187
DURON Overclock
  • David01
    #187
    Nekem is Amd Duronom van de én is csak 100mhz és 133mhz re tudom állitani az FSB-t. Lehet vmilyen wondowsos programmal huzni a processzort.PLEASE!!!
  • David01
    #186
    Már nehogy meghaljon ez a topik
  • Gerry
    #185
    Legfőképpen a VCore-ra figyelj, meg arra, hogy a többi (3.3V, 5V, 12V) se nagyon ugráljon, mert akkor tápot kell cserélned, hiszen instabillá válik a gép...
  • Shep
    #184
    Pontosan melyik feszültségekre gondolsz? és mire figyeljek?
  • Gerry
    #183
    Szerintem elmegy, de figyelj a feszültségekre, és a megfelelő hűtésre, és remélhetőleg nemlesz gond.
  • Shep
    #182
    Állítanám én, de sajna mint már írtam ez az alaplap nem a tuningbarátságáról híres, így ezek a lehetőségek kimaradtak belőle, automatán ismer fel mindent, egyedül az fsb emelésére van lehetőség, azért kérdeztem. Akkor tehát szertinted 1200on még stabilan kéne mennie?
  • Gerry
    #181
    Inkább állítsd a szorzót, Duronnál még egyszerű volt, a grafitozós módszerrel tökéletesen ki lehetett iktatni a "szorzózárat". Így +1 vagy 1.5x-ös szorzóval mesés eredményeket lehetett elérni.
  • Gerry
    #180
    Ez sokmindentől függ, főleg a procid minőségétől, de ami biztos, ha emeled a feszültséget is, jobb eredményt érhetsz el, szerintem egy Duron-t 125MHz-es FSB fölé nem nagon lehet húzni, legalábbis stabilan.
  • Shep
    #179
    Gerry ezzel a módszerrel meddig lehet szerinted biztonsággal húzni procit úgy, hogy mást nem állítok?
  • Sman2
    #178
    Segítség!!!!!!
    Ha a 128MB DDR Ramom (266MHz-es, elvileg!?) 133-as FSB-re rakom, akkor a win98se betöltés után azzonnal fagy, de ha 100-on hagyom minden oké...
    A biosz kézikönyvből annyit vettem ki, hogy van ilyen, meg olyan 266MHz -es (nem 333-as) DDR...
    Valami ilyesmit ír, hogy ha ennyi a DDR átvitele 100-ra, ha amannyi akkor 133-as FSB-re kell rakni...
    Erről én semmit sem tudok...
    Lehet-e ez, és akkor megnyugodhatok, hogy 100-on többet teljesít a DDR, mint az SD (szintén 100-on)!?
    SEGÍTSETEK!!!!
    KÉRLEK Titeket...
  • Gerry
    #177
    Legalábbis nem akkor, ha húzod, hanem ha magátol szenderül jobblétre, vagy a táp segít neki...
  • Shep
    #176
    Ok de akkor olyan nem vszinű, hogy az alaplap száll el és a proci meg normális hőfokon van?
  • Anee
    #175
    hát ha beleég a proci akkor az alaplap is elszálhat
  • Shep
    #174
    A proci húzása során, csak a proci füstölhet el, vagy mondjuk az alaplap is?
  • Sman2
    #173
    Sajna nincs rajta Jumper, minden automata...a fejlődés átka:)...
    Na mindegy azért a memot felrakom 133FSB-re, azt lesz ami lesz...:)
    Baj csaknem lesz mivel a CPU marad 100-on, a DDR meg amugy is 266MHz-es...szoval csak alapra rakom...
  • Shep
    #172
    Kösz.Ki is próbáltam, és működik is rendesen.
  • Gerry
    #171
    Sajna igen. Elég sok alaplapnál van ez így, de lehet, hogy Jumperrel, vagy switch-el hardware-ből tudsz mást is beállítani.
  • Sman2
    #170
    Mért van az hogy az AMPTRON alaplapom bioszában az FSB csak két lépcsős (100 vagy 133MHz), olcsó húsnak ennyire híg a leve?
  • Gerry
    #169
    A ram/fsb-t úgy ahogy mondod, ram vissza 100-ra, majd FSB föl! Aztán hajrá!
  • Gerry
    #168
    Nézd át a BIOS-t, a legtöbb alaplapban onnan (is) lehet állítani a feszültséget, ha nem, akkor jumperrel/switch-el kellene, de az is lehet, hogy a processzor beállításait manual-ra kell állítani a BIOS-ban, és csak utána jelenik meg a feszültségállítási opció.
  • Shep
    #167
    AHHH a gyors gépelés átka, meg a kapkodásé. nem rom hanem ram
  • Shep
    #166
    Tehát romot vissza 100ra aztán FSBt fel 120ra? Acorp KT266A tuningra nem a legjobb, de ennyire futotta pénzből, vmint eddig is acorp volt és semmi bajom velük, és ez is gyors. Igaz sokan szidják őket de szerintem jók. A kézikönyvet véginyálaztam de a feszültség állításról sehol nem találok semmit.
  • Gerry
    #165
    A Ramok akkor futnak 133-mon, ha a CPU FSB-je 100 (alapból ez), és az SD RAM sebesség 4/3-ra van állítva (100*4/3=133), ellenben, ha a CPU FSB-jét emeled, mondjuk 120-ra, akkor a RAM 120*4/3=160(!), amit a legjobb Kingston RAM-ok sem mindíg visznek el... Tehát, a RAM sebességét vedd le a CPU FSB sebességére, és úgy húzd föl a procit, a feszültséget meg vagy Jumperrel, vagy a BIOS-ból lehet állítani. Milyen márka/típus az alaplapod?
  • Shep
    #164
    A feszt hol kéne jumerelni mert a kézikönyvben nem találtam, lehet nem is lehet.
  • Shep
    #163
    Samsung Ramok és 133on futnak
  • Gerry
    #162
    Lehet, hogy nem kapott elég feszültséget a procid. Juperrel, vagy switchekkel sem lehet szorzót állítani, mert az stabilabb megoldás lenne. Ja, és milyen ramok vannak a gépedben, és azoknak mekkora volt az órajelük? Azonos a CPU FSB-jévet, vagy a 4/3-adszorosa, mert azt már csak kevés, nagyon jó minőségű (pl.: Kingston) Ram-ok viszik el, hiszen az már bőven 150MHz fölött van, egész pontosan 160MHz, és ez marha sok egy RAM-nak...
  • Shep
    #161
    A problémám a következő lenne. Az alaplapom olyan, hogy em lehet benne csak az FSB-t állítani, az 1000es duronomat felhúztam 1200ra a gép ment is rendesen futottak a tesztek progik, viszont mikor a gépet kikapcsoltam és később elindítottam akkor csak a nagy feketeség fogadott, még a videókártya adatai se jelentek meg, így kénytelen voltam a biost 0-ázni. Miért van ez?
  • Sman2
    #160
    Akkor biztron állíthatom, hogy asszinkron, mert a cpu és a dram frekit külön kell állítani...(bocs, csak rosszul írtam lent...)
    És a ram meg 128MB DDR = PC2100...
    Szóval a 157. hozzászólásod szerint nyugodtan felrakhatom a dramot 133-ra (100-ról)...
    Egy végső megerősítés és már teszem is...

