25353
Whistler - Windows XP
  • aszizoli
    #15753
    Amennyiben ezt az OEM op. rendszert, te kaptad valamilyen hardver vásárlásával, akkor nyugodtan felrakhatod, mert kaptál hozzá egy olyan kulcsot is ami csak a tied. Ha viszont valahonnan hozzájutottál (tehát nem saját tulajdonodat képezi), akkor viszont ugyan olyan lopásnak minősül, mintha egy üzletből lopnál el akármit. Ebben az esetben a Microsoftnál vagy tudod aktiválni, vagy nem.
  • bazsikaaa
    #15752
    hi ismét...
    van egy kis gond a saját tulajdonba vétellel... nekem ugyanis a tulajdonságok menüben nincs olyan, hogy biztonság,a megosztás fülnél pedig nem elérhető a saját tulajdonbavétel menüpont...
    erre valami megoldás, vagy ötlet?
  • bazsikaaa
    #15751
    köszke Coulthard!
    Sok sikert a Forma 1 hez:D:D:D, vagy éppen ahol most vagy;)
  • David Coulthard
    #15750
    12949-es hozzászólás

  • David Coulthard
    #15749
    Fájlok saját tulajdonba vétele.

    Link

  • bazsikaaa
    #15748
    hali!
    segítsetek!
    olyan gondom van, hogy elszállt a rendszerem, nem indul a windows, és minden kacatom, ami a személyes mappámban volt nem hozzáférhető...
    újratelepítettem a gépet, de még így sem jó, mivel nem tudok belépni a régi mappámba, mivel azt írja, hogy nem hozzáférhető...
    Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan tudom kimenteni a fontos dokumentumaimat onnan?!fontos lenne...
    Előre is köszi, Bazsi...
  • Örm
    #15747
    Hello!
    XP-hez keresnék olyan cracket mint ami van Vistához amivel a Microsoft eredetinek látja a tört változatot? Létezik ilyen? Kösz a segítséget!
  • maka2
    #15746


    valaki elmagyarázná hogy én az otthoni gépemre felrakhatom a Windows xp OEM-es változatát?? Vagy nem lehet, ha felrakom nem lesz belőle semmi gondom, szóval nekem legális ez??
  • DarkSector
    #15745
    Köcce
  • Dj Faustus #15744
    "Valaki röviden legyenszíves és írja le nekem, hogy mi a különbség egy 3Ghz-es DualCore és egy 3GHz-es Core2 duo között?"
    Intel® Pentium® Dual-Core Processor - mint látható nincs 3 GHz-es
    Intel® Core™2 Duo Processor
    Intel® termék-összehasonlítási táblázat

    "És az én 3ghz-es procim helyett mekkora Core2 Duo-t nézzek minimum, ami gyorsabb.."
    Ha egy magos procid van, akkor vegyél két magos, magonként 3 GHz-es E6850-ást, és 1 mag esetén is rendesen el leszel látva.
    Vagy ha van rá pénzed, vegyél négy magos QX6850-ást, és egy jó ideig (amíg elterjed a többmagos procik támogatása) elegendő lesz. ;)
  • DarkSector
    #15743
    És az én 3ghz-es procim helyett mekkora Core2 Duo-t nézzek minimum, ami gyorsabb..
    Core2Duo 1.8GHZ mert ez akkor 3.6-nak felel meg?
    És mi van, ha a játékom csak 1 magot használ...
    Jobban járok ezzel?
  • LoDMaSt
    #15742
    Ittvan
  • DarkSector
    #15741
    Csőtök!
    Valaki röviden legyenszíves és írja le nekem, hogy mi a különbség egy 3Ghz-es DualCore és egy 3GHz-es Core2 duo között?
    Mert árban én úgy vettem észre, hogy a duplája...
    De ha mindakettő 2 magos, akkor miért több a Core2 Duo?
  • arzi
    #15740
    Szasztok! Hyper gyors segítségre lenne szükségem!!

