58376
Játékmagyarítások fóruma

Magyarítás és magyarosítás különbsége
(https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarosítás)

Ebben a topikban NEM az M.I./Gépi segítéses fordításokkal foglalkozunk.
Ne reklámozd, ne szúrd be hírként, ne emlegesd, ne is kelts feszültséget ezzel a témával!
Köszönjük.

Magyaritasok.hu | HunosítókTeam | Lostprophet | PS Hack Fórum | Unreal Engine 4 Tutorial (Kena) by .:i2k:.
  • nulladik
    #54287
  • Evin
    #54288
    Én kissé hitetlen vagyok ezzel az értékkel.
  • FEARka
    #54289
    Köszi :) Le van fordítva már minden. De még alaposan át kell nézni és tesztelni is kell.
  • Evin
    #54290
    Ne érts félre, csak nem sűrűn van ilyen gyors fordítás. Lehet, kevesebb a szöveg, mint a játékból tippeltem volna.
  • Baker1
    #54291
    Miért? Már a Mad Max is 48%-os készültségi állapotnál tart.
  • FEARka
    #54292
    Mi is meglepődtünk, hogy Dusii és Ripp ilyen gyorsan haladt vele (ők ketten fordították le a legnagyobb részét) :) 17461 sor van. Ebből 7350 db sor csak az, amit a katonák mondanak harc közben a különböző dolgokra (eltalálnak, meghalsz, megölöd a társát stb).

    Andriska86 csinált még az elején statisztikát róla. KÉP

    Attól, hogy le van fordítva minden, senki ne várja, hogy most már hamar kész lesz. Alaposan át szeretnénk nézni és tesztelni.

    Ami még kicsit majd neheziti, hogy sok szöveg csak egyszer szerepel, de a fájlban több azonosító is van hozzá rendelve. pl. a "Pull" szöveg csak egyszer szerepel a szövegben, de a játék használja a képességeknél az erő húzásra, játék közben egy egyszerű kar meghúzására és az irányítások menüben is. Ez még az egyszerűbb, de van ahol rövidebb mondatokkal is ezt teszi és lehet nem mindenhova fog illeni a jelenlegi fordítás, így majd ezeknél ki kell találnunk olyat, ami minden helyzetnél jó lesz.

    Utoljára szerkesztette: FEARka, 2019.12.21. 17:01:23
  • Piko888
    #54293
    de hát ők jóva később kezdték
  • FartingSquirrel
    #54294
    A Star Warst 1 hónap alatt fordították le (sőt, kevesebb mint harminc nap alatt).
  • RicoKwothe #54295
    Én is megnéztem a Star Wars J. Fallen Ordert, és rengeteg szöveget megtaláltam sima szövegszerkesztővel.(Átvezetők, párbeszédek). Az pedig haladós, ha van idő fordítani.
  • Ssenkradlive
    #54296
    A Magyarítások portál szerint a Control PC-s fordítása folyamatban van, az "állapotjelző" szerint kb. 40%-on áll, de én is szeretnék róla egy kis plusz infót ha lehet, mert én is nagyon várok erre... :)
  • St3vEn
    #54297
    Pár játék fordításáról kérdeznék hátha valaki többet tud.
    az info oldalon elég rég nem frissültek, és máshol se olvastam új fejleményeket róluk, valaki tudja ezen játékok fordításának jelenlegi helyzetét?
    Prey
    Far Cry Primal
  • grebber
    #54298
    Primalra. 08.11-ei bejegyzés:

    "Sokára. Még parkolópályán van"

    Prey-ről nem tudok.
  • Piko888
    #54299
    A Prey-t Patyek fordítja, a honlapján 2020 végét ír
    Utoljára szerkesztette: Piko888, 2019.12.22. 11:23:34
  • FartingSquirrel
    #54300
    El is készült a Plague Tale új verziójához a magyarítás.
  • Evin
    #54301
    Control
    A történet 100%-ban le van fordítva, de egy rahedli dokumentum van, és biztos nem jött mind szembe a fordítás során. Szóval erős sacc a jelölt 40%.
    Idén biztos nem lesz kiadva, majd valamikor jövőre. A még soron levő, ki nem adott DLC-k szövegmennyiségétől függ, hogy mikor pontosan.
    Utoljára szerkesztette: Evin, 2019.12.22. 20:09:50
  • Ssenkradlive
    #54302
    Köszönöm szépen az infót.
    Várok türelemmel.
  • cikasz
    #54303
    Sziasztok.
    A game pass most akciós és letöltöttem vele a Age of Empires II: Definitive Edition-t. Létezik ahhoz magyarítás?

