181769
  • G_ArchAngel #10571
    viszont volt egy olyan találgatás, hogy ezzel nyilatkozattal a Rubensnél is előforduló gondot palástolták: egyszerűen beállt a csapágy és kész...
    sőt hallottam olyat, hogy a felfüggesztés már a rajtnál megsérült, mikor Sato letette kétoldalra a két "kispályást"...
    A Ferrari vezetősége úgyis fékmelegítésnek állítja ba, mert így nem kell elismerni, hogy az új felfüggyesztés mindkét autóban csődöt mondott...
  • Hellhammer
    #10570
    Az én véleményem a Schumacher balesetről:

    Szvsz nem fékmelegítésről volt szó ott, hanem kőkemény műszaki hiba miatt állt be a jobb első kereke. Egyrészt nem úgy melegítenek fékeket, hogy állóra fékezik a kereket, mert akkor nem súrlódik így nem is melegszik. Ha megnézitek kb. 40-50 m-es gumicsíkot húzott, ekkora féknyom még akkor is ritkán van amikor 300-ról esnek be egy elfékezett lassítóba szvsz ez mutatja, hogy beállt a kereke. Talán azért "húzott rá" a jobbra mellete lévő Montoyára, mert kvázi irányíthatatlan volt akkor az autója. Emellett érdemes az utána történt dolgokon is elfilózni egy kicsit:
    Nem mutogatott senkinek semmit (pedig volt már rá példa), beérve a boxba teljesen nyugisan végighallgatta a főmérnök monológját, majd bemenve a boxba még megállt beszélgetni majd annak a másik végében falhozcsapta "nagy idegességében" a sisakját. Ezután jön az, hogy Barichello lenyilatkozza azt, hogy végig problémája volt a felfüggesztéssel, bejelentették, hogy újfajta felfüggesztésen dolgoznak (ami folyamatosan változtatja a kerékdőlést) Végül pedig jön Ross Brawn ezzel:
    "A technikai igazgató Ross Brawn célzott rá, hogy a Ferrari nem fellebbez a versenybíróság határozata ellen, amely a Schumacher-Montoya incidensben egyik félre sem hárította egyértelműen a felelősséget. "Tiszteletben tartjuk a döntésüket" - jelentette ki."
    Én az utóbbi években abszolút nem ilyennek ismertem meg sem Ross Brawnt sem a Ferrari csapatot. Inkább olyan kép alakult ki róluk, hogy mindenbe belekötnek, a egapróbb szabálytalanságból is próbálnak hasznot csiholni, tehát lehet, hogy valami lepleznivalójuk van, azért nem hánytorgatják a dolgot. Ez így összességében erősíti bennem azt a gyanút, hogy valami műszaki probléma történt, amit a Ferrari presztízskérdés miatt próbál vezetői hiba miatt (és szerintük nem MS hibázott, hanem JPM) okozott balesetnek beállítani.

    Persze az is lehet, hogy túl sokszor néztem meg az Összesküvés-elmélet c. filmet :)
  • rezsofiz
    #10569
    Figy nem Istenitem,en nem is szeretem annyira nagyon,de azt nem szeretem amikor ilyen egyszeruen lefestik hogy elbenazta,jo lenne mind2 szempontbol megvizsgalni az esetet,nem csak Sumit beallitani bunoskent,ezt probalom mondani...
  • Gabor_(HSF)
    #10568
    Gyerekek nézzétek már végig egy párszor a lassitást
    Attól hogy a hideg gumi füstölt még nem volt az akkora fékezés..
    1,a sc-tól alig maradt le(vagy az sc is fékezett?)
    2,ha akkora lett volna a lassitás Trulli is televágta volna
    3,a sc mögött haladó vezető kocsinak joga van úgy taktikázni ahogy akar,főlag amikor készül a repülő rajtra,mivel ha megnéztétek,már nem villogtak felül a fények a sc-on..ami annyit tesz hogy kiáll és jön a rajt,ilyen kor teljesen megszokott,hogy rámelegitenek a fékekre gumikra,föleg ha arra készül valaki,hogy 15 kör alatt legalább 15 másodperc előnyre tegyen szert,mert ha még gyözni akart ez volt az egyetlen esély erre
  • M@TriX
    #10567
    de Fisch nagyot ugratott, az biztos, nem volt semmi. ;)
  • M@TriX
    #10566
    úgysem lehet meggyőzni, de isteníted MS-t. ;)
    Én csak annyit mondok, hogy szerintem egyszerű:
    1. Schumi lefékezte a verdát
    2. Monty arra gondolt, hogy valami műszaki gondja lehet MS-nek ezért jobbra húzódott
    3. Schumi jobbra húzta a kocsiját (miért is?) sztem ez is egy kérdés. ;)
    4. megtolta Monty Schumit, aki balra tekerte a kormányt mert kifarolt a kocsija, de amikor elengedte Monty, akkor már nem volt ideje egyenesbe húzni a kormányt és kész...

