3
  • kvp
    #3
    Mondjuk eleg sokat elarul egy kormanyzat biztonsagi szintjerol, ha egy ilyen email egyaltalan eljut a cimzetthez es a keszuleke hajlando a csatolmanyt letolteni es futtatni.

    Egyreszt minden nyilt halozat felol erkezo levelet automatikusan ellenorizni kel, ha barmilyen futtathatonak tuno adat vagy felismerheto adat alapu tamadas mintaja van benne, akkor viruselemzes tovabbkuldeni a megfelelo szakerto csapat fele.

    Masreszt egy kiemelten vedett szemely kezeben levo keszuleknek nem szabad meg letoltenie sem veszelyes vagy annak tuno file-okat es semmilyen korulmenyek kozott nem szabad vegrehajtania semmit. Tovabba ezen kiemelten vedett szemely nem rendelkezhet semmilyen magasabb szintu joggal a nalla levo keszulek felett, ez a megfeleloen kepzett biztonsagi szemelyzet feladata. Egy nagykovet kb. annyit tehetne egy keszulekkel mint egy jol beallitott gyerekzarral ellatott keszuleken egy 5 eves ovodas. Ezt hivjak biztonsagos kornyezetnek.

    Persze az alapjan, hogy felfedeztek oket, valoszinuleg a fenti biztonsagi intezkedesek mukodtek vagy legalabbis reszben mukodtek.
  • Vanek úr
    #2
    Hiába, no. A kíberbiztonság mindig a felhasználón dől el, nem a védelmi szoftvereken. Aki nem képes megjegyezni (pláne diplomataként, ahol rendszeres az infólopás-próbálkozás), hogy megbízhatatlan forrásból származó levél csatolmányát ne nyissa meg, linkre ne kattintson, ne adminként legyen belépve a Windows-os gépére (vagy legalább egy működő, normális vírusirtója és/vagy tűzfala legyen), ...; azzal ilyenek történnek.
  • NEXUS6
    #1
    Hihetetlenek ezek az ivánék, hol tart már a tudomány!!! XD
    Sznóden meg seggreült és pornósan köralakú ajkakkal, tágra nyílt manga-szemekkel csodálkozik.

    Ja, nem, mert már 10 éve is pont ezt csinálta, csak akkor még ő is a másik oldalra dolgozott. ;)