    Lehet, hogy sokak számára ismerős lesz a történet, sajnos nekem is.Tehát a problémám kezdete:

    A barátnőmnél a gép kékhalált halt, természetesen a keményebb verziót ebből is, hát miért is ne...
    Aztán resetelt az asszony, telepítőlemez be, elkezdte az instalt, de megszakította, szabályosan 2x az F3 megnyomásával. Kibökte a gépet, hogy majd az ura megcsiánlja, mint megannyiszor előfordult már. Az ura nagymellénnyel leült és elkezdte a tortúrát, de közben kapott egy telefont és el kellett rohannia. Ő pont úgy mint az asszonya leállította szabályosan a telepítőt. Harmadszori nekifutásra, tehát a mai napon, valami oknál fogva, hiába rakom be az XP lemezt, bootol mint az állat minden oké, eljutunk addig, hogy kiválaszthatom a javítókonzolon való állítást vagy a telepítést, ez az üzenet fogad:

    A telepítő nem talált a számítógépen telepített merevlemezes meghajtót.
    Ellenőrizze, hogy van-e bekapcsolt merevlemezes meghajtó, és az megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez és a lemezzel kapcsolatos hardverbeállítás megfelelő-e.Ehhez lehet, hogy szükség van a gyártó által biztosított diagnosztikai, illetve beállító program futtatására.
    A telepítés nem folytatható. A kilépéshez nyomja meg az F3 billentyűt.

    Áh, mondom sz*r biztos a gépe, hazaviszem. Na itthonvagyok és ugyanaz a problémám. Olvasgattam a Google barátunk segítségével infos fórumok hegyét, de mindenhol csak laptopról volt írva. Abit AW8 alaplapom van 6 sata-val, meg ide, esatöbbi. Próbáltam a vinyót átalakítóval bekötni sata-ra próbáltam ide-re biosban állítottam mindent, de eredménytelenül.
    A bios felismeri a 40 gigás Maxtort, de az én vinyómon lévő vista és xp sem ismeri fel az asszony vinyóján a partíciókat, illetve hát meg sem jeleníti.
    Azt szeretném kérdezni, hogy mi a nyavalyát tudok csinálni vele, met van rajta 2db TDK meló és még legalább 2000db fénykép, amelyet nem tudok pótolni sehonnan. Nem kell megmentenem az XP-t csak a dokumentumok és a D: partíció tartalmát, magát a rendszert nem.

    Valakinek valami ötlet? megoldás?


    ne vegyétek sértésnek, de hülye válaszokat nem szeretnék kapni...

    Köszi szépen a segítséget!!!
    örök hála!

    szevasztok
  • bajusza
    #15739
    A Ccleaner nagyon jó program, mindig használom.
  • nesto
    #15738
    vagy esetleg próbáljam meg a kollektor által ajánlott Ccleanert? ...
    pls help me
  • nesto
    #15737
    heló
    1,25BG ram-om van, de a gépem valamiért sokkal lassabb mint kéne lennie. ajánlottak valami ram tisztító programot, valaki tudna pontos programnevet és egy kis infót adni róla?
    köszi
  • kollektor
    #15736
    Advanced WindowsCare v2 Personal 2.51.802

    (freeware) Programunk végigpásztázza a Windowst, hogy van-e benne olyan beállítás vagy rész, mely később hibára adhat okot (fagyás, kékhalál, stb.). Többek között tud még registry-t ellenőrizni, tisztítani, hibákat helyrehozni, kémprogramokat eltávolítani, ideiglenes fájlokat törölni, betöréseket megelőzni. Egyszóval egynagyon egyszerűen használható egészségügyi doboz.

