19
  • Tetsuo
    #19
    Az ne érdekeljen, hogy nem a casus belliről beszéltem, hanem a nyugati kettős mércéről, fújd csak a szalmabábodat. Az is meghaladja a képességeidet, hogy észrevedd, nem 2022-ben kezdődtek az események. Aztán hogy M1-et sok éve nem láttam, tévém sincs, nem probléma nálad, hivatkozz csak rá nyugodtan. :-/
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2024.12.03. 00:26:53
  • Kotomicuki
    #18
    A tények megváltoznak 10 év alatt, ami akkor aljasság volt az 10 év múlva már nem az?! :O
    "Érdekes" meglátás..., nagyon "érdekes"... (Akkor, végül is, mi is a történelem..., egy fölösleges vmi, mert 10 év múlva már lényegtelen a múlt?!)

    10 évvel ezelőtt Oroszország - még - nem volt - az a - tényező, pont emiatt gondolták azt, azok a "bizonyos Dallas-i körök", hogy betámadják - sok lehetőség már nincs a Földgolyón, amit ne prédáltak volna föl... és most ez került sorra - , persze nem nyíltan, de ahogy Japánt rátudták venni, hogy legyen inkább ő az agresszor, mert nagyon kellettek az ő általa birtokolt területek és - csak úgy, mellékesen - így ki is lehetett ütni a helyi nagyhatalmi státuszából..., úgy azt meglehet csinálni bárkivel mással is. Hiszen így a mafláknak be lehet adni, hogy ő ütött először, pedig a háttérben, a sajtó által kellően fedve, már javában folyt a megfojtása: nem egy mindenki számára ellenszenves, hódító háborúba kell a birkákat behajtani, hanem egy honvédőbe, amiért még lelkesednek is.

    De az orosz medvével, pontosabban Putyinnal elszámolták magukat, mert ő véget vetett a több évszázados agónia hagyományának és felépítette azt az erőt, amivel az utolsó pillanatban megálljt tudott parancsolni az Oroszországot fenyegető pusztulásnak. A zuinó pont a másik utat járta be: még több maffia, még több hazugság..., és meg is lehet nézni hová jutott 30 év alatt - willkommen.
    Japánnal ellentétben az oroszoknak volt nyersanyaga és ipara is a minőségi emberanyag mellé, így most más irányt vett a "biznisz", mint azt eddig megszokhatták az óceánon túl.

    De a kollaboráns ügynökök sohasem "provokálnak"..., a II. VH végén - még - mindet kivégezték, mint hazaárulót...
    ...hogy pontosan az ilyen beszivárgások bebiztosítása miatt szűnt meg azóta ez a büntetés - milyen "érdekes", hogy csak a préda-országokban... - és pont innentől datálható a zusa ilyen irányú tevékenységének a csúcsra járatása...

    Ha egy ilyen, az idegen érdekeket a végsőkig kiszolgáló ügynök akar belépni a NATO-ba, akkor azt a nép akarja, vagy az ügynököt állító, külső hatalom?!
    Mert szerintem, ha a nép akarná, akkor az ügynökre és az azt pozícióba helyező puccsra semmi szükség nem volna...

    Bár, számodra, "Ezek a dolgok még mindig nem állnak össze."
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2024.12.02. 19:06:38
  • Omega
    #17
    A 10 évvel ezelőtti helyzetet már lezártnak tekinthetjük, ezért nem jó hivatkozási alap. Az ukránok maguktól akarnak az eu-ba és NATO-ba belépni, nem azért mert mondták nekik. Nekünk se volt kötelező, teljesen más kérdés, hogy valaminek nincs alternatívája. Még ha kollaboráns ügynököknek is bent volt a keze a puccsban, az akkor sem azt jelenti, hogy ők provokáltak. Ezek a dolgok még mindig nem állnak össze.
    Sokkal valószínűbb, hogy Oroszország érdeke a terület szerzés, a provokáció csak egy mellébeszélés.
  • Kotomicuki
    #16
    Pontosan erről írtam, ez a "tökéletes agymosás végeredménye", amikor már a 10 évvel ezelőtti eseményekre sem hajlandóak/akarnak emlékezni az emberek, annyira egy álomvilágban élnek.

