13
  • MerlinW
    #13
    Azóta másol az Apple, mióta meghalt Jobs, az egyetlen kreatív/innovatív a cégnél.
  • Macropus Rufus
    #12
    "Talán attól, hogy nem jön be az EU területére több tízmillió régi amerikai telefon, amit azért vitt vissza a tulajdonosa mert vett újat."
    Az első usb-c csatit haszánló eszköz olyan 10 éves. Simán jöhet be az EU területére akár 8-10 éves usb-c használó eszköz is. Szóval ettől nem lett zöldebb semmi és ugyan úgy lehetünk szemétlerakó is. ;)
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2024.09.26. 11:20:45
  • Andrevv
    #11
    Ahogy mondod. A technológiai innovációk már Kínából jönnek, az Apple csak másol. Megfordult a kocka, ez van.

    "a felhasználók hosszabb ideig - akár 40 hónapig, azaz három évnél hosszabb ideig - tartják meg okostelefonjaikat"
    Ha én 4-5 éveként cserélem a középkategóriás telefonokat, akkor lúzer vagyok vagy zöld? Eddig azt hittem én viszem túlzásba, ezek szerint mégse.
    Az autóknál se értem miért siettetnek, az új elektromos autók élettartama túl rövid, régen egy egész generációt kiszolgált 1-2 családi autó.
    Ideje lenne már tartósabb dolgokat gyártani, az lenne igazán zöld, nem ez a látszat-baromság. Legyen kötelező a 10 év garancia telefonoknál, 30 az autóknál, na az már jelentene valamit.
  • kvp
    #10
    "azért ezt az érvelést nem nagyon értem az apple részéről, miért is befolyásolja ez az innovácioját a telefonjának?"

    Mert szabvanyos csatlast hasznal. Ok nem technologiai, hanem penzugyi innovaciokrol beszelnek, tehat arrol, hogyan lehet minel hatekonyabban kiszedni a penzt a vasarlokbol. Ezt gatolja ha barmilyen tolto es kiegeszito tartozek jo hozza, az Apple-nek fizetett extra bevetel nelkul.

    Apple innovacio = a profit tovabbi novelese

    Barmilyen technikai fejlesztes csak a profit novelese miatt tortenik. Ha nem lenne ra szukseg, akkor ugyanazt arulnak evtizedeken at, csak a gyartasi koltsegeket es a minoseget csokkentve minden generacioval.
  • repvez
    #9
    „aggódik amiatt, hogy a szigorú szabályozás, amely csak egyféle csatlakozótípust ír elő, inkább megfojtja, mint ösztönzi az innovációt, ami viszont kárt okoz a fogyasztóknak Európában és világszerte”.

    azért ezt az érvelést nem nagyon értem az apple részéről, miért is befolyásolja ez az innovácioját a telefonjának? főeg ugy, hogy azok a kinai telefonok amik ezzel a csatlakozoval vannak ellátva már többszörös töltési sebességre képesek mint a apple a saját töltöjéböl ki tud préselni. Tehát megint csak amiatt kellett hogy nehogy már másvalakitol is be lehseen szerezni a tulárazott kiegészitöket a készólékéhez.
    Mert ha az lett volna a helyzet, hogy az ö fajta töltöje jelentösen jobb teljesitményt tud felvenni vagy sokszorosa az adat átvitele mint amit usb C vel meglehet csinálni akkor még megérteném, hoyg nem akarna visszalépni a fejlödésben, de erről itt szo sincs épp elelnkezőled, de még ezt se tudják meglépni, mert ha jol tudom még a 16 os almás mobil is csak 50W os töltést képes felvenni, miközben már a belépü szintu androidos telefonok is minimum 90 de inkább 120W al töltenek a csucs meg 300W nál jár.
    Akkor hogyan is folytja meg az innováciot és a fejlödést ha át kell neki állnia?
  • Caro
    #8
    Már most is, laptopok is, gyakorlatilag bármilyen konzumer elektronikai eszköz is csak USB-C-vel hozható forgalomba. Nem csak a telefonokra vonatkozik ez.
  • Dodo55
    #7
    Nem feltétlenül kéne kilépni, hanem egy (békés) forradalom kéne inkább, ami a fejünkre nőtt EU-s intézményeket felszámolná, illetve megfosztaná az önálló hatásköreitől és helyreállítaná az EU eredeti minőségét: egy önálló nemzetállamok közötti, a gördülékeny ügymeneteket segítő - tehát a bürokrácia ellen harcoló és nem pedig annak a szörnyetegét lassan az egész világra rászabadító - gazdasági szövetséget.

