23325
  • Efreet
    #303
    találj ki valami újat, és istenné leszel nyilvánítva.
  • FREAK
    #302
    elég szomorú...........
  • Goodwill
    #301
    Dikkma, magyarázd el neki.
  • Efreet
    #300
    utoljára világrengetö újítás a Lemmings-ben volt. :)
  • FREAK
    #299
    Dikkma : azt azért elismered, hogy a látványon kívül te magad se vársz semmi újat a játéktól............. és itt a gond, MINDEN új játékban kéne legyen valami újítás.........
  • Dikkma
    #298
    ...valaki magyarázza el neki... :)))
  • Árnyvadász
    #297
    Akkor OK. :DDDDDD

    Amúgy Pcguru.hu-n: Carmack egy ISTEN! :)

    Okés várjuk ki a végét... De egyet e feledj!
    Carmack már a Team Arena elkészülése előtt fejlesztgeti a motort!!!! Az pedig már nem ma volt és már tavaly is ott volt az E3-on a DOOM. Azért ezalatt az idő alatt lett volna idő az AI-re is. Mégha ez csak egy techdemo is, bár ez már nem csak az. De ok. Majd meglátjuk mi sül belőle. Eddig a szemünk..... De meglátjuk.... Szerencsére gépet már nem kell venni alá... Megvan. :D
  • Goodwill
    #296
    "Zombi, nincs agya, mégis csak feléd jön! "
    épp azér jön feléd, mert nincs agya!
  • Dikkma
    #295
    Én a #292 második sorától jövök ki a sodromból.
  • Dikkma
    #294
    Olyan szar az ai hogy hihetetlen! Zombi, nincs agya, mégis csak feléd jön! Miért nem gondolkozik a barom zombija?

    Olyan szar az ai! Már csak 6-7 hónap mire kijön, igaz hogy mindig az ait fejlesztik legutoljára, de miért nincs már kész? 7 teljes percet láttam a játékból, ez alapján viszont katasztrofális az ai! Felháborító!

    Hűdegagyi! Befutott a csávó a sarokba, és elbújt a sötétben! A zombi meg nem vette észre! De gagyi!
  • Árnyvadász
    #293
    Hogy ki jött a sodrából Dikkma.... :)) Véres türölköző bedobva... Szent játékáról ilyet írni... Figyu hiába lesz a grafika zsír, ha mész és lősz. Ennél már egy évvel ezelőtt is több kellett. Példának okáért itt a SOFII. Tragikus. Egyszerűen tragikus. A DOOM III jól néz ki. Nem kell ettől úgy hasraesni. GeForce3-ban benne van ez a képesség. Nem véletlenül jó Vkártya. És a további generációkból majd többet is ki lehet hozni. Én azt mondom, hogy nem a DOOM III lesz itt amitől sugárba szarunk majd a falra, hanem az ezzel a motorral hajtott más progik, amik nem csak arról szólnak, hogy sötétből előjön Zombi Zénó és karmolna egyet, ha az öngyújtó-pisztoly keverékkel nem lángolnánk le az arcát. 2003-ban visszatérünk majd erre :DD
  • Dikkma
    #292
    Kézikamerás szar felvétel : "nem mozog a hulla keze! Tökszar!!!"

    Mátrix? Mindenkinek tetszik? Ja nekem nem is most, hogy jobban belegondolok.
  • Laalee
    #291
    aki egy tech demoban ai t hianyol az emgerdemli :D

