1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • Megtörhetetlen
    #1612
    Na ugye, csak megszületett az elhatározás, szerintem teljesen jol döntöttél, csak vigyázz majd a minőségre is, mert ha rossz minőségűt veszel tuti csalódni fogsz, ugyan úgy mint mindennél.
  • Thaison
    #1613
    érdemes drágábbat venni
  • Megtörhetetlen
    #1614
    Ez egy elég rossz hozzáállás... A tipikus tv-n élő "sötét" polgárok szavajárása ez, először tájékozódni kell szakértőktől, majd utánna megfontoltan választani, én például a szükségleteimhez mérten ár/érték arányban választok, és az érték az nem feltétlen materiális;)
  • elek0303
    #1615
    Mivel jön a karácsony, ezért én is gondolkozom valami gépen, bár abszolút nem értek hozzájuk, még csak nem is használtam soha! :D Ezért kellene valami tanács, hogy milyet, hogyan mennyiért! Láttam körülbelül, hogy ilyen 10.000Ft nagyságtól lehet kapni egészen a csillagos égig! Azért én mégsem szeretnék olyan gyenge minőségűt, ezért 20 ezer Ft. körüli gépre gondoltam! Ezért valami ötlet?
  • Megtörhetetlen
    #1616
    HA vissza olvasol akkor informálódhatsz, egyébként, én a rezgős megoldást favorizálom, mert alapos, és formázni is lehet vele, de ha a gyorsaság a nyerő akkor a körkéses megoldás ami neked kell...
  • elek0303
    #1617
    Inkább alapos legyen és formázzon mint gyors de szakállas maradjak! :D Mondjuk abban biztos vagyok, hogy a hagyományos borotvánál, vagy a pengénél jobban semmivel nem lehet formázni! :)
  • Beowulf
    #1618
    Üdv!
    Egy kis segítség kellene. Olyan helyen dolgozom ahol megkövetelik a mindenapos "babapopsis" arcot. Már több mint fél éve minden nap borotválkoznom kell (kivéve 7vége)és már szerdára nagyok ki van készülve az arcom a pengés szutyoktól. Olvasgattam visszább, hogy a rezgőkéses borotvákkal közelebb lehet kerülni a popsi szintre.
    A kérdésem az lenne, hogy melyik a jó rezgőkéses? A Braun Series 7-es borotva az jó? Rezgős egyáltalán? Ehhez teljesen hülye vagyok. Még egyszer sem volt a kezemben villanyborotva. Mindenképp' olyat akarok ami tényleg jó!

    Köszönöm!
  • supperlevi
    #1619
    Ismerős érzés.. nem kellemes, amikor minden nap az előzőn nap frissen hántolt arcbőrt és apró pici tüskéket kell kapirgálnod Ha elektromosra váltasz és simább arcbőrt szeretnél, akkor mindenképp rezgőkéses borotvát válassz, mert ezekkel érhetsz el "babapopsis"-abb arcot. Innentől kezdve egyszerű a képlet, kicsit lesarkítva: körkéseseket Philips gyártja, Braun pedig a rezgőkéses borotvákat. Tehát, ha rezgőkéseset szeretnél akkor a Braun jó választás. A Series 7 az egyik legerősebb, de az egyik legdrágább modelljük is egyben, de nem feltétlenül kell ezt megvenned, ha rezgőkéseset akarsz.
  • analfa
    #1620
    Minden nap! Biztos hogy normálisak? Szerintem ne borotvát keress hanem másik munkahelyet! 20 év múlva meg már napi 2x kell majd borotválkoznod hogy ne szólhassanak bele. az elektromos jó mindennapira legalábbis fater azt mondja, d azt is biztos meg kell szokni...
  • Beowulf
    #1621
    Igen, sajnos minden nap. Egy irodaházban dolgozom ahol leginkább a milliárdosok járnak és kisérem ill. igazítom útba őket, így kötelezően elvárják az ápoltságot (és a popsis arcot :) ). Gondolkodtam, hogy jó lenne lelépni, de örülök, hogy egyáltalán van munkahelyem.

    Lényeg az, hogy a mindennapos borotválkozás miatt akarok valami jó borotvát. Nem akarom, hogy fél év múlva megadja magát vagy ilyesmi...
    Ezért akadta meg a szemem a Series 7-es borotván, csak kérdés tényleg annyira jó mint ahogy a honlapon írják...