    Az lehet, hogy Monty közelebb volt mint kellene, de miért húzta Schumi rá a kormányt? Úgysem lehet előzni...

    Szóval szerintem jó volt a verseny, mindig vannak balesetek és kész. MOst MS volt soron (meg sokan mások. ;)
  • rezsofiz
    #10565
    hagyjuk mostmar ezt a temat,versenybaleset volt,akarki is volt a hibas,nem fogjuk megtudni.
  • rezsofiz
    #10564
    Ja,ez igaz,hibázhat, de most nezzuk Sumi szemszogebol: ahogy o mondta,melegitette a kerekeket(vagy igaz vagy nem) aztan cask azt erezte hogy valaki megloki,es a falnal talalta magat. Hibázhat,de sokkal kisebb eselye van ra,mint a tobbinek,mert nem mindig az a lenyeg hogy hanyszoros vilagbajnok valaki(pl Senna) hanem hogy hogy tud versenyezni,es helytallni.
  • Pyx #10563
    most ettöl a "balesettöl" függetlenül: attol hogy valaki 6szoros világbajnok (#10488), ugyanugy hibázhat mint bárki más a mezönyben.
  • rezsofiz
    #10562
    Na megtalaltam ,Montoya ezt nyilatkozta:
    Juan-Pablo Montoya: (4) " A Michaellel az alagútban történtekkel kapcsolatban: nagyon nagyot fékezett, ahogy a fékeit melegítette, és a pálya jobb oldalára húzódtam, hogy kikerüljem, de túl kicsit volt a hely, és összeértünk."
    ...
  • Gabor_(HSF)
    #10561
    Bakker .. te mellik futamot nézted????????????
  • rezsofiz
    #10560
    Egyebkent arra meg kivancsi lennék hogy Montoyanak mi a velemenye a balesetrol.
  • rezsofiz
    #10559
    Ja az nagyon zsir volt:D
  • rezsofiz
    #10558
    De egyebkent lehet Montoya nem tudta volna elkerulni a balesetet,mert nem volt mar eleg hely a fekezeshez,de mondom innen kivulrol nehez megallapitani,szal szerintem ezt a temat napoljuk,amig nincs belso kameras felvetel.
  • rezsofiz
    #10557
    Sumi nem nyomott fel senkit a falra,Montoya lokesetol ment neki SUMI a bal oldali falnak,és ezert tort ki a kereke...
  • rezsofiz
    #10556
    Jajj mi ez mar megint hogy elbaszta? Gondolkozzal mar ember... 6szoros vilagbajnok ilyet nem csinal,nem ultel a helyebe,nem lattad amit o,magatol valaki nem fogja csontra fekezni az autot.
    Ne mondd már hogy Sumi a hibás. Mindjart behalok. Egy pilota belemegy az elotte levo autoba,es akkor az elol levo auto a hibas? Na ez kemeny elfogultsag...
    Az egesz F1 a 100%-os figyelemrol szol, Montoyanak jobban kellett volna figyelnie,ezt ismerjetek el, Sumival meg nemtom mi van,jo lenne mar latni egy belso kameras felvetelt,mert innen nehez megmondani mier fekezett.
  • rezsofiz
    #10555
    Ja,ez igaz,de nem szoktak azert ilyen gyorsan menni,mint amilyen gyorsan ott Montoya feltunt a kepben.meg a sc az alagut kanyarjaban volt,szal oda nem 200-zal ment be sztem.
  • Hellhammer
    #10553
    Azért az az SLK Merci safety cart sem kell félteni sebesség terén. Úgy beszéltek itt róla, mintha egy kispók vagy mittoménmi lenne amit egy lúzer vasárnapi vezető vezet, de szvsz simán 200-as tempó fölött küldte az SC is az alagútban.
  • Hellhammer
    #10552
    Hasonló durva szitu volt asszem a Moto GP 250-es futamán: 3-an mentek egymás után, a leghátsó megcsúszott és kilökte a másik kettőt is. Alig álltak meg a kavicságyban, a legelől haladó felpattant, ugrált, csapdosta a térdét, majd szemmel láthatóan keresett valamit, amit hozzávághat a baleset okozójához, de nem talált semmit, így a kavicságyban lévő sódert kapkodta fel és hajigálta vele a másikat :) Nagyon LOL volt a szitu :)
  • rezsofiz
    #10551
    Ja palya leggyorsabb pontja,csak az a gaz,hogy ott safety car volt elotte,és Montoya ott ugy szaguldozott mint egy idiota,szabad szemmel lehetett latni...
  • oneal1
    #10550
    allonso kurvajó volt amikor kilökték megvárta a ralfot mig odaér és mutogatott neki:))
  • MrSpock
    #10549
    Lehet,de talán mert minden a Ferrari,és Shumi körül forog.
    Minden ítélet,meg ami körbeveszi az F1-et.
    Sokszor indokolatlanul előnyt élveznek.
    Monti ilyen,egy kolumbiai,nem egy német.
    Más vidék,más emberek,más életforma.
    Nem akarom védeni,de kellenek az ilyen emberek is ide,mert akkor tényleg maga az unalom lenne.
    Alonzo ugye spanyol,tehát ő is latinos temperamentum,harcos.
    Trulli,olasz,őt sem kellett félteni.
    A léyneg az legyen küzdelem,a pályán,s ez a léyneg,az hogy azon kivül ki milyen,az mindenkinek a saját dolga.
    Tysont is azért szerették,a ringben nemismert kegyelmet,igaz kinnt sem volt angyal,de a mikor beszállt az volt a lényeg.

