433
Túró Rudi
  • ipszilon
    #101
    ááá! turó rudit akarok!!!!!!!!!!!!!!!
  • G@b0r
    #102
    jah. Köcsög belgák nem ismerik :(
  • mateos
    #103
    majd megismerik !!!

    köcsög Francia Danone majd kiviszi franciaországba(belgába) , me a magyarok nem védették lepedig le kellet volna mintahogy a pálinkát is , és lám-lám Kinában,Japánban és Dél-Kóreában milyen szeszüzemek jöttek létre ? PÁLINKA FŐZP ÜZEMEK !!

    Aztán majd a geci franciák ellopják a túró rudinkat()

    késöbb meg a magyar bortipart akarják kényelmetlen helyzetbe sodorni .

    Szal a Franciák ellopják/elveszik/szét próbálják cseszni "nemzeti" értékeinket mint pl.a túrórudi...

    FRANCIA O :
  • Ron Ragm
    #104
    natúr túró rudi 4ever, a franciák meg bekaphatják
  • Coine
    #105
    sztem a franciákat felejtsük el, mert sokan csak idegesek lesznek (1920.06.06 is és még sok sok stb. történelmi tény...)
  • Efreet
    #106

    Turo Rudi: This seems to be a uniquely Hungarian confection. It is like a candy bar but made of a sweetened compressed cottage cheese dipped in chocolate. We always get one as a treat when we go grocery shopping. Look for them in the dairy case of the supermarket or convenience store (price about 30 cents). They come in flavors, but we like plain (natur) best. The name is pronounced "two-row rue-dee." Note that Turo Rudies are perishable -- they keep for about two weeks in the refrigerator. If you want to keep them longer the freezer seems to do them little harm.
  • mateos
    #107
    TURÓ RUDI 4EVER !!!!!

    FRANCIÁK + bekaphatják 2 dolog miatt is

    1,;1920.06.06

    2,;ellopják a túrórudinkat


    Szerezzük vissza túrórudi jogunkat !!!!
    hogy ne a franciaszájnak izlék , ők egyék csak a csigát vagy inkább a-t .

    Aztán meg nemsokára észrevesszük , hogy Magyarországon nem lessz TÚRÓRUDI és ha a "becsületes" magyar emberek kedveskedni szeretnének vmi finomsággal jótanuló kisgyerekeinek , pl.TURÓRUDIVAL , ahoz hogy vegyenek má el kell meniük (FR)-ba , vagy STRASBOURGBA , de olcsóbb lenne ha magyar romákat kérnék meg , hogyha netán Strasbourg felé járnának ugorjanak má be a "Carfourba"(üzlet).

    Kezd süllyedni a magyar hagyomány !!
    kezd süllyedni az a ideológia hogy az apa turórudit visz a kisfia elé a suliba , ere a kisfiu vagy mérges lessz , nem tanul , nem beszél többet az apjával , elkezd kábitószerezni , depresziós lessz , vagy sátánista , és mindez mi/kik miatt ?? hát a FRANCIÁK miatt ,
    vagy netán jobb lenne az ha az apa , vmi extrakapitalista országban gyártott csokit visz a gyerekének ??? amiben 100°%CUKOR , 100%KÉN 100%MÜANYAG TALÁLHATÓ ...jobb lenne ??

    és még1szer kik miatt van ez ?? a FRANCIÁK miatt



    mi TÚRÓRUDI NAGYHATALOM VAGYUNK

    és ezt a pociziót nem hadgyuk elveszni


    FRANCIÁK :
  • mateos
    #108
    túrórudi
  • Ali
    #109
    Éljen az Óriás Pöttyös Rudi!!!
  • Gery1980
    #110
    A túrórudi a miénk!Nem engedhetjük hogy bárki is elvegye tőlünk!HUN TÚRÓRUDI RULEZ!
  • mateos
    #111
    mégszép hogy a mienk
  • Coine
    #112
    VISSZA MINDEN TÚRÓRUDIT !!! ;-)
  • ipszilon
    #113
    erről nem is hallottam, hogy a Turó Rudit ki akarják hozni külföldre!
    amúgy szerintem ez annyira nem rossz ötlet, legalább aki megkostólja és izlik neki, tudni fogja (reméljük) hogy magyar! és talán veszi magának a fáradtságot és megnézi, hogy Magyaro.- Europában van-e!
    másik ok, amiért nem rossz ötlet: itt is lesz (ha lesz) és egy nem lesz turórudi-hiányom!:-)
    más kérdés, hogy egy picit elveszti a "magyarságát"!
    de hát mi lett volna, hogy ha mondjuk a sangriát a spanyolok megtarották volna maguknak? akkor abból sem ihatnánk!
    meg hát az EU közeledtével ezzel is számolni kell, megszűnik majd a forint is...
    megjegyzem: a Turó rudinak olyan nagy sikere nem lesz külföldön , főleg nyugaton, mert nem nagy izlik nekik!
    az egyik holland barátnőmmel egyszer megkostóltattam és kiköpte! na, mondom, szép!
  • mateos
    #114
    de itt nem is igazán a túrórudiról van szó hanem a Győri kexről.