    amugymeg minek ai, a gep spsem lesz olyan inteligens es valtozatos mint egy emberi elenfel, akarmilyen jo egy ai az csak elöre letarolt esemenyeket fog dontse szerint valtoztatva csinalni, tehat mindig lesz egy idetlen gyenge pontja amivel siman lelőhetö. szoval tok felesleges az ai t erölteni egy jatekban :D legyen benne inkabb egy iszonyujo multi
  • Efreet
    #290
    nekem az agyonscriptelés nem tetszett ebben a rövid jelenetben meg az, hogy a riportokból is ezt lehetett leszürni. az AI még buta, de az a fél év amit írál az szerintem legalább 1 év... és még inkább 1,5... de ezt asszem már enyhén túltárgyaltuk... (igaz, fekete háttér elött :D )
  • FREAK
    #289
    az AI rész hülyeség volt, ez tény, de IQ kérdésben érdemes megrágni amit írt
  • FREAK
    #288
    úgy alapjában véve igazad van............. én pl. sose értettem, hogy egy Q2 után miért okoz valakinek szórakozást a Q3, vagy az UT, és miért nyomják egyesek végig a SOF-ot, a MOHAA-t, a WOLF-ot, Serious Sam-et és az összes "megyekölök" játékot......... Számomra hihetetlen ez az agyi igénytelenség, amikor minden ötlet nélküli játékok egész sora jön ki, és van aki ezeket komolyan élvezi............. Főleg azok, akik játszottak a HL-al vagy a NOLF-al, hogy képesek utána leülni egy MOHAA elé????
  • Dikkma
    #287
    Tehát nem real time final fantasy grafika, elképesztő árnyékok, a vártnál sokkal nagyon készenléti fokú játék, majdnem kész engine, tökéletes részecske-effektet, király fizika, hanem NINCS AI.
    pflol
  • Dikkma
    #286
    Nademost tényleg. Megnézek egy 8 perces videót, és mivel másnak tetszik, elkezdek suxxolni, hogy nincs ai.
  • Efreet
    #285
    egy zombiba minek AI? az jön, és hörög :))) nincs más dolga :))
  • Dikkma
    #284
    Miért, több mint fél évvel a megjelenés előtt miért kéne benn akár csak egy darabka mesterséges intelligenciának lenni?
    És ebből a videóból hogy szűröd le, hogy nincs ai? Eh. Nem folytatom.
  • Dikkma
    #283
    Hát.. én nem élőben láttam, de ez valami elképesztő. Keresem a szavakat, de már elhasználták a jó jelzőket... egyszerűen, ilyen nincs. Elképesztő. Kell nekem.
    Amikor meghal, vazz.. látod a saját tested élettelenül.. odajön a szörny, elfordít, felvesz és széttép.. váááá...
    Tényleg nincs rá szó. Final Fantasy, real timeban.
  • Árnyvadász
    #282
    Error: Valóban nagyon szép, valóban nagyon ígéretes. De a videó alapján ismét hibádzik valami: Mesterséges intelligencia: NULLA. Megint egy HENT a gyönyörben FPS. ID, ID....... Ez így nem rulez.... Ebben miért nem lehet elsődrangút, átütőt programozni? Mert mindig csak a grafikai tuning, az azért édeskevés egy olyan embernek aki már a 100-ik FPS után valami újszerűt szeretne kapni..... Nahh majd meglátjuk 2003-ban mitől szarunk be... De félek nem a DOOM III lesz az igazi BEST... Lesz ott jobb is, játékélményileg... Nem minden a gráf----
  • Goodwill
    #281
    ja, lehet kicsit túlpörgött a srác, de ő élőben látta, így talán meg lehet érteni
  • hun-ter
    #280
    ja igen pl nem mozog a hulla karja amikor huzogatja a szörnyi a padlón...
  • hun-ter
    #279
    ez azért egy kissé durva így én is láttam a legújabb moviet de engewm azért nem kábított el ennyie: korántsem lesz tökéletes persze ezt nem is várhatjuk el a jelenlegi szinten:)))
  • Goodwill
    #278
    Pc Guru:
    "Sziasztok! Elerkezett hat a varva vart pillanat amikor kis csapatunk vegre bebocsatast nyert az id bazisara, ahol bemutattak egy 11-perces reszletet a Doom 3-bol. Mit mondhatnek...dobbenetes volt. A jatek kepi vilaga 2-3evvel megelozi a korat s mindem mas jatek grafikus vilagat messze maga mogott hagyja. Ha valaki latta a halot az szorozza meg az ott latottakat kb 500000-rel es megkapja a Doomot. Tenyleg nem tudok mit irni ....sosem latott polygonszamu bearnyekolt es bump mappinges ellenfelek es targyak, sajat keszitesu fizikai motor, felelmetes es magaval ragado atmoszferikus hangulat....a Show es az elkovetkezendo 5 ev legszebb jateka.....(Shoebaron kar, hogy nem voltal itt ezt latnod kellett volna).....A Doom 3 es a Guru legyen veletek!!! "