    Mivel Ukrajna megpuccsolását, majd kollaboráns ügynökei révén való elfoglalását - más országokéival egyetemben - már beismerte a zusa és az ugyan így járt eu is, ezért innentől tényleg nem tudom, milyen érdeke fűződik bárkinek, ennek az ellenkezőjét állítani... (most épp Grúzia van soron, miközben ue-t próbálják meg befejezni Szíriában is)

    Azt csak halkan tegyük hozzá, hogy az ukrán területek - nem ezen a legújabb kori, a hódítást igazolni próbáló nevén - már akkor az orosz cári uralom alatt voltak, amikor a zusa még ki sem vívta a függetlenségét...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2024.12.02. 13:44:24
  • Omega
    #15
    Mindezzel az a gond, hogy nem igazol semmit a 2022-es háborúval kapcsolatban.
    Ez a tökéletes agymosás végeredménye, az M1 szerkesztőségében ilyenkor már csak egy kávét kérnek, jól evégezték a propagandista munkát.
  • Tetsuo
    #14
    Állami szintű volt a magyar- és oroszkultúra-ellenesség, többek között az EU-nak fel sem tűnő nyelvtörvény.
    Amerika által finanszírozott 2014-es kijevi puccs során nem ukrán kormány alakult, hanem egy távvezérelt, zsidó elnökkel.
    Az Azov és több hadosztály etnikai alapon tisztogat és nyíltan használ náci szimbólumokat - semmi problémája ezzel a nyugati demokratáknak.
    Az orosz embereket etnikai alapon tiltották el több nemzetközi/nyugati sport és kulturális szervezetben a részvételtől, vagyonokat rekviráltak stb. Az ukránokat meg tolták/tolják ezerrel.
    Az amerikai háborúk szinte mindegyike gusztustalan, erkölcstelen és a hatalmi/gazdasági elvek alapján zajlott, köze nincs magasztos eszmékhez, akkor hogy jönnek ők, hogy ezt bárkitől elvárják?!
    Joe Biden elnöki kegyelemben részesítette a saját fiát, nyilván a demokratikus, liberális értékek mentén.
    Izrael olyan dolgokat művel Gázában és Ciszjordániában, amit oroszok a sztálini időkben, mégsem zárják ki Izraelt sehonnan és nem hoznak kollektíve a zsidók ellen szankciókat világszerte.
    Nincs igazságos megítélése a dolgoknak nemzetközi szinten vagy a nyugati országokban sem. Aki a demokráciára, a liberális eszmékre hivatkozik egy-egy ilyen konfliktus kapcsán, az demagóg és kétszínű.
  • Omega
    #13
    A NATO egy védelmi szervezet, Ukrajna pedig egy szuverén ország, nem provokáltak semmi olyasmival amit leírtál.
    Annak van valóságalapja, hogy 2014 körül voltak ott radikális politikai csoportosulások is, amik valóban oroszellenesek voltak, de azokat már régen porig bombázták, a nyugat pedig valószínűleg nem támogatja őket, Zelenszkijnek sincs hozzájuk túl sok köze.
    Szerintem Putyin mostanában handabandázik, 10 évvel ezelőtti eseményekre nem lehet a végtelenségig hivatkozni, ezért nyomatja a NATO/nyugat ellenes maszlagot.
  • Kotomicuki
    #12
    "amitol Putyinnak elgurult a gyogyszere es hulyeseget csinalt. (a nyilt tamadas Ukrajna ellen az volt, boduletes)"

    De miért mindig AZ egyik oldal húzása a rossz?
    Hiszen ezek csak önvédelmi reakciók a sorozatos és egyre durvább provokációkra, amiket a figyelmeztetések ellenére sem állítottak le.
    Miért nem lehet a provokátort és a tetteit megnevezni, mint a valódi okot a feszültség kirobbanására, aki a már régóta fennálló és addig kölcsönösen elfogadott érdekszférák határát önkényesen módosította a csak és kizárólagosan a maga "javára"?! (kubai rakétaválság..., és annak "megoldása", mint ellenpélda)

    Miért nem lehet kijelenteni és elítélni az amit meglátsz és el tudod venni - akárcsak ideiglenesen is - , ill. a határtalan gőg és önzés, eleve halálra ítélt rendszerét és az azt fenntartani akaró, aljas erőszakot, mint a régmúlt sötétsége, amitől már nagyon meg kéne szabadulni a XXI. században, hogy továbbléphessen végre az emberiség a fejlődés útján?!

