    egyenlőre még totál sok minden hiányzik belőle,de igyekezni fogok:-)
  • bigivan
    #56
    Szevasztok Tagok!

    "Ableton live 8" progihoz található vhol magyar útmutató?
    Köszi ...
  • IMYke2.0.0.0
    #55
    Ez nagyon el van találva - szeretnék ilyen jó zenét írni :)

    Tetszik, hogy végig "nyugodt" a kiállás.
    Viszont, ezt jó lenne, ha a végén, a ritmus szekció belépésekor megtörné egy durvább, keményebb 1-2 perc, hogy a feloldás hatásos legyen a befejéskor.

    Tetszik a szám.

  • Sütifutár
    #54
    készülő zenémből egy kis falatka

    ITT
  • IMYke2.0.0.0
    #53
    Az olyan "kemény" dobokat ún. layer technikával hozzák létre: még pedig min. 2 dob hanggal.

    Így:

  • kaposzta123
    #52
    Zeneszerkesztősdi után kutakodó embereknek ajánlanám az alábbi blogot:

    http://masterofpuppetsmusic.blog.hu/
  • Bulics
    #51
    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy nemtudnátok tanácsot adni hogy hoonan lehet jó kick meg bassdrum mintákat letölteni. mert amiket én találok a googlen azok mind tök gyenge (pl az un. hard kick olyan mintha bevernéd a könyököd a falba ..nevetséges). Olyanokra gondolok példul mint amit a brooklyn bounce vagy a scooter használ, modern, ha úgy tetszik trendi.
    Köszi szépen
  • Johny72
    #50
    http://www.kickasstorrents.com/search/magix-music-studio-deluxe/
  • Bulics
    #49
    fl studio illetve fruity loops (ua) tényleg jó, én évek óta használom, igazából mást nem is, volt régen egy rebirth nevű de az nem igazán profi, max játék (bár van olyan része ami fl-ben nincs). Az fl-be majdnem mindent meglehet csinálni, sőt most hogy már újabb verzióm van, a 9-es, a ,,majdnem" egyre csökken. Nem is túl nehéz, még nekem is megy. Vsti kompatibilis, így lényegesen tágulnak a lehetőségei. Az évek során kb 100 számot írtam fl-ben. Igazán meg vagyok vele elégedve. Majd lehet töltök fel netre számot amit vele írtam.
  • thottee
    #48
    Én reasont használtam régebben és elég problémás volt a szép hangokat kiszedni belőle, ezért nemrég váltottam fruity loopsra meg abletonra. Egyelőre még csak ismerkedek velük, bár az előbbi igencsak tetszetős, míg az utóbbit inkább csak live act-re használom. Valahogy az ableton sequencere nem jön be. Kíváncsi lennék ezzel a két progival kapcsolatos véleményetekre azoktól akik már használták őket v. sokat olvastak róluk.
  • Ranloth
    #47
    Számítógépes zeneszerkesztéssel, zeneoktatással kapcsolatos cikkek a ZENEBÁZISBAN!

    http://palmai.midiworld.org/
  • vizipipa19
    #46
    Sziasztok!
    Ez a legújabb zeném, a véleményetekre lennék kíváncsi.
    Mardu - Mystery
  • Prüngyike
    #45
    Bocsánat Aerobic!!!
  • Prüngyike
    #44
    Üdvözlet mindenkinek!

    Aeribic zenét szeretnék szerkeszteni.
    Tudna nekem valaki segíteni nekem abban hogy,mi lenne rá a legmegfelelőbb program.
    Főleg a 32 ütem vágása lenne a légyeg.

    KÖszönöm előre is!
  • Instixx
    #43
    Sziasztok! Cubase 5 el csinálom a zenéimet és billentyűs vagyok, lenne kedve valakinek zenélgetni aki szintén zenész? :) Budapesten ténykedek, tervbe van egy lakás bérlése stúdiónak.. de ez még a jövő, a jelen a zenekészítés. Valamit össze lehetne ütni! Nem zenekart keresek, inkább olyan embereket, akikkel össze lehet ülni agyalni új zenéken és éjszakákon át játszani ;) Minden alkalmas ezköz rendelkezésemre áll; jó gép sok vsti, kondimikrofon is ha van hangszered, felvételhez.. stbstb. Üdv! B ui: ha itt nem válaszolnék msn en elértek: [email protected]
  • kkwx
    #42
    Hellósztok

    Én elektronikus zeneszerzéshez a Propellerhead Reason-t ajánlom. Az 5.-ben már van beépített dobgép szimuláció, ami a HipHop-osoknak hasznos :), továbbá a Sony Acid Pro is jó ilyesmire, bár oda már kell valami sample. Rockzeneszerzéshez pedig a Guitar Pro-t ajánlom (3-5-ig, a 6-os nagyon nem jön be). Felvételhez és utómunkálatokhoz pedig az Adobe Audition 1.5-2-3, vagy a Sony Sound Forge 7-8-9. Ezeket lehet keverni, és együtt használva őket elég jó dolgokat ki lehet belőlük hozni :).

    Itt egy példa az egyik művemre:

    http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_kevinkain_-_se_nyugat_se_kelet

    Ha tetszik, akkor csak egy gyors regisztráció, amihez még e-mail visszaigazolás se szükséges, és már szavazhatsz is :) (ha van, akkor több e-mail címről is szavazhatsz :) ).

    Ha tetszett terjeszd ismerőseid között, és töltsd le a lemezemet a weblapomról.

    Előre is kösz minden szavazatot :).
  • FlashKill3R
    #41
    lemaradt: a postaköltség a vevő terhe!
  • FlashKill3R
    #40
    Helló
    Eladó egy Miditech i2 25
    konkrétan ez:
    http://www.absolute.hu/webshop/?pid=1561&back=12
    1 éves a cucc, keveset használtam, semmi baja, az eladás oka hogy kell a lé és már nem használom. Kezdőknek ideális lehet.

    17.000Ft lenne alku nélkül, alkuval 18.000 :)
    érdeklődni csak a newton_x /kukac/ freemail.hu-n lehet, mert ide ritkán (azaz sosem) járok. Köszi bye
    Flash
  • blackgamer
    #39
    jah, lehetne, főleg valami jó progi kéne, mert sose sikerül semmi jó és elmegy a kedvem a zenéléstől
  • detegsteve
    #38
    hali
    miért halt meg ez a fórum???A zene örök és elpusztithatatlan!!
    na jó ez lehet hogy picit erős volt,de azért jó volna feléleszteni.
  • blackgamer
    #37
    milyen progival lehetne egy adott éneksáv tempóját gyorsítani egy bizonyos BPM-re?
    esetleg olyan létezik hogy gyorsabban énekel de a hangmagasság nem nagyon emelkedik?
  • Shodan
    #36
    Akinek megvan a rebirth rb-338 és ért is hozzá az küldjön e-mailt vagy ICQ numbert, mert lenne egy pár kérdésem!!!
  • ___
    #30
    configba probalt a buffer meretet levenni minnel kissebre... nalam 16 / 4en tokeletes...