    Bocsi, a hülyeségemért, de első AMD-s révén (elötte PI-200MHz-esem volt, az egyszerűbb) bíztosra megyek...
  • Anee
    #159
    az aszinkron azt jeenti hogy az FSB és a RAM nem egy frekvencián megy...
    Duronnak 100 szóval a ramod is csak 200-os Pc1600-asként üzemel..
  • Sman2
    #158
    Amptron alaplap (olcsó és gyenge)....
    Honnan tudom, hogy asszinkron?
    266MHz-es 128MB DDRRAM. Tehát fsb akkor 133, és pc2100-as nem?
  • Anee
    #157
    Milyen alaplapod van?Ha támogatja az asszinkron működést s te pc2100ast vettél told fel 133-ra a memória órajelét
  • Sman2
    #156
    NA figyelj: az alaplapom TELJESEN automatában állít mindent /legalábbis remélem/ , én SEMMIT sem állíthatok be, csak a CPU (100/133) és a DRam (memória 100/133)...:)
    Tehát én nem akarom a procit tuningolni marad 100-on, de amióta megvettem az alaplapot a DRR memóriám 100-on megy...Kérdem én akkor miért van 133-as FSB a DRam-nak, ha semmi nem használja ki...
    VAGYIS az SD 100-on a DDR-133-on kell menni-e stabilan, nem?
    Azaz én csak annyit akarok megtudni, hogy mindez igaz-e és biztonsággal felrakhatom-e 133-ra?

    Jajna csak ilyen hülyén jött ki belölem :)
  • Anee
    #155
    hát ha Te PC2100-as modult vettél akkor állísd fel
    hmm 133-mas fsb-t csak úgy fog birni hogy kinyitod a szorzót s lerakod kisebbre s mellé emeled a feszültséget
  • Sman2
    #154
    Csak az a baj, hogy az alaplapom csak 100 v. 133 FSB állíthatok (csak e kettőt, léptetés nélkül) ezért kérdezem kisérletezzek-e/ megéri-e?

    +1 kérdés:
    A memóriám 128MB DDR 100-as FSB-vel megy (külön állíthatom a procitól) felrakhatom-e 133-ra elvégre 266MHz-es a DDR-ek, vagy mi?
  • Anee
    #153
    Maxx akkor birná ha vízhűtésed van. Különben úgy 1250MHz környékén még 111+ -os Coolink turbinával is vége lenne.
    Inkább nyisd ki a szorzót vedd vissza úgy 9-re vagy 8.5-re s úgy állísd 133-ra, gyorsabb lesz mint 119-es vagy 113-mas fsb-vel
  • Sman2
    #151
    Választ várok a lenti kérdésre...
    -Na, nehogymá megszünnyön ez a Topic (is) :)
  • Sman2
    #150
    Halli...

    A most 100Mhz-en /FSB/ menő 1000MHz-es Duron 133MHz-re tenném akkor mennyire ugorna a CPU-m...
    És stabilan menne-e?
  • Dikkma
    #149
    Na persze :-) Nem 1600 fokig?
  • segment
    #145
    Prototip :)))) haverom 800-asát 1600-ig húztuk...de valószínűleg igazad van ;D
  • Maestro[DT]
    #144
    Hülye Prototip: Azért lehet a 600-as Duront 1000-en futtatni! Tudatlanok ne írjanak már be!!! Pofátlanság!!