3669
Shadows of Amn - A saga folytatódik...
  • Torzonborz
    #3649
    Oké de ezeket honnét lehet leszedni, mert nem találom. :(
  • Daermon
    #3650
    Az BG1EE-hez már gyárilag benne van elvileg.
    Ez meg a BG2EE
  • Torzonborz
    #3651
    Áhh szuper, köszi szépen.
  • lonvard
    #3652
    Igen főleg az első rész az egy kuriózum volt, annak a korszaknak a csúcsterméke, szóval akkoriban nem éreztem gyermetegnek, sőt mivel volt egy kis szerepjátékos múltam, tetszett is, hogy visszaköszönnek a szabálykönyvben foglaltak. Akkoriban pl. izgalmas volt, hogy karaktergenerálásnál eldöntöttem, hogy én most kaotikus jó, vagy true semleges, vagy mittudomén micsoda legyek. És akkor mint egy horoszkópot úgy olvastam ki a szabályokból, hogy hogyan is kell majd viselkednem, hogy a jellememnek megfeleljek.

    Na de mittudomén 10 évnyi Witcher beöntés után mikor karaktergenerálásnál elém dobják, hogy válasszak jellemet, és nézem hogy törvényes gonosz, meg ilyenek - hát felröhögök. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.10. 11:55:38
  • lwb
    #3653
    Nincs is nagyon már jellem az új DnD-ben. Solastából is kivették. Nekem mondjuk hiányzik.
  • lonvard
    #3654
    Valami rugalmasabb rendszer indokolt rá, mivel megkötötték a kezünk a választott jellemmel, és kizárták a jellemfejlődés és visszafejlődés lehetőségét is. Azzal meg nem is tudom mit kezdett a szerepjáték, ha jó jellemű karakterként elkezdtem irtani a terhes anyákat. Most oké hogy reputáció a nullán, de a jellemem megmaradt törvényes jónak. Vagy én nem is tudom mi volt ilyenkor. Ok paladin az átment bukott paladinba, meg gonosz lett a jelleme, de a többi karinál mintha leszarta volna a rendszer, hogy mi van ha tök másképpen viselkedik, mint a jelleme indokolná.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.10. 13:17:16
  • lwb
    #3655
    Én úgy emlékszem, hogy tudtál jellemet váltani a BG-ben is... De asztali játéknál erre volt szabály, simán lehetett jellemet váltani, ha valaki úgy játszott, akkor bizony torzult is a jelleme. Ez paladinnál gáz volt, de más karaktereknél is okozhatott gondot.

    Nekem azért hiányzik, mert a fantasynak nálam mindig is része a jó és a gonosz, a fekete és a fehér. Amikor kiveszik, akkor kicsit az az érzésem, hogy az történik, mint ami a Mass Effect Andromedában volt, hogy sírtak, hogy rossza a paragon-renegade rendszer, ezért kivették az Andromédából, de nem tettek a helyére semmit. Eddig a ME1-3-at legalább kétszer érdemes volt végigvinni legalább a p/r miatt, míg a MEA-nál lényegében teljesen felesleges.
  • Kotomicuki
    #3656
    A BG-ben a főhős reputációja nőtt, vagy csökkent a jó-, ill. a rossz cselekedetektől és ettől függően akár az egész csapat is lelécelhetett mellőle, vagy akár szembe is fordul vele...
    A KOTOR-ban is ezek határozták meg a "valódi", vagy az aktuális jellemet, csak ott az erő színe/oldala volt a mérőszám.
    A jellem megadása a játék kezdetén befolyásolja (vagy nem) a kezdő reputáció/erő pontokat.
  • lwb
    #3657
    Lehet, régen játszottam vele. Emlékszem viszont olyan DnD crpgre, ahol ezt megoldották úgy, hogy 1-100-ig volt számozva a gonosz-jó, kaotikus-törvényes spektrum és minden, amit csináltál vagy levont, vagy hozzáadott valamit vagy semmit. Ha jót cselekedtél, akkor + pont járt, ha rosszat -, ha semlegest, akkor 0. Így szépen tolódott és alakult a jellemed játék alatt.

    Már nem emlékszem melyik játékban volt ez így. Nem a BG, az biztos.
  • Kotomicuki
    #3658
    Pedig a BG II-ben biztos, hogy volt reputáció, 1-től 20-ig terjedő skálán és ez nagyon is számított az NPC-k megtartásában.
  • lwb
    #3659
    Azt tudom, de nem arról beszélek, hanem a jellemről. A reputáció tudom, hogy volt. Volt egy olyan DnD játék, ahol 1-100-ig tartozott szám a jellemhez mindkét irányban, csak nem jut eszembe a játék neve.
  • lwb
    #3660
    Azt hiszem a neverwinter nights 2 volt ez a játék.
  • Daermon
    #3661
    +1: Viconia a játék végén jellemett váltott, ha velr volt a románc.
  • Anonymusxx
    #3662
    "Azzal meg nem is tudom mit kezdett a szerepjáték, ha jó jellemű karakterként elkezdtem irtani a terhes anyákat"

    Átmentél rosszba. Ennyi.
  • Darun
    #3663
    #3654 Úgy emlékszem, valamelyik játékban (sztem pont a BG-ben, de lehet hogy az IWD volt) ha a paladin nem a jellemének megfelelően viselkedett, akkor először csak torzult a jelleme, aztán ha tovább folytatta, akár vissza is minősülhetett harcossá, elveszitve a paladin spec képességeit.
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2021.08.10. 16:52:56
  • Daermon
    #3664
    BG-ben, így lett a Fallen Paladin, vagy a Fallen Ranger.
  • Fantusz
    #3665
    Régi játék, régen szunyókáló topicja, de talán valaki tud segíteni.
    A Baldur's Gate II - Enhanced Edition magyarításáról mit lehet tudni, elérhető valahol?
    Elkezdték, és bár 100%-ra tudomásom szerint nem készült el, volt egy 98%-os, majdnem kész verzió, ami elérhető is volt, és működött is, de most sehol nem találom.
    Mi történt vele?
    Nem tudná valaki elérhetővé tenni?
    Köszönöm, ha igen...
    Utoljára szerkesztette: Fantusz, 2023.10.04. 22:09:47
  • Daermon
    #3666
    Jó kérdés, hogy miért tűnt el.
    Ha addig nem tudod megszerezni, este megkeresem, mert gépen meg van nekem elvileg.
  • Anonymusxx
    #3666
    Csak kicsit volt lentebb

    https://sg.hu/forum/uzenet/968003071/3636
  • Daermon
    #3668
    Ja igen, kicsit lentebb linkeltem is. Működik is még.
  • Fantusz
    #3669
    Köszönöm szépen.
    Ez bizony elkerülte a figyelmemet, talán ki is lehetne emelni a szövegmezőből, mert a keresgélés közben találtam néhány bejegyzést, hogy, ha nem is gyakran, de mások is keresték a magyarítást az elmúlt időszakban is.