    Amíg nem lesz valóban nyílt és egyenes kommunikáció, minden téren, addig a becstelenség mindig befog férkőzni az életünkbe és tönkre fogja azt tenni - pl. a zuinó utóbbi évtizedei.
  • kvp
    #11
    Minden nagyobb allam folyamatosan megprobalja befolyasolni a tobbiek lakossagat. Mindezek melle jottek a globalistak, akik az allamok felett probaljak megszerezni a globalis dominanciat. Az USA es az EU ezt elfogadta, mondhatjuk, hogy megvettek oket kilora. Az orosz es kinai vezetesnek meg nem tetszik, ami valahol ertheto, mert kihagytak oket. A kinaiak mondtak, hogy ok benne lennenek egy globalis kormanyzatban, de csak akkor ha ok adhatjak hozza a vezetoket. Magyaran nem fognak belemenni onkent.

    A ki kezdte a visszautesre azt tudom mondani, hogy a szovjetunio bukasa utan az USA es az ot iranyito csoportok gyakorlatilag kifosztottak Oroszorszagot es majdnem teljesen iranyitasuk ala vontak. Aztan erre jott valaszkent Putyin.

    Kinaban a tienanmen teri esemenyek utan (amit mellekesen az amerikaik szerveztek helyi ugynokokon at) letrejott egy gazdasagi reform, de nagyon minimalis politikai reformokkal. Ebbol a politikai reformokat forditotta vissza egy ekkor kiszoritott maoista vezeto fia, aki az uj szabalyok szerint is kepes volt hatalomra kerulni. Se az orosz, se a kinai vezetoknek nem tetszik amit a globalistak az USA-t babkent hasznalva csinalnak.

    Es ezek utan jott az ukran euromajdan forradalom, amit Obama hata mogott az alelnoke szervezett le a titkosszolgalatokon keresztul, globalista gazdasagi korok szamara. Errol szenatusi meghallgatasi jegyzokonyv van. Ez es meg par huzas volt, amitol Putyinnak elgurult a gyogyszere es hulyeseget csinalt. (a nyilt tamadas Ukrajna ellen az volt, boduletes)

    A kinaiak kozben az amerikai szankciokra es protekcionizmusra ugy reagaltak, hogy ok az erosebbek gazdasagilag, ezert tudomanyosan es technologia szempontjabol is kepesek ersebbek lenni. Egyelore ugy nez ki, hogy mukodik. Mar Japan is lenyomta volna az USA-t, ha egy magyar szarmazasu amerikai befekteto nem omlasztja ossze a gazdasagukat 1986-ban. Ekkor fosztotta ki a briteket is, majd 1989/90-ben jottek a kelet europai orszagok, aztan par evre ra az azsiai kistigrisek. Minden esetben a vilagbank a megmentesert cserebe teljes privatizaciot es a piacok megnyitasat kerte. A britek es a japanok azota nem tudtak felallni ebbol. Ugyanigy jart Kelet Europa es Oroszorszag is. Az oroszok fel tudtak, de sajnos nem demokratikus modszerekkel, mig Kina sikeresen kivedte a tamadast. A demokracia hianya nekik gazdasagilag elonyukre valt. (Kina jelenleg mar nem kommunista, hanem szigoruan allamkapitalista)

    Az, hogy most mi volt ott eszakon, Kina, az oroszok vagy ki a ludas egy jo kerdes. Max. annyit ernek el vele, hogy se kinai, se orosz hajo tobbet nem mehet be arra a teruletre ahol a kabelek vannak. A kis nemzetkozi vizek alatti szakaszra meg annyi szenzort raknak, hogy meg se tudjak kozeliteni. Plusz konnyen megeshet, hogy az EU (es a NATO) lezarja a kijaratot az Eszaki tengerrol, tehat az orosz hajok csak az anyaorszag es a kis koloniajuk kozotti nemzetkozi csatornaban mozoghatnak a jovoben, 5 NATO tagallam katonai diszsorfala kozott. Az oroszoknak ez az akcio nem volt erdekukben, mig a kinaiak szamara teljesen ertelmetlen lett volna barmit is tenni.