  • FEARka
    #54304
    Nem. És az MS Storeból letöltött járékokra amúgy sem telepíthető magyarítás.
  • grebber
    #54305
    Sajnos az elsőhöz sincs :( Pedig az most csak 5 euro
  • nightvison
    #54306
    A Plague Tale Facebook oldalát, nem mi függesztettük fel, hanem a face robot, már ellenvetés is megtörtént, várunk. Kicsit több időm lesz, érkezik egy Vampyr update is hamarosan.
    Utoljára szerkesztette: nightvison, 2019.12.23. 06:27:20
  • Baker1
    #54307
    Akkor mivel én meg egyedül fordítom, ráérek vele, kiadom 2 év múlva azt cső. Végül is nem hajt a tatár.
    Utoljára szerkesztette: Baker1, 2019.12.23. 10:35:29
  • Baker1
    #54308
    Megkérdezem, hogy Ti az ilyet hogy reagálnátok le? Írtam neki e-mailt, de semmi választ nem érkezett. Én a kicsit is becsülöm, de úgy vélem, ez inkább ilyen pofátlan köcsögölős akármi akart lenni ironikus köntösbe bújtatva:



    Vélemény?
  • grebber
    #54309
    Én úgy reagálnám le aminek szánták. Poénként. Annak tökéletes
  • mooo
    #54310
    Sokan szokták írni, hogy ha mindenki csak 10,20,100 stb. forintot küldene akkor az milyen sok. Lehet ebbe akart részt venni. Vagy csak trollkodott. Nem tudjuk meg.
  • Baker1
    #54311
    Én is jót röhögtem rajta, mikor megláttam, mert végül is ezzel a PayPal-t támogatta és nem a munkásságomat.
  • grebber
    #54312
    A mai napig sokan vannak akik nem tudják használni + a paypal is egy nagy cigány cég és nem is értem ilyen hogy létezhet, hogy ha te valahova utalsz pénz ami tranzakciódíjas azt nem tüntetik fel és ez szabályos..
  • Baker1
    #54313
    Nem tudom. Anno az a 730 "ügyfelem" tudta kezelni a PayPal-t, mikor még fizetősek voltak a fordítások. Változnak az idők na.
  • claydove
    #54314
    Nekem is volt egy "hasonló" a múlt hónapban, küldött 100ft-ot, a fee-t nem álta így -93 ft azaz 7 forintot kaptam. :) De ez tényleg az abszolút 0! :)
  • Baker1
    #54315
    Jajj, jól van akkor, azt hittem, hogy csak engem "szopatnak" így. Most már megnyugodtam.
  • nulladik
    #54316
    100 meg 10 forintot utalni... ekkora surmóságot, nyilván ez csak valami fricska akart lenni
    ha nem tudok minimum egy 500 -ast (de inkább egy ezrest) utalni, akkor inkább nem utalok semennyit
    a pofámról leégne a bőr ha 100 forintot utalnék ma, amikor a teszkóban egy százassal tudsz elkötni egy bevásárló kocsit
    és nem, itt nem a szándékról van szó... a 10, vagy 100 forintos szándékát mindenki tartsa meg magának, mert ez viccnek is rossz :)
  • Tinman #54317
    Ha 3000-en letöltenek egy honosítást és mind a 3000 elküld 100 Ft-ot... Erről pofázok évek óta.
  • Baker1
    #54318
    Ez nevetséges, a 3 ezerből kb. olyan 30 ember küldhet és ők sem biztos, hogy 100 Ft-ot! Az a rendszer volt jó, amit én felépítettem, csak megváltoztak a dolgok és engedtem a "Mindent ingyen" mozgalomnak. Ha a belefektetett időt és pénzt nézem, mióta ingyenessé tettem a fordításokat, erősen deficitben vagyok, azonban mivel hobbi szinten nyomom és szeretem ezeket a játékokat, szemet hunyok felette.
    Utoljára szerkesztette: Baker1, 2019.12.23. 18:42:18
  • nulladik
    #54319
    nyilván, annak úgy lenne értelme
    bár, én akkor sem bohóckodnék 100 forinttal
  • grebber
    #54320
    Felesleges volna. Kb a második fizető ember feltolná torrentre. Baker fizetős cuccai is netre kerültek
  • Baker1
    #54321
    Ja, mint a Call of Duty: Black Ops magyarítása esetén. :D Megvették, feltették, kiszedték a fájlokat, betették egy külön telepítőbe más neve alatt és feldobták torrentre. Aztán szólt a Gestapo és láttam, hogy az intró képernyőn meg ott volt a The Baker Company. Régi szép idők, áhh.
    Utoljára szerkesztette: Baker1, 2019.12.23. 19:08:40
  • Tinman #54322
    Egy elméletet írtam le, soha nem állítanám, hogy 3k letöltőből 3k fizetne is 100 Ft-ot. De, hogy MINDEN honosítás mellé odatennék, egy a fordító által korrektnek tartott összeget és rögtön oda egy donate gombot az is biztos. Egy Pillars of Eternity esetében a durva szövegmennyiség miatt 1.500 Ft-ot tennék oda javasolt adománynak. Egy Dark Souls esetében 300 Ft-ot, hiszen drasztikusan kevesebb benne a szöveg.