  • analfa
    #1622
    Értem. Hát nézd apu mindennap használja az elektromosat, és állítja hogy a legjobb, szerintem nem olyan sima mintha sima borotvát használna, de neki csak vmi régi van fgalmam sincs hogy milyen de szerintem az újabbakon ezt már kiküszöbölték. Bár ahogy Superlevi is íra amit néztél elég húzós áron van szerintem nézz egy kicsit olcsóbbat, az is kb ugyan olyan jó lehet. (de ez az én véleményem) Akár az Új Braunt amit nyyomatnak rezgőkéses, vagy nézhetsz körkésest is. sajnos saját tapasztalatot nem tudok megosztani.
  • supperlevi
    #1623
    Szerintem sem éri meg kiadni 60-70 e ft-ot egy borotváért, mert attól sem lesz teljesen "babapopsis" az arcod. Elég középárkategóriájú gépet választani, arany közép út, 20-30 e Ft között találsz szerintem megfelelőt, rezgőkéseset.
  • ribot
    #1624
    Ha ezt szeretnéd, akkor vedd meg ezt... nem beszéllek le róla!
    De szerintem bőven elég egy középkategóriás borotva! Az sem fog soha az életben elromlani! :)
    Csak szitát kell rajt cserélni, de ez természetes!
  • analfa
    #1625
    Látom többen is (velem együtt) az arany középútra teszi le a voksát.
    Csak még annyit tennék hozzá hogy azért vmi márkásat válassz (nem márkabuziságból) mert talán azok nem fognak tönkremenni. És lehet hogy ki is cserélheted ha nem válik be.
  • Beowulf
    #1626
    Rendben. Köszönöm a tanácsokat és a segítséget! Holnap munka után elmegyek és szétnézek egy-két áruházba.
  • supperlevi
    #1627
    Sok sikert! Majd írd meg, hogy mire esett a választásod. Leginkább az eredményre vagyok kíváncsi. ;)
  • ribot
    #1628
    Igazán nincs mit! :)
    De szerintem nézz körül fórumokban is, ne csak a boltokban.
    Találni pár hozzáértő embert, akik talán pontos típusokat is tudnak mondani, hogy pontosan mit érdemes megvenni!
  • Beowulf
    #1629
    Írtam pár nagyobb gyártónak, hogy amiket kiszemeltem borotvát arról írjon tájékoztatót, teszterdményt, stb.
    Holnap elnézek egy az Auchan, Tesco, MM... Az MM-nál láttam kirakva és szerintem végigtapicskolom mindegyiket! :)Aztán majd kiderül...
    Ha meglesz feltétlen megírom a tapasztalatot!
  • ribot
    #1630
    Ha kaptál a gyártóktól tájékoztatókat, kitehetnéd ide a fórumba, hogy mi is lássuk! :)
  • supperlevi
    #1631
    Nekem az a gyanúm, hogy nem fognak a leveleddel foglalkozni, örülhetsz, ha visszaírnak. Viszont fórumokat teszteket sok helyen olvashatsz vagy a gyártók honlapján találhatsz használati utasításokat, ami még hasznos lehet számodra és azt javaslom, ne mm-ben meg auchan-ba vedd meg, semmiképp sem hiper-szupermarketben, mert lehúznak, érdemes kisebb háztartási gépekkel kereskedő üzletekben, műszaki boltokban körbenézni, meg netes árukeresőkben.
  • ribot
    #1632
    én is ezt tanácsoltam neki...érdemes userektől érdeklődni, hogy melyik készülék mennyire vált be, mert az a biztos, nem az amit a gyártók mondanak! Természetesen ők mindig jót mondanak a saját termékükről! A boltban az eladó, meg azért kapja a fizuját, hogy eladjon valamit! :)
  • supperlevi
    #1633
    Mondjuk az látszik egy eladón, ha egy kicsit is hazudik, persze vannak profik. Érdemes végignézni a paramétereket minden gépnél, meg hogy mennyi a garancia stb. Plusz funkciók, teljesítmény.
  • wahquarch
    #1634
    Hello, lenne egy olyan kérdésem, hogy teljes testszőr nyírásra milyen gépet/gépeket ajánlanátok, mivel közeledik a Karácsony meglepném magam egy ilyennel :)

    Azt is meg szeretném tudni,hogy van olyan gyártó, aminek a termékét semmikép ne használjam különböző okoknál fogva...