  • Punkerwork
    #10548
    de Monty nem csak a pályán viselkedik így, nézd meg alonso-t őt se kell félteni mégse balhézik minden futamon.....
  • MrSpock
    #10547
    Miért baj,ha egy pilóta arrogáns,győzni akar?
    (Montyt én is bírom,bár nemszurkolok senkinek a mai mezőnyben.)
    Shumi is az nem?
    Miket művelt amikor újonc volt!
    Mostmeg,hogy ő a király,már elfelejtette?
    Hozzá nemlehet érni,megsem szabad előzni?
    Nem himestojásverseny ez,mindenki csak lapul,mint az a bizonyos...a fűben.
    Igenis rakják oda magukat,és ha kell merjenek versenyezni.
    Nem kisasszonysport ez,ha már felmarkolják a lét,akkor csináljanak is valamit.
    Egyébként ha megfigyelitek egyre kevesebb a néző a versenyeken!
    Itt is voltak jócskán üres helyek,
    És múltkor is,csak 100ezer néző volt,ami ugye egy Real meccsen is van.
    Régen mintha többenlettek volna,vagy nem?
    Bár érthető,mert elég nokedli az egész.
  • Punkerwork
    #10546
    Trulli megérett a győzelemre
  • Punkerwork
    #10545
    Button egyszerre boldog és csalódott
  • Punkerwork
    #10544
    Schumacher Montoyát hibáztatja
  • Breki33
    #10543
  • PREMIERE1
    #10542
    #10265, #10269 !!!

