45
Mi a véleményetek ?
  • KolkaF
    #45
  • ajem kisa
    #44
    Dejó...:s
  • Narusco
    #43
    a bérek tényleg 90 ezer forint körül mozognak ? :S nagyon megjött a kedvem msot ahhoz hogy tűzoltó legyek, tetszene is hogy ennyit segithetek az embereken, de ennyi pénzből nem tudnék megélni.
  • Viktorr
    #42
    Hali!
    Mennyit keresnek a tűzoltók,ugy átlagban?
    Félvételizni hol lehet?
  • Black Hawk
    #41
    Ki volt kint a Tűzoltó majálison
  • TCelica
    #40
    Itt aztán zajlanak az események ...
  • blackgamer
    #39
    Magirus-Deutz Mercur tűzoltóautó - 1963
  • Impi
    #38
    Sok mindent megcsinálunk, káreseteken, látszólag hidegvérrel...
    Én két dologért imátkoztam, hogy soha ne következzen be:
    Közeli hozzátartozót ne keljen menteni és Tűzoltótársat!

  • Impi
    #37
    Évet már nem tudom megmondani, ha jól emlékszem
    Szolnokon, mikor nekimentek a hidpillérnek a Tüo. járművel.
    Elötte, meg mikor a szél lelökött két 5.kerületi srácot a Baros utcai káreesetnél :(
  • Black Hawk
    #36
    Faterom tűzoltó a XXII ik kerben. Isszonyatosan kibukott.
    nem is tudom mikor volt utójára a halálos kimenetelű baleset.
  • Impi
    #35
    Ettől tartottam és én is 20 éven keresztül :(
    Nem tudok mit mondani :(
    Belegondolni is rossz, nem beszélve a családjukról.
    A társaik is hogyan fognak ezekután szolgálatba járni?
    Nem lesz semmi feldolgozni...
  • Black Hawk
    #34
    Kiakadtam az Esti baleseten. 10 en mentek ki mind a 10 füstmérgezést kapott. Eddig 3 halott és két súlyosan sebesült.
  • Impi
    #33
    Esemény - Ne is legyen :)
  • desigo
    #32
    majd lesz sok baleset aztán lehet fűrészelni a kocsikat...
  • szemlits
    #31
    'Napot!

    Megjött a hó a múlt héten,lehetett takarítani a placcot napi túl sokszor! De esemény semmi.
  • Impi
    #30

    Nem pontosítás volt, mert a gyakorlatban az van amit leírtál. Olyan dolgok miatt is hogy a "D" ill. "E" tömlő olyan kevés van egy szeren, hogy hiba esetén kisem tudná váltani az ember, marad a Nepyro ami vagy elér a kanyargós út végére vagy nem és EZT nem kockáztatják meg álltalában.
    Marad a "C" ami mindenkivel kompatibilis.
    Jönnek a sz@r idők miránk. Leesik 10-20 cm hó és kereshetjük az altalaji tűzivízcsapot Volt egy-két eset, mikor jobban örültem a pofánverő víznek -10°C-ban, mit egy dugásnak
  • szemlits
    #29
    Látom szakértő! Csak nem kolléga? :-)

