23325
  • Efreet
    #672
    "miért a SS talán nem a Doom vagy a Quake magjából csírázott?"
    nem :) az elsö wolfensteinböl :) (ahogy nem a CnC volt az elsö sikeres RTS, nem a doom volt az elsö sikeres FPS (aminek a nevében benne van a Shooter, szóval nem kellene a Thief-el összehasonlítani))
  • FREAK
    #671
    na most én törölgetem a könnyeimet........

    a HL mint hentelés....... szerintem hagyjuk, ez kezd reménytelen lenni
  • Rincewind
    #670
    Ilyen alapon meg SOF2 és a HL között is 0 a különbség. ELJUTNI A PÁLYAVÉGÉRE közben HENTELNI... Hoppá! :P
  • FREAK
    #669
    miért a SS talán nem a Doom vagy a Quake magjából csírázott?
  • FREAK
    #668
    és jó is lett :)))) bár vannak hibái.....
  • Efreet
    #667
    "ÖLNI SOKAT GYORSAN"
    ez nekem olyan Serious Sam-esnek tünik elsöre... vagy nem?
  • Dikkma
    #666
    Az RTS-ben meg bázist kell építeni. Az rpg-ben meg karaktert fejleszteni. Ennyi erővel, morrowind sux (amiről már szintén a megjelenés előtt eldöntötted, hogy jó lesz)...
  • FREAK
    #665
    már bocs, de játékmenetben a doom 1 és a sof 2 között kb. NULLA a különbség 9 év elteltével

    csak ez utóbbi szebb, okosabbak az ellenfelek, de a CÉL és az ESZKÖZ ugyanaz

    ÖLNI SOKAT GYORSAN
  • FREAK
    #664
    "alaptalan vádakkal illetsz egy még sem jelent játékot"

    sorry, de ez nem igaz

    én magát a stílust fikázom, mert alapjában véve primkó, a játékot csupán a névadó elődei alapján kategorizáltam

    egy szóval nem mondtam, hogy szarabb lesz mint bármelyik másik megyeklövök játék (sőt a legjobb lesz), csak annyit, hogy megyeklövök játék lesz..... na jó, inkább megyeklövökelbújokazárnyékbanmegyeklövök játék.............
  • Dikkma
    #663
    Én ugyanezt mondom. És én érzem, hogy az :))
  • Rincewind
    #662
    Abszurd dolog azt hinni, hogy 2003-ban majd kiadják egy 10 éves játék (aminek a korában mégcsak nem is létezzett más alternatíva!!!, míg manapság azért ott van néhány év tapasztalat!!!) új reinkarnációját nulla újítással! Te nem érzed, hogy ez nevetséges???
  • Laalee
    #661
    söt mar a doom2 bewn is benen volt hogy a szörnyket össze lehetet ugrasztani es igy egymast nyirtak ki :D

    tehat mar oda is kellett logika :D es nem csak agyatlan hent :D
  • Rincewind
    #660
    Érveljek?
    Azokra a találgatásnak sem beillő paranoiára, amit levágtál. Ez elég nevetséges ne haragudj. Egyébként én írtam, hogy interwiew-kban megmondták, hogy nagyon izgalmas és fordulatos lesz a játékmenet! Azonkívül ezen az ''elbújok az árnyékban a szörny elől'' részt is sikerül általában nem észrevenned... :PP

    Újítás???
    Senki nem beszélt újításról a grafikán kívül. Itt arról van szó, hogy alaptalan vádakkal illetsz egy még sem jelent játékot és mi megpróbáljuk felnyitni a szemed, mert ennyi baromságot, mint amit leírtál már rég olvastam...