    köszi
  • Birvin
    #1635
    Ez engem is érdekelne! Ha már ennyi pénzt rászánok nem akarok mellé nyúlni:) Teljes testszőrre szerintem marad a gyanta :)
  • f4ember
    #1636
    Hát én pont most keresgélek ilyen multifunkciós komolyabb gépeket. Karácsonyra lenne. Szerintem Philips és Braun jöhet számításba. Jó, lehet hogy drágább kicsivel, mint noname társaik, de azért sztem egyszer ha beruház az ember egy ilyenre, akkor érdemes minőségit választani, hogy hosszú távon szolgáljon jól.
    Esetleg ha van valakinek tippje, ezen márkákból melyik modell lenne jó, várom az érvelést. :)
  • Birvin
    #1637
    Egyértelmű, hogy csak márkásat szabad venni. Ezek tudják hozni azt a szintet ami megközelít egy hagyományos pengés általi bőrsimaságot. Nameg nem szeretném összeszabdalni magam, mint azon a braunos videon a faszi:)
  • wahquarch
    #1638
    Nézegettem és ez cruzer vagy mifene a brauntól elég tetszetősnek tűnik, meg ha jól olvastam ez alkalmas teljes testszőr nyírásra...
  • f4ember
    #1639
    Huhh wahquarch. Azt néztem én is pont. Nem láttam még sehol, most találkoztam vele először. Van valami tapasztalata valakinek róla? Lehet nem ez a legjobb, Philips-nek van jobb ilyen árkategóriában? Vagy ilyen nagy nevek mellett már mind1, hogy melyik?
  • Birvin
    #1640
    Szerintem ilyen nagy neveknél már majdnem mindegy. Nekem mondjuk a rezgőkéses technológia szimpatikusabb. Körkéses nem annyira alapos azt mondják... nade ehhez ki kellene próbálni, hogy valóban így van-e:)
  • f4ember
    #1641
    Oké köszi a tippet. Választok majd valamit.
    Neked amúgy milyen van?
  • Birvin
    #1642
    Nekem most egy régi Philips-em van, de szeretnék egy újat mert már véres a torka szegénynek:) Braunt nézegettem most...
  • VinczeLacz
    #1643
    Ezzel egyetértek. Tescos 4e forintos még a fél mm-es szőrt sem tudta lenni, vissza is vették szó nélkül :)
    Amúgy gépes borotva nem tudja összevágni az embert nem?
  • monkeymajom
    #1644
    hát a rezgőkéses mellé is ajánlatos egy rendes pengés borotva mert egyik elektromos borotva sem olyan alapos,mint egy hagyományos. Csak gyorsabb,kényelmesebb és kíméletesebb....csak :)
  • monkeymajom
    #1645
    nem konkrét késekre kell gondolni. Az biztos,hogy vérezni nem fogsz tőle,mint mondjuk a rendes borotvától mikor megvágod magad. Max az lehetséges,hogy kicsit jobban leszedi a bőrt és bepirosodik de nagyobb bajt nem okoznak.
  • VinczeLacz
    #1646
    Igen, azt tudom hogy az első pár használatnál rendesen megszenvedi a bőr, de utána már hozzászokik, aztán nincs gond. Bár vannak akinél ez sosem következik be, nekik marad a pengés borotva :S
  • ribot
    #1647
    Leszedi a bőrt? Ilyennel még nem találkoztam! Valami ott nem stimmel, ha leszedi a bőröd!
  • monkeymajom
    #1648
    régebben is voltak elektromos borotvák amik képesek voltak ilyenekre.
    Bár manapság ezt már csak a trógerebbik fajta csinálja meg. Értem ezalatt a noname szikralövő borotvákat. Amit mondjuk nem kell megvenni.
  • ribot
    #1649
    Múltkor láttam egyik multinál egy 3000 forintos borotvát!
    El is gondolkodtam rajt, hogy egy 5pengés borotvát kapok ennyiért, akkor ez milyen lehet!
  • VinczeLacz
    #1650
    Azok kemény gépek! Kicsit erősebb a szőrzet, már semmire nem jók :D
    De ezt lentebb írtam már.
  • akyyy
    #1651
    valaki vett uj gilette-t? én most akarok váltani match 3 után erre a fusion powerre:D