    Köszönöm a pontosítást! A számítás helyes,ez is egy mód (mostmár én is így csinálnám ). Végiggondolva a dolgot rájöttem,hogy nem saját léptékkel kellett volna gondolkodnom. :-) De folytatnám a "problémák" felsorolását...
    Olyan tv. aki nem hajlandó addig érdemben beavatkozni,amíg nincs táplálás,elszakad a szivattyú gázbovdene,nincs hab (nedvesített vízhez),vagy egyáltalán "megellik" az égész technika,stb.
  • Impi
    #28
    Jó csak vicceltem :)
    Angliában 3 nap alatt elégett a benzin és a gázolaj, mást nem is igen tudtak tenni. 280 millió liter éghető lötty, meg ami még szilárd formában jelen volt.
    De az oltási eszmefuttatásod leírom más szemszögből ;-)
    Kiérkezett 2 gépjármű 4000 l víz 12 vagy (10) fővel. A két Pk. a két gép-kocsivezető csinálja a dolgát, maradt 8 (6) fő. Egy elment tűzcsapot keresni,
    kettő kiépíti először az egyik jármű táplálását, majd kiépítik a tápláló vezetéket (van dolguk elég) Maradt 5 (3) fő. Két fő kiszolgálja az aktív oltókat, alapvezeték szerelés , kihúzóslétra stb... Marad 3 (1) fő. Mivel a cserepet nem érdemes locsolni, mert a víz hasznavehetetlenül visszajön, behatolnak a padlástérbe, ahol kettessével dolgozhatnak, akkor ez 1-1 sugár és már minuszban vagyunk. De jól kapkodtak és a kiszolgálók és egy idő után besegítenek az oltásba. Így a minusz helyzet megszűnik. Mivel ne akarjunk Fogfighter-el locsolkodni (300-400 l/perc), inkább Handifighter (75-100 liter/perc) rögtön van nedvesített vizünk 20 percre. Ezzel lehetőséget adtunk a háttérnek, hogy vizet fakasszanak, vagy netán más szer is odaérjen és még vízkárt sem csinálunk, mert mit keresne 100 m3 víz a nappaliban :) Mit látnak a nézelődők? hogy mindenki dolgozik!
    Sajnos bevett szokás, hogy a kényszer, elvárás irányítja a tűzoltókat. Csodák nincsenek. Ha egy gerenda beégett egy centit, hiába szakadsz meg az oltással, arra már nem raknak új lécet és cserepet. Ha meg réteges tetőszerkezet volt, belegondolni is rossz. Utólag meg úgysem köszöni meg senki, mert ha eloltottad rövid idő alatt, akkor jaj elázott mindenem. Ha nem ázik el, azt mondják sokat tököltél.
    Amit leírtam, ez lenne az ideális eset, mikor minden megy a maga rendjén, csak hát ilyen kevés van. Marad az mikor gépkocsival ráállnak az altalaji tüzivizcsapra, leaszfaltozzák, vagy csak víz nincs benne, kidurran a tömlő és mért ne a legmesszebb, vagy miért ne akkor ha nincs elég vized, megb@sz az áram mert áramtalanítani csak az alsó részeket lehet, ha meg megsérül valaki, fel se tételezzük stb, stb.....



  • desigo
    #27
    megértem,hogy nem volt egyszerű a helyzet
  • szemlits
    #26
    Hogy miért nem egyszerű?
    A "probléma",hogy nem találtak tűzcsapot. Ha csak egy kicsit számolunk,magyarországon a legnagyobb víztartállyal rendelkező "civil" gépjárműfecskendő a "4000-es" sorozat (Mercedes-Benz TLF4000 vagy Steyr 4000-es),de ez nem általános.Tehát számoljuk,hogy az első kiérkező egységnek volt 2 db. 2000 l-es járműve,tehát össz. 4000 l. (ez 12 tűzoltót jelent). Ha szerelnek 4 db. sugarat akkor 4x 300 l-t használnak el percenként,tehát kb. 3 percre elegendő vizük van (mert a tömlőbe,tartályban,szivatyúban is marad víz). Ami még a legmodernebb technikával (magasnyomás,köd,impulzus) is kevés! Tapasztalataim szerint egy átlagos családi ház tetőszerkezetének az eloltásához kb. 30-100 m3 víz kell (ott volt 4 m3),tehát jött mint szükségmegoldás a hab. Alapvetően a hab mint olyan nem mindennapos dolog,azt be kell keverni,más sugárcső megy hozzá,stb.
    Másrészt pedig ilyenkor az emberek időérzéke nagyon csal,igen meghosszabbodik.

