72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • PetruZ
    #72308
    Kyuuketsuki Sugu Shinu (AniDB): Egy hírhedt vámpír elrabol egy gyereket és a helyiek a híres vámpírvadász segítségét kérik. Hamarosan kiderül aztán, hogy a gyereknek kutya baja, és hogy a videójáték-mániás vámpír még attól is hamuvá omlik, ha egy légy ráköhög...
    Viccesnek tűnt, de nem az, elég erőltetett slapstick. Ennyi elég is volt belőle.
  • PetruZ
    #72307
    Yakunara Mug Cup mo 2x01 (AniDB): Kb. ott folytatódik, ahol az előző véget ért, jön egy újabb benutató verseny néhány hónap múlva, és Himeno még mindig próbálja megtalálni a saját kerámia művészetének fókuszát... A rajzstílus és az epizódok ugyanaz, mint volt, bár valamivel részletesebbek az animációk és az arcmimika.
  • PetruZ
    #72306
    Anime szezonzárók (visszavezetve a nyári összefoglalómba is):

    Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki 1x13 END: A mangát is kb. eddig a pontig olvastam, ahol véget ért. Nem volt túl jó az anime változat, a januárban érkező folytatásra nem fogok visszatérni. 4/10

    Seirei Gensouki 1x12 END: Ennek az eredetijét még ne molvastam, de még így is rohanósnak tűnt, amiben aztán a későbbi kritikák is megerősítettek. Valamikor folytatódik majd ez is, de kihagyom. Ez azért nem volt olyan rossz, de majd elkezdem a könyveket inkább. 5/10

    Tensei Shitara Slime Datta Ken 2/2x12 END: Ez jó volt végig, Rimuru ellenfelei emelték a tétet, de a Demon Lord Rimuru ellen esélyük sem lehetett. Valamikor jövőre jön majd egy film, és szerintem a sorozat is folytatódik, elég népszerű világszerte. 7/10

    Cheat Kusushi no Slow Life: Isekai ni Tsukurou Drugstore 1x12 END: Ehh, végignéztem, szóval 4-nél rosszabbat már nem kaphat, de nem igazán tudom, miért néztem végig. Nagyon gyagya volt sokszor, és talán arra vártam, hogy legyen egy kis romkom is, ha már ennyi potenciális háremtagot maga köré gyűjtött a főhős, de még a szikráját is mereven elutasította. Akármi is lesz a folytatás (ha lesz), kihagyom. 4/10

    Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu 1x12 END: Viszonylag tűrhető is lehetett volna, ha nincs az utolsó rész... 4/10

    Kobayashi-san Chi no Maidragon S 1x12 END: Bár a várakozsokkal ellentétben nem a sárkányölős sztoriról szólt, ezek a kis epizódok is egész jók voltak, jöhet még bármennyi (folytatás még nincs beharangozva). 8/10
  • ximix #72305
    Egy kis Saitama aperitif.
    https://twitter.com/NEBU_KURO/status/1440944255011225601

    https://9gag.com/gag/anQp16b
  • Seth
    #72304
    Ed az animében is csak jóval később lépett a csapatba, talán a 10. rész körül. Majd a 2. évadra behozzák. Amúgy se adott sok mindent a központi sztorihoz, a végén le is lépett Ein-nel
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2021.09.26. 19:15:12
  • RelakS
    #72303
    Egy kis összehasonlítás