    És persze kellenek a fogyasztóvédelmi intézkedések, kell a monopolcégeket a visszaélésektől elrettentő szigor, kellenek egységes és külön jogi jártasság nélkül is ésszerűen alkalmazható adatvédelmi és egyéb jogi szabályozások, kellenek a környezettudatos berendezkedést az átlagemberek számára is megfizethetőbbé, illetve a kisebb cégek számára is gazdaságilag fenntharthatóvá tevő intézkedések, de semmiképp sem ezekben a mai eltorzult és ordítóan képmutató formájukban, amik szinte mindenhol bűzlenek attól, hogy valójában sokkal inkább mocskos lobbiérdekeket szolgálhatnak a szövetség támogatottságát megalapozó társadalmi célok helyett.
  • kvp
    #6
    Ez a szabalyozas alapvetoen a hasznalt amerikai iphone-ok ellen jo csak. A nagyon olcso kinai cuccokat foleg Indiaba, Pakisztanba es Afrikaba viszik. Minden mas meg mar jo ideje usbC-s.

    "Az alkatrészcsere szoftveres korlátozása ellen mikor lesz szabályzás?"

    Mar van, felmeno rendszerben vezetik be. Egy ido utan az aksi is szerszamok nelkul cserelheto kellene, hogy legyen. A kotelezo 10 eves support pedig azt jelenti, hogy lennie kell hozza alkatresznek es a javithatonak kell lennie. Csak a hasznalt alkatreszek atrakasat blokkolhatjak a gyartok. (tehat azokat amiket mar 1x beepitettek valahova es aktivaltak) A Samsung es a Xiaomi ebben jobb mint az Apple, de szerencsere ez is csak szoftver, tehat tisztan jogi szabalyozas kerdese.
  • Armagedown
    #5
    Az alkatrészcsere szoftveres korlátozása ellen mikor lesz szabályzás?
    Nem az Apple féle gagyiságra gondolok, annak semmi értelme.
    Utoljára szerkesztette: Armagedown, 2024.09.24. 18:00:25
  • Cat #4
    "És mondjuk ez mitől is lesz zöld?"
    Talán attól, hogy nem jön be az EU területére több tízmillió régi amerikai telefon, amit azért vitt vissza a tulajdonosa mert vett újat. Ne legyünk már szemétlerakó.
  • MerlinW
    #3
    - "De ezek mind nem USB-C csatlakozós modellek, tehát nem jöhetnek majd be Európába.

    - "A váltás attól függ majd, hogy az Apple Intelligence elég nagy vonzerőt jelent-e ahhoz, hogy sokakat rábírjon a frissítésre”

    az Apple Intelligence, amit betiltott az EU. Tehát nem jön ide semmi :)

    Lépjünk már ki ebből a nyomorult EU-ból, csak szopatnak mindenkit.
  • Macropus Rufus
    #2
    "A használt mobilok piacát is kizöldítené az EU "
    és ezt hogyan? Miképpen lesz egy mikor usb csatiból usb c egy használt eszközön?

    És mondjuk ez mitől is lesz zöld? Mert dobhatom majd ki egy idő után a régi cuccomat mert nem lesz hozzá már kábel és lehet töltő sem? Qurva zöld tényleg. Nekem ez olyan látszat f@szságnak tűnik. Csinálnak valamit, de annak értelme nincs. És ha jön majd egy jobb csati, mint az usb-c akkor mi lesz? Kezdik elölről az egészet?

  • Tetsuo
    #1
    A laptoptöltőkre külön törvény lesz 20 év múlva? Azután jön majd az okosóratöltők szabályozása? Vicc az egész EU, meg úgy az egész társadalmunk működése.