    Ccleaner
    takarító
  • lacipapy
    #15735
    nekem is van hasfájásom:

    most, hogy csaknem véglegesen felhúztam az XP-m (rendszer+felh.i progik, fiókok, stb.) a fiók belépés majd fél percig eltart, a kikapcs és újraindítás néha 2-3 percig is.
    lan letiltva, stb.

    mit szóltok hozzá?
  • lacipapy
    #15734
    http://www.sg.hu/galeria/1035369638/10353696381189796757.JPG szerintem magyarán oda van írva, hogy a rendszervisszaállítást javasolja ajavításnak, nem újratelepítést, így sztem:
    1. rendszergazda jokokkal kell belépve lenned
    2. start/minden program/kellékek/rendszereszközök/rendszervisszaállítás
    3. arra az időpontra állítsd vissza, amikor még jól működött a konfigurációd

    u.i.: javaslom minde jelentősebb telepítés előtt sajátkezűleg hozzatok létre rendszervisszaállítási pontot, mert nem minden installer teszi meg automatikusan, mert hát jelen esetben lehet, hogy több dolgot újra kell telepítened majd
  • LoDMaSt
    #15733
    Javítani úgy tudsz, ha bootolsz a win dc-ról asszem.
  • aszizoli
    #15732
    A leírás a rendszer-visszaállítást javasolja. Az nem működik?
  • Adi
    #15731
    ???
    Na de pontosan mit nyomjak?:O
    bejön a képernyő, h windows xp üdvözli bla-bla.:
    -Windows telepítés
    -további tudni valok a telepítés folyamatáról
    -windows választható összetevőinek telepítése
    -egyéb feladatok végre hajtása
    -rendszer kompatibilitás vizsgálata
  • Prince of Máté
    #15730
    Windows cd be-> javítás!
  • Adi
    #15729
    SZIASZTOK!
    Tudtok erre vmit mondani??
    HIBA
    Vagy ezen már csak format c segít??
  • lck
    #15728
    http://letoltes.prim.hu/letoltes/fajl/2032/
  • DarkSector
    #15727
    Acrobat Reader 7.0 magyar
    vagy a 8.0 ha találsz magyar verziót....
  • Thibi
    #15726
    Például:
    Innen letölteni a cutewriter.exe és converter.exe programokat
    http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp
    Installáláskor felrak egy CutePDFWriter nevű nyomtatót,és csak oda kell nyomtatni
  • asdasddsadsa
    #15725
    Azt szeretném meg kérdezni hogy hogyan tudok pdf fájlt létrehozni
    (és ha lehet ne az legyen a válasz h ezt ne itt kérdezzem vagy legalább akkor javasoljon vki egy olyan topicot ahol megkérdezhetem)
    köszi
  • Met
    #15724
    Hogy lehet kilőni olyan processeket amiket nem tudok kilőni az autómatikus indításból mert nincsenek benne a listában de ha TuneUp Utilities-el nézem a futó folyamatokat akkor azok között megtalálom amit le akarok tiltani
  • vaczak
    #15723
    miért csinálja azt az xp hogy ilyen hüjén rendezi sorba a fájlokat?? :
    a betűk rendesen abc sorrendben vannak, de úgyanakkor a számok fordítva!! 9,8,7...
    hol lehet ezt beállitani normálisan??
    kösz
  • amnex
    #15722
    hali tudtok valami megoldást arra,hogy :
    tegyük fel bejelentkezek msn -re, és olyankor akár 1-2percig inaktiv a tálca, az asztal müködik..
    de ez a jelenség akkor is előjön ha megnyitom az internet explorert..firefoxot


    kösszi
  • David Coulthard
    #15721
    Annak a valamilyen fájlnak esetleg neve is van?

    Ideírhatnád a pontos hibaüzenetet a fájlnévvel, akkor talán választ is kapsz...

  • DONGUBA
    #15720
    Sziasztok nekem fent an ez a simplicyti windows es mar harmadszor csinalja velem hogy restartnal kiirja hogy valamilyen fajl serult es ujra kell raknom a windowst.MIERT?
  • slylecz13
    #15719
    Sziasztok!