    Nem dohányzik benne mindenki, mint a gyárkémény
    Hiányzik Ed
    Faye sziluettje nem illegeti magát.
    Értem, hogy Jack Black, de na! :D
  • Nagydög
    #72302
    Fognak is. Gondolom eleg sokat mertek es szamoltak az ugyben, de akkor is ott bujkal bennem, hogy nem tunik hatekony modszernel szubkulturak klasszikusaihoz nyulni. A GiTS-nel lepodtem meg, mert azt hittem, a cel korosztaly tulnyomo resze legalabb hallott az eredetirol es azert ment moziba. Aztan mikor tarsasagban felmerult, akkor a "Az egy egesz jo film volt par eve." volt a reakcio. Szerintem bun rossz volt, mert ismerem az alapanyagot, a tobbseg eseteben pedig semmit nem adott hozza, hogy ez GiTS. Vagyis, ha csinalsz egy cyberpunk akciofilmet csak ugy, lehet, hogy jobb helyzetbol indulsz. Biztos nem vagyok benne, es lathatoan egy egesz iparag nem ert velem egyet.
  • LasDen #72301
    azért csinálták, hogy pénzt keressenek vele.... :O
  • Nagydög
    #72300
    Hmm... Akarom en ezt? Ugy tunik, ragaszkodtak az alapanyaghoz, de akkor mi ertelme volt ujraforgatni? Ha meg "ujragondoltak", akkor az fog zavarni. De majd meglatjuk.
  • Seth
    #72299
  • Trucker39
    #72298
    Dehogy pörög. Csak unatkozni nem szeret. A többi stimmel.

    Link
  • TBTPumpa
    #72297
    A Sony Music Japan animés leányvállalata a Sacra Music leszerződtette Aimer-t is.
    Érkezik is tőle két új dal - szintén a Demon Slayer animéhez - 2022 januárjában.

    Október 10-étől 7 epizódon keresztül újra nézhetjük a Kimetsu no Yaiba Mugen Ressha mozit (itt lesz LiSA 2 dala), majd december 5-től egy egyórás első epizóddal kezdődik a tényleges második évad (itt jön Aimer két dala).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.09.25. 17:27:05
  • TBTPumpa
    #72296
    Október 10-től indul a második évad:


    Opening theme + Ending theme - LiSA + Yuki Kajiura
    (Gondolom a rekordokat döntögető Homura dalocska után nem akarták "elengedni" őket.)

    LiSA 3 dalt is kiad még az idén. Most szeptember elején érkezett tőle az új single, októberben ott a SAO mozifilm főcím dala, november 17-én pedig a Demon Slayer sorozat nyitó és záró témája kerül kiadásra. Ez a nő 200%-on pörög.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.09.25. 16:53:40
  • Trucker39
    #72295
    Fel sem tűnt a hírekben, pedig az előzőeket kedveltem.
    Link
  • IMYke2.0.0.0
    #72294
    Hibátlan - a zene, és az anime** hangulat is:

    //** = iskola, és a 'szokásos' képek a sorozatokból

  • LasDen #72293
    Azért ezzel a kivégzéssel még várjunk...
  • IMYke2.0.0.0
    #72292
    Na, basszus!
    Szomoru.
  • PetruZ
    #72291
    Az ufotable animációs stúdió alapítója elismerte, hogy éveken át meghamisította a cég könyvelését, hogy tartalékot képezzen a "nehezebb időkre", és hogy (elmondása szerint) jobb munkakörülményeket biztosítson a dolgozóinak. Egyelőre csak 138 millió jent vallott be, de a japán adóhivatal kb. 400 milliót keres rajtuk. Egy ekkora összeg szinte biztosan kivégzi a 20+ éves stúdiót (Demon Slayer sorozat és film, Fate franchise, Garden of Sinners, stb.).
  • TBTPumpa
    #72290
    Új Sword Art Online Progressive: Aria of a Starless Night trailer (Japán):


    Benne az új LiSA dallal.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.09.16. 10:04:19
  • TBTPumpa
    #72289
    :((((((((
  • Trucker39
    #72288
    Lassú voltál. :)
  • TBTPumpa
    #72287
    Ez most a Japán LiSA:
    SAO Asuna Movie Theme song by LiSA + ReoNa
  • Trucker39
    #72286
    Gondoltam, hogy valamilyen formában benne lesz.
    Link
  • LasDen #72285
    így többszöri belepörgetés után kezdem nem érteni, hogym iért a Mondo jutott róluk eszembe. De valamiér... ¯\_(ツ)_/¯
  • IMYke2.0.0.0
    #72284
    Ilyesmire gondolsz? https://www.youtube.com/watch?v=_2quiyHfJQw

    A színvilág az tényleg olyan - a zenei alap/ének nyilván lassabb, és a dél is 4+ éves.
  • LasDen #72283
    olyan mondo grossos vibe-ja van. CSak a lassúbb vokál helyett pörgetik a biznict a lányok...
  • TBTPumpa
    #72282
    Animék terén várjuk az őszi szezont, jön néhány (számomra érdekes) alkotás most is.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.09.14. 15:37:13
  • IMYke2.0.0.0
    #72281
    Ha már szinte zenei klub lettünk... ez most nagyon cool! Tényleg az.

