23418
  • mukika
    #5764
    Hogy egy kicsit, boldogabb dolgokról is beszéljünk. Jégkorong: Ma eldől...

    Szurkolj Te is a helyszínen!
    A Budapesti Koriközpont címe: Budapest, Homoktövis u. 1.
    Tömegközlekedéssel:
    - a Lehet tértől vagy Újpest Központ megállótól a 14-es villamossal a káposztásmegyeri végállomásig
    - Újpest Városkapu megállótól a Piros 122-es busszal a Homoktövis u. megállóig
  • miccoli002
    #5763
    BOCS EGY KICSIT SOKRA SIKEREDETT!!!!!
    SORRY!!!!
  • miccoli002
    #5760
    Ha a Fradi jelenlegi vezetőségében csak egy olyan ember lenne mint Dalnoki volt,akkor ez a csapat már évek óta a BL főtáblán játszana.
    És eggyetértek azzal is,hogy a fradi esetleges új stadionját róla kellne elnevezni,vagy esetleg Albertől.
  • Nadi
    #5759
    Nyugodjon Békében!
  • fradista91
    #5758
    Nyugodjon Békében Dalnoki Jenő bácsi!
    Köszönünk mindent!
  • Csesza
    #5757
    Nyugodj Békében Jenő bácsi!
  • Oncsi
    #5756

    ÖRÖKKÉ EMLÉKEZNI FOGUNK RÁD !!!
  • Oncsi
    #5755
    Nyugodj Békében Jenő bácsi !!!
  • Grenzjager
    #5754
    In memoriam... (egy par evvel ezelotti inteju)

    "Dalnoki Jenő hetvenesztendősen, két infarktussal és sikerekkel a háta mögött hálás Istennek

    Zöld spenót – fehér tojással


    A minap ünnepelte 70. születésnapját a Ferencvárosi Torna Club egyik legismertebb és legeredményesebb labdarúgó-edzője, Dalnoki Jenő, aki annak idején a KEK-döntőig veszényelte védenceit. Az ismert trénerrel a Nemzeti Sport munkatársa beszélgetett.

    Jenő bácsi, ez nem lehet igaz, spenótot ebédel tükörtojással?! Én is szeretem, hiszen egészséges, de egy ilyen ősfradistának, mint ön, alighanem sokkal többet jelent a zöld főzeléken a tojásfehérje... Finom étel ez, de eddig valahogy bele sem gondoltam, hogy zöld-fehér. De nem vagyok ám nagyevő, ezt is csak bekanalazom, aztán már megyek is vissza a könyvtáramba pakolászni. Legalább tízezer könyvem van, és imádok közöttük lenni.

    Nem illik ezzel viccelődni, de néhány éve a fél ország Petőfi Sándort, pontosabban a költő sírját kereste, ön pedig, ha jól tudom, megtalált valamit, ami roppant értékes.

    Meg én, és talán ez a legféltettebb kincsem: Petőfi Sándor három eredeti verse. A legtöbb férfi kocsmába jár, én pedig tessék, költők művei után nyomozok... Nem akarok itt büszkélkedni, de nem csak Petőfit találtam, van nekem József Attilám, Radnóti Miklósom, Arany Jánosom, és mind-mind eredeti.

    Azért furcsa ez, Jenő bácsi. Akik látták önt játszani, tudják, hogy keményebb volt a betonkerítésnél, ha kellett, becsúszott, ha a helyzet úgy hozta, akkor vállal tessékelte odébb a szemtelen jobbszélsőt, máskor egyszerűen eléállt: na, gyere, öcsi, próbálj meg túljutni rajtam! Szóval, ilyen kemény férfi létére honnan a vonzódás a költészethez?

    Mondom, ez volt a hobbim. Nem voltam nagy táncos soha, a kocsmákat pedig jó nagy ívben kerültem, életemben nem ittam meg összesen egy liter bort vagy pálinkát, és addig, amíg a csapattársaim szórakozni jártak, én afféle kutatómunkát folytattam.

    Ugye nem azt akarja mondani, hogy úgy élt, mint valami szent?

