26171
  • gumininja
    #3182
    Erdekes ket amu, habar nemtom egy sorcnak hellen mi szuksege lenne a masodikra. Ha nincs jobb es hellen jarsz, az 1sot javaslom, az a plusz egy skill nemszamit mar olyan szinten. (ha hellen vagy, 45-50+ korul jarhatsz.) Plussz skilleket orbokbol, pajzsbol vagy barmibol tudsz szerezni, kar egy amut ilyenre pazarolni. Alacsony sorcinak talan meg jol is jon, de neked sztem felesleges.

    A reses amu is csak addig kell, amig nem lesz egy mara'-d, vagy egy normalis socketelt/runewordos pajzsod.
  • gumininja
    #3181
    Mas mufaj, ebbe ne menjunk bele. A Fallout es a NWN is istenjo, sot talan a legjobbak a sajat maga kategoriajaban, de abban a diablo nincs benne. A sajat maga kategoriajaban viszont a diablo a best, nemhiaba jonnek a klonok egyre fore, tobb-kevesebb sikerrel.. Altalaban kevesebb ;]
  • gumininja
    #3180
    Hat vannak 4cdnel nagyobb gammak is, de azert meg az elmezonyben van ;]
  • G. Joe
    #3179
    Diablo még mindig a legnagyobb game!
  • Ron Ragm
    #3178
    Fallout a king:)
  • Ron Ragm
    #3177
    csak az a baj h az első nélkül k*rva alacsonyak a reseim
  • Ron Ragm
    #3175
    Melyik a jobb?
  • Galy
    #3173
    Próbáld ki a Neverwintert :)
  • Árnyvadász
    #3172
    :)) Diablo örök!

    Amúgy én kb. egy fél éve kezdtem el és a mai napig szinte csak ezt nyomom. Ha lesz ennél jobb játék akkor átnyergelek arra, ha nem akkor marad ez amíg meg nem unom. De kétségeim vannak afelől, hogy rövid időn belül lesz ennél jobb program.... Hiába a 3D-s grafika a mai programok nagyon gyengusok. Diablo meg majd 2-3 éves és még mindig tartja magát. Annak meg nem látom értelmét, hogy feltegyek a vinyómra a mostaniakból hetente egyet és napokkal később uninstaláljam. Inkább jöjjön egy olyan ki (Lionheart mondjuk) ami hónapokra leköt... Dio olyan mint a CS, annál is van szebb, de máig ő a legjobb taktikai FPS... Pedig nem mai darab már:) És nem is csúnya! Csak már kezd uncsi lenni kicsit... Na de 4 év után azért ez nem hiba!!! Pláne ha azt veszem, hogy a mai csúcsprogik max. egy hónapig játszhatóak és akkor ezt osszuk el hárommal:)
  • Galy
    #3171
    Hihetetlen! :)

    Még vannak emberek akik ezt nyomják????

    Én is nyomtam anno elég sokat, de már vannak sokkal jobb és szebb játékok is!!!

  • Árnyvadász
    #3170
    Hát igen:)

    Amúgy egy két waypoint-hoz érdemes többször is visszamenni a unique szörnyek miatt. Szinte pár méter sétálás után már jönnek is... Kb. egy-két unique és a szolgák. Ezeket nem uncsi 10-12-szer legyakni, viszont könnyen egy jobb cuccos gazdag tulajdonosai lehetünk. Csak megölésük után menteni kell, aztán he meguntuk, lehet folytatni az utunkat kelet felé.

    Mindig csak kelet felé:)
  • Árnyvadász
    #3168
    Ezt mától bevezetjük... Mindenki rajzol!!!!!!!
  • Árnyvadász
    #3167
    Ez kurva jó!!! Ninja:D
  • gumininja
    #3166
    c1,2,3, c1b,2b,3b a concil helye, kinn/benn

    jobbat per pill nemtok rajzolni, remelem ez is segit valamennyit. Nem tokeletes de nagyjabol hasonlit.

    (picasso hozzam kepest lof..sz :DD)
  • Árnyvadász
    #3165
    Én van úgy, hogy egy ACT-ot akár 7-8 óráig csinálok... Csak nyugodtan...
  • Árnyvadász
    #3164
    Nem számoltam, de szerintem az ACTIII-on egy óra alatt végiglehet menni.

    Ismerve a pályákat szerintem:

    ACTI- 3-4 óra
    ACTII 4-5 óra
    ACTIII 1-2 óra
    ACTIV 1 óra
    ACTV 3-4 óra

    Egy fokozat így: 12-16 óra alatt megvan. De mivel ez nem ágyúgolyófutam, el lehet azért szöszmötölni szépen... De ennyi idő alatt is meglehet csinálni...