    Amit angliában csináltak az megint más "kategória",az külön ága a tűzoltásnak (mint a repülőtériek).
  • Impi
    #25
    Miért nem egyszerű?
    A dél-angliai tartálytüzet is eloltották!
    Sőt egymagam is eloltottam volna, csak idő kérdése
    Látsd a cikket 60 tűzoltó 20 db 14 millió literes tartály tüzet eloltott 3 nap alatt.
    Ez kb. naponta 3 fő tűzoltó per egy óriás tartály.
    Mátyásföldön mit csináltak 15-en, gőzöm sincs
  • szemlits
    #24
    Tisztelt Desigo!

    Amikor még "civil" voltam,akkor én is azt hittem,hogy "eccerű" dolog tüzet oltani,de mióta a másik oldalon állok (tehát tűzoltó vagyok) megtanúltam,hogy nem "eccerű". De ha érdekel szívesen elmondom...
  • desigo
    #23
    Ma kigyulladt egy ház mátyásföldön(asszem).Megjöttek a tűzoltók egy pár kocsival,majd egyre csak sokasodtak.Közben több méter magas lángok csaptak fel a tetőszerkezetről.A tűzoltók nem találtak megfelelő vízcsapot ezért össze-vissza szaladoztak.Az egyik szomszéd oltotta egyedül egy kerti csapról a kb 2-3 méter magas lángokat.Aztán nagy nehezen az egyik tűzoltó habot fújt a tetőre.Közben a többi 10-15 tűzoltó vagy állt és nézte vagy szaladozott!A tető már rég leégett mire találtak vizet.
    Eléggé égtek a tűzoltók a kb 100 fős nézőközönség előtt!
  • Kacsa
    #22
    Én tűzoltó leszek, és katona, és még sorolhatnám.
    Baromi nehéz meló lehet.
    A tenyerem biztos leégne, mikor csúsznék le a csövön!
  • CybeRick
    #20
    Ma ettem. Hhhhhhhhh......sssssss.......s....
    Ha rálehelek a monitorra, a panelekig visszaég :-))))))))))))
    1,5 liter ücsi ment el egy fél pizzához, durva:
  • ROB
    #19
    Énnem de a tücskök azt süthetnek
  • CybeRick
    #18
    Ettél már Ördögmártásos Pizzát? Na oda már lehet tűzoltókat hívni!
  • ROB
    #17
    És a tücskök perecet sütnek mert van rá módjuk
  • CybeRick
    #13
    Élmény? Nem vagy te egy kicsit pirós?
  • ROB
    #12
    A breakesek a legjobbak(kösz én)
  • Mighty
    #11
    Egyszer, nagyszüleimnél disznóvágáson voltunk szüleimmel. Nagyban daraboljuk a szerencsétlent, mire azt vettük észre, hogy valahol ég egy fészer.
    Nos a tűzoltók már értesítve letttek. Addig a közelben lakók próbálták oltani a tüzet, köztük mi is. Soha nem gondoltam volna, hogy olyan nehéz lesz oltani.
    Egy kerti csapra kötött slaggal és a közeli kis patakból mert vizzel oltottunk.
    Tetézte az izgalamakat, hogy a fészerben figyelt egy moci, tele tankkal...De végül a tüzet sikerült eloltani. A tűzoltók is kiértek, stb.

    Nagy élmény volt a számomra.
  • speed
    #10
    igazabol nem hatrany, ha + tudsz elni a fizetesedbol
  • diegho™
    #9
    rendőrnek csuda jó csuda jó - durr - halottnak lenni csuda jó......
  • CybeRick
    #8
    fél perc/katona
    annyi elég is volt nekik...
  • Lteebee
    #7
    Meg oda inkább a katonaság ment.
    Szegények. Láttátok azokat a védőruhákat, amiket viseltek? Meg a pjzsokat, amik a kocsikon voltak?
  • CybeRick
    #5
    Tényleg? Csernobil, aha.
  • CybeRick
    #3
    Na meg az űrhajósokat, meg a házmestereket :-)