23325
  • Árnyvadász
    #297
    Akkor OK. :DDDDDD

    Amúgy Pcguru.hu-n: Carmack egy ISTEN! :)

    Okés várjuk ki a végét... De egyet e feledj!
    Carmack már a Team Arena elkészülése előtt fejlesztgeti a motort!!!! Az pedig már nem ma volt és már tavaly is ott volt az E3-on a DOOM. Azért ezalatt az idő alatt lett volna idő az AI-re is. Mégha ez csak egy techdemo is, bár ez már nem csak az. De ok. Majd meglátjuk mi sül belőle. Eddig a szemünk..... De meglátjuk.... Szerencsére gépet már nem kell venni alá... Megvan. :D
  • Dikkma
    #298
    ...valaki magyarázza el neki... :)))
  • FREAK
    #299
    Dikkma : azt azért elismered, hogy a látványon kívül te magad se vársz semmi újat a játéktól............. és itt a gond, MINDEN új játékban kéne legyen valami újítás.........
  • Efreet
    #300
    utoljára világrengetö újítás a Lemmings-ben volt. :)
  • Goodwill
    #301
    Dikkma, magyarázd el neki.
  • FREAK
    #302
    elég szomorú...........
  • Efreet
    #303
    találj ki valami újat, és istenné leszel nyilvánítva.
  • FREAK
    #304
    na jó, a lemmings is hülyeség volt

    nem az az újdonság, ami a világon nem létezik, hanem ami még játékban nem volt

    és ez nem mondható el a sötétből rádtámadó igen agresszív szörnyekről, amiket egyre nagyobb fegyverekkel kell kiirtani...........


  • FREAK
    #305
    nem kell istennek lenni ahhoz, hogy valami kis ötlet is legyen a játékban, ne csak a 10 éves barbira húzzunk egy új ruhát..........
  • Efreet
    #306
    "na jó, a lemmings is hülyeség volt" - ez kétségtelen, de az egyik legaddiktívabb, és legprofibb hülyeség máig. (ami megjelent belöle azt végigjátszottam... kivéve a 3D pár pályáját meg a Revolution egy részét)

    nem tudsz olyat mondani, ami még nem volt játékban. több, mint 5 éve nem tudsz.
  • Lacc
    #307
    Látom itt is ugyanaz megy mint a Hardwireden. Hogy lehet valaki akkora pöcs hogy azt nézi egy TECHDEMÓN hogy milyen annak a zombinak az AI-JE! Biztos voltam benne hogy lesznek akik fikázni fogják mikor kijön valami videó róla de hogy rögtön az AI-t kezdik el szidni ami még meg sincs írva... Ekkora marhaság még nekem se jutott az eszembe. Gratulálok.
  • Goodwill
    #308
    a Black & White több mint fél éve jelent meg...
  • FREAK
    #309
    ?????

    Thief (2)..... Láttál már OLYAN világot azelőtt??? Megoldottad már ugyanazokat a fejtörőket?

    Giants..... Totál egyedi, nem voltak lusták újat kitalálni....

    most hadd ne soroljam...........
  • Efreet
    #310
    mindkettö "istenszimuláció". a környezet már létezett... valami Populous vagy mi volt, még az amigás korszakban... a thief lopakodására is biztos vagyok, hogy volt példa 2d-ben. az, hogy csináltak egy húha 3d-t, attól még nem lett új.
  • FREAK
    #311
    ne a játékmenetre koncentrálj, hanem magára a játékra

    kijön a d3, és olyan lesz, mint a d2 csak szebb

    a thief előtt nem volt más, ami ugyanebben a világban játszódott volna, ugyanígy
  • Dikkma
    #312
    Megnézted a videót?
  • Dikkma
    #313
    Mátrix megint csak :))
    Laccnak igaza van sajnos.
  • Laalee
    #314
    packman 3d ! ez az igazsag mindenre :D egyedi fantasztikus grafika hihetetlen AI :D ilyen meg nemvolt ezelöt :D
  • FREAK
    #315
    naná.............. és seggre kellett volna esnem??? 3D témában seggre estem jó magasról, soxor

    de mint gamer, már most rosszul vagyok ettől az agyelszívó színvonaltól......... kijön a D3, és mindenki elkezd lőni...... hűű tök jó....... jövőbeli fórumkérdés : "hlp plz! Elakadtam a nyolckarú szörnynél, mit kell csinálni???"

