278
Diamond Monster Sound II MX300 avagy looser a Live!
  • Inquisitor
    #278
    Ha Dolby Digital és/vagy DTS dekóder miatt kérdezed, akkor kell hozzá heggeszteni SK egy digitális kimenetet.
    Ha játék alatti 3D hangra gondolsz, akkor marad a 2.0, 2.1, 4.0 és 4.1 felállás.
  • a_n_d_r_e_w
    #277
    Hogyan lehet (ha lehet) 5.1-esként használni ezt a jó öreg kártyát?
    Ha van valakinek javaslata vagy egy eladó, működőképes daughterboardja ehhez, azt örömmel fogadnám.
  • dashed_
    #275
    hy.. kozbe en raleltem ,ha meg kell akkor innen tudod leszedni..
    klikk
  • KBB
    #273
    Ahaha, osztom dashed_ kerdeset en is! Ez a controlpanel erdekelne :)
    Ha tudsz linket plz...

    by kbb
  • Mike at home
    #271
    Te sem lehetsz egy regi motoros :)
    Nalam a legosibb egy Roland SCD-15
  • rage
    #270
    Nekem is megvan:))

    De állítólag az XP első saját drivere elviszi
    Max kell hozzá a külön leszedhető control panel
  • PetruZ
    #269
    Nálam is évek óta tökéletesen megbízhatóan és tisztán működik, pedig azóta 3-4 különféle konfig megfordult alatta és abból kettőt jól húztam is, de simán kibírta. :)
  • atee
    #268
    Nekem meg megvan :) a gepem legosibb darabja :)
    Mar a flopyt is lecsereltem :)
    Valoszinuleg a kozeljovoben nem is lesz hangkartyacsere .
  • KBB
    #267
    Na, ez szep bugos visszateres volt, nyujtom a formamat :D

    by kbb
  • KBB
    #266
    Udv mindneki!

    Noh, neha csak visszaterek

    De a forum amint latom hal lefele

    A helyzet valtozatlan az XP-s driverek "bo" felhozatalan? Meg mindig csak a registry turkaszos modszerrel lehet magat a hangot elocsalni? stb?

    Gondolom igen, de ha valakinek van valami friss infoja, megoszthatna...

    Udvozlet!

    by kbb
  • KBB
    #265
    Udv mindneki!

    Noh, neha csak visszaterek

    De a forum amint latom hal lefele :(
  • Rudi
    #264
    Hi!

    Segítség kellene! Egy mx300-hoz szeretnék valamilyen xp-s driver vagy util mert nem tökéletes a hang a játékok alatt. Válaszotokat előre is köszi.
    Üdv Rudi
  • Biker
    #263
    a nyunyu féle dolog megy, raktam párat már össze bérbe!

    ha a chip-féle verziót használod, akkor vagy a kártya hal bele, vagy az erősítő nem lesz jó, mert a kártya tüskesorán nincs rajta az a vonali erősítő pufferfokozat, ami a kis kártyán, ergo leterhele da kütyüt, mint régen a Levis walkmanra rádugott 8ohmos videoton hangfal :)
  • Inquisitor
    #261
    Tudom, hogy nincs hozzá friss driver (az ismert okoból, Creative SUXX!), de nem tudtok valahol nem hivatalos driverről amivel az új progik nem fagynak Aureal 3DB-ben???
    Olyasmire gondolok, mint az orosz AUDIGY vagy az Omega Radeon driver ...
  • nyunyu
    #260
    mar jo regi...
  • nyunyu
    #259
    http://www.algonet.se/~cyrano/mx2.html
  • Pheel
    #256
    Aztaqrva! Tiszta sz@pás :) Má' bocs, hogy flame-elek, de azért ilyen nem nagyon van az erősebb konkurencia eszközeinél :)
  • rage
    #254
    Kell venni (kellene......) kiegészítő kártyát,
    mert azt ígérte a Diamond, hogy lehet majd kapni , s akkor tudni fogja a hangkártya az S/PDIF-et.
    Hogy lehet-e kapni, fogalmam sincs, pláne, hogy a kártya támogatása mwegszűnt...

    Anélkül meg nem fog menni az 5.1
  • rage
    #251
    Hangerő - szabályzót indítsd el
    Ott lépj be a beállításokba
    Majd a Tulajdonságok menü

    A hangerő beállítása default-ból ugye a
    "Lejátszás" - on áll
    Állítsd egyéb-re
    Ott válaszd ki az AC97 controllt
    S aztán az alatta lévő csúszkát állítsd középre

    2., Nézd meg, hogy a record opciók alatt a hangerő csúszkák nincsenek-e nagyon lent

    3., A Soundrecorder valamiért minden indításkor elfelejti a beállításokat, s mono, ócska minőségre áll.
    Közvetlen a felvétel előtt tedd át 44khz stereora.

    Egyelőre ezeket találtam...
  • Mike
    #250
    Rage szrint ebben a topicban szo volt arrol, hogy miert nem lehet digizni rendesen MX300-assal. A szitu a kovetkezo: fel akartam venni egy jo kis zenet, a DS-bol, de nagyon halk lett es sistergett ezerrel. De ugyanakkor emlexem, hogy meg a Balck&White-bol siman tudtam digizni, jatek kozbeni hangokat. Es azota nem nagyon valtozott semmi a gepemen. Mi lehet a baj?
  • Breki33
    #246
    ismered a viccet mikor a pasi szembe megy a forgalommal? :-)
  • DEx-
    #245
    Najólvan látom nemértitek
  • Propeller
    #244
    AC3 KODEKKKKEEEELLL VAZZEEEE !!! :))
  • DEx-
    #243
    :-)))
    Kééééész vagyok teljesen ::))))
    Akkor marad az eredeti kérdés:
    hogy tudok ac3 hangot kihozni az mx300zon. Dolby surround nélkül. Tehát hogy egyb?l a négy csatornán keresztül jöjjön ki a hang.
  • Breki33
    #242
    ertsd
  • Breki33
    #241
    Figyi ertd mar meg

    a "Mexikoi" a film cime amihez ilyen hang van
    az "Ac3"-ra keress ra

    Nekem a filmhez adtak de nincs itt otthon van
    104198997

    ha nagyon fontos kerdezz ra a 0day-ban, de ha nincs ilyen filmed nem ertem miert fontos...
  • DEx-
    #240
    nemtudod elküldeni mailba?
    van ICQ-d ?
  • DEx-
    #239
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
    nemigaz
    szerinted ha rákeresek arra, hogy mexikoi, akkor szerinted hány találat lesz ?
  • Breki33
    #238
    en kaptam, de nehogy azt mond hogy a neten ot perc alatt nem talalod meg..
  • DEx-
    #237
    Breki:
    A nevét eddig is tudtam :-)
    De honnan lehet letolteni ?
  • Breki33
    #236
    a MExikoi

    a filmre irtam
    Ac3-as kodolas

    rage leirnad, bemasolnad ujra?
    nekem ugyan most jol muxik de jo ilyet tudni

    koszike
  • DEx-
    #235
    Breki:
    milyen az a mexikoi codec ?
    milyen lejátszóval lehet használni
  • rage
    #234
    Bizonyos alaplapok nem igazán szeretik az Mx 300-ast.Elsődleges PCI slot-ot keresnek neki,
    majd nem találnak, ezáltal nem fog működni az SB emuláció (Dos alapú programokhoz kell) , ill a Gameport.

    Bár, az MX 300 driverének pici átmahinálásával ez a probléma könnyen orvosolható.
    Annak idején egy másik MX 300-as topicban már leírtam, hogyan kell megcsinálni
    De akinek nincs szüksége a 2 hiányzó alkalmazásra, felesleges újra installálni a drivert.
  • Breki33
    #233
    nekem a MExikoi ilyen codeccel van
    nagyon szupin szol
  • DEx-
    #232
    Ja persze, azt gondoltam...
    Neked is mx300 van ?
    Milyen programot használsz filmnézésre ? (a 3d hang szempontjából) Persze arra vonatkozik a kérdés, hogy ha nem Dolby surroundot hasznalsz
  • Propeller
    #231
    Nem mindegy hogy milyen filmet akarsz nézni Imho minimum AC3as hanggal kódolt film kell hozzá.
  • DEx-
    #230
    Na, egy kérdés:
    Van egy PowerDVD nev? programom, és az opcioókba láttam, hogy az audio fülnél ki lehet választani az A3D-t. Na, mondom ez király, hogy a filmen lév? hangot lekeveri a 4 hangszórómra. De sajna nem m?ködött. A legújabb PowerDVD (4 xp) pedig kiválasztani még engedi, de ha az ok után megnézem, akkor nincs ott a kiválasztás.
    Egyántalán lehet filmet nézni 3Dbe kártyával ?
    Milyen SW/egyéb tool kell hozzá ?
  • Biker
    #228
    Nagyon hülye gondom akadt az MX300 kártyámmal. Vettem új alaplapot, AbitBL7+p41.5Ghz, és az MX hülyül. Telepítéskor az írja, hogy nem elsődleges PCI slotban van a kártya, ezért nem elérhető a gameport és a SB16 emuláció. A gameport le is van sz..va, de mire jó is a SB16 emu?? mi van ha nincs? amúgy a kártya műkszik, mert a PCI audio ok.
    már átdugtam az összes slotba, de ugyanaz a válasz. látott már valaki ilyet????????
  • DEx-
    #227
    Az Mx50-et nem lehet az mx25höz hasonlóan megcsinálni ??? :)
  • Breki33
    #226
    nezd meg itt:
    http://www.hwsw.hu/ubb/Forum15/HTML/000723.html

    bar ezekrol a dolgokrol regebben itt is volt szo

    sajna tobbet nem tudok segiteni mivel en WIn98SE alatt dogzom es a 2050-es driverrel