    Szerintem nagyon brutál, sietős játékkal:

    ACTI 2 óra
    ACTII 2 óra
    ACIII 1 óra
    ACTIV 30 perc
    ACTV 2 óra

    De ekkor csak a feladat és más semmi. Meg menni mint a meszes... Ez max. annak jó, aki két nap alatt akar egy 70-es karakter:D
  • Árnyvadász
    #3163
    Dzsungeles részen nagyon hamar végiglehet menni! Rohanj végig rajta és mikor beérsz Kurastba (ez kb. 20 perc alatt meg lehet csinálni) gyorsan keresd meg a waypointot és a dzsungel már a múlté... A progit nem ismerem.

    A Gibdin meg hamar megvan és az aranymadár is csak kb. 1-2 perc... Kálim agya se sok, mert azt meg a pókóknál lehet beszerezni...

    ÉS!

    Én D3D-ben játszom, azóta komolyan mondom a dzsungel tetszik a legjobban. Nagyon szép és átlátható minden így! 2D-be nekem is hamar elment a kedvem tőle, de D3D-be tök szuper a grafika...

    D3D és 800*600 én ezt használom. Nagyon szép így a Diablo2.... A mai 3D-s RPG-et is állva hagyja kis túlzással. 3D csak maszat itt meg ott, az igazi a 2D-s grafika még a mai napig... Vagy ha a Panzers-t veszem alapul, ott már alakul a 3D.. De az meg RTS...
  • Árnyvadász
    #3162
    :)

    A Shift 1, 2 stb arra jó, hogy ha van csicska (felbérelhető társ), akkor a potiont ő issza meg! Igy nem kell a képernyő felső sarkában lévő fejhez vinni az italt, ami harcban igen körülményes lenne.
  • Laalee
    #3156
    na a motyobol neked kell pakolni az övbe mindig...

    lvl -t visszalepni nem tudsz extrem helyzetben akar 0xp re is vissza mehetsz :D bar eleg erdekes lehet :D ha felveszed a ruhadat, az elveszett xp eleg sok reszet visszakapod
  • Árnyvadász
    #3155
    Nightmare-en volt egy érdekes és hálás történet. Baal minionjait gyaktam lefele, amikor jött az utolsó dobása. A főnőkük tűzre és fagyra is immunis volt. Én a villámágon csak a static fildre mentem rá, ezért lehetetlen volt megölni. Barbárt felélesztettem, de azt meg leütötte.

    Gondoltam egyet és mentettem. Vissza megint, jött az utolsó dobása Baal-nak és a főnőknek nem volt ellenálása semmire!:)

    Ezt többször is eljátszottam, utána vagy tűzre volt immunis vagy fagyra, de a kettőre együtt sosem. Érdekes:)
  • Árnyvadász
    #3154
    Kérdések:

    Ha nemcsak az övünkbe van potion, hanem a hátizsákba is, akkor az övből való potion kifogyás után a program tesz át automatikusan potiont az övbe a hátizsákból?

    Ha elérem mondjuk a 60-ik szintet és egy rázos helyzetben folyamatosan meghalok, újra meg újra...
    Akkor a tapasztalati pontom csökken. Ez ok. De előfordulhat olyan, hogy annyiszor meghalok, hogy 60-as szintről visszamegyek 59-esre az XP vesztés miatt? Vagy nem és maradok 60-as viszont az XP elfogy teljesen...
  • Árnyvadász
    #3153
    +hydra
  • Árnyvadász
    #3152
    Jó a történet! Egyáltalán nem off és tök jó! Csatlakozom G. Joe-hoz...

    Az alábbi Durieles dologhoz még annyit hozzátennék, hogy érdemes felvenni olyan cuccost, ami plussz életet ad és fontos az is, hogy legyen nálunk HALF FREEZE DURATION, azaz felezett fagyasztási időtartamú cucc is... Gyűrű stb... megteszi.. És legyen fagyellenállásunk is valamennyi. Ne mínusz, mert akkor sokáig leszünk kékek:) Az pedig nem éppen rulez idelent...
  • Árnyvadász
    #3151
    Duriel ellen Hell fokozatban:

    Hozzávalók:

    -4 soros öv tele Full Rejuvation Potion!
    -Rögtön odamenni hozzá! Ez a Charge képessége miatt kell, mivel úgy szinte azonnali halál a karakternek.
    -Static Field gyorsan, így már "csak" 24000 életpontja marad hernyóképű harcosbarátunknak.
    -Villám, tűzfal, meteor...
    -Villámvihar is fent lehet és Energy Shield is ha van... Ilyenkor a manából is vonódik a sebzés amit bekap az ember.
    -Teleport képesség sem árt, ha van.
    -Imádkozni:)