    Válasz : "Asszem lőni, amíg el nem dől........" vagy "nem tom, és küldtem neki egy atomot, és meghalt" vagy "miért olyan is volt???? asszem nem láttam a folymatos torkolattűz miatt............."


    na kb. ez lesz.......... sok kis sátánista rokkergyerek legújabb játéka...............
  • hiba
    #316
    Az ingame moviet milyen geprol mutattak be (vagy vettek fel) ?
  • Lacc
    #317
    Asszem már az ingame videóban is lehetett látni valami szerkezetet amivel csinált valamit a manus a pálya múvi közepe tályán, és szerintem ez puzzle-okat sejtet. És szerintem elég három pont is a mondataid végére a hatás ugyanaz SZVSZ.
  • Dikkma
    #318
    Szvsz FREAK ha megnézted a videót, és közben hallgattad a hangokat, közben pedig nem chipset zabáltál és tv-ztél, már ebből a kézikamerás kis bemutatóból sejteni lehet, hogy ennek a játéknak olyan szintű hangulata lesz, hogy talán el sem kezdek vele játszani. Nyomott, sötét. Ez élből tipor mindent!
  • hiba
    #319
    de Freak nem csak te vagy a vilagon...az ujszolotteknek minden uj aki regota "pc-ben" utazik annak amugy is nyilvananvalo, hogy nem lesz semmifele nagy attores a jatekok tekintetebe. fejlodik a gfx erosebb gep, de a szinvonal kb marad azt nehezebb fejleszteni :)
  • FREAK
    #320
    ez mondjuk jogos.......... thx
  • FREAK
    #321
    én sem fogok vele játszani, mert 1. beszarnék 2. ha nem szarnék be, elaludnék (hihi, mint anno a MOHAA-n..... megyek, lövök, és hirtelen felébredek :)))))))))
  • FREAK
    #322
    elismerem, hogy ez ilyen stílus, és sokan szeretik, de én több igényességet várnék el egy ekkora produkciótól

    mondjuk Carmack fejét elnézve......... lassan elveszíthetné a szüzességét, jót tenne a világnézetével :))))))))))
  • Dikkma
    #323
    Én nagyon jól elvagyok ezzel, hogy elhiszem, valami izom király játék lesz, bűntető grafikával, mindentütő hangulattal (we're DOOMED) nem hiszem hogy a techdemo ai-ja alapján le kéne vonni a következtetést hogy az ellenfelek buták lesznek már csak azért sem, mer a q3-ban is királyok voltak a botok stb.
    Aztán ha nem is próbálom ki, sem fikázok minden létező módon hogy jajdeszar.
  • Dikkma
    #324
    Idézek a hwsw-ről:

    Az ATI következő generációs GPU-ján futott a Doom III
    írta: Erasmus, idő: 10:55

    A kanadai ATI Technologies pénteken sajtóközleményben jelentette be, hogy a múlt héten véget ért Electronic Entertainment Expo (E3) kiállításon az id Software a cég következő generációs, idén ősszel megjelenő grafikus processzorának segítségével mutatta be régóta várt Doom III lövöldözős játékát.


    Az ATI PR-osainak még egy rövid magasztaló nyilatkozatra is sikerült rábírniuk az id legendás programozóját, John Carmackot, aki a következőket mondta: "Az ATI következő generációs grafikus chipje által támogatott feature-ök ideális platformmá teszik a hardvert a Doom III motor futtatására, és egyben ez a jelenlegi leggyorsabb platform is a játékhoz."

    Hozzá kell tenni ugyanakkor, hogy Carmack korábban is dicsérte az ATI GPU-inak innovatív jellemzőit, ám messze nem volt elragadtatva azok drivertámogatásától. Ezért többször is hangsúlyozta, hogy a kitűnő meghajtóprogramok miatt az NVIDIA hardvereit részesíti előnyben a fejlesztés során használt számítógépeken.

    Az ATI következő generációs, egyelőre R300 kódnéven ismert grafikus chipje várhatóan idén ősszel jelenik meg. A DirectX 9-támogatással is rendelkező grafikus processzort az ATI által korábban felvásárolt, a Nintendo GameCube konzol grafikus chipjéért is felelős ArtX csoport fejlesztette.