    Nem vszti el mert csak a magyarok ismerik a magyarságát.
    Olyan nincs hogy a "nyugatiaknak nem izlik" izlés-pofon , vkinek izlik vkinek nem ,
    Az euróra még várnunk kell , elöbb a forintot kell 2 %os infláció alá vinnünk....ez pont én mondom , én vagyok a nagy EU-melleti...:-)
  • corleone
    #115
    IMÁDOM A TÚRÓRUDIT! IDE VELE!
  • Ali
    #116
    Egyszer lenyomtam 50 Túró Rudit 15 perc alatt fogadásból. Az első 35 még jól is esett.
  • Gery1980
    #118
    Most nyomattam be egy piros pöttyöst.Annyira jól esett!Isten áldja a teheneket!!!!
  • mateos
    #119
    inkább a magyarokat
  • Ali
    #120
    Minden reggeli után megjutalmazom magam két rudival.
  • Lteebee
    #121
    Már régen akartam kérdezni.

    Ingyen reklámozod a kokakólát?
  • Efreet
    #122
    cukros buborékos izé... (mármint a cc)
  • Lteebee
    #123
    Legalább akkor már a túrórudi lenne a logóján!
  • Gery1980
    #124
    Nekem ez spontán dolog.Mármint a rudi kajálása.Szerencsére mindíg van a hűtőben elfekvőbe egy pár darab.Ha éppen rámjön a rudizhatnék csak kiveszek 1-et és befalom.
  • corleone
    #125
    Imádom a túró rudit!
  • Ali
    #126
    Mi a véleményetek az ízesített rudikról? Én megeszem azokat is, de a klasszikust szeretem a legjobban.
  • Efreet
    #127
    kár bele bármi ízesítés... nekem egyik se ízlett. (bár anno találtam olyat, ami mogyoródarabkás csokis volt, az még türhetö volt)
  • Laalee
    #128
    az izes üt. a sima tul száraz nekem.
  • Gery1980
    #129
    Az ízesítettet én sem nagyon komálom.A sima az ász.De aza a mogyorós cucc tényleg nem volt rossz!
  • Laalee
    #130
    palacsintaban se szeretem a tisztan turosat, attol is minidg majd megfulladok, ha nem iszok ra.
  • Gery1980
    #131
    A palacsinta azért más sportág.Egyébbként megeszem az ízesítettet is csak nem tartozik a kedvenceim közé.A natúrhoz képest pedig labdába sem rúghat.Elveszik tündöklése árnyékában.
  • Ali
    #132
    Ha ismerős megy Kanadába, akkor mindíg küldök vagy 50 db. Rudit a kuzinjaimnak. Nagyon hiányzik nekik, amióta kint élnek.
  • ipszilon
    #133
    a legjobb a piros pöttyös
  • ipszilon
    #134
    és sima
  • Coine
    #135
    Sima & mogyis üt.
  • Gery1980
    #136
    Meg is tudom érteni a drága kuzinokat:)
  • Ron Ragm
    #137
    hmmm, piros pöttyös RLZ!Annyira nem byrtam magammal, és befaltam a holnapit is. Csak azt nem tudom mi lesz velem holnap
  • Gery1980
    #138
    Befalod a holnaputánit:)
  • Ron Ragm
    #139
    csak az a gáz hogy mivel holnap nincs közért ezért szombaton hozzák a két napit aztán minden nap az aznapit:) :(
  • Efreet
    #140
    most 'reggeliztem' :) pöttyös óriás rulz :))
  • Lteebee
    #142
    És amit egy francia cég gyárt...