    Vagy:

    -Közelharcos csicska megy előszőr oda, te a hátérben maradsz
    -Shift+1, Shift+2 nyomkodása rendületlenül, közben meteor, tűzfal, villám... szórása, esetleg közben egy teleport nyitás is ha nagyon gázos a helyzet, és a csicska mondjuk beadja az unalmast..
    -Static Field is mehet itt is, sőt ez kötelező, ha nem akarunk sokáig lentmaradni. Azt ugye meg nem akarunk:)

    Vagy:

    -Hosszú, monoton és unalmas, de célravezető és a legbiztonságosabb, azaz Blaze!
    -Sétállva, mintha a margitszigeten lennénk elindulunk az egyik irányba, közben lábunk alatt ég a talaj...
    -Duriel A.I.-ja úgy van megírva, hogy ő mindig a lángokba fog haladni, mert pontosan arra megy amerre mi is, csak a hátunk mögött kullogva... Próbál ütni, rúgni, kapálózni, meg minden, de nem ér el... Akkor van némi adrenalin felmenetel, ha elfogy a tűz a lábunk alól, mivel ilyenkor újra kell varázsolni azt és ez egy 1 másodperces megállásra kényszerít minket. Ilyenkor Durci kicsit közelebb jön, de az esetek 95%-ban még így sem tud megütni. Ha mégis, rögtön igyunk Potiont, de ne mezeit, bár itt az is elég, hanem valami regeneráló félét.

    Ezután ez ismétlődik amíg Durci fel nem robban és átadja helyét az őt felzabáló kukacgyűjteménynek. Bele is sétállhatunk a maradványába, eme tevékenységünket hangos cuppogás fogja követni... Fincsi...

    Egy a lényeg: Mielőtt lemegyünk teleport nyitása! Igy ha meghalunk, nem kell újra végigmenni a labirintuson. Nyithatunk Durielnél is teleportot. Ha menekülünk előle, mert már nagy a baj, akkor SÉTA!!! Eleve ha lemegyünk már legyen beállítva a séta funkció. Mert kicsi a hely és futás közben könnyen a fallal szembe találjuk magunkat, megfordulva meg már ott liheg a hernyóképű és beszorít.

    Másodszori megölésnél meg semmi gond, mert akkor belehet menni a terembe (nagy kör és az angyal van ott) ott meg van bőven hely a manőverezésre. Lehet körbe, körbe császkálni.

    Kerüljük el, hogy le ne Chargeoljon! Ezt a legkönnyebb elkerülni, ha felfogadunk egy csicskát, vagy ha van, akkor már nem kell. Igy az első ütést ő kapja be. Ha az Charge, akkor ő már fekszik is:) Ha nem, akkor mázli és mehet a csata!!

    DIE DURIEL!
  • G. Joe
    #3150
    lol ez jo! Az egész busz szurkolt neked tuti!
  • Árnyvadász
    #3149
    Blizzard: Hóvihar

    Varázslónő egyik megtanulható képessége a fagy ágon. Hatása mindig 4 másodpercig tart és közben apró kis jégszilánkok sebzik az ellenfeleket akik belekerülnek a hatókörébe, plussz igencsak lelassítják őket. Nem rossz varázslat, de magas fokozaton a kis sebzése miatt nem túl hatásos. Esetleg magas cold mastery-vel jobban használható...

    Cold mastery: Fagy mesterség

    Az ellenfél hidegellenállását csökkenti bizonyos százalékkal. Hasznos képesség, de elég pár pont rá vagy csak egy, mivel már az is drasztikusan leviszi az ellenálást. Igy a fagy alapú varázslatok sokkal jobban sebeznek az áldozaton.
    Immun to cold ellenfelekre hatástalan.
  • Árnyvadász
    #3147
    Ok, akkor szuper:) Egyébként szerintem tűzre lesznek immunisak... Mivel a varázslónők akik a blizzardot nyomják, azok logikusan: fagyra, a tanács meg hidrázik (legalábbis az egyik) az meg nyílván tűzre. Igy az FO tuti fix a halálukra... Ami meg esetleg fagyra lenne, azzal picit többet kell szórakozni.... De az is fekszik előbb utóbb...

    Én most ACTII-ben vagyok, de végigszántom a pályákat. Az ACTI az nehéz volt, legalábbis egy részén. Ez a mostani, gyerekjáték. Nekem az ACTII, mindig a Durielre való felkészüléssel telik:) Mindig tartok attól a dögtől... Ez most sincsen másképp. Bár a taktikám már megvan ellene és ha minden a terv szerint halad, akkor nem lesz halálom egy se....
  • Árnyvadász
    #3143
    Nightmare-ben én is szívtam ott, de én inkább a blizzard miatt, amiket bekaptam... Alig tudtam mozdulni és másodpercek alatt nulla lett az életem. A tanács már nem volt akkora kunszt, csak sokat kellett rohangálni.