    Dehogy voltam én szent! Csak addig, amíg a többiek söröztek vagy fröccsöztek, én bambit ittam. Olykor tiszteletemet tettem az ÉDOSZ-székházban, az volt a törzshelyünk annak idején, és faltam a pacalt. Olcsó volt és finom, de soha nem éltem nagylábon. Ha már szóba került az ivás, nem tudom, hallotta-e, hogy néhány éve mivel vádoltak a Ferencváros akkori vezetői?

    Hát... Hallottam ezt-azt, például azt, hogy úgy eszi a Cavintont, mint a szeplős Pistike a málnaízű töltött cukrot.

    Jó vicc. Cavintont életemben nem szedtem. Persze ha így halad, sőt, rohan az idő, előbb-utóbb majd rákényszerülök. Igen, ezt is mondták rám, ezt a Cavinton-szedést, de azzal is megvádoltak, hogy alkoholista vagyok. Ezt képzelje el. Én mint alkoholista!...

    És? Most is haragszik valakire?

    Nem én. Tudja, mi a legfontosabb? Hogy nagyszerű a kapcsolatom Istennel. Nem tudok elég hálás lenni neki, olyan élettel ajándékozott meg, amit talán meg sem érdemeltem. 1950-ben lettem állandó csapattag a Ferencvárosban, hogy 1966-ig zöld-fehér mezben futballozhassak, és aztán sem kellett elszakadnom szeretett klubomtól. Edzőként dolgozhattam gyerekekkel és a felnőttcsapattal is. Olimpiai bajnoki címet nyertem Helsinkiben és bronzot Rómában. Bajnokcsapat edzője lehettem, és elmondhattam magamról, hogy a Ferencváros az irányításom alatt 1975-ben a KEK-döntőig menetelt. Hát kérdem én, számít ezek után az, hogy mit terjesztett rólam mondjuk a korábbi Fradi-elnök, Szívós István?

    Nem akartam ünneprontó lenni, hiszen mégiscsak a születésnapja miatt kerestem meg, de ön hozta szóba mindezt, így muszáj megkérdeznem: miért lett nemkívánatos személy az Üllői úton?

    Nagyon egyszerű a válasz: azért, mert mindig megmondtam a véleményemet, és pontosan tudtam, mivel okoznak kárt a klubnak. Én akkor is veszekedtem, amikor eladták Lisztes Krisztiánt...

    Ma már mások irányítják a klubot, így, gondolom, szeretettel látják, ha időnként megjelenik.

    Azt csak hiszi. Képzelje el, kimentem a legutóbbi Magyarország-Moldova meccsre az Üllői útra. Még korán volt, a csapatok sehol, engem pedig megállított a portás, és megkérdezte, hogy kit keresek. Mondtam neki, ki vagyok, ő meg erre azt mondta: Dalnoki Jenő... Magának itt nincs keresnivalója. Na, ehhez mit szól?

    Jenő bácsi, rendkívül tisztelem önt a pályafutásáért, a klubhűségéért, de nem lehet, hogy enyhe üldözési mániája van?

    Soha nem volt üldözési mániám, pedig lehetett volna. Bizonyára nem tudja, hogy engem annak idején megpróbált kicsinálni, eltüntetni az MLSZ vezetősége. Kutas Istvánék egyszer kijöttek a Fradi-pályára, én akkor már sikeres edzőnek vallhattam magam, és azt mondták Dékány Ferencnek, az akkori szakosztályvezetőnek, hogy nem ülhetek le a Fradi kispadjára. Dékányról tudnia kell, hogy a legjobb barátom a mai napig, úgyhogy kiállt mellettem.

    Beszéljünk inkább a szép emlékekről. Ki volt a legkellemetlenebb ellenfele? Tudom ám, hogy kit mond majd: Sándor Csikart...

    Ha tudja, akkor miért kérdi? Persze, hogy ő volt. Csikarnál veszedelmesebb jobbszélsőt nem hordott a hátán a föld. Én gyors voltam, de ez a nyavalyás Csikar felvette velem az iramot, egyszerűen nem mertem otthagyni. Még akkor is ott ácsorogtam vele a félpályánál, amikor közülünk mindenki támadott, de még így is sokszor becsapott.

