2
  • kvp
    #2
    A gond ott lehet, hogy a WMware-esek hagytak el a licensz listajukat. Meg ugyebar a Siemens-nek voltak "orokos" licenszei, amik megszuntek, es igy rakerultek a megujitando listara.

    Ez az egesz olyan, hogy eladsz valakinek valamit, de kesobb ugy gondolod, hogy visszamenolegesen megszunteted az eladast es visszaveszed amit eladtal. Termeszetesen a penz visszafizetese es a masik fel elozetes tajekoztatasa nelkul. Mondjuk ha nem volt a korabbi szezodesben arra valo utalas, hogy egy orokos licensz visszavonhato vagy a szerzodes megvaltoztathato, akkor a WMware nem jonne ki tul jol a birosagon, mert szerzodest szegett, de valoszinuleg lefedtek ezt anno. Meg ugyebar az amerikai jogrendszerben akinek tobb penze van, annak van igaza. Lasd az AT&N esetet, ami egy sokkal nagyobb ceg es nagyon nagyon csunyan neznek a Broadcom-ra, hogy nem voltak hajlandoak veluk szerzodest kotni. Az ilyen esetekbol (ha van eleg penze a masik felnek) lesznek a cegeket megszunteto konkurens termekek. (mivel a nagy ceg venni nem tud, csinal sajatot es azzal lemossa a masikat a piacrol, gyakran csak azert ingyen adva azt, hogy a masikat kiszoritsa)

    Hasonlo reakciokat latunk egyebkent a Kinat ert korlatozasokra. Ha nem tudnak kesz technologiat venni, akkor csinalnak (masolnak) sajatot es azzal elontik a nemzetkozi piacot filleres aron, kiszoritva onnan a tobbi ceget.
  • Sippie
    #1
    "A Siemens „ellenállt” a VMware azon próbálkozásainak is, hogy auditálja a céget, és egy szkriptet futtasson a rendszereken,"
    ezt mondjuk meg lehet érteni