London utcáin már minden járókelőt rendőrségi arcfelismerő rendszer figyel

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#5

CommieSlayer írta (#4):
...


Ez nagyon így van, Orwell 1984 manifesztálódik a szemünk láttára. Értelmes ember ezt nem támogathatja. ...bár a mazochisták lehet, hogy élvezni fogják. 😄
#4

end3 írta (#2):
Nincsen ezzel semmi probléma. A globális jövés-menés szükségessé teszi a fejlett kontroll-technológiák alkalmazását. A lakosság kínai (és a nyugati is,) többsége tudomásul veszi, érdekében áll ha a rendőrség dolgozik. (És a rendszernek hála, még azt is megfigyelik!) - A politika pedig, e nélkül is képes "csuda" dolgokra. (Főként, ami a korrupciókat illeti. Ennél is képes beavatkozni, de régen sem volt másként.)



A hozzád hasonló talpnyalóknak miért nem tűnik fel, hogy Londonban minél több a kamera, annál rosszabb a közbiztonság? Ezek a kamerák nem érted vannak, hanem ellened. A politikus az nem a haverod. Minél több hatalma van feletted, annál jobban ki fog használni.
#3
Mocskos kínai diktatúra?
#2
Nincsen ezzel semmi probléma. A globális jövés-menés szükségessé teszi a fejlett kontroll-technológiák alkalmazását. A lakosság kínai (és a nyugati is,) többsége tudomásul veszi, érdekében áll ha a rendőrség dolgozik. (És a rendszernek hála, még azt is megfigyelik!) - A politika pedig, e nélkül is képes "csuda" dolgokra. (Főként, ami a korrupciókat illeti. Ennél is képes beavatkozni, de régen sem volt másként.)
Tetsuo
#1
Ennyit a hírhedt és rettegett kínai megfigyelésről meg a nyugati "értrékekről".

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8