3
  • banjozsef #3
    ... és még az X -ről nem is beszéltünk. Nyilvánvaló, hogy a szólásszabadság egy komolytalan jog, mert ezzel sem a cégek, sem az államok nem rendelkezhetnek. Ez a jog egyedül az embernél van és minden egyes embernél kivétel nélkül és ezt a jogot egyedül Istentől kapta mindenki. Igazából minden egyes ember egy szólás a világhoz, Istentől. Ez van. Tessék tudomásul venni. Majd ha lesz valamilyen komolyan vehető fogalmunk az életről ( beleértve engem is ) , akkor majd térjünk vissza az ügyre. Túlságosan azért aggódni nem kell, mert amit lehet korlátozni, az biztos hogy nem Istentől származik, úgyhogy nem túlságosan érdekes mert elmúlik, megszűnik vagy meghal.
  • end3
    #2
    Semmi gond.., akkor Kína saját területén, (természetesen Hong Kong-ban és Taiwan-on is,) kötelezni fogja az Apple-t, hogy értékesítse minden üzletét kínai cégeknek, valamint a iPhone-ok használatának betiltásáról is hozhat döntést, mert joggal feltételezheti, hogy az USA cég a mobilok által hozzáférhet nemzetbiztonsági kockázatot jelentő illetve kínai állampolgárokat érintő személyes adatokhoz.
  • kvp
    #1
    Es mit lep az amerikai kormany, ha a kinaiak vegul mondjuk 10 centert eladjak egy kinai szarmazasu, de amerikai allampolgarnak? Betiltjak az onnantol amerikai ceget vagy meghatarozzak, hogy milyen tulajdonosi kornek kell eladni? Mindketto lehetseges, de nem vetne tul jo fenyt az amerikai demokraciara, ha a vallalkozas szabadsagat szuntetnek meg. (ez tartja a nemzetkozi toket az amerikai piacokon) A tetszoleges allamositas vagy felszamolas veszelye az amerikai toke egy reszet is elvandorlasra kesztetne, elvegre ki akarja kockaztatni, hogy egyik nap politikai okokbol egyszeruen elveszik tole a ceget?