  • hiba
    #276
    Hat ha lesz jo eromuved akor elethu lesz a grafika a tobbieknek marad a r_picmip 5 :)
  • Icebird
    #275
    Ebből diavetítés lesz nem játék:))
  • Efreet
    #271
    hardwird? asszem kissé álmos voltál... :)))
    hardwirEd :)
    de tényleg élvezhetöbb a minösége.
  • Dikkma
    #268
    Mert én azt mondtam 2004-ben jelenik meg?
  • Alexease
    #267
    „Békés tömegdemonstráció!
    Május 25.-én, délután 3 órai kezdettel békés tömegdemonstrációt szervezünk a Kriszinta körúti Matáv-székházzal szemben lévő parkba (Vérmező). A pontos cím: 1013 Bp., Krisztina körút 55. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Kérünk mindenkit, aki teheti, hozzon magával egy egeret (számítógéphez valót), a nyakába akasztva, ezzel is felhívván a figyelmet a demonstrációra. A helyszínen ezeket az (természetesen nem működő) egereket «eltemetjük».”
    Netért
    www.netert.nyoc.hu
  • D3t0nat0r
    #266
    Ezt pedig egy ID-s mondta tegnap:

    "While Hollenshead wouldn't venture a guess on how much of the game is done, he says that Doom III is "definitely a 2003 release--or John [Carmack] is going to fire us all."

    :)) Asszem ennyit a 2004es megjelenésről..
  • TheZsenyka
    #265
    Arghhh...
  • Dikkma
    #264
    Lehet elírták, ha már ők maguk sem tudják :D
  • Rincewind
    #263
    Hát ez így már elég gáz...
  • Dikkma
    #262
    Akkor így : Gépkövetelmény:
    Mire kijön a DOOM3, addigra lesz géped hozzá. Józan paraszti ésszel gondolkodva ez 2003. karácsonya. Esetleg 2004 január-február az “utolsó pillanatban tett változtatások miatt.“


    Eztet írta a hw főszakácsa.
  • Dikkma
    #261
    Goodwill #258-a...
  • Goodwill
    #260
    Hja és ezt persze nem én írtam...
    HARDWIRED, ahol álcázva van még a szalonna is :)
  • Goodwill
    #259
    "Egyenlőre PC.. és csak PC. Aztán, ha a Microsoft ad nekik 500 millió dollárt, hirtelen bejelentik majd Xboxra is, meglátjátok. :DD"
    Még jó, hogy a Pc-s játékoknak leáldozott....
  • Goodwill
    #258
    E3: DOOM III: a végzet egyszerűen
    Sogun, 12:34 - Játék: Akció - (15 komment)

    (GameSpy) DOOM III.

    Helyszín: Mars.
    Alaphelyzet: Katasztrófa a kutatóbázison. Tiltott kísérletet merészel egy tudós. Nem jön össze. Robbanás. Kapu nyílik a pokolra. Átjön pár kedves szörnyeteg. Elkezdik módszeresen zombivá alakítani a személyzetet.

    A 11 perces DOOM3 előzetest az E3 standján az Id Software UAC-Marsi űrhajónak álcázott 15 személyes mini-termében mutatták be, 5.1-es Dolby hangrendszerrel, piros vészfények villogása közepette.

    Történet:
    Írót béreltek fel. Costello úr reméljük kitűnő munkát végzett. NEM LESZ EGYETLEN MOZIBEJÁTSZÁS SEM. Ekkora minőségi ugrás mellett minek? Aki ennél a grafikai színvonalnál nem képes pokoli jó történetet előadni, az ássa el magát.

    3D TECHNOLÓGIA:
    (amelyet a főiskolát otthagyott, dúsgazdag géniusz elhozott nekünk)

    Avagy miért látod a DOOM3 képernyőn, amit látsz?