  • hiba
    #326
    hat mimas lenne a wolf, a doom, a doom2, a quake, a quake2 utan a DOOM 3 mint agytalan henteles (neha meg kell nyomni gombot is :))
  • Árnyvadász
    #327
    Jahh mondjuk az idő és az azóta megjelent ID-s szoftverek csak egyvalamit juttatnak az eszembe: Az új motor mindent üt, és hent. Azok a kiadók és fejlesztők lettek igazán FPS királyok akik egyszerűen felvásárolták az id aktuális motorját és megcsinálták rá a best-ebbnél, bestebb FPS-eket. Pl. Half-Life. Szal ID soft azonkívül, hogy überebbnél überebb motorokat gyárt Carmack-al az élen más színt nem tud belevinni a piacba. Azt a többiek teszik. DOOM III végzetesen nagy bukás lesz emiatt ::::::::::::)) És akkor jöjjön a miért: Néztem ezt a videót: Közben a reakcóim: Első pár másodperc---Ilyen nincs!----Kicsit később----Az ajtón apám hogy verődik vissza a fény, ilyen nem létezik, de mégis hiszen itt van---Aztán egy perc múlva----Kijön a malac a csövek közül, beszarás mennyire állat----Aztán hent, grafika már megszokva és sötét és hopp ott egy zombi, itt egy malac és hent---- a Végén pedig egyszerűen leállítottam a videót mert már uncsi volt, hogy csak ezeket a zombiarcokat kell felhentelni egy-illetve két MIVEL IS??? Öngyújtó-Fegyverrel.... Na ez kérem szépen nevetséges. De azért jó a gráf. Semmi több. Semmi több!! És ezen el lehet gondolkodni... Szerintem ezt a Call of Chtulhu is ütni fogja... De ez más tészta. Nahh... Na lehet mondani a véleményeket... Ehhe :)
  • FREAK
    #328
    tök igaz


    minden nap imába foglalom Carmack nevét a Q3 engine miatt, de a Q3 mint játék nálam alsó polc belső fele

    max az engine tech demo-jának jó
  • hun-ter
    #329
    nem lehet hogy azért csinálják visszafelé hogy nehogy beleessenek abba a hibába hogy egyre fantáziátlanabbra sikerülnek a pályák ahogy menetelsz előre?
    biztos fogyatékos vagyok vagy igénytelen de nekem nagyon megfelelt a q2 vagy a doom is és nem vágytam mindenféle utasításokra játék közben hogy mit kell csinálnom (na jó a q2-ben azért volt de nem erőltetett...) bőven elvagyok a hangulattal és személy szerint én azokat az fps-eket szeretem ahol a túlélés a cél és tudod hogy senki nem lesz a segítségedre vagy csak nagyon kis mértékben (Q2, Unreal, HL)
    mondjuk AI még egy zombinak sem árt mert képzeljétek csak el milyen élmény amikor lősz egy dögöt és tök gyanútlanul hátrálsz előle mire belebotlasz másik 2-3-ba akik cselesen megkerülve a terepet hátulról vagy oldalról támadnak(amúgy szintén q3-as tapasztalatokból ítélve nem lesz gond az AI-vel úgyhogy nyugica:))
  • hun-ter
    #330
    a HL-nak mi köze bármelyik ID motorhoz?
  • FREAK
    #331
    Q2 :)))))
  • hun-ter
    #332
    jó akkor Te nem játszol vele ha nem tetszik!
  • FREAK
    #333
    hülye :)))))))))

    a HL a Q2 motorját használta, csak válaszoltam a kérdésre :)))))))
  • hun-ter
    #334
    ja akkor bocs biztos tájékozatlan vagyok bocsika:)
  • FREAK
    #335
    amúgy a két játék ég és föld, a Q2 tizedik nekifutásra se kötött le, a HL pedig mai napig hatással van az ízlésemre
  • FREAK
    #336
    np, bár ezt illik tudni, mert gyakorlatilag a CS is Q2 motor, és így tekintve már látszik Carmack zsenialitása (ami a programozást illeti)
  • hun-ter
    #337
    ok na beégtem isten bizony én ezt nem tudtam azt hittem saját motor már nem nyomom a hl-t és amikor jáccogattam vele még nem volt netem szal télleg tájékozatlan voltam bizonyos szinten
    ok mégcer bocsi nyomi vagyok
    de azért a többin amit írtam nem kell ám röhögni!:))