Három kis moduláris reaktort épít Svédországban a Rolls-Royce

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1
Azért az ilyen kicsi moduláris reaktorral van egy alapvető biztonsági problémám... a védelme. Nyilván más egy nagy atomerőmű védelme és mérete. és megint más egy kisebb mondjuk 30 MW-os reaktor, ahol mondjuk fél tucat biztonsági úr védi. Mi a garancia rá, hogy nem éri terror támadás. azért féltucat őrt simán kinyírhat egy tucat terrorista mondjuk gépkarabélyokkal rátámadva az őrségre.... aztán már nem kell sok idő a hozzáférhető kis reaktor aláaknázásra pár 100 KG robbanó anyaggal és a levegőbe repítésére. egy város területen elszennyezve pár kerületnyi területet...... ha nagyon szét van aprózva az energia termelés kisebb moduláris egységekkel szerte telepítve az megnehezíti a fizikai védelmüket.....