    Kitűnő világítástechnika.
    Például: tudós ül arcát zölden bevilágító képernyő előtt. A háta mögött még ég egy kisebb lámpa. Amint a tudós képet vált monitoron, az egész szobában látni a villanást. Mozgó fényforrások által bármely szögből vetített árnyékok…

    Előbb megláthatod a szörny árnyékát, mint magát a szörnyet.

    Szem és szájmozgások tökéletessége, ajkak kimondott szavakhoz illeszkedése a profi Fred Nilsson útmutatásainak köszönhető, aki részt vett az Antz és a SHREK készítésében. A kamera kezelő rendszer eszméletlenül brutális lett.

    SZŐR és HAJ látható a fejeken! NINCSENEK ELŐFESTETT TEXTÚRÁK. Páran kifogásoltátok a “ béna textúrákat” a fórumokon. Le lehet szokni a látványról! Ezek után a profi modell színes anyagokból épül fel. Anyag alapú modellezés, - emlékeztek? - színes, érdes, kitüremkedő, lyukacsos felületekkel. Még mindig vannak textúrák, de már nem határozzák meg a felületeket döntő mértékben.

    Egymásba folyó mozgások:
    Képzeld el magad, mikor FELHAJTASZ egy pohár vizet, de KÖZBEN MÁR ÜLSZ LE A SZÉKRE. Na, ez az. Fordulás közben rúgás, félúton egy pofon… ez megy a DOOM3-ban.

    Unreal 2. büntető gravitációs modell:
    Lesöpörhetsz MINDENT a polcokról. A tárgyak élethűen hullanak a földre. Az egyik jelenetben egy szereplő LEESIK/GURUL LE A LÉPCSŐN, brutális, hideg, király COOL, életszerű mozgással. Phhhh.. na végre. Megkönnyebbültem. :]

    E3 Zene és hangeffekt munkálatok:
    Nine Inch Nails. Trent Reznor. Hangrendszer: Dolby 5.1 surround. Reznor: “Be akarunk hatolni az agyadba, mint jéghideg kés. Az a célunk, hogy elültessük a félelmet a gondolataidban, hogy a végén ne tudj sehová sem menekülni. Hiába kapcsolod ki a monitort.. :>>

    FLASH-szerű ANIMÁCIÓK BÁRMILYEN TÁRGY FELÜLETÉN!!!!
    Életre kelnek például a tenyérnyi, elektronikus beléptető panelek.

    Gépkövetelmény:
    Mire kijön a DOOM3, addigra lesz géped hozzá. Józan paraszti ésszel gondolkodva ez 2003. karácsonya. Esetleg 2004 január-február az “utolsó pillanatban tett változtatások miatt.“

    Hányan vannak?
    Az id Software történetében eddig példátlan mennyiségű – összesen 20 dolgozó – koncentrál a DOOM III.-ra, ebből 16 ember fejleszt. Ismertebb – tehát tömöttebb pénztárcával hazatérő – arcok:

    John Carmack – 3D motor
    Jim Dosé – Gépi intelligencia, scriptek
    Robert Duffy - pályaszerkesztő
    Tim Willits - dizájn
    Graeme Devine - hangrendszer
    Jean Paul – fizika: falról lepattanás, tárgyak ütköztetése
    Nyomulhatok vele az interneten??
    A DOOM III. szóló játékra alapoz. Nem lesz brutál hálózati rész. Ettől függetlenül a DEATHMATCH beépítésének gondolatától nem zárkóztak el a készítők.

    Lesznek jó MOD-ok??:
    A pályaszerkesztő MAGA A DOOM.EXE!! Ha elindítod a játékot, elindítottad a pályaszerkesztőt! Sétálj körbe a pályákon, kapcsold be a szerkesztőt, rakjál be még pár fényt, szörnyeket, módosítsd a pálya szerkezetét..

    Platform:
    Egyenlőre PC.. és csak PC. Aztán, ha a Microsoft ad nekik 500 millió dollárt, hirtelen bejelentik majd Xboxra is, meglátjátok. :DD