    Fagy ellenállásom mínuszban volt és ez szinte a biztos halált jelenti! Ha ezt feltolod plusszra és legalább 30-40 körülire, egyáltalán nem lesz nehéz a Tanács elleni harc... Mert ugye oda is kell érni és közben a hajasbabák szivatnak be a legjobban. A tanács sem piskóta, de a hidrát (he egyáltalán lerakja az egyik) szépen kilehet manőverezni, a méregköpő gyíkokat pedig kerüld el, kicsit csald ki a tanácstagokat egy olyan terepre, ahová nem tudnak elköpni a vizikígyók...

    De ezt az oldalról való megközelítést mindenképpen próbáld ki!!!! Akkor biztonságosan hidegre lehet tenni szinte az összes tanácsost. Remélem sorcid van, mert harcos kasztal, mindenképpen szemtől szembe kell legyakni a sánta bandát:)
  • Árnyvadász
    #3141
    Te melyik kasztal játszol?

    A High Councilnal nagyon fontos:

    -a cold resisted legyen sok! (varázslónők miatt, blizzard ugye...)
    -fire resisted is legyen, de az nem kell, hogy túlzásba menjen...

    Esetleg ezt ki lehet használni:

    Egyszer oldalról közelítettem meg a piramist, ahol ezek a tanácsosok vannak bent. Akkor láttam, hogy ott tömörülnek bent, mivel ennek a piramisnak (maja, azték szerű építmény) nyílt ablakai vannak. Az oszlopok között simán belehet lőni. És azok meg halálukig ott maradnak:)

    Frozen Orb-al kitakarítottam a bandát. Azt nem tudom hell-en mire immunisak, de ha mázlid van és varázslónővel játszol, akkor az FO az kiszedi az összeset onnan. Kivéve ha fagyra immunisak. Ezt majd G. Joe megmondja mindjárt, ő biztos emlékszik erre. Én még nem tartok ott.

    Amúgy lovaggal Charge-al szépen meglehet fektetni őket, barbárral Leap Attack és valami vegyesen (Concentration, Berserk...), Necro az sima ügy, mert Iron Maiden és Gólem, plussz háttérből csontimágusok és hullarobbantás... A többit nem tudom.:)
  • G. Joe
    #3139
    ha mákod van elég a nulla mf is. A többoeknek kell a 400 :) ill. minél több. Ja. és párszor le kell gyakni érte
    . :)
  • Árnyvadász
    #3138
    Tegnap olvastam a diablo.hu varázslónős fórumában, hogy az Oculus-t hell Mephisto előbb-utóbb kidobja. Kérdés: Kell e hozzá a 400-as MF vagy ha ez nincs, akkor 200-szor kell legyakni?:)

    Nekem most (hellActII-ben vagyok) 217-es az MF.
  • Laalee
    #3137
    mint minden karaktert :D
  • Braveheart
    #3135
    Nekróval van vki?
  • Road Lee
    #3134
    4 likas íjba mit??
  • G. Joe
    #3133


    Gull Dagger:

    ne-Hand Damage: 2 To 19 (10.5 Avg)
    Required Level: 4
    Durability: 16
    Base Weapon Speed: [-20]
    Adds 1-15 damage
    100% better chance of getting magic item
    -5 to Mana
    (Only Spawns In Patch 1.09 or later)
  • Árnyvadász
    #3131
    Végül is MF nélkül is lehet jó cuccokat találni. Tegnap találtam Sol rúnát... Van már Amn is... Lassan összejönnek a rúnaszavas megacuccosok... Jó lesz:)

  • gumininja
    #3130
    Nomeg ugy szalad gullal a szegeny sorcineni, mintha egy repat fogna a kezeben.
  • gumininja
    #3129
    Igaza van joenak. Gull addig jo, amig nincs egy ocolusod. Onnantol kezdve, foleg magas mf erteknel mar nem szamit az a keves ami a ketto kulonbsege. Foleg hogy csarmokbol akar potolhatod is. En spec 400 koruli ertekre eskuszom, amit talaltam eddig, azt mindet igy, vagy 0mf makbol ;]
  • G. Joe
    #3128
    yes
  • G. Joe
    #3127
    Gull dagger a neve, Részemröl egy Oculus pajzs+Ist runa (80mf)is megteszi, másik kézben egy Rhyme Pajzzsal (+25mf), amikor majdnem meghal mefi akkor váltok gull-ra ugy még töb baz érték.