    A jelenlegi megoldásban kb. 2 klikk egy fekete oldalon és ennyi. Külön nyomozni kell, ha támogatni akarsz. De tőlem, aztán mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, én meg továbbra sem fordítok egyetlen sort sem kösziért, azoknak pedig továbbra is küldöm a támogatást, akinek a munkáját éppen használom és látszik, hogy nem google translate szintű.
  • Tinman #54323
    Igen... fent a torrenten a GTA V is. Tegye fel a kezét, aki mégis megvette (oké te nem, de te 5€-t is sokallnál érte :-). Erről beszélek. Attól, hogy el lehet lopni, még nem lopná el mindenki. Aki meg igen, az számoljon el saját magával reggel a tükörben.
  • FEARka
    #54324
    Mi tettünk a Resident Evil 2 telepítőbe direkt linket támogatási lehetőségre és egy ember volt (már bőven 1500 felett jár a letöltés), aki direkt ez miatt támogatott is minket :) Itt is köszönöm/köszönjük, ha esetleg ezt a fórumot is olvassa.

    És nem azért írom mert elvárnám, hogy minden letöltő küljön pénzt/stb. (nem ezért csinálom) csak te ezt már sok helyen írtad, hogy ha lenne link akkor mennyien támogatnák a fordítókat. Hát a valóság teljesen más :)

    Ha meg x összegért lehetne letölteni akkor meg az van, ami Baker fordításai esetén is volt. Egy kifizeti aztán felrakja máshová eredeti formában, rosszabb esetben sajátjaként tűnteti fel.
  • grebber
    #54325
    Na azért nem kell lealacsonyítani engem...7.5-ért már veszem is meg a GTA5-öt a steam walletből. Ahogy az árát nézem ez már csak 4-5 év
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.12.23. 19:39:43
  • nulladik
    #54326
    a telepítőbe bebiggyeszteni egy linket, és közvetlenül a letöltés mellett elhelyezni egy donate gombot nem egészen ugyan az
    a telepítőt 10-ből 1 ember olvassa végig szerintem maximum, így elég kicsi az esélye, hogy egyáltalán találkozik a támogatás lehetőségével
    a letöltés melletti donate gomb viszont teljesen korrektnek tűnik
    viszont én semmi esetre sem határoznék meg összeget, még javaslat szintjén sem