    Ki volt a kedvence abból a csikócsapatból, amelyet ön rakott össze? Emlékszem, nap mint nap olvastam a Népsportot, az meg csak írta az ismeretlen neveket, hogy ez is meg az is bekerült a Fradiba.

    Egyszerre kilenc ifistát hoztam a felnőttcsapathoz, aminek aztán később meg is lett az eredménye, hiszen bajnokok lettünk. A mai napig szajkózom, hogy sok saját nevelésű gyerek kell, mert azok tudnak csak igazán küzdeni a klubért. Nekem szerencsém volt, tehetséges srácokkal dolgozhattam. Közülük Vépi Pétert és azt a csibész Ebedli Zolit szerettem a legjobban.

    Remek eredményeket ért el a Fradival, de a csúcs a KEK-győzelem lett volna. Bár az a Dinamo Kijev Oleg Blohinnal már-már verhetetlen ellenfélnek tűnt.

    Jó csapat volt a Dinamo, de nem verhetetlen, jellemző, hogy a májusi, három-nullra elveszített baseli KEK-döntő után nem sokkal egy spanyolországi tornán teljes csapattal legyőztük őket. A KEK-döntő előtt a magyar futballvezetés mindent elkövetett, hogy ne mi győzzünk.

    Jaj, már megint...

    ...ahelyett, hogy mi is elhalaszthattuk volna a bajnoki meccsünket, akárcsak a Kijev, játszanunk kellett Békéscsabán, ahol egyrészt jól megvertek, másrészt pedig jól összerugdostak bennünket. Tartalékosan álltunk ki a Dinamo ellen, de azért én így is büszke vagyok a KEK-második helyre. Büszkeséggel tölt el, hogy 1989-ben kitüntetést kaptam Joao Havelange-tól, a FIFA elnökétől, máskor pedig Göncz Árpádtól vehettem át a Tiszti Keresztet. Mellesleg a tizenötödik kerület díszpolgára vagyok, és mindörökké fradista. Boldog ember vagyok, és még az sem zavar különösebben, hogy volt két infarktusom. Az Isten úgyis szól majd, ha mennem kell.


    NÉVJEGY

    DALNOKI JENŐ

    Született: 1932. december 12., Budapest.

    Sportága: labdarúgás.

    Klubja: Ferencváros.

    Legjobb eredményei: játékosként kétszeres bajnok (1963, 1964), VVK-győztes (1965), olimpiai bajnok (1952), olimpiai bronzérmes (1960), tizennégyszer szerepelt a magyar válogatottban, 283 mérkőzésen játszott a Ferencvárosban, kilenc gólt szerzett. Edzőként bajnoki címet nyert (1975–76), MNK első hely (1973, 1974, 1976, 1977).

    Az FTC örökös bajnoka. "
  • Grenzjager
    #5753
    akár lehetne DALNOKI STADION is... !!
  • Rudee
    #5752
    Szomorú győzelem



    Nyugodjék békében Jenő bá.
  • mukika
    #5751
    - Igaz, hogy edzői pályafutása csúcsán lehetett volna szövetségi kapitány is?
    - Igaz.
    - Miért nem lett?
    - Nem léptem be a pártba. Kerek-perec megmondták, ha párttag leszek, kapitányt csinálnak belőlem, de csakis akkor. Mondanom sem kell, hogy ez mennyire ellenkezett az elveimmel, természetesen ilyen áron nem akartam kapitány lenni.
    - Az igaz, hogy az 54-es aranycsapatnak is a tagja lehetett volna?
    - Valószínű. 1952-ben megnyertük a helsinki olimpiát, majd amikor hazajöttünk, felszólítottak, hogy lépjek át a Honvédba. Természetesen nekem a Ferencváros volt a mindenem, ezért nemet mondtam. A következő éjszaka pedig eljöttek értem, megbilincseltek és bevittek katonának. Ha akkor a Honvédot választom, akkor lehet, hogy ott lehettem volna a berni vb-döntőn. Azt azonban nem tudták nekem megbocsátani, hogy nem hagytam ott a Ferencvárost.
  • Kanál
    #5750
    Viszlat Jeno
  • mukika
    #5749
    Elhunyt Dalnoki Jenő