    Vélemény.
    Nekem nincs véleményem, majd, ha megjön a játék lesz, csak addig faszságnak tartom lehúzni, amig nem nagyon lehet róla tudni semit. Sőt egyenesen szánalmasnak, ahogy próbálsz minden egyes szalmaszálba belekapaszkodni és bizonygatni a franc tudja, honnan álmodott igazad... :P
  • FREAK
    #659
    bárcsak igazad lenne
  • Dikkma
    #658
    Lehet szerteágazó történet pl. Ki mondta, nem lesz?
    Lehet tök jó npc-k lesznek, a HL egyszerűen isten volt a dokikkal meg katonákkal.
    Lehet, hogy nem megyekoszthent lesz, pl. amikor csávó elbújt a sarokban, és elment a szörny...? Sőt, a bemutatóban a szörnyek felét lőtte le kb., többi elől simán elszaladt. De ha azt akarja, gondolom el tudott volna bújni is előlük (ami egy bemutatón nem lényeg, mert nem azt akarja nézni a nép, ahogy egy monszta egyhelyben áll és te elosonsz, hanem mozgás közben akarják megfigyelni)
    Akármi lehet még. A DoomIII-at készítik, nem 386-osokra.
  • FREAK
    #657
    ez a te véleményed

    de én még mindig várom, hogy eláruld, szerinted mit lehet még a stíluson belül újítani

    és ne üvöltözz, elolvasom anélkül is, ha beszélgetni akarsz, akkor érvelj is, ne csak cáfolj
  • Rincewind
    #656
    ''és akárhogy is kapálóztok, a HL sem erről szólt, voltak keményebb részek, aztán félelmetesebbek, aztán ügyességi, egy kis logikai, stb... ezzel szemben doom : 1 pálya - 150 enemy, 3 fegyver, 2 pálya - 300 enemy, 6 fegyver, X pálya - összes enemy, összes fegyver...... ez van, nem vitték túlzásba az ötletgyártást''

    Bazdmeg felejtsd már el azt a kibaszott Doom-t, egy 10(!!!) éves játék! Komolyan mondom, ha te azt hiszed, hogy 2003-ban majd előállnak egy csili-vili, de nagyrészt az eredeti Doom-mal megegyező agyatlan hent játékkal, akkor (ne haragudj nem akarok személyeskedni), de jó nagy hülye vagy, akire odafigyelni sem érdemes! Most komolyan ezt te sem gondolhatod, szvsz inkább benned van, hogy ''csakazértse'' hagyom annyiban a dolgot... :(
  • Dikkma
    #655
    Sztem a csőlátás az nálad van.
  • Efreet
    #654
    nem, de egy függvény eredményét is ki kell számolni... ÉS emellett meg is kell jeleníteni.
    egy AI-t nem úgy kell programozni, hogy
    repeat
    ha lát(ellen) akkor támad(ellen);
    until meghal();
    ennél azért nagyobb számítási kapacitást igényel... bár ha jól rémlik van valahol itt a játékosok közt kibernetikusunk :) (SQJ? bocsi, ha tévednék..)
  • FREAK
    #653
    miért ne, azok csak számok, a megjelenítéshez semmi közük
  • FREAK
    #652
    elég volt végignézni Carmack nyáladzó és véres szörnyekről ragyogó szemmel előadott miséjét, hogy nyilvánvalóvá váljon

    adná isten, hogy ne legyen igazam, és nem csak a csőlátásban szenvedő turmixgépek élvezzék a játékot!!
  • Laalee
    #651
    es gondolod egy komplex tobb szintu logikai feladvanyt le birt volna kezelni?
  • Laalee
    #650
    de honnan veszed hogy ez nem az lesz... kijelentetted hogy mivel doom a neve tuti henteles lesz, tehat szar. ha meg nem hentelés lesz azert szar, mert doom a neve :D

    azert doom a neve mert igy eladhato...
  • FREAK
    #649
    nem látványról volt szó
  • FREAK
    #648
    akkor nem kevés harccal, hanem elkerülhető harcokkal
  • Laalee
    #647
    talan mert egy 386 os annyira volt kepes, meg a hozza irt motor...
  • FREAK
    #646
    nem értitek

    nekem az a bajom, hogy miért minden FP SHOOTER? Miért ne lehetne egy First Person nézetű, gyönyörű grafikájú, de kevés harccal nehezített játékot csinálni, amiben ha akarsz lősz, ha akarsz sunnyogsz?
  • FREAK
    #645
    mondjuk a Hitman (igaz, csak az elso 5-6 pálya, és nem is FPS...) nem igazán erről szólt

    a Thief absz. nem, a System Shock 2 sem agyatlan hent volt

    és akárhogy is kapálóztok, a HL sem erről szólt, voltak keményebb részek, aztán félelmetesebbek, aztán ügyességi, egy kis logikai, stb... ezzel szemben doom : 1 pálya - 150 enemy, 3 fegyver, 2 pálya - 300 enemy, 6 fegyver, X pálya - összes enemy, összes fegyver...... ez van, nem vitték túlzásba az ötletgyártást
  • Laalee
    #644
    talan ne az fps ben keresd ezt...