    NAGYON DURVA !!! :(
  • G_ArchAngel #10541
    és? ettől még jó pilóta!
    legalább nem lapul a fűben, mint a többi - ha 17 másik pilóta ilyen lenne, akkor nem mernének a szabálykönyvbe kisbetűvel Ferrarira vonatkozó megjegyzéseket tenni...:)
  • Punker
    #10540
    mert nem forrófejű hanem 1 arrogáns f@sz
  • kiserik
    #10539
    Én is szeretem Montoytát. És semmi köze nem volt, a balesethez, csak vétlen szereplője volt. Sumák bebaszta a féket, Monty megpróbálta elkerülni az ütközést, erre Sumák meg felnyomta a falra Montyt, mintha már versenyhelyzet lett volna. Egyébként Sumáknak az a szokása, hogy ha ő az első az SC után, akkor szinte megáll a pálya közepén, megvárja, míg jól eltávolodik az SC, és úgy indul, hogy versenytempóban tudjon autózni utána, így ha kimegy az SC, akkor nincs az a versenyző, aki utól tudná érni.
  • G_ArchAngel #10538
    miért? mert forrófejű, mint Alonso vagy Senna volt?
    lenne ilyen a többi 19 és nem unatkoznék futamok alatt...
  • Punker
    #10537
    nem a bőrszíne miatt hívom cigánynak hanem a viselkedése miatt.....
  • G_ArchAngel #10536
    akkor mi szeretni fogjuk egymást, mert nálam Monty top5 pilóta:)

    amúgy meg nézzél tükörbe, kérdezd meg magad, hogy mi jogon minősítesz egy KOLUMBIAI embert, és sorold magad az általad említett kategóriába...
  • Punker
    #10535
    nem vagyok Schumi fan Alonso-nak drukkolok de azt a cigány
    monty-t rühellem.....
  • Shaman
    #10534
    Egyébként meg mi az a hülyeség részetekről,hogy "miért ment rá ennyire Montoya, Sumira?"???
    Emberek ti még nem láttatok SC mögötti manőverezgetést? Néha annyira megközelítik egymást a pilóták,hogy majd megelőzik,akkor ez miért lenne baj?

    Amúgy meg látom kevés itt a Monti fan. Én speciel szeretem. Legalább egy kis színt visz az F1-be. Akkora nagy ellaposodó,Sumitól félő bagázs volt az egész pár éve. Szerencsére akkor megjött Monti,Alonsó,stb. Ezek legalább színt visznek bele.
    Úgy látom nektek most is az kéne,hogy Sumi mindent nyerjen,s a többiek ilyen Kopckafej (Coulthard) szerű "nem csinálok semmi,majd jó lesz az úgy" típusú versenyzők lennének..
  • Shaman
    #10533
    Akár Sumi hibázott,akár az autója volt rossz szépen kérném a Sumi drukkereket,hogy ne tessék már Montoyára kenni a balesetet. Tudonm,hogy imádjátok,s Sumi az Istenetek,de itt nem Montoya volt a hibás,szal nem kell őt hibáztatni.

    És sztem Sumi is emberből van. Attól,hogy 6*-os világbajnok,még nyugodtan hibázhat. Miért várjátok el tőle,hogy seso hibbázzon??? Elb*szta és kész.
  • b-type
    #10532
    Hát sztem meg ez egy nagy hülyeség volt ez a nyilatkozat.
    egy emberes nagy baromság.
    féket melegíteni bárhol lehet, Summi meg nem fékez állóra kereket, ennél sokkal jobb pilóta.
    szvsz ez müszaki gond volt, lehet hogy az új szabályzott kerékdőlésükkel volt gond, vagy mással, de ez a lenyilatkozok valamit a médiának..azok meg ráharapnak a vitára, miközben az esetleges valós probléma el felejtődik...cimű történet ködlik nekem egyre jobban.
    Főleg hogy Bari is panaszkodott a kerekeire.
  • Punker
    #10531
    A Toyota háborog a következetlen büntetések ellen