    Dalnoki Jenő játékosként is edzőként is maradandót alkotott

    Dalnoki, az álomedző

    Nyugodj békében Jenő bácsi. Soha nem felejtünk el! Könnyen meglehet, hogy ő volt az utolsó IGAZI Fradista... Már van egy jó kis edző is az égi csapatunkban.
  • fradista91
    #5748
    Szép volt fiúk!
  • fradista91
    #5747
    Én azért reménykedek, hogy a csapat összetart, akárki is ül a vezetőség élén.
    (remélem te is)
    Abban egyetértünk, hogy a liláknál jobb a szervezés mint nálunk...
    Azt sem firtatom, hogy nyakig bennt vagyunk a sz*rban.
    Csak már "kicsit" elegem van az egészből.
  • Rudee
    #5746
    [URL=http://www.ftc.hu/index.php?action=main&nid=14492&sact=news]Fölényesen győzött a "vegyes csapat"[/URL]
  • mukika
    #5745
    Itt volt a lehetőség a változásra, és semmi sem változott... sőt lehet, hogy még nagyobb gödör lett.

    Az Újpestieket, nem a helyezésük miatt irigylem, hanem a felfogás, vezetőség stb. miatt. Elértek egy olyan szintet, ami nekünk, most, még mindig csak álom. Bár egyszer fent, egyszer lent. De mi most rohadtúl lent vagyunk, hozzájuk képest... Sajnos. :[
  • fradista91
    #5744
    Én azért nem irigylem őket...
    Örüljenek a fejüknek, hogy most ilyen rossz helyzetben van a Fradi,
    és nekik meg jól megy.
    Bízzunk a Változásban!

    ,,Fradi volt, Fradi lesz, mí a Földön ember lesz! Míg egy MAGYAR ember lesz!"
  • fradista91
    #5743
  • djemba-djemba
    #5742
    jaja
  • mukika
    #5741
    sajna teljesen igazad van... a lilák okkal röhögnek/tek rajtunk... irigylem őket. de akkor is csak lila majmok maradnak! :P
  • Grenzjager
    #5740
    bármily furcsa, de az kéne mint Újpesten. Csak zöld-fehérre lefordítva.

    Egy vérbeli, fasza, ízég-vérig Fradista, gazdad üzletember vegye meg a klubot !!

    mert ahogy nézem csak egyre éhesebb TSZ elnökö jönnek...


    bevalllom őszintén már most kiváncsi vagyok a lilák Fradi elleni koreográfiájára
  • fradista91
    #5739
    Minket is ki fog rabolni, és felhúz az Üllői úti sportlétesítmény helyére egy Húsüzemet....

    KOMCSIK TAKARODÓ A FERENCVÁROSTÓL!
  • Grenzjager
    #5738
    ..csak az a baj, hogy télen nincsenek forradalmak... még a Fradinál se


    ....mondjuk érzésem szerint tavasszal sem lesz... nyáron meg meleg van, ősszel meg.....
  • Grenzjager
    #5737
    Máris van Ináncsy-ügy


    Budapest, február 1., 20.40 Ingatlanspekuláción kívül csak egy gyorshajtás szerepel a Fradi elnök priuszában.