    amugy az elözeteseket nezve inakbb lesz a d3 egy ándájing szerü jatek, mint megyekoszthent, ahogy te sejted...

    hameg fejtoro kell keress valami strategiat, esetleg sakk jatekot...
  • Rincewind
    #643
    ''mert a többségnek elég, ha lőhet napestig''

    Mondj csak egy olyan FPS-t, amiben nem ez volt!!!
  • Laalee
    #642
    mivel mast meg nem mutatak rola... amugy a hangulata is jo lesz...
  • Rincewind
    #641
    Lol, várj kitörlöm a könnyket a szememből... :)))))
    Egyszóval és röviden: NEM! :D

    ''ugyanaz lesz, csak über grafikával''
    Most komolyan kérdezem, hogy honnan veszed az infókat, mert én egészen másokat olvastam a hivatalos beszámolókban és nyilatkozatokban (meg az a rész, ahol a csávó az árnyékba rejtőzik, hogy a szörny ne vegye észre, is kifejezetten a ''megyek oszt hent'' játékmenetet vetíti előre :DDD). Persze lehet, hogy mindenki hazudik és neked van igazad... :))))
  • FREAK
    #640
    nem flémelni akarok, de egyelőre mindenki a grafikától esett hasra

    persze én is, és nagyon várom már, hogy kipróbálhassam

    de a DOOM az DOOM, akármilyen szép is legyen...... és bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam, de én ilyen vagyok, tahó módon elugatom a véleményemet, senki ne vegye személyeskedésnek

    és azzal is tisztában vagyok, hogy itt én vagyok kisebbségben, mert a többségnek elég, ha lőhet napestig, én meg nagy naivan mindenben a szellemi kihívást keresem :)))

    szóval PEACE
  • FREAK
    #639
    hmmmm, az forradalmi lenne :)) főleg, ha a kódot előtte véres harcok árán kéne megszerezni :)))
  • Efreet
    #638
    keycardok és koponyák mint kulcs helyett számkódos ajtóra.
  • FREAK
    #637
    miért te nem???? ugyanaz lesz, csak über grafikával, most komolyan szeretném tudni, hogy ezen kívül te milyen újításra számítasz
  • Rincewind
    #636
    Ha te a régi (JÓ 10[!!!] ÉVES) Doom-ot várod vissza 2003-ban, akkor bocs, hogy egyáltalán odafigyeltem a beszólásaidra...
  • Dikkma
    #635
    Hát végül is tényleg csak pár hónap, és pár proci-generáció váltás volt közben.
    Egyre nagyobb hülyeségeket hordasz össze.
  • FREAK
    #634
    hmmmm, te elsőre végigmentél a teleportos részen, és mindig a jó platformra ugrottál a xeno világban???

    nem azt mondtam, hogy elakadtam benne, csak a doomhoz képest kész diplomamunka végignyomni
  • FREAK
    #633
    "Én FPS-ről beszéltem! A doom 1-2-t egy szóval nem említettem"


    ja bocs, a doom az valami real time stratégia volt, csak biztos összekevertem valamivel.......


    képben vagy egyáltalán???? A DOOM-ról beszélünk, minden idők egyik legprimitívebb játékáról, ami kizárólag arról szól, hogy ÖLNI SOKAT GYORSAN. Namármost a 3. rész valószínűleg követni fogja ezt az elvet, hisz nem véletlenül ez a címe! De mégsem követné, akkor meg azért szar, hisz ha már doom akkor legyen is olyan. Persze az utóbbi esetben engem érdekelne, mert nem vagyok egy doom rajongó, és leszarom a hagyományokat.