    日向坂46『ってか』
  • PetruZ
    #72280
    Mairimashita! Iruma-kun 2x21 END: Jó volt, végig tetszett, és külön jó volt az utolsó rész a sejtetéssel, hogy vajon ő lesz-e az új Demon Lord, vagy sem (szerintem nem, lesz valami csavar a dologban). Nem meglepő módon a harmadik évadot az utolsó résszel együtt jelentették be, felőlem jöhet még bármennyi. Remélem, lesz még Bad Iruma, bár az előzetes képen az Archer Iruma pózol (hm, Bad+Archer Iruma, maybe?). Több Kiriwo-t viszont nem kérek, köszönöm... 7/10
  • LasDen #72279
    a Beginner egy sokkal jobb track, mint a Heavy Rotation. Főleg az indonéz verzió. Sokkal erősebb a kemény girl crush jellege, mint az eredetinek.
  • ximix #72278
    Akkor ha már így témánál vagyunk
    Love Live! Superstar!! 2021
    Genres: Music, Slice of Life, School

    Sulis lányok idol üzemmódba kapcsolnak.




    más - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    AKB48
    "A zenekart Akimoto Jaszusi alapította, 7924 lány meghallgatása után, 2005 második felében."
    Óooo szegény . . .

  • LasDen #72277
    én őket kísérem figyelemmel...... :D

    Fuyue Kotone
    Chinatsu Maria
    Ichika Nenne
    Nagase Yui
    Kisaki Anna
    Kudou Rara
    Sachiko
    Miku Maina
    Seina Arisa
    Komine Hinata
    Himesaki Hana
    Yatsugake Umi
    Arisaka Miyuki
    Yuzuki Yuka
    Kimijima Mio
    Maria Nagai
  • Trucker39
    #72276
    Koreai lányok közül őt kísérem figyelemmel.
    Link

    Igen...dekoratív hölgy.
  • ximix #72275
    Koreai lányok egészségesek
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    . . . legalábbis nem látom, hogy lett volna vakbélműtétje


    Nemtom mit árul itt a bolt előtt, de vettem egy raklappal :D

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.09.12. 01:47:43
  • ximix #72274
    Ejj hát nem néztek animéket?
    Nem a női ábrás ajtón kel kopogtatni, hanem a másikon.
    Valami gazdag, befolyásos japán nőszemélyhez kell beoldalazni, szép szál európai legényként, jó hát 40+-al lehet nem a 20-as lányok állnának sorba hanem 60-70-es mamik , de kint vagy . . .
  • LasDen #72273
    ez a komment nagyon ilyen niceguy leaning cucc....:D
  • IMYke2.0.0.0
    #72272
    Nem mondom, hogy leirtam, levettem a bakancslistamrol, de Del-Korea mar sok szempontbol elotte szerepel nalam.
    Es oda nem kell szonyeg szelen bekonyorognie magat az embernek.
    Szoval, koreai holgyekre jobban ra lehetne cuppani ;-)
  • RelakS
    #72271
    Ja, havi szinten kapunk beutazási előírásokat. Japánnál mindig az van, hogy ha a külügy meghív, akkor mehetsz.
  • TBTPumpa
    #72270
    Nah. Nem a korral van bajom, csak ezzel az egésszel, amennyiben ez valós. Nehogymár csak az jusson előrébb/valamire, aki befekszik valaki ágyába...

    #72269
    Legkorábban előreláthatólag 2022-ben, mert erre az évre Japán már bezárt.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.09.11. 19:49:06
  • RelakS
    #72269
    Mikor indulunk beszerző körútra? XD