4
-
Sequoyah #4 Komoly cegek szerverei nem szoktak oceanon tul lenni, meg akkor sem, ha ezek egy kulso cegnek (MS, Amazon...) vannak kiszervezve. Europa es Nemetorszag onmagaban is nagy piac, vannak ott szerver farmjai a felho szolgaltatoknak.
Ha en elofizetek egy Azure szerverre, akkor ez online par kattintas, es ki tudja hol lesz hostolva. De ha a vilag legnagyobb cege csinalja ugyanezt virtualis gepek ezreire vagy tizezreire, akkor az egeszen mashogy mukodik. Ott targyalasok, szerzodesek es kikotesek vannak. Ha kell, az Amazon epiteni fog szerverfarmot a kozeledben...
Es ha egy olyan cegre bizod a szervereidet aminek kifejezetten a fo specialitasa a szerverek fenntartasa, akkor akar novekedhet is a rendelkezesre allas.
Annak az eselye hogy az Amazon halozata lehal, nem rosszabb mint annak hogy a Deutsche Telekom halozata lehal. A kockazat egyel magasabb szinten van, hogy ha az Amazon halozata lehal, akkor sok ceg halozata lehal egyszerre. Ez a Deutsche Telekom szamara nem rosszzabb, de az emberiseg szamara rosszabb. -
#3 Ez a farizeusi hozzáállás uralkodik egész társadalmunkban. Már társadalmi norma a folyamatos hazugság, trükközés, megtévesztés. Környezetünkben rengeteg hamis dolog van. A hétköznapi beszédünk is kifacsart, szarkasztikus, nagyotmondó... Nyilván az üzleti életben ez mégkiélezettebb csakúgy, mint a verseny, a könyöklés, az egymás tiprása, a harácsolás, a kisgömböci növekedés. Szóval a meglepő az lenne, ha egy sikeres vállalat nyílt, őszinte lenne. -
Cat #2 Szerintem félreérted, itt nem arról van szó, hogy hazudnának, hanem hogy az EU vezetők felé azt mondják, hogy nem tudják kifizetni a hálózatfejlesztési költségeket, ezért vonják be az internetszolgáltatókat is, mint teherviselő fél, másrészt a befektetők felé meg büszkélkednek, hogy milyen nyereségesek.
A kettő azért nem áll ellentétben egymással, mert a nyereség jórészét az amerikai részleg termeli meg. -
kvp #1 Egyreszt ha a ketfele leadott jelentesek nem egyeznek legalabb a fo szamokban, akkor nyugodtan fel lehet tetelezni, hogy mindket jelentes hazugsagokat tartalmaz.
A masodik, hogy a DT is szeretne minel inkabb monopolhelyzetbe kerulni, ami ertheto, mivel kevesebb befektetessel nagyobb hasznot tud learatni.
A harmadik pedig a koltsegcsokkentes otlete, ahol minel inkabb szeretnenek a felho alapu rendszerek fele elmenni. Nagyon jo (azaz olcsobb), csak nagyon serulekeny es egy telekommunikacios szolgaltatonal nem biztos, hogy jo, ha a helyi halozat (pl. 5G eseten a 112-es segelykeresek is) egy masik kontinensen levo ceg tavoli felhojenek az allapotan es sikeres kapcsolodasan mulnak.