    Az miért van, hogyha csinálok egy visszaállítási pontot, majd telepítek egy programot, aztán visszaállítom arra a pontra mielőtt telepítettem azt a programot, el is tűnik a listáról, de a Frogram Files-on belül ott marad és a fájlok többsége *.jar kiterjesztésű lesz?
    Azt törölhetem?
    Vagy az még maga a program?
  • maka2
    #15718
    Helo!

    valaki elmagyarázná hogy én az otthoni gépemre felrakhatom a Windows xp OEM-es változatát?? Vagy nem lehet, ha felrakom nem lesz belőle semmi gondom, szóval nekem legális ez??
  • kollektor
    #15717
    esetleg driverek / alaplap,audio,VGA / ,frissítések,javítások / SP2 /
    telepítése?
  • Shiffty
    #15716
    Üdv Mindenkinek!

    Lenne egy olyan gondom hogy vásároltam egy teljesen új notebookot felraktam rá az XP-t a 3-4 edik indításnál fagyot az explorer.exe de a feladatkezelőből újraindítom akkor megjavul és fut normálisan, de mivel idősebb rokonjaimnak lesz ez nem a legmegfelelőbb megoldás... Ezért még 1x újraraktam az XP-t és ott is pár alkalom után ugyanezt csinálja... Nincs valami ötletetek esetleg hogy mit lehetne csinálni ???
    Vírus kizárva mert a gép teljesen új sőt még Net-et sem látott.

    Előre is köszönöm segítségeteket.
  • balcsi70
    #15715
    Sziasztok.Segitségre lenne szükségem.Vettem egy Notebook-ot rajta Vista.Letöröltem mert nekem az Xp-kelett volna.Igen ám de a cd-t amit adtak hozzá,(driver)kiderült hogy csak a vistával kompatibilis.(tehát nem lehet öket felrakni) kerestem hozzá az intel oldalán drivereket,de amiket leszedtem nem mennek fel a gépre.Ha valakinek lenne annyi türelme meg ideje hogy konkrétan melyek azok a filek az intel oldalán amelyek konkrétan kellenek,megköszönném. I



    tt a gép adatai.

    Ezt irta ki az Everest :


    Számítógép


    Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional


    Opr. javítócsomag Szervizcsomag 2


    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)


    Számítógépnév OTHON-CC883D484








    Alaplap


    CPU típusa Mobile DualCore Intel Pentium M, 1666 MHz (10 x 167)


    Alaplap neve Intel Corporation MPAD-MSAE Customer Reference Boards


    Alaplapi lapkakészlet Intel Calistoga i945GM/PM


    Rendszermemória 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)


    BIOS típusa Phoenix (12/22/06)





    Multimédia


    Hangkártya Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller





    Háttértár


    IDE vezérlõ Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlõ


    IDE vezérlõ Texas Instruments PCIxx12 Integrated FlashMedia Controller


    Lemezes meghajtó HTS541080G9SA00 (80 GB, 5400 RPM, SATA)


    Optikai meghajtó Optiarc DVD RW AD-7530A


    SMART merevlemezek állapota OK





    Kötetek


    C: (NTFS) 76316 MB (73403 MB szabad)





    Bevitel


    Billentyûzet Szabványos 101/102 gombos vagy Microsoft Natural PS/2 billentyûzet


    Egér PS/2-kompatibilis egér





    Ami konkrétan nem volt rajta telepités után az a hang,a videokártyánál semmit nem irt ki,a vistánál Gee Force valami 7300-as volt.(valami accelerator driver van a cd-n),ja meg hálókártyát sem látta.
  • Peetboy
    #15714
    Köszi. Elakadtam ennél az oldalnál.
    Mi az a Command Prompt vagy DOS Prompt? Próbáltam a Futtatásból előhozni,de nem sikerül. PLEASE !!!
    Te ha csináltál ilyen DVD képet,akkor légyszi segíts nekem!