6
-
#6 Nem véletlen a Win11 hardverkövetelménye. -
_svd_ #5 A Microsoft készít ARM64 alapú Windowst.
Jelenleg a Raspberry 4-5 -re egyszerűen telepíthető a Windows 10.
A Windows 11 esetében már/még nem ennyire egyszerű az eljárás.
Az meg teljesen nyilvánvaló, hogy futási sebességben nem fogja leverni az asztali gépeket.
Viszont szoftvert tesztelni elegendő lehet a teljesítmény. -
#4 A Pi éppen hogy nem való asztali PC-nek. Arra vannak jobb minigépek. Oké, valaki kipróbálja, erőlteti - ez érdekes (lehet), de hogy a Microsoft nem fejleszt rá, az tuti. Ugyanis a reputációja, a presztízse csökkenne, hiszen rengeteg szívás lehet a hardver miatt. -
kvp #3 A PI-k eseten eredetileg az olcso ar volt a fo vonzoero. Jelenleg viszont mar annyi kereskedelmi termek hasznalja oket mint alap komponenseket, hogy most mar nem feltetlen fontos az, viszont hatalmas vonzero a szabvanyos felepites. Ahogy anno az IBM PC-k fo vonzereje a szabvanyos kiegeszitok hasznalata volt, ugy a raspberry PI-k eseten is a fo vonzoero a szabvanyos kialakitas, ami sok ceg szamara lehetove teszi, hogy csak a periferiakat kelljen megtervezniuk, a teljes szamitogepet nem. Plusz az ingyenes szoftverek miatt toredeke a fejlesztesi koltseg egy egyedi hardverre epulo es egyedi beagyazott szoftvert hasznalo project-hez kepest.
"Akár az ARM processzorokra való Windows 11 verzió is telepíthető ezekre, de a hálózattal még trükközni kell és egyelőre nincs hang sem"
Ha lesz ra kereskedelmi igeny, akkor lesz hozza hivatalos driver csomag csak is. Eleg ha egy barmilyen maganceg vagy akar pont a microsoft rajon, hogy ez a platform viszonylag kis koltseggel bevetelt hozhat szamara. Az ARM-os piacon valo terjeszkedes lehetosegerol nem is beszelve. -
avman #2 ha a langyos húgynak nagyobb piszoárt adunk, attól még langyos marad a húgy. -
Zsombor99 #1 Akár az ARM processzorokra való Windows 11 verzió is telepíthető ezekre, de a hálózattal még trükközni kell és egyelőre nincs hang sem (hangszóró ikonnál piros "X" a tálcán).