    A kerdes, hogy ki(k) volt(ak) az ugynok(ok) a szemelyzetbol es miert is csinalta(k)? A masik, hogy ki lehetett a megrendelo es miert? (akar az USA vagy a globalistak is huzhattak ilyet, hogy eszkalaljak a helyzetet, majd egyszer talan kiderul...)
  • Tetsuo
    #10
    Butaságot írsz már megint. Az Amerikai Egyesült Államok befolyásolja a világon a legtöbb ország kormányát így vagy úgy (diplomáciával, zsarolással, közvetlen erővel). Ezenkívül közvetetten (cégek, szerencsevadászok, kultúra által) is befolyásol szinte minden választást a Föld kerekén.
    Oroszországnak ehhez képest minimális befolyása lehet az USÁ-ban, illetve nem is érdeke Trump megválasztása.
    A hivatkozott Putyin-üzenetet pedig te vagy valamelyik elmeroggyant elvtársad találta ki, semmi alapja. Minden tagmondata ordenáré hülyeség.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2024.11.30. 19:59:47
  • inkvisitor
    #9
    Kicsit máshogy ment, pontosan hol kezdődött a visszaütött?
    Az oroszok és Kínaiak már régóta beledumálnak a nyugati választásokba pártok támogatásával és pletykagyárak üzemeltetésével.
    Legutóbb Putin üzente meg Trumpnak, hogy sokan sokkal támogatták megválasztását, mivel az Ukrán háború gyors lezárását ígérte, és látni szeretnék az eredményeket, vagy úgy járhat mint Kennedy.
  • Kotomicuki
    #8
    Ha igaz, akkor csak "ellenszankcióztak" a kínai elvtársak. ("2020 óta az Amerikai Egyesült Államok folyamatosan akadályozta az amerikai és kínai cégek részvételével megvalósuló tenger alatti kábelprojekteket." - forrás: https://sg.hu/cikkek/it-tech/152973/kina-kiszallt-egy-tenger-alatti-kabel-epitesebol)

    Azért mindenben a zügynököt látni..., bár, ha magukból indulnak ki a mélységesen egyenlőség és igazságosságpárti nyugati szagértők, akkor már van benne logika. ...és még csak fel sem merült, hogy a mindkét országot érintő szankciók miatt lettek egymásra utalva és emiatt kezdett el orosz kikötőkbe járni a kínai hajó... (ami jó cientológus kínai szokás szerint mindent megfigyel és feljegyez)
  • mortep
    #7
    +1
  • mortep
    #6
    Francokat érdekel a kínaiak vagy a ruszkik esélyei. A probléma az, hogy egy ilyen mecssnek nyertesei sem lennének, max túlélői
  • Tetsuo
    #5
    Semmi értelme esélyeket latolgatni nagyhatalmak között. Ha nyíltan összecsapnak, a civilizációnak vége.
    Egy proxyháborúban Magyarországot ugyanúgy lerombolnák, mint Ukrajnát vagy még jobban. Nyugaton egy könnycsepp nem hullana érte.
    A gazdasági háború meg már régóta zajlik, annak mi isszuk a levét.

    Úgy kezdődött, hogy az orosz hírszerzés visszaütött... Várható volt és még egyre durvább akciók várhatóak az oroszoktól, hiszen kaptak néhány pofont a Nyugattól vagy ha úgy tetszik a NATO-tól.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2024.11.29. 08:03:13
  • csulok0000 #4
    persze, hogy esélytelen, de attól még ugyanúgy mi szívnánk meg a legjobban mint mindent...
  • lac coo
    #3
    Esélytelen kina és oroszország az usa -nato roppant hederővel szemben !
  • duke
    #2
    Alakul a vilaghaboru, Kina Orosz VS Europa USA.
  • lac coo
    #1
    ezeka sárgák rosszabbak mint a ruszkik...
    orbán puszi cimborái... Okádék mindegyik !