3
  • kvp
    #3
    Ez Kina reszerol egyenlo valasz a kinai chipek kiszoritasara a nyugati piacokrol. Ha az intel nem hajlando atadni nekik a teljes technologiajat es megszuntetni a chipjeibe epitett hatso kapukat (lasd: digitalisan alairt mikrokod patch-ek), akkor ugyanolyan jogosan tilthatjak ki oket mint ahogy az USA kitiltotta a kinai termekeket. Na most a vilag nagyreszenek (lasd: globalis del) ettol meg jok a kinai termekek, a nyugati vilag viszont nagyon gyorsan vesziti el a piacait. Mindezt ugy, hogy Kina csak a kolcsonosseg elvet alkalmazza, tehat ugyanazokat a tiltasokat vezeti be a nyugati cegekkel szemben amiket elotte nyugaton ellene bevezettek.

    Mivel nalluk vannak a nyersanyagok es lassan a piac tobbsege is, ezert ugyanolyan gazdasagi birodalmat epithetnek, mint anno a britek az ipari forradalom idejen, csak kulfoldi katonai agresszio nelkul.

    ps: Tajvan eseten Kina nem akarja elfogalni a chipgyarakat, boven eleg neki az is, ha azokat onkent megsemmitik a nyugati csapatok. Ha mindezt ugy tennek, hogy meg katonai konfliktus sem alakul ki, az meg jobb lenne nekik. Szerintem barmilyen katonai beavatkozas lesz Tajvanon, az elsosorban el nem ismert kinai szabotazs lesz a chipgyarak ellen. Amit Tajvan elveszti a gyarait, megszunik az USA szamara kritikus vedendo terulet lenni es elobb utobb odaadjak nekik, mint Hong Kongot a britek es ahhoz is csak picivel kevesebb mint 100 ev kellett.
  • Kryon
    #2
    Az összes chipgyárat elpusztítanák még mielőtt kínai kézbe kerülnének. Más érték pedig nincs a szigeten, de cserébe nehéz a terep és fel vannk fegyverkezve. Szóval hatalmas áldozatok árán a nagy semmit szereznék meg, ezért is nem támadnak.
  • inkvisitor
    #1
    Szépen épül a kíni monopólium. Következő lépés Taiwan meghódítása és máris kínai kézben lessz a világ félvezetőgyártásának 80%-a, trójai falovakkal az egyik legjobb piacra (EU)
    A ritkaföldfém már a kezükben, ha övék a csipgyártás is, akkor már bárkinek mondhatják hogy coki vagy visszamész a vákumcsövekig.