    Alig választották meg a Ferencváros elnökévé, máris kipattant az első ügy dr. Ináncsy Miklós személye körül. A húsipari nagyvállalkozó tíz évvel ezelőtt keveredett bele egy házvételi ügybe, amely még napjainkban is éli utóéletét a bíróságokon.
    A történet lényege röviden: a Fradi elnöke megvásárolta Kassa György budafoki villáját, ám az adásvétel jogi útra került, mivel az eladó nem kapta meg a vételárat. A pereskedés odáig fajult, hogy Kassa Györgyöt végrehajtók lakoltatták ki a villájából, miközben az ügy a Legfelsőbb Bíróságig jutott. Nem mellékesen: minden szinten Kassa Györgynek adott igazat a bíróság, vagyis Ináncsy és társai színlelt szerződéssel jutottak a budafoki házhoz.
    A Ferencváros hétfőn megválasztott elnöke a Napkelte szerdai adásában tett egy próbát arra, hogy tisztázza magát ez ügyben
    - Jobb tisztába tenni mindent az elején és akkor békében, nyugodtan dolgozhat. Mi ez? - tette fel Gyárfás Tamás a kérdést a ferencvárosi klubelnöknek.
    - Vásároltam egy lakást 1996-ban, amire az eladó, Kassa György három hónap visszavásárlási jogot szeretett volna. A közjegyző jelenlétében megkötöttük az adásvételi szerződést, én kifizettem a pénzt. Később tudtam meg, hogy ugyanennél a közjegyzőnél Kassa úr egy tartozást elismerő okirat kíséretében kölcsönadta a pénzt Szanyi úrnak…
    - Ne mondja ilyen részletesen, kilakoltatta, vagy sem?
    - Én nem lakoltattam ki senkit, a végrehajtók viszont megtették ezt, mivel bírósági felhatalmazás volt a kezükben erre nézve. Később aztán a tartozást elismerő okiratot visszavonták, majd Kassa úr a visszavont okiratra hivatkozva végrehajtót küldött Szanyi úrhoz, aki közben elajándékozta a lakást. Miután azonban kiderült, hogy a végrehajtásban Kassa úr csak a negyedik helyen áll, ezért Szanyi és Kassa urak megegyeztek, hogy az az okirat, nem okirat. Szanyi úr eközben egy évet ült börtönben, Kassa úr pedig felfüggesztett börtönbüntetést kapott rágalmazásért.
    - Látom, hogy hibáztam, azt hittem, hogy ez egy húsz másodperces történet...
    - Csak egy mondatot még, aztán nem is akarom tovább folytatni. Kassa úr előttem ezt a lakást már másoknak is eladta, felvette érte a pénzt, jogerős bírósági ítélet született róla, hogy csalt. Én jóhiszeműen vásároltam meg a lakást, de ez egy jóval hosszabb történet annál, hogy erről egy perc alatt érdemben lehetne bármit mondani, és az ügy még mindig folyik.
    - Én hibáztam, mert mi Ferencváros-ügyben hívtuk, és ezzel az üggyel kapcsolatban csak azt akartam mondani, hogy ez még csak a kezdet. Tudja, hogy mibe nyúlt, hogy mit vállalt?
    - Természetesen tudom.
    - Ezzel senki nem foglalkozott tíz évig, most meg Kassa úr főszereplő lett.
    - Megeshet, de az én életemben semmilyen más hatósági ügyet nem találnak. Maximum a gyorshajtásért kapott büntetésem lehet téma.


    ezt a tsz elnököt KI KELL VÉGEZNI!!!

    ÉLETÉVEL KÁROSSÍTJA A FÖLD EMBERI GÉNÁLLOMÁNYÁT !!!!
  • JackDaniels #5736
    Ennmél a Fradinál ami folyik, hát, no comment. Magyarország legnagyobb multú, legnagyobb hagyományokkal rendelkező klubja ilyen m,élyre süllyedjen, ez azért kissé sok. Komolyan mondom, hogy lassan forradalmat kellene kirobbanti ezek ellen a bukott kommunista TSZ elnökök ellen!! Nem tudom elhinni, hogy senkinek sem lenne érdeke az, hogy ez a klub állandó tagja legyen a BL csoportnak, pedig a jelenlegi állás is ezt bizonyítja. Nagyon szomorú vagyok. Az édesannyát teherbe verhetné minden egyes fasszopó buzi, aki ezt a kommunista vén gecit ide engedte, ez sem lesz külömb mint a furulya. Ideje lenne már felébredni és kicsit bele is invesztálni ebbe a klubba, vagy hagyni, hogy valaki belefektessen, és neveljen olyan fiatalokat, akik méltóak lehetnek a 3E betű jelentésére!! Kurvára elegem van mán abból, hogy mindig mások a hibásak, soha sincs semminek sem felelőse, kínlódik a klub úgy, ahogyan tud. Aki pedig kicsit is segítene, azt tüzes vassal zavarják el bizonyos emberek.
  • Grenzjager
    #5735
    most olvasom...

    fújj mekkora rohadt kommunista
  • fradista91
    #5734
    [URL=http://www.szabadfold.hu/cikk.php?id=567&oldal=1&eid=]"Végy néhány henteslegényt"[/URL]
  • fradista91
    #5733
    Folytatja elődje munkáját!
  • fradista91
    #5732
    Most már tényleg nehéz vmi bíztatót is mondani....... :CCCCCCCC
  • Grenzjager
    #5731
    szerintem még a héten el kell törni mindkét lábát, és akkor ő is hamar lemond



    a nagy probléma viszont az, hogy az ország még él 3.856 fő, aki volt valaha TSZ elnök..................
  • szanics
    #5730
    Ez a kedvenc fradista szövegem, az "elég volt".
    Ez egyszer már tönkretette a Ferencvárost...
  • zambrotta
    #5729
    ez tényleg érthetetlen

    ugyebár van a Nagy Zoltán, aki ízig vérig FRADISTA, szereti a klubbot, beruházna és hozná a pénzt és erre meg jön ez a brezsnyevklón
    vagy valamiről lemaradtam és már N.Z.-al is baj van hogy ő sem kell, vagy csak vannak valakik akik félnek, ha ő jön nekik menniük kell????

    most már tényleg ELÉG VOLT
  • mukika
    #5728
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD%
  • mukika
    #5727



    2006-01-31 15:01:18 - Egy újabb Tsz-elnök a Fradi élén!

    Országszerte rengeteg Fradista várta reménykedve a tegnapi napot. Elnökválasztásra készült a Ferencváros vezérkara, miután Furulyás János volt elnök végre-valahára lemondott posztjáról. Abban bíztunk, hogy végre olyan ember kerül Közép-Európa legpatinásabb klubjának élére, aki méltóképpen tudja irányítani szeretett klubunkat. Bíztunk a szebb jövőben, de sokadszorra is csalódnunk kellett! Már a közgyűlés megkezdése előtt botrányos jelenetek játszódtak le! Az elnökválasztáson résztvenni kívánó F.Sz.Sz. tagokat a Népliget kapujában felbérelt verőlegények fogadták és rövidúton közölték velük, hogy nem kívánatos személyek. Ezt kellett megélnünk - a Ferencváros vezetői számára, nem kívánatos személyek a Fradi szurkolói! Hihetetlen! Ez elképzelhetetlen lenne Európa bármely hasonlóan népszerű klubjánál. Hála a Hír-Tv kamerájának, egy ország láthatta, ahogyan nem éppen irodalmi stílusban eltessékelik a gyanús kinézetű verőemberek a csapatuk mellett végsőkig kitartó Fradistákat. Ezek után talán nem meglepő, hogy az elnökség egy olyan embert választott meg Elnöknek, aki csupán néhány hete(!) került a Klubhoz. Nyilatkozata után sokunknak támadt az az érzése, hogy egy Furulyás klónt kaptunk! Egy Tsz elnök ment, egy Tsz elnök jött. Lehangoló. Egy több nyelven beszélő, diplomás, agilis, a mai futball világában járatos, erőt sugárzó, a Fradiért élő-haló Elnököt vártunk, helyette kaptunk egy a pártállami időkön nosztalgiázó, értelmes beszédre képtelen, húsgyári direktort. Tragédia. Ilyenkor nehéz bármi bíztatót is mondani, sajnos nekem sem jut eszembe semmi... - írta: Simi(7side)
  • Grenzjager
    #5726
    MIKÓ TÉESZ ENŐK VÓTAM......


    nagyon jó elnökünk lesz ő már látom, csak sokáig maradjon, és utána jöjjön vissza a furulya
  • Grenzjager
    #5725
    a legfelsőbb bíróság ellene hozott ítéletet !
  • Grenzjager
    #5724
    remélem összejön a pénz a keltetőgépre, és a tojások árából a csapatnál tudjuk tartani Budovinszkyt, mert különben baj lesz.

    Állítólag már a héten új traktorok is jönnek, a székházba pedig márcsak kapával lehet bemenni
  • Grenzjager
    #